Kvóty budú, rozhodol europarlament s komisiou

V úplnej tichosti zo strany našich médií sa európsky parlament na svojom zasadaní 16.7. uzniesol, že je nutný stabilný a trvalý mechanizmus rozmiestňovania imigrantov v celej Únii, čo sa samozrejme týka aj kvót, ktoré budú nariadené jednotlivým štátom Únie

Vzhľadom na to, že Europarlament nemá legislatívnu iniciatívu, musí spolupracovať na podobných otázkach s Eurokomisiou. Táto spolupráca je v otázkach posilnenia právomocí Bruselu veľmi dobrá a pevná…

Parlament bude hlasovať o svojom postoji v septembri. Akonáhle bude Radou Európskej Únie prijaté rozhodnutie, nadobudne účinnosť dňom po jeho uverejnení v Úradnom vestníku Európskej únie.

Komisia vyhlásila, že do konca roka navrhne systém trvalého premiestňovania a toto je obzvlášť dôležité, Europarlament bude mať spolurozhodovaciu právomoc, čo znamená, že bude rozhodovať o trvalom režime na rovnakej úrovni s Radou Európskej únie.

Takže aký je záver?

Fico si može tvrdiť čo chce o stovke imigrantov na území Slovenska. Na konci roka sa postaví pred Slovákov s perfektne nacvičenou smutnou tvárou a ohlási príchod prvých tisícok nových, mierne počernejších, spoluobčanov

[sociallocker][/sociallocker]

Zdroj:

http://www.europarl.europa.eu/news/sk/news-room/content/20150714IPR81615/html/MEPs-want-a-binding-and-permanent-scheme-to-distribute-asylum-seekers-in-the-EU

13 komentárov

 • Pingback: O Ficovej motivácii | MEDZIČAS

 • Co se skrývá za tajným vojenským plánem EU na vyřešení uprchlické krize?
  25. 6. 2015 / Daniel Veselý

  Západ nejprve destabilizoval severní Afriku, a umožnil tak vznik trhu pro překupníky s lidmi, jehož katastrofálními následkem je, že se ze Středozemního moře stal masový hrob. Řešením této otřesné situace má nyní být plán vojenského potlačení uprchlické vlny, a to ještě na africkém kontinentu.

  Evropská unie se koncem května „vytasila“ s návrhem, jak řešit uprchlickou krizi, jak se dozvídáme z „uniklého“ dokumentu zveřejněného organizací Wikileaks ZDE.

  Ministři obrany členských zemí EU, v čele s politickými představiteli Velké Británie a Itálie, schválili plán na vojenskou intervenci proti „lodím, které jsou používány k přepravě uprchlíků v Libyi a Středozemí“. Jinými slovy jde o to, aby byl zaražen příliv běženců násilnými prostředky, a to ještě předtím, než se nalodí.

  A to není zdaleka vše; z dokumentu jasně vyplývá, že Evropská unie má zájem o libyjskou ropu a je kvůli tomu ochotna se pustit do dalšího, vysoce rizikového vojenského dobrodružství s lehce předvídatelnými následky. Nemohu se ubránit pocitu, že migrační krize je jen vhodnou záminkou, jak zajistit kontrolu nad libyjským nerostným bohatstvím pod kuratelou Evropské unie.

  – See more at: http://www.blisty.cz/art/77911.html#sthash.dVDyLYxi.dpuf

 • tak ako je to teda ? budu ci nebudu tie kvoty?
  ——–
  v anglicku odislo bojovat za ISIS viac moslimov ako ich narukovalo do britskej armady. takto vyzera pristahovalecka lojalita.
  ———–

  Plán Evropské unie na to, aby jednotlivé evropské země přijaly konkrétní kvóty uprchlíků, se v úterý zřejmě úplně rozložil poté, co ho Francie a Španělsko odmítly podpořit.

  Velká Británie minulý týden oznámila, že se projektu neúčastní, ale že dál bude přijímat žadatele o azyl.

  Francouzský prezident François Hollande řekl, že podporuje spravedlivější rozmísťování uprchlíků do jednotlivých zemí EU, ale že kvóty jsou nepřijatelné.

