Mafián Al Capone a jeho odkaz pre Róberta Fica

Mafián Al Capone nesedel za zločiny a vraždy, ktoré ho v dvadsiatych rokoch dvadsiateho storočia smutne preslávili. FBI ho nakoniec dostala do väzenia za daňové úniky. Rovnaký osud môže čakať aj Róberta Fica

Je nesmierne naivné si predstaviť, že Róbert Fico s luxusným bývaním v komplexe Bonaparte nemá okrem nájomného nič spoločné. V článku, ktorý som kedysi napísal, bolo spomenuté, ako sa k tomuto neuveriteľne exkluzívnemu bytu Fico dostal.

Zrejme treba jasne povedať, že podľa všetkého mal Fico k realitám a špekuláciám okolo nich vždy veľmi blízko. Prvýkrát ešte spravil chybu, keď sa dala firma RF Development ( = Stavby Róberta Fica 😀 ) spájať s jeho vlastným menom, hoci mal ako poslanec podnikanie zakázané. Tie ďalšie machinácie už sú schované za nepriehľadnou clonou naoko úplne neznámych firiem a majiteľov, s ktorými Fica na prvý pohľad už nič nespája. Až kauza Bonaparte a Baštrnák odhalila pozadie, ktoré vedie až nepríjemne k jeho blízkosti.

Zdôrazňujem všetky prvky kauzy ešte raz:

 • Od hrubej stavby, t.j. prvopočiatku, sa o komplex Bonaparte Fico zaujímal
 • Stavba na vrchu komplexu bola postavená mimo plánu. Bola to čierna stavba
 • Legalizácia tohto zázraku luxusu bola očividne len formalita – na príkaz zhora
 • Nakoniec bolo oznámené nájomné – 2650 EUR

Pri nájomnom sa treba pozastaviť. Podľa Konzervatívneho výberu sa za ďaleko menšie a menej kvalitné byty v komplexe platí nájomné 5000 eur + energie. Výmera a exkluzivita nehnuteľnosti, v ktorej Fico býva, dáva oprávnený predpoklad požadovať nájomné bytu minimálne 6500 eur + energie. Rozdiel medzi aktuálnym nájomným a tzv. komerčným, t.j. obvyklým vzhľadom na situáciu realitného trhu, polohu a kvalitu bývania je okolo 4000 eur. Mesačne.

Je pravda, že majiteľovi nehnuteľnosti stačí nájomné 2650 eur na pokrytie nákladov na držbu nehnuteľnosti ako vlastného aktíva. Iná otázka je pohľad zo strany nájomcu. Za skoro štyri roky Fico získal na rozdieloch medzi komerčným a priznaným nájomným do 200 tisíc eur. Podľa Zákona o dani z príjmov č. 595/2003 Z.z. §8 odsek 1 a písmena h.) je daňovník povinný priznať akýkoľvek iný pravidelný majetkový prospech, ktorý mu vznikne.

Takže tu máme na stole nepriznaných 200 tisíc eur, z ktorých mal Fico zaplatiť a nezaplatil 20% daň 40 tisíc eur, čo je podľa Trestného zákonníka  č. 300/2005 Z. z. §278 škoda značného rozsahu s trestnou sadzbou 3-8 rokov nepodmienečne. Podobná situácia nastala v Nemecku, kde minulý prezident Wulff, bol nútený odstúpiť mimo iného aj kvôli tomu, že dostal pôžičku 500 tisíc eur úročenú nižšie ako bol v tom období bežný bankový úrok, čím mu vznikol majetkový prospech. V Nemecku ho obvinili, že tento zisk nepriznal v daňovom priznaní a že neodviedol daň z rozdielu medzi poskytnutým a bežným úrokom.

