Kvóty sa vrátia – o referende v Maďarsku

Kvóty sa zasa vrátia, aj keď pred prezidentskou kampaňou v Rakúsku asi nie (je to náhoda že ju posunuli na december?).
Vyplýva to zo zanovitosti bruselských ideológov, ktorí neváhali opakovať referendum o Lisabonskej zmluve v Irsku a opakovane nám pod rôznymi názvami predkladajú dohodu TTIP, opakovane sa snažia oklieštiť slobodu na internete (pardon, len zregulovať) a mnohé ďalšie veci. Neverím že tak vehementne presadzovaná myšlienka ako kvóty zanikla. Podľa mňa je len ticho pred búrkou a vráti sa na jar, keď bude po prezidentských voľbách v Rakúsku (Ozaj nebudú teraz nejaké voľby aj v Čechách?) A keď sa zasa pohnú davy migrantov po oteplení na budúcu jar. Slovenské predsedníctvo skončí a tým aj možnosť Slovenska výraznejšie zasiahnuť. Taliansko praská v švíkoch a kvót sa dožaduje celkom prirodzene. (kiež by sa radšej snažili zastaviť migrantov)
Že sa kvóty vrátia nie je len môj odhad situácie ale mysli si to aj VLK na Kose Nostre: prečítajte si na linku, ako to popisuje on vo svojom článku, tu dávam len krátky prehľad jeho myšlienok.
Pár poznámek k madarskému referendu
Nicméně ve vzduchu stále visí přerozdělovací kvoty. Už několikrát jsem na Kose vysvětloval, proč s nimi budeme konfrontováni v i budoucnu.
V každém případě nedělní referendum v zemi u Dunaje ohledně toho, zda má nebo nemá přijímat uprchlíky podle bruselských přerozdělování, je asi tím nejrozumnějším a nejúčinějším, co může nějaká země podniknout na svou obranu před automatickými kvotami!
Když říkám nejúčinější neznamená to absolutní neprůstřelnost tohoto postoje.
To už jsme viděli v případě řeckého referenda, které bylo Bruselem/Merkelovou zcela smeteno a Atény se staly víceméně neoficiálním protektorátem. Nicméně to byl spor, kde osamocené Řecko stálo oproti celé eurozoně a ostatním členům EU, včetně ČR ten spor byl, více méně, lhostejný.
Což není případ přerozdělování migrantů.
Orbán hľadá spôsob ako zabrániť kvótam do budúcnosti
Orbán jako jediný z vrcholných politiků, nejen V4, ale prostě všech dotčených zemí, hledal nějaký modus vivendi, který by zafungoval, kdyby zkrátka někdo chtěl přeci jen automatické přerozdělování protlačit stůj co stůj. Takže se, nejspíš z jeho popudu, konalo referendum o tom, jestli se má v otázce přesunu migrantů jeho země podřídit Bruselu nebo nikoli.
Protože logicky usoudil, že jedna věc je postoj státní reprezentace, druhá pak deklarovaná vůle lidu. To je jiná kvalita.
I když, jak už řečeno, evropští politikáři si z hlasu suveréna, který podle všech ústav na zeměkouli, je zdrojem vší moci, v případě potřeby, zas až tak moc nedělají? Nicméně žádná vyšší karta v tom vějíři, co státy jako Madarsko nebo my drží v ruce ? NENI.
Prečo neprišlo viac ľudí?
Přiznávám, že oněch 43,9% hlasujících je pro mne velkým překvapením, důvodem k zamyšlení a varováním.
Překvapením proto, že jakkoli dostat v referendu k urnám nad 50% je dlouhodobě skoro všude problém. Ale v téhle doslova existenční otázce, která má opravdu fatální dopad na konkrétní stát?