  Přijmout uprchlíky odmítl v pondělí i španělský ministr zahraničí s tím, že vysoká nezaměstnanost ve Španělsku znamená, že Španělsko další přistěhovalce přijmout nemůže.

  Systém kvót také odmítly Česká republika, Estonsko, Maďarsko, Litva, Lotyšsko, Polsko a Slovensko.

  Hollande zdůraznil, že čistě ekonomičtí migranti budou z Evropy deportováni. Dodal ale, že Německo, Francie a Švédsko přijímají velké množství žadatelů o azyl. Musíme zajistit, aby i jiné země hrály svou roli.

  Michael Diedring, generální tajemník Evropské rady pro uprchlíky a exulanty, konstatoval: „Máme potíže pochopit, proč členské země EU nejsou ochotny poskytnout těmto lidem ochranu.“
  – See more at: http://www.blisty.cz/art/77470.html#sthash.I8KdkjuY.dpuf

 • Ing.Alojz Rojček

  Prečo Europa zaniká ? NIKDY NIE JE NESKORO:! Treba okamžite urobiť také sociálne opatrenia,ktoré podporia uzatváranie manželstiev a v nich výchovu novej generácie. Veď máme toľko tzv.múdrych ľudí,ktorí,aby sa zavďačili Bruselu hneď vytiahli fúru ekonomických výhod, ktoré nám prinesú prisťahovalci. A to nikto nevedel koľko nám vzniklo škody keď asi pol miliona našich mladých,vzdelaných ľudí odišlo z ekonomických dôvodov pracovať mimo Slovensko.Len taká maličkosť – za 100,- Sk som kúpila 50 litrov polotučného mlieka.Teraz za 3,319 Eura kúpim 6 litrov polotučného mlieka v akcii. Aký je to rozdiel? Tak by sme mohli pokračovať v prepočtoch ďalej. A aký tu máme vlastne ekonomický systém? Keď štát je zlý hospodár prečo dáva také obrovské dotácie súkromným investorom? Tie všetky vybraté dane od daňových poplatníkov by mali slúžiť na zabezpečovanie potrieb Slovenska a jeho obyvateľov. Nezávislé súdy by mali rozhodovať tak,aby každy spor až okato nebol rozhodnutý v neprospech štátu. Jedným slovom treba začať ihneď konať,aby sme nepadali stále na dno,prestali si uťahovať opasky, lebo veľká skupina ľudí už ani na opasok nemajú. Keď sa rozhoduje v parlamente o vážnych veciach ako účelovo niektorí poslanci obhajujú a konajú v prospech súkromných spoločnosti, nie v prospech obyvateľov Slovenská. Verím, že naša vláda, parlament a nezávislé súdnictvo na čele s pánom prezidentom si toto všetko uvedomujú a zmyslom ich práce bude človek a jeho základné životné potreby Ďakujem.