Prezident v Nemecku mal imunitu. Odstúpil však sám a dobrovoľne, keďže bol evidentne porušený zákon. Róberta Fica žiadna imunita nechráni. Je viac ako evidentné, že k nehnuteľnosti a k podozrivému z daňových podvodov Baštrnákovi má bližšie, ako mu je milé. A netýka sa to len neplatenia daní. Rovnako sú evidentné prepojenia a vzťahy Kaliňáka a Počiatka, pričom posledne menovaný si dokonca kúpil v komplexe Bonaparte vlastný byt. Róbert Fico nemôže dovoliť, aby ktokoľvek z nich padol. Práve preto, že je s nimi na rovnakom lane. Pád ktoréhokoľvek z aktérov kauzy spôsobí zákonite aj pád Róberta Fica.

Na záver citujem z Wikipedie o osude Alfonsa Gabriela Caponiho, ktorý sa stal známy ako Al Capone

Capone viedol svoje obchody cez nastrčených ľudí. Dokonca aj svoj vlastný dom mal napísaný na ženu. Súčasne sa verejne chválil svojím majetkom. Federálna vláda, nemohúca mu dokázať iné zločiny, ho obžalovala za to, že neplatí dane.

Stíhal ho federálny agent Eliot Ness, kvôli ktorému vytvorili skupinu jedenástich agentov (zvaných „Nedotknuteľní“, keďže sa nenechali podplatiť), ktorých si sám vybral. Ness odhalil pramene nelegálnych Caponeho ziskov a následne ho obvinil z neplatenia daní.

Roku 1931 Caponeho súdil federálny súd. Bol uznaný vinným v piatich z dvadsiatich dvoch bodov obžaloby, týkajúcich sa daňových únikov. Súd ho odsúdil na jedenásť rokov odňatia slobody. Musel tiež zaplatiť pokutu a súdne náklady v celkovej výške 80 tisíc dolárov.

Róbert Fico si počas profesionálnej kariéry dával pozor, aby nemal oficiálne žiadne výrazne nadštandartné príjmy a majetky. Avšak jeho životný štýl nasvedčuje niečo iné. Al Capone za podobné správanie nakoniec skončil v Alcatraze. Bude zaujímavé sledovať, ako skončí rúcajúca sa kariéra Róberta Fica

28 komentárov

 • …………………..Takže to zhrniem, Fico Kaliho strielať nebude, pretože je nebezpečne blízko namočený a každé policajné vyšetrovanie v jeho blízkosti je nežiadúce. Reálne by na tom trhli Lipšic a Matovič. Ak si Ficovci niečo dovolia, tak iba pokus o neúspešný atentát. Ak by Kaliňáka niekto vraždil, tak by musel najať cezpoľných a to už zrejme nie je také jednoduché ako kedysi, na toto si Kaliňák musí teraz dať pozor. (Konečne ambasáda aj tretí sektor sa dostanú pod dozor), takže nás v dohľadnej dobe čaká zrejme návšteva US senátorov 🙂 . ………………….Sklamaním je, že peniaze sa melú aj takto sproste, mozgovo naša politická elita zrejme zretardovala, na toto predsa existujú také krajiny ako Cyprus a Kajmany, vreckové sa dá vyberať aj inak. Aprpo prezidentské voľby – ak by zvíťazil Fico, bolo by toto len horšie, tlak prisprostastých oligarchov by bol za hranou zákona a otvorila by sa možnosť spustenia farebnej revolúcie vo veľkom.
  ………………….Pre Smer a Maďariča sú toto Jóbovky, budú musieť vyprodukovať novú platformu alebo klon Smeru typu Mut-Isis-Nedžbet, pričom Mut je SDĽ, Isis je SMER a Nedžbet je budúca strana takzvane sociálno demokratického typu, bez dominatného R v názve, v pomlčke bude asi ľudová strana, alebo ľudová demokracia. Možný scenár pre Fica je odchod zo Smeru, a založenie si inej „výťahovej“ strany pre prezidentskú kampaň viď major Zeman. SMER by mal odísť zo scény ožransko-kravínovským scenárom, aby pre svoje potomstvo nezanechal negatívnu emóciu.
  ………………….Ak to neposerinkajú, veľmi tak na tú chvíľu čo klony prevezmú pôvodnú funkciu SMERU sa podnikatelia preorientujú na KDH (národne to už nejde, sociálne sme skompromitovali, ostáva už iba kresťansky, takže zasa bude musieť pápež na Slovensko a zase budeme musieť zaplatiť Vatikánu ako diví pohania za kolkovaný papier s certifikátom osvedčeného kresťanstva proti križiakom). SMER by už mohla zachrániť len medializácia Pelegríniho a Glváča v tom zmysle, že by sa chytali priameho stavania vianočných stromčekov a májov so sekerami a karboškami vo vlastných rukách, naozaj by sa museli dištancovať od kobyliek a museli by osobne spraviť reality show „postaviť dom pre Slovensko a propagovať ho“ čo to je to neviem, (Matica postavená je, Národné divadlo tiež, Národný fotbalový štadión je v Trnave, chcelo by to niečo, kde sú sochy slovenských hrdinov pohromade a v nejakom rozumnom kontexte a la Bradlo, ale niečo kam aj ľudia pri svojich výplatrách aj chodia, postaviť slovesnú verziu Sant Pauls Cathedral?, kde by aj Fico ležal po smrti?). V neposlednom rade by potrebovali aj obdobu boxera českého Maceka čo by boxoval do Lipšica a Matoviča, hynutie Smeru musia predĺžiť a zbierať papiere a svedkov na Lipšica, čo nie je problém.

