Koniec Európskej Únie sa blíži

Európska Únia je projekt, ktorý mal od začiatku dve časti, dva plány. Jedna časť je verejná, ktorá hovorila len o spolupráci na minimálnej úrovni, aby sa odstránili prekážky pre obchodovanie, spoluprácu, cestovanie, štúdium a tok kapitálu. Druhá, neverejná časť hovorila o vízii centralizovaného štátneho útvaru bez národnostných špecifík ovládaného hŕstkou elitných predstaviteľov, novodobej európskej šľachty

Verejná propaganda postupovala krok za krokom aby presvedčila verejnosť, že pri organizácii spolupráce ide stále len o dobro ľudí, o rozširovanie slobôd, posilňovanie demokracie a ľudských práv. Zdá sa, že salámovou taktikou sa krok za krokom podarilo dospieť do stavu, keď v mene ľudských práv, zvyšovania kvality života menšín potláčame ľudské práva celej populácie, znižujeme jej životnú úroveň, kriminalizujeme ju, vystavujeme rizikám kriminality a v najhorších prípadoch aj straty života. Slovo národ sa stalo nadávkou, patriot je skoro synonymum pre extrémistu a dnes sme presne tam, kde to popísal významný predstaviteľ jednej veľkej mocnosti (autorstvo je na konci citátu)

V žiadnom prípade si nesmiete myslieť, že my, ak zavádzame v Európe nejaký proces poriadku, to robíme preto, aby sme jednotlivým národom skrátili život. Podľa môjho názoru sa musí pojem slobody nejakého národa uviesť do súladu so skutočnosťami, pred ktorými dnes stojíme a s jednoduchými otázkami účelnosti. Tak ako v rodine nemôže mať jeden jej člen právo rušiť trvalo svojou sebeckosťou jej vnútorný mier, tak nemôže ani jednotlivý národ v Európe mať natrvalo možnosť stavať sa proti všeobecnému procesu poriadku.

Dr. Paul Joseph Goebbels, 11.9. 1940

Európska Únia sa pretvorila do šialeného sociálneho-inžinierskeho konštruktu, ktorý evidentne ideovo vychádza zo vzorov nacizmu a komunizmu. Bohužiaľ sa k praktikám uvedených ultraľavicových ideológií stále viac blížime.

Žil som vo vašej budúcnosti a nefungovalo to

Disident Vladimír Bukovskij porovnáva časy minulé a prítomné, časy Sovietskeho zväzu, keď bol prenasledovaný a zatváraný, s časmi prehlbujúcej sa integrácie Európskej Únie. Porovnaním vychádzajú obe obdobia až mrazivo podobne

Bukovskij sa zameral hlavne na deformáciu postojov voči národom. Lenže to je iba malá časť toho, čo vo svojej šialenosti predstavitelia Únie predvádzajú. Ich bublinové ideologické myslenie sa nezastaví pred žiadnou oblasťou života, zvlášť nie pred tým, čo vytvára samotnú podstatu prežitia spoločnosti, t.j. ekonomikou.

Deformácie v ekonomike nakoniec viedli ku kolapsu ríše komunistov. Mocipáni jednoducho nedokázali zabezpečiť pre ľudí výrobu a dodávku dostatočného množstva potrieb potrebných pre živobytie. Systém sa musel otvoriť a zmeniť, ale samotná zmena spôsobila jeho zničenie. Ľudia z krajín bývalého komunizmu dnes len neveriaco pozerajú na predpisy a nariadenia, ktoré Únia pripravuje a ktoré sa už v minulosti mimoriadne osvedčili ako nástroj deštrukcie, chaosu a destabilizácie. Snaha regulovať a všetko zviazať spoločným riadením a spoločným plánovaním, za socializmu potláčala kreativitu, iniciatívu, motiváciu a viedla nakoniec ku krachu.

