Lož ako európska pracovná metóda. Komentár Petra Králika.

(MZC) Od rána idú vo všetkých médiách správy o tom ako sa prepadla nemecká priemyselná produkcia o vyše 4%, o prepade Talianska a Francúzska do recesie sa taktne mlčí, o navýšení zadĺženosti Španielska a Portugalska od roku 2013 sa pre istotu nepíše vôbec. Európa prijala lož ako pracovnú metódu.

Nemecký prepad bol zrejmý od 18.júla 2014. Len za júl a august prišli Nemci vďaka sankciám o 3,3mld eur. Vedia to všetci, no nik to nahlas v médiách nepovie. Septembrové sankcie situáciu ešte viac zhoršia, 4. štvrťrok bude panika a revidovanie odhadov rastu HDP po celej Európe.

Aké riešenie ponúknu Eurobolševici? Zmeníme parametre štatistiky. Započítame prostitúciu, drogy, predaj ľudských orgánov či domáce práce do HDP a hneď to bude vyzerať lepšie, alebo prestaneme zarátavať niektoré dlhy – podobný pokus sa robí už v Španielsku vo výške 55 mld eur.

Európa už iba klame. Posadnutosť HDP je posadnutosť lžou, predstieraním a fabulovaním štatistík. Kedysi sa výkonnosť ekonomík merala priemyselnou produkciou a ťažbou nerastných surovín. HDP v 70-tych rokoch bola okrajová záležitosť, až 90-te roky zo štatistiky okolo HDP urobili zlaté teľa.

Iný príklad je DPH. DPH je francúzsky vynález roku 1949. My sme na ňu prešli začiatkom 90-tych rokov. Dovtedy tu bola daň z obratu. Sledujem diskusie o výhodnosti DPH a dane z obratu. Niektorí tvrdia že daň z obratu je výhodná pre menšie krajiny ako je Slovensko. Minimálne by škrtlo podvody okolo DPH, ak by bola jednotná daň z obratu na úrovni 10%.

Opäť ide slučka na TA3 o prepade nemeckej ekonomiky. Podľa našich médií je to asi Jiříkove videnie, ktoré nijak, ale skutočne nijak nesúvisí s ničím.

5 komentárov

  • No Gréci nám všetkým ešte pekne zavaria… Už začínajú paktovať s Rusmi…

  • Lož bola vždy súčasťou každého vládnutia, politiky, bežná súčasť života. Avšak dnes to prerástlo do patologických rozmerov a EÚ je veľmi jasným príkladom.

    • Lož bola vždy súčasťou každého vládnutia, politiky, bežná súčasť života. Avšak dnes to prerástlo do patologických rozmerov a EÚ je veľmi jasným príkladom.

  • Celá Európa je na tom zle. A teraz tie voľby v Grécku, som celkom zvedavý k čomu to povedie.

  • Dan z obratu bola genialnou danou, lebo sa nedala obist… System DPH je ako stvoreny pre podvody a tunelovanie statu, ci presun penazi z perifernej krajiny do krajiny kolonizatora… Podobne je to aj s danou z prijmu, kde cez dohody a zmluvy zamedzujuce dvojite zdanenie odtekaju peniaze … a teraz na prekvapenie vsetkych, opat z krajiny periferie do krajiny jadra… A to nehovorim, ze napr. v perifernej krajine zlikvidujete vyrobu miestnych tehal, cementu, ci cohokolvek… uz uz to vyzera, ze tieto nepotrebnosti nie su pre danu krajinu vobec nutne… a potom sa zrazu objavi zahranicna firma, kto v tych istych fabrikach vyraba vlastne tehly… a kazdy rok odtecie do krajiny jadra tucna provizia za licenciu na vyrobu tehal… Po vsetkych takychto upravach a odovzdani napr. energonosicov do ruk zapadnych kolonizatorov – tzv. investorov mozeme po case zistit, ze nase HDP sice je na urovni 80% EU, nase zivotne naklady na urovni 72%, ale cucduj sa svete nase platy len na urovni 30% priemeru EU… a k tomu vsetkemu nemozeme vynakladat ani len rovnake % z toho imaginarneho HDP na skolstvo, zdravotnictvo, ci armadu ako krajina jadra…

Pridaj komentár