 • Nechcela som vstúpiť medzi chlapov,ktorí riešia medzi sebou vysokú politiku a rozoberajú román MAFIÁN AL CAPONE a MAFIÁN FICO.Vaše komentáre sú úsmevné,ako konšpiračný komentár MEDZIČASU.Všetky aktíva a pasíva,ktorými disponuje FICO,bohužial majú všetci politici, opozíciu nevynímajúc.Najbližsie k pravde má TARTUS.Škoda,že pán POLÁČEK musí držať bobríka mlčanlivosti.POSLEDNÝ KRIŽIAK ,nie je posledný ,ale prvý.Ďalej zdvíhajte červenú kartu,ale aj na tých politických elévov,ktorí nie a nie dorásť.

 • Perfektný článok.

 • Maslo na hlave je celkom jasné, ale k tomu „presne vypočítanému“ daňovému úniku mi chýba overené info o výške nájomného ostatných nájomníkov – či je skutočne o 4 000E vyššie…

  • Svojho času som to zisťoval u realitných maklérov, potvrdili mi, že za takéto niečo je nájomné 6-7 tisíc eur oprávnené… 2650 eur je doslova zadarmo

   • Slovensko Slovákom

    To môže byť síce pravda, ale nájomné je vec zmluvnej dohody. Takže, že by mal zdaniť 200 000,- je nezmysel. To je problém prenajímateľa, že dal nízku sumu.

   • … k tomu asi tolko… priemerna mzda v SR sa pohybuje niekde okolo 900 €… Priemerna mzda v EU …okolo 2500 €… Zivotne naklady v SR su na urovni cca 72 % z priemeru EU a HDP na urovni cca 80% z priemeru EU… teda priemerna mzda by bola „opravnena“ vo vyske 2000 €…:) Okrem toho… urcite existuju akesi limity, kde to, ze nehnutelnost ma viac m2 … uz nic neznamena z hladiska ceny najmu a jednoduchy prepocet cez m2 nie je realny… Naozaj si niekto moze mysliet, ze sa najde relevantna skupina ludi, ktora je ochotna za prenajom bytu v BA /!/… realne platit 6-7 tisic € mesacne ?!!! Staci si pozriet prenajmy luxusnych bytov v bratislavskom starom meste s rozlohou okolo 300 m2 a zistite, ze tie najmy sa nijako zasadne nelisia od toho Ficovho… Bavme sa o tom, ze aj najom 2600 € pri prijme cez 3000 € … nie je velmi uveritelny, ale matematicky obhajitelny urcite /manzelka ma prijem…/ … Z tohto pohladu je tento clanok postaveny absolutne na vode…