Plán B

Druhý neverejný plán je stále očividnejší. Brusel, resp. predstavitelia elity sediaci v inštitúciách Bruselu majú stále viac moci, sú neodvolateľní, nevolení a snažia sa využiť akékoľvek zmeny a krízy na posilnenie vlastných kompetencií. Dokonca aj následky vlastných chybných rozhodnutí vyplývajúce z prehnanej moci centra, sú dôvodom na to, aby si pýtali ešte väčšiu moc. Fiškálna kríza, ktorú prehĺbili európski politici záchranou bánk, znamenala zásadné zmeny vo fiškálnej politike Únie, keď moc uchopili nevolení, nekritizovateľní a dokonca aj právne nepostihnuteľní euro bankári. Migračná kríza, ktorá prispela ku kladnému výsledku referenda o odchode Británie, bola jednoznačne vyvolaná chybami najdôležitejších predstaviteľov Únie. Lenže zároveň sa spolu s Brexitom stala dôvodom na to, aby títo predstavitelia volali po reštrikciách, obmedzovaní slobôd, zviazanie menovej slobody krajín do eurovej pasce či dokonca po vytváraní ozbrojenej moci, ktorá bude mať právo zasahovať na území ľubovoľnej krajiny Únie.

Hovorí sa, že zdochýnajúca kobyla najviac kope. To je aj prípad Európskej Únie. Vyprázdnila sa a stále menej ľudí je presvedčených o potrebe jej existencie v súčasnom tvare. Slovensko by malo mať plán B. Malo by mať víziu spolupráce na všetkých úrovniach s krajinami, ktoré nám pomôžu zabezpečiť ekonomickú stabilitu a bezpečnosť slovenských občanov aj v prípade faktického rozpadu euroatlantických štruktúr. V tejto dobe je mimoriadne potrebné rozširovať regionálne kontakty a spolupracovať a pripravovať sa na alternatívy, ktoré nemusia byť práve pozitívne.

Zatiaľ je jedinou existujúcou štruktúrou formát V4. Aj keď to podľa mňa nie je optimálne zloženie krajín, keďže je jedinou existujúcou, stojí za to prehlbovať kooperáciu a podporovať sa navzájom, vytvárať regionálne projekty a investície. Máme podobnú históriu, myslenie a mnohokrát aj relatívne blízke záujmy, ktoré sú diametrálne odlišné od záujmov starých krajín Únie. A v reálnej politike neplatia veľké slová, ale vždy len záujmy. Takže ak si budú musieť západné krajiny vybrať napr. medzi celistvosťou Únie proti vlastným záujmom a obetovaním východu, vždy si nakoniec vyberú vlastný prospech. Tak to bolo v každej kríze medzinárodných vzťahov v roku 1938, 1958, 1968

Ešte je čas na prípravu – ale každým dňom sa tento čas kráti

19 komentárov

 • 8 augusta 2016 bola z prestížneho indexu STOXX Europa 50 vykopnutá Deutche Bank – veľký pilier nemeckej ekonomiky a vlastne poslednej možnosti, ktorá udržiavala EU ako tak v ekonomickom celku. Spolu s Credit Suisse boli uznané v podstate ako insolventné banky. http://www.dw.com/en/deutsche-bank-kicked-out-of-stoxx-index/a-19443477
  Od 4ho augusta 2016, ako som sa dostal k tejto informácii, som začal sledovať, čo sa deje na manipulovaných trhoch s dlhopismi až do posledných vyjadrení tých najrenomovanejšich /najinformovanejších/ ako Max Keiser https://www.superstation95.com/index.php/world/1794 , Christian Mueller-Glissmann http://www.investicniweb.cz/2016/8/9/goldman-sachs-akciovy-trh-ma-pred-sebou-chude-mesice-je-draho/ , či dlhopisový králi Bill Gross a Jeffrey Gundlach, ktorý opúšťajú obchody s dlhopismi investovaním do reálnych aktív /zlato, pôda, nehnuteľnosti/ http://investmentwatchblog.com/investors-bill-gross-and-jeffrey-gundlach-say-to-sell-stocks-bonds-and-almost-everything-else-except-gold/ . Divadlo, ktoré sa spúšťa v tichosti, kým europa počíta mrtvych po utečencoch a utečencov samotných je možne sledovať v krivkách a štatistikách tu http://www.advisorperspectives.com/articles/2016/01/19/gundlach-s-forecast-for-2016
  Máme tu tipujem dosť tesne časove pred „naplnením“ Ponziho krivky s prepadom /krachom/ trhu od 50perc do 70perc. do 6 mesiacov. Niečo ako keď majiteľom tlačiarní na peniaze dojde toner…. Ako sa perú zababrané peniaze už viete … dobre sledujte čo sa deje momentálne na Ukraine, prečo má Čína na mori 300 bojových lodí. Predpokladám, že termín je presne určený.