Odpoveď
jsou do té míry proti Orbánovi, že bez ohledu na cokoli budou hlasovat proti němu, což v tomto případě bylo hlasování nohama. Chtěli mu prostě dát lekci i kdyby zítra země měla skončit v kotrmelcích
A hľadí do budúcnosti
To poučení platí pro mne, stejně jako pro ty z vás, kteří zastávají militantní a nesmiřitelné postoje!!! Přesně k tomu vede kopání stále hlubších a hlubších příkopu ve společnosti.
Jak jsme toho od poslední prezidentské volby třeba svědky v české společnosti. Což je mimochodem činnost v které se vyžívá Zeman! Nemíním na něj nasazovat při každé příležitosti, ale ten tvrdě konfrontační kurz a vyhrocování situace před dalším hlasováním o prezidentství je zcela zřejmý, vědomý a důsledný. Cílem je mobilizovat na jednoduchých heslech příznivce.
A madarské referendum ukazuje, k čemu to vede?
Polarizácia spoločnosti je teda z dlhodobého hľadiska škodlivá
Docela často dostávám v poště maily typu ? jak to, že jsem na Kosu pustil takový či jiný článek? Výsledek v Madarsku odpovídá lépe, než bych uměl odpovědět sám ? chci, aby byla Kosa domovem všech, kteří chtějí lepší Českou republiku. Uměřeně lepší. Ne bezbřeze. Prostě domovem všech OBYČEJNYCH lidí DOBRE VULE!
Pro tyhle je Kosa její texty , vtípky i nevtípky. Nechci, aby naši množinu rozdělovali příkopy nesmiřitelných názorů. Zejména proto, aby, když dojde na nějaký osudový okamžik jako o víkendu v Madarsku, bylo k dispozici pro logický výsledek dostatečné kvorum v nějaké životně důležité věci. Bez ohledu na stranickou preferenci! Aby se nevolilo podle klíče ? nezajímá mne o co jde, ale proti komu mohu a chci hlasovat!
Referendum je najhlbší prejav demokracie, ale je aj manipulovateľné
Svůj závěr by ovšem měli udělat i tvrdí zastánci přímé demokracie! Aby zvážili její omezené možnosti! Nehledě na snadnost těžké manipulace přes text referendové otázky. Přiznejme si ? ta nedělní byla těžce návodná? ?Chcete, aby Evropská unie i bez souhlasu maďarského parlamentu mohla předepisovat povinné přesídlování nemaďarských občanů do Maďarska??
Už kdysi jsem psal, že zastánci referend argumentují Švýcarskem. Ovšem přehlíží, že český volič není švýcarským s jeho odpovědností v zacházení s hlasem. Je mi líto, ale je to prostě tak. A ukázalo se, že to samé platí i v zemi Viktora Orbána.
Najviac ma asi oslovila práve myslienka nebúrať mosty medzi ľudmi rôznych názorov v našej krajine. Je to u nás ešte dôležitejšie ako v Čechách, lebo máme väčší sklon k vyhrocovaniu. Myslím si že aby človek nebol v bubline je dôležité komunikovať aj s ľudmi iných názorov, dokonca aj s tými ktorí nás rozčuľujú alebo sú nám nepríjemní, niekedy práve takí nás môžu názorovo najviac posunúť dopredu.
A čo ma Orbán v zálohe? Prečítajte si na záver linkovaného článku
Pokiaľ viem, tak Orbán je Sorosov človek, tak ako u nás Dzurinda – už mimo, teda ďalej náhradníčka Radičová so svojím Rasputinom – zaplateným „autorom“ Matovičovho volebného programu OĽaNO na poslednú chvíľu. Dobre – ale to sú naši majdanisti. Úloha Orbána je – až do poslednej chvíle držať „viedenskú bránu“ – a potom to sem nechať napáliť. Detto Tomio Okamura.
viď ten zelený pás na maďarskej zástave
Pokiaľ ide o referendum v Maďarsku (ale aj všeobecne), ja tam vidím hlavne otázku, prečo 50% ? A prečo vôbec kvórum?
Paradoxné je, že to bol práve Orbán, ktorý zvýšil kvórum v referende z 25% na 50%. Toto je výsledok toho, že politici (vrátane Orbána) referendum nechcú a vôľa občanov vyjadrená v priamej demokracii im vyhovuje len vtedy, keď sa im to hodí.