 • Medzicas lúska, lúska ale nakoniec sa k antisemitizmu dopracuje, tak ako každý kto lúska: „Pán poslanec ho na prezentácii štvormiliardového projektu predstavil ako svojho zahraničného, seriózneho nemecko-izraelského investora Aarona Kedara.
  http://plus7dni.pluska.sk/plus7dni/zaujalo-nas/prepojeni.html

 • Spontánná akcia jak orgazmus prostitútky ešte aj ten kartičkový manuál vyfasovali od Pražskej kavárny 😀
  Ako nič proti protestom ale hentí psychopati čo to organizujú niesú alternatíva to je len z kaluže do blata.Dav pred Bonaparte ubytovňou reve nech žije náš prezident Kiska,uplne nenapko :-D, Kancle mimovládok dnes museli zívať prázdnotou kompletka na tej šaškárni 😀

  • To je druhá rovina. Máte pravdu, že je to celé organizované zvonka. To, že nechcem vo vláde hajzlíkov, ktorých platia Američania, však ešte neznamená, že sa zo smeráckych Róbertov stane výkvet demokracie a príklad právneho štátu…

   • Súhlasím Juraj len som chcel naznačiť že psychopati ako matovič,lipšič,poliačik.. proste celá tá banda neomarxistických súdruhov čo stoja za tým protestom nie sú alternatíva je to len z hovna do hovna.

  • bol som tam a ked som zbadal tri placky,,hate free,, a Poliacika porad ma tam mrle zrali…

  • Demeš za dnešok dostane prémie.

 • hm….

  moj nazor je, ze ak by mal ist Fico do vazby, stiahol by so sebou 80% – 90% vlady….

  museli by ist sediet ludia z byvaleho SDKU, HZDS, SNS, MOST-HID, SIS a dalsich.

  dam ruku do ohna, ze takmer kompletna sucastna aj minule vlady.

  takze co ?

  Fico nebude sediet, ani ked sa Americky velvysranec na Slovensku pose**e

  • Fico nemoze potopit Kalinaka, lebo sa obaja drzia pod krkom.
   Fico ma dve moznosti: 1) zachovat status quo, a po najblizsich volbach, ktore Smer projede a nebude mat dost hlasov na zostavenie vlady sa Fico odporuca do dochodku.
   2) Fico odstrani Kalinaka ako odstranili Coxovu, vrahom bude vyholeny chlapek kriciaci “ na straz „. Vsetko sa zametie a Fico bude trvat na tom ze ho tato tema emotivne zranuje a odmietne sa knej viackrat vyjadrovat. Zaroven to bude vystraha pre ostatnych, aby si davali lepsi pozor.

   • Fica skôr raní mŕtvica, akoby dopustil rozpad vlády. Jeho úlohou je udržať to do konca. A koniec je blízko. Tiež bol vytvorený Ficov paradox: čím viac bude Fico robiť pre záchranu súčasného stavu, tým väčšia basa všetkým hrozí. Nemá úniku a musí sa to snažiť udržať. Všetko sa však zázračne rýchlo rúca. Všimnite si záujmy rôznych strán. Všetkým ide o odstavenie Fica, každý má však iné dôvody. Je to celé na rozsiahlu analýzu, výsledkom však bude, že dozrel čas, aby občan zobral vývoj do vlastných rúk.

   • …nie ze by som to rad pisal, ale povedzme si to rovno –

    vsetci dobre vieme, ako to chodi na Slovensku.

    takze Ficovo status quo bude v pohodke a najblizsie volby to vdaka svojim volicom da a nie len to.

    jeho status quo bude platit aj na dalsie strany, ako som pisal vyssie, kedze aj tie maju svoje machinacie a ak by islo do tuheho, objavia sa nam tu kauzy, ktore bude musiet sud riesit.