 • Inak keď už tu máme zahraničnopolitickú tému, dlho-predlho som si nevedel spraviť názor na Lajčáka, ale po čase som sa konečne dočkal: http://www.konzervativnyvyber.sk/v2/nase-velvyslanectvo-radilo-rodicom-bojujucim-o-dieta-priznajte-norom-ze-ako-rodicia-ste-zlyhali/537/ . To že ignoruje tieto problémy spadajúce aj pod jeho rezort je veľavravné.

  • Lajčákova kariéra spočíva lezení do tých správnych zadkov, ťažko on pôjde s niekým do sporu. Zaráža ma skôr fakt, že miesto toho aby sa táto banánová republika zastala svojich občanov, ešte im dá ranu istoty… a káže im pred iným štátom sypať si popol na hlavu.

 • Neviem, prečo stále trváte na fakte, že euroúnijní politici sú nikým nevolení. Nie je to pravda, bohužial. Predsedu EÚ komisie a komisárov schvaluje európsky parlament, ktorý je volený vo všetkých členských krajinách EÚ. Problém je v tom, že EÚ parlament by mal byť dvojkomorový, ako je to demokraciách zvykom. V jednej komore podľa počtu obyvateľov, v druhej z každého štátu rovnaký počet poslancov. Samozrejme sú možné rôzne varianty, napr. nemecký, kde existuje Spolkový snem (Bundestag) a Spolková rada (Bundesrat), skladajúca sa zo zástupcov vlád jednotlivých spolkových krajín. Samozrejme je možný aj iný systém, ale zaručujúci malým krajinám príslušnú váhu a právo veta.

 • http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Tomas-Haas-Evropska-integrace-jeji-architekt-a-jeji-Komise-305284
  Existuje aj kniha, zadarmo dostupna, ktora mapuje byvalych nacistickych funkcionarov spolupracujucich na vytvoreni EU.
  Je aj mnozstvo zivotopisov o zakladateloch, napr. Paneuropskej unie. Ak niekto si mysli, ze odvolavanie sa na Europske hodnoty je odvolavanie sa na krestanstvo, je na omyle. Europske je marxizmus a nacizmus. Oboje z Nemecka.

 • Stále tu píšete o nejakých projektoch. EU, V4 a ďalšie. Slovensko má na to, aby bolo samostatné, sebestačné a suverénne bez toho, aby bolo začlenené ako kolónia do nejakého zväzu. Ale najprv si treba urobiť poriadok doma, lebo s rôznymi pijavicami prisatými na štátny rozpočet to nepôjde.

  • No toto si trošku zle pochopil. Štát, ktory medzinárodne nespolupracuje je na tom vždy horšie ako štáty ktoré medzinárodne spolupracujú. Je to podobné ako keby ste boli 3-ja súrodenci a 2ja by sa rozholdli medzi sebou zdielať určité zdroje a ten tretí nie. Tretí potom vždy stráca aj proti slabšiemu partnerovi z kooperujúcej dvojice. Efekt sa časom prejavuje brutálne a končí to asi ako Európa vs Albánsko.

   • to nie je o nespolupráci, netvrdím že sa máme uzavrieť pred okolitým svetom… ale nemali by sme sa vzdávať suverenity ako je tomu teraz, v prospech EU

 • V4 je zradna prave v tom, ze vymenime Brusel za Varsavu a ta je v niektorych veciach este horsia ako Brusel, napr. vo vztahu voci Rusku. Poliaci by automaticky pozadovali hlavne slovo (ekonomicky a vojensky su na tom jednoznacne najlepsie) a prave preto by bolo dobre, ak by sa v pripade varianty rozpadu EU pridali k V4 aj krajiny ako napr. Rakusko, aby mali poliaci protivahu a niekoho, kto ich bude drzat na uzde.

