Kosa a jej rozbor výsledku volieb na Slovensku.

Iste, my sme tu doma a mali by sme vedieť najlepšie, čo sa okolo nás deje.

Len niekedy práve pre blízkosť deja si nemusíme niečo všimnúť. V tomto prípade niečo, čo zaujalo autora z Kosy.

Podľa jeho analýzy to bol Marian Kotleba, ktorý mediálne poznačenému Smeru vzal voličov.

A Smer podľa neho zámerne mediálne poškodili členovia mimovládnych organizácií. So zadaním poškodiť stranu, ktorá nezdieľa EU princípy ohľadom povinných kvót na presídľovanie migrantov.

Podľa autora členovia mimovládnych organizácií Smer naozaj reálne poškodili a svoj cieľ, zobrať mu % voličských hlasov dosiahli. Len to malo vedľajšie dôsledky v podobe 8% hlasov pre Mariana Kotlebu.

Keď sa darí, tak sa darí…

link na analýzu od Kosy

 

5 komentárov

 • Vlkove komentáre a analýzy čítam cekom rád, v tomto prípade si myslím, že niektoré veci neodhadol ( .. ale ty pro Fica potřebné hlasy mu sebral jen a pouze Marian Kotleba … ) a nesedia mu veľmi ani matematicky. Vychádza totiž z mylného predpokladu, že prieskumy nie sú úmyselne manipulované – s prihliadnutím na obsah jeho rozboru drobná nedokonalosť.

  • Smeru hlasy vzali voliči, ktorým rozkrádanie majetku národa už bolo dosť a dali hlasy tím, ktorí sa o to nebudú snažiť a mandáty voličov zrealizujú.

  • Iste. Myslím, že ktokoľvek zo zahraničia si ani len nedokáže predstaviť mieru predajnosti slovenských agentúr, ktoré vykonávajú predvolebné prieskumy. A potom sa vážne zamýšľa nad ich číslami a vyjde mu chybný výsledok, pretože tie vstupné čísla sú úmyselne chybné…

   • SMER si vzal hlasy sám – tým, že miera kradnutia, korupcie a arogancie uz začala vadiť aj časti jeho „skalných“ voličov. Nie je vylúčané, že niektorí z nich prešli k LSNS, ale viacerí skôr k SNS či k OLANO. Je pravda, že predvolebné „minimajdany“ sestričiek a učiteľov (~10%) SMERu poškodili, ale podľa mňa len mierne. Ľudia makajúci za minimálnu mzdu len ťažko mohli fandiť požiadavkám a štýlu týchto „hnutí“.
    Naopak, LSNS bola výrazne poškodená zmanipulovanými prieskumami („odhady“ 2-3% max), pre ktoré mnoho hlasov získala SNS (bezproblémový potenciálny koaličný partner SMERu). Ak by prieskumy boli uvádzali reálne čísla, tak LSNS má 10-15%. V prípade predčasných volieb by sa toto jasne ukázalo.
    No a úplne nakoniec – myslím si, že je hlavne zásluhou LSNS, že SMER (dúfam) nedokáže dať dokopy väčšinovú koalíciu. Závisí to však aj od toho, koľko poslancov, či strán, sa oligarchom podarí kúpiť.

Pridaj komentár