Ak by kvórum nebolo, prišli by hlasovať aj tí, ktorí sú proti. Referendum s vysokým kvórom však môžu bojkotovať a potom poukazovať na nízku účasť a výsledok hlasovania spochybňovať. Zároveň sa spoliehajú, že ich záporný názor sa „sčíta“ s „hlasom“ ľahostajných, keďže odlíšiť sa to nedá.
Účasť tých, ktorí by hlasovali „proti“, zároveň motivuje k vyššej účasti tých, ktorí sú „za“.
Ešte vyššiu motiváciu má, ak je výsledok referenda pre politikov právne záväzný.
Politici (vrátane Orbána) uribili z referenda frašku, a teraz sa čudujú, že priama demokracia nefunguje. Nefunguje, ale „vďaka“ nim.
Ako migrantov riesi Taliansko?
Podľa tej mapky sa zdá, že Frontex násilím zachraňuje aj kúpajúcich sa v Lýbii.
Vraj Putin
Problém Maďarského referenda a referiend v našich končinách je hlbší ako sa zdá. Normálny Maďar, alebo Čech aj Slovák takéto referendum chápe v dvoch rovinách. Otázka totiž nie je len jedna ale dve. Prvá je známa a týka sa kvót, druhá, podtextová znie v stredoeurópskom kontexte trošku inak, a to: „Môžu v mene kvót Orbánovci kradnúť ako straky a odvracať pozornosť od bežných problémov Maďarskej spoločnosti?“. Na takto položené dve otázky je 40 percent za adekvátna odpoveď.
Referendový záchvat Orbánovej demokratickosti, (prípadne Orbánovej hry na kňaza, ktorému sa odpovedá AMEN a nijak inak) má chybu v tom, že obsahom referenda by malo byť viacero otázok čo trápia ludí a chceli by si ich rozriešiť sami. Napr. či používať stále letný čas, alebo im striedanie letného a zimného vyhovuje, či sú za obnovenie brannej povinnosti, či schvaľujú otváranie obchodov aj v Nedeľu, zotrvanie v EU, prípadne NATO, či sú spokojní s činnosťou týchto organizácii vo svete, či si želajú onbmedzenia reklamy, úžery………….. .
Dezinterpretácia výsledkov referenda mainstreamom je údesná, 40 percent vo voľbách pre každú stranu, je úžasný výsledok, ale takmer 40 percent za v referende, verzus 1.7 percent proti je s prepačením produkt hrubého čreva výchadzajúci konečníkom….. Ja to žial vidím tak, že toto je názor médií o nás bežných ľuďoch a našich názoroch z tejto arogancie sa mi chce z „pánov“ no nazvime ich „novinármi“ zvracať.
P.S. Čo si takéto noviny a ich zamestnanci predstavujú pod pojmom prestitútky? Na túto ich predstavu by som bol mimoriadne zvedavý.
Asi mas pravdu , nie je vylucene ze Orban si subezne riesil aj vlastne PR. (tipoval by som s velkou pravdepobnostou ze ano)
Ale zaroven suhlasim s Vlkom ze taketo nieco by nemala byt chvila ignoracie a protestu, ale zomknutia celeho naroda
Co sa tyka institutu referenda, treba ho nastavit rozumnejsie.
Interpretacia vysledkov potom dost zavisi od ostatnych vonkajsich okolnosti
Nariklad u nas bola tak stvava kampan vsetkych medii proti ze aj 20% bolo slusne cislo, pretoze predstavovalo vsetkych ktori nie su ochotni podlahnut tvrdemu hysterickemu medialnemu natlaku. a stvaniu.
Pojem presstitut/ka?
ten kto pise do medii za peniaze v rozpore s pravdou a vlastnym presvedcenim. Za peniaze a moc napise hocico.
iny typ presstituta je niekto kto si tak lieci svoje komplexy.