  • Píšem, že V4 nie je ideálny projekt – práve, kvôli účasti Poľska s jeho historickými animozitami, predsudkami a ambíciami. Ale žiadny iný projekt vo výhľade nie je. Osobne preferujem projekt akéhosi Podunajského zväzu s účasťou Česka, ktorý bude viac-menej kopírovať hranice bývalého Rakúsko-Uhorska

   • …tiez si myslim, ze take moderne „Rakusko-Uhorsko“ by davalo zmysel…:)

   • Presne tak! Moderne rakusko-uhorsko by bolo vhodnou cestou

   • presne aj mne by sa to takto pacilo 🙂 len na hraniciach s rakuskom by museli byt pohraniciari kvoli moslimom 😀

   • pripominam pojem „branitelne hranice“
    nasimi „Golanskymi vysinami“ je uzemie Podkarpatskej rusi, ktorer vzdy patrilo k Uhorsku prave z uvedeneho dovodu – hreben Karpat nas delil od Ukrajiny. Navyse rusini su samostatny narod, ktory mal byt asimilovani v ramci ukrajiny ale pokial viem doteraz sa to nepodarilo.
    Moja predstava je aby Podkarpatska rus bola samostatnym statom a sucastou V4, pardon V5

    A krajiny byvalej Juhoslavie, Rumunsko a Bulharsko by som videl skor vyhladovo
    Pripojit Pobaltie to asi skor budu preferovat Poliaci z historickych dovodov (Polsko Litovska Unia)
    Co sa tyka Ukrajiny uvidime, mozno sa rozdeli na zapadnu a prorusku cast ale mozne su aj ine scenare

    • Rusíni na podkarpatskej rusi by pre nás boli ekonomickou záťažou a zdrojom problémov so separatizmom. Netajili sa, že ich cieľom je odtrhnúť zo Slovenska aj Poprad. Nech si teraz vychutnajú ovocie svojej naivity spred viac ako polstoročia a nech zostanú Ukrajine. Ešte by sfanatizovali a zradikalizovali aj našu rusínsku menšinu.

     • theshadowcaster

      Miroslav, neblaznite 😀 … Chudaci Ukrajinci zarabaju sialene malo a vy tu strasite separatistami? …akymi? Banderovci? Neonacisti? Bohuzial, ale kto ich vygumoval? Kto ich financne podporoval? Bezni ludia, zijuci popri hranici so Slovenskom su obycajni vidiecania…

      Na vychodnom Slovensku chodia 50, 60 rocne Ukrajinky predavat vselijaky tovar za eura, az mi je z toho dost doplacu, ked sa musi teligat so styroma velkymi taskami a snazia sa predat vsetko (od sladkosti cez saty po kadeco) len aby zarobila.

      Ked im date moznost autonomie a odtrhnut sa od rozpadnuteho statu Ukrajiny, ktoreho skvor ci neskor postretne aj tak mrtvica (krach) tak sa budu za to bit hlava nehlava.`

      A co urobili Ukrajinci zle z pred pol storocia? Nic. K Ukrajine ich pripojili na Stalinov rozkaz a neskor nas okupovali kvoli Bilakovi hlupemu…

     • Cisár napriek tomu, že nás obetoval Maďarom, predsa len rešpektoval národ a kultúru ako takú. Vyhlásenie prvej svetovej začalo slovami: „Mojim národom …

     • Neviem načo by nám bolo to vydrancované a chudobné územie, s prestarnutým obyvateľstvom, ktoré by predstavovalo iba ekonomickú záťaž. Jedine že by sme tam presťahovali našich asociálov a potom územie opäť vrátili Ukrajine. Čo si Rusíni na podkarpatskej rusi zvolili, to majú.Chceli patriť k Ukrajine, tak nech k nej patria. Aj s ekonomickými dôsledkami. Rusíni, ktorí zostali na Slovensku sú lojálni. Na rozdiel od tých, ktorí si v zakarpatsku odhlasovali pripojenie k Ukrajine.

     • asi musim zopakovat
      nehovoril som ze aby sa Podkarpatska rus pripojila ku Slovensku ale aby si zalozili vlastny stat s pomocou V4
      to je rozdiel

Pridaj komentár