Loď SaS utrpela ťažké poškodenie pod čiarou ponoru

Je len málo poverčivejších ľudí ako sú námorníci. Jedna z najznámejších povier je legenda o Jonášovi, ktorý nosí smolu. Jonáš nemusí byť len člen posádky, alebo cestujúci, môže to byť aj predmet na lodi, súčasť vybavenia lode, alebo samotná loď. Podľa námorníkov je skrátka veľa druhov Jonášov, ako to popísal Rudyard Kipling vo svojej knihe Captains Courageous

What’s that?“ said Harvey. „What’s a Jonah?“

„A Jonah’s anything that spoils the luck. Sometimes it’s a man–sometimes it’s a boy–or a bucket. I’ve known a splittin‘-knife Jonah two trips till we was on to her,“ said Tom Plait. „There’s all sorts o‘ Jonahs. Jim Bourke was one till he was drowned on Georges. I’d never ship with Jim Bourke, not if I was starvin‘. There wuz a green dory on the Ezra Flood. Thet was a Jonah too, the worst sort o‘ Jonah. Drowned four men she did, an‘ used to shine fiery o‘ nights in the nest.“

Podľa námorníkov je nutné odhaliť, čo spôsobuje smolu, inak bude plavbu sprevádzať nepretržitý rad nešťastných udalostí vedúcich až k tragickému epilógu.

Ak by bol nejaký námorník v slovenskej politike, skôr alebo neskôr by si všimol jednu zákonitosť. Ak sa k nejakej strane pridá alebo ju začne podporovať určitý človek, obrazne povedané loď danej strany začne naberať vodu. Čiže ak sa nezbaví pôsobenia tohto človeka, nakoniec strana skončí na dne oceána premárnených príležitostí a v zabudnutí. Čo je presne definícia Jonáša.

Ľudovít Kaník má za sebou zaujímavú politickú minulosť. Začal ju v legendárnej Demokratickej strane, kde sa stal najskôr podpredsedom a neskôr predsedom. Stranu úspešne priviedol k zániku a zlúčil ju so „zlepencom“ SDKÚ, čím vznikol hybrid SDKÚ-DS. Výrazne prispel aj k zániku tejto strany, opustil ju až potom, keď si bol istý, že sa pod vedením súčasného predsedu Pavla Freša už nepozviecha. V decembri 2015 vstúpil do strany Prosperita Slovenska, ktorú premenoval na Demokratická skupina – Spolupráca, Dôvera, Kompetencia, Úspech, skrátene DS-SDKÚ. Strana zrejme vznikla účelovo len pre jeho prezentáciu na politickej scéne.

A teraz prichádza zlatý klinec predstavenia. „Strana“ DS-SDKÚ ohlásila svoje odstúpenie od volieb a podporu strany SaS! Odhliadnime od faktu, že Kaníkovu stranu by volili maximálne jej členovia a rodinní príslušníci a že jeho výzvu na voľbu SaS vypočuje 0% voličov. Vzhľadom na mimoriadnu neobľúbenosť Ľudovíta Kaníka skôr predpokladám opačný efekt. Od voľby SaS odskočia mnohí nerozhodnutí voliči. Jeho manifestačné pripojenie sa k programu SaS a neurčité vyjadrenie na tému budúcnosti vo väzbe na liberálnu stranu, dávajú voličom tušiť, kam sa človek s povesťou hrobára strán mieni uberať.

Keby som bol poverčivý, určite by som si v tejto súvislosti na Jonáša spomenul. A aj na to, ako to dopadne s tými, ktorí na znamenia osudu nedbajú.

P.S. Komentár nie je myslený ako seriózna analýza, je to len rozvedenie humornej predstavy povesti, ktorá sa s Kaníkom viaže.

Zdroj:

http://hnonline.sk/slovensko/593071-kanik-odporuca-volit-sas-maju-najlepsi-program-a-ziadnych-oligarchov

4 komentáre

 • :-)) poslanec za SaS fyzicky napadol občana bez toho, aby išlo o nutnú obranu alebo krajnú núdzu, stalo sa tak na protestoch pred ficovým bytom. A polovica poslancov za SaS, vrátane podpredsedníčky NR SR, Nicholsonovej, jeho konanie na sociálnych sieťach schvaľuje.
  Koho sa teda majú občania báť v prípade že sa dostanú k reálnej moci, Kotlebu, alebo extrémistickej a militantnej SaS? Boh nás chráň pred SaS,

 • toto je iny zavaznejsi problem

  Pôjde poslanec SAS do väzenia?

  Slovenská politika sa posunula na nové dno. Bankové tajomstvo, menovite v Tatrabanke, porušil a informácie vynášal člen SaS, ktorý tak podľa všetkého konal organizovane s aspoň jedným poslancom za túto stranu.

  Cieľom poslanca Rajtára bolo, aby dokázal, že Kaliňák mal dostávať peniaze od Bašternákovej firmy. Jeho asistent Filip R., ktorý pracuje v Tatrabanke, mal vyniesť údaje o prevode na Kaliňákov účet. Na tlačovej konferencii odznelo, že v čase prevodu už Bašternák firmu nevlastnil, takže tie peniaze nešli od neho. Úmysel dostať Kaliňáka, teda nevyšiel.
  Cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami. SaS po tejto ceste spravila ďalší krôčik tým, že sa rozhodla porušiť zákon o bankovom tajomstve.

  http://zoltantoth.blog.sme.sk/c/423998/pojde-poslanec-sas-do-vazenia.html?ref=tit

 • dobry clanok o odborníkoch zo sas
  sociálny netvor podporil stranu SaS vo voľbách. Náhoda? Asi nie.
  http://kuruc.blog.sme.sk/c/406098/sas-ospravedlnujem-sa.html

 • …prve, co ma napadlo… ked som pocul ako Ludo Kanik vyzval vsetkych 78 volicov svojej strany na podporu SaS…:)

Pridaj komentár