Krymským spindoktorom ide karta

Za posledné mesiace sa celkom úspešne podarilo západným propagandistom úplne dezorientovať verejnosť a veľmi úspešne zakryť skutočnú prapríčinu toho, čo sa udialo na Kryme na jar 2014.

Pripomeňme si ako to má vidieť správne poučená verejnosť

  • Rusi obsadili vojensky Krym
  • Rusi vypísali referendum o osamostatnení sa a pripojení k Rusku
  • Referendum sa uskutočnilo pod hlavňami ruských tankov a bolo zmanipulované
  • Krym Rusi pričlenili k Ruskej federácii

Medzitým sa jeden vedec Michal Cílek, geológ a klimatológ, zúčastnil na konferencii poriadanej Ministerstvom obrany Českej republiky s názvom „Bezpečnostní aspekty dynamiky komplexních společností“ a na tejto konferencii zaznela úplne iná, nová informácia

„(Rusi) jsou hluboce frustrováni a když se dozvědí, že na „jejich“ Krymu chtějí Američané budovat vojenskou základnu, tak to prostě citově neunesou. Nemůžeme s tím souhlasit, ale od toho jsou kulturní antropologové, aby nám o těchto nejenom strategických, ale i emočních rizicích řekli.“

Odhliadnuc od úplne nepríslušného kontextu, uvedomte si, čo nám novinári celé mesiace tvrdili. Že sa Rusi zbláznili a len tak zo srandy si dali jeden Krym ako predjedlo. A že to poukazuje na imanentnú agresivitu Ruska, ktorá bude mať pokračovanie po celej Európe až kým sa nezastavia pri Gibraltáre.

Naraz sa len tak medzi rečou dozvedáme na oficiálnom vojenskom fóre niečo iné. Amerika plánovala vybudovať na Kryme vlastnú základňu (len pripomínam, že pripravovala objekty v sídle veliteľstva Čiernomorskej flotily). Iné objekty stavala americká armáda na pobreží Čierneho mora ešte v roku 2012.

Je samozrejme, že nie každý je vojenský stratég a klimatológ nebude hodnotiť vojenský význam a dosah takejto informácie. Publicista, zaoberajúci sa politikou, však podobnú chybu nesmie prejaviť.

Ak teda vojaci hodnotia ako príčinu obsadenia Krymu prípravu akejsi obdoby operácie „Overlord“, mala by sa tomu venovať prvoradá pozornosť. Strategický význam Krymu pre obranu Ruska a obranu jeho záujmov je doslova životne dôležitý. Ohrozenie ruskej základne na Kryme bolo potom ohrozením celej krajiny.

Len na okraj, aj samotné prevedenie referenda bolo podľa agentúry Pew Research korektné.

Celý proces zmien na Ukrajine mal potom úplne inú motiváciu a prvotným hýbateľom a spúšťačom násilia boli Spojené Štáty Americké. A na rukách americkej vlády je krv tisícok nevinných ľudí, ktorí umreli v mene uskutočňovania geopolitického dobrodružstva USA na Ukrajine.
Zdroj:

2 komentáre

  • Tieto fakty o plánoh USA na Kryme boli známe ešte pred Majdanom. Majdanom sa našlo len riešenie, USáCi urobili práve na Majdane chybu. Ak by najprv postavili tie základne na Kryme, celé by to asi skončilo inak. Krym by utopili v krvi, tak ako je to dnes na východe. Takéto články však v „hlavných“ mienkotvorných mediách nikdy nevýjdu, kiskoidi sa držia svojích verzii a tieto vedome odmietajú – nevidia.

Pridaj komentár