 • V tejto dobe máme iba jednu šancu a tou je skorý rozpad EU. Čím skôr, tým lepšie pre všetkých občanov Európy. Stalo sa totiž to, čo sa v dejinách stáva vždy. Vytvorte dáky orgán alebo zoskupenie, ktoré musia mať samozrejme svoje orgány, osoby, ktoré konajú vo vzťahu k iným organizáciám, osobám právnickým aj fyzickým. Takto vytvorené orgány, teda ich členovia, veľmi rýchlo zistia, že toto postavenie im prináša množstvo benefitov. No a prečo by sa mali benefitov vzdať? To radšej budú celý systém upevňovať podľa svojich potrieb a postupne rozširovať svoju vládu. Toto správanie sa je charakteristické pre volené osoby bez rozdielu či ide o poľovnícky zväz, dedinský futbalový oddiel, náš hokejový zväz alebo naša vláda. Prekonať takéto správanie sa je možné jedine systémom priamej demokracie. V dnešnej dobe nemôže byť žiadny problém vytvoriť funkčný systém, ktorý by umožnil každému občanovi účasť na rozhodovacom procese. Takýto systém sa môže vytvoriť zrejme iba nie práve miernym spôsobom. EU a jej orgány si už upevnili svoje postavenie a dobrovoľne sa ho nevzdajú. Dnes sú naši zástupcovia v EP kľudne ochotní vtiahnuť nás do vojny proti Rusku. Necítia potrebu spýtať sa nás, občanov, či si to prajeme. Stačí im pokyn od strýčka Sama. Náš názor je iba názorom nekompetentných ľudí. Potrební sme iba ako voliči, ktorí ich volia. Aj to už nie dlho. Predpokladám, že ak sa EU rýchlo nerozpadne, tak do 10 rokov už voľby nebudú potrebné. Aj my budeme zbytoční. A preto nastal čas na to, aby sme sa postavili na odpor a žiadali, aby boli pri rozhodovaní o zásadných otázkach rozhodujúcim názor nás – občanov. Budeme musieť ísť opäť do ulíc a štrngať a zvoniť. Odzvoniť tejto politickej generácii. A vykonať audit majetku poslancov, prezidentov a ostatných vedúcich predstaviteľov štátnych orgánov a orgánov samosprávy. Nebude to ľahké, ale nič iné to nevyrieši.

 • Miro, Kotleba nemá žiadne riešenie. Je to väčší populista ako Fico a naviac sa obklopuje náckami.

 • Európa proste zaniká tak či tak. s tým je už neskoro niečo robiť, je to rozbehnutý vlak už pár desiatok rokov. A keďže populácia, starne a vymiera, treba dotiahnúť dalšiu lacnu pracovnú silu, či už z Afriky, Číny alebo inakiaľ, to je jedno. A nečakajte že europoslanci , ktorí nadštandardne zarábajú, budú hájiť Vaše záujmy.. JE im dobre tam, kde sú.. Podpíšu hocičo.. Nikto predsa nepôjde hlavou proti múru. Maximálne si môžeme hovoriť, čo chceme. Sila a moc peňazí si vždy v histórii urobila svoje. a bude to samozrejme aj tentokrát. Európa už dávno nie je Európou. To je fakt, ktorý tu je už dávno. Proste je potrebná a nevyhnutná likvidácia všetkých hodnôt, ktoré tu kedysi boli. ANo dobre počujete. A to preto , lebo k týmto hodnotám sa už dnes skoro nikto v Európe nehlási a žijeme americký spôsob existencie. Čo sme si vybrali, to máme. Pripravme sa na to, že našu zem a naše krajiny pohltia cudzinci. Budú tu zakladať svoje rodiny a po čase sa dostanú do vlád a budú sami určovať , čo a ako bude. My sa budeme len potichu prizerať a budeme radi, že tu vôbec môžeme byť. Budeeme v menšine a budeme ticho.. Komu sa nebude páčiť má proste smolu. Bude sa musieť prispôsobiť buď dobrovolne alebo nasilu, to je na každom samom. Takže si vyberte. Nech sa páči

 • A čo keby nastala čisto teoreticky situácia, že Slovenská Republika by nerešpektovala nariadenia orgánov EÚ ? Dajú nám dvadsaťpäť na zadok ?

 • Hm… preco sa este neozval Richard Sulik? Alebo ani o tom nevie?

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Kvóty budú, rozhodol europarlament s komisiou

 • Štefan Petrucha

  Času na vystúpenie zo žalára národov nezostáva veľa, ak vôbec ešte nejaký je.

  • čas nečas, ale kam chceš vystúpiť? Ak budú afričania v Čechách, Nemecku, Rakúsku … bude ti nahovno nejaké vystúpenie.
   To ti pomôže ako vopchať hlavu pod koryto.

   • Zrušiť im pobyt, azyl, občianstvo, pretože boli prijaté pod nátlakom EU, Takýto úkon nemôže byť platný… a následne ich treba poslať späť odkiaľ prišli.
    Štandardné politické spektrum sa k niečomu takému samozrejme nikdy neodhodlá, na to treba silnejší kaliber, napr. Kotlebovu ĽS-NS.

Pridaj komentár