    • ano takto to fungovalo dva krat, ale vyskytol sa problem, a tym je Kotleba a Kolar. Na nich ziadne kauzy nema.
     Kolara sice skusali spojit s mafianmi, ale uprimne, oni si vlastne teraz vystrielali vsetko strelivo, a Kotlebu uz Tolko krat oznacili za nacka a fasistu ze bezny ludia zacinaju mat pocit ze vyznam tych slov je “ ten co nekradne „.

     A to ze vie na kazdeho standardneho politika nieco, znamena ze len Tolko ze stale viac ludi bude volit nestandardnych politikov.

     Ano pred volbami vznikne nova nestandadrna strana ktora bude brat hlasy Kotlebovi, ale bude to len dalsi Kolarov klon a ten uz, verim, , nebude tak uspesny.

     • v kontexte, ako si to napisal, s tebou plne suhlasim.

      Kotleba a Kollar im pekne pomiesali karty.

      a ak by sa uskutocnil onen scenar, boli by sme svedkami „sepoko“ – „harakiri“ kompletne celeho spekra standardnych stran.

      to by uz asi nerozchodili ani mimovladky a Americka ambasada….

     • kollár nič nepomiešal… je len maskot lipšicových fízlov – krajniaka a pčolinského…

     • Kolar bol take eso v rukavu, Ked uz bolo jasne ze kotleba sa do parlamentu dostane, tak prisiel clovek, medialne zami (ako kiska), co ma velmi podobny slovnik ako kotleba, a doslova na poslednu chvilu vstupi do boja.
      Mozno to bola nahoda, ale ja na taketo nahody neverim. Bezny Slovak ktoremu sa uz hnusia bezne strany, kde kazdy ma nieco na rovasi, ale stale podlieha mainstrimu pri nazore na Kotlebu, tak prenho bolo spasenim ze tam prisiel Kolar a mohol mu dat hlas. A netvrdim ze to Kolar spravil umyselne, podla mna bol uz dlhodobo spracovavany, a v spravny cas postrceny aby konal jak konal.

     • Ak ste si nevšimli, Kollar začal predvolebnú kampaň skoro rok pred voľbami. Oficiálne potvrdenie jeho vstupu do politiky tesne pred uzávierkou prihlášok bolo už len formalitou. Obviňovať ho, že jeho vstup do politiky bol naplánovaný kvôli Kotlebovi je nepochopenie politického boja.

      Dôležité je uvedomiť si, čo chcete dokázať a akým spôsobom. Jeho predvolebná rétorika mala svoju logiku, vyplývala zo snahy zaujať publikom a stavať na témach, ktoré podľa prieskumov voliči vnímali ako kľúčové. Je smutným faktom, že sa štandartné strany práve týmto témam vyhýbali a dokonca v osobnom rozhovore s Hlinom som sa dozvedel, že migranti sú témou fašistov – v období, keď 80% národa si naopak myslelo, že to treba riešiť v prvom rade. Okrem Fica snáď len Sulík a neskôr Kollár dokázali pracovať s týmito témami, ktoré vychádzali ako kľúčové zo všetkých neverejných prieskumov. Aj preto pravdoláskari obviňujú týchto politikov, že sú náckovia a radikáli, hoci nerobia nič iné iba plnia svoje poslanie vo verejnom záujme.

      Kotleba je trocha iný prípad, on neskúma nálady verejnej mienky. Sadol v správny čas na správneho koňa a jeho nemeniaca sa rétorika práve dnes oslovuje ľudí svojou aktuálnosťou

     • Tych par videi ktore publikoval, za premyslenu predvolebnu kampan nepovazujem. A ani nespochybnujem jeho presvedcenie a zapal voci migrantom. Kolara povazujem za figurku, ktora bola vyuzita v spravny cas.
      Tvoj pohlad nanho mi akurat pripomina, ze za sebou mal niekoho, kdo je professional, niekoho kdo sa v politike vyzna a vie co treba robit, kedy to robit, a ako to robit. Co mi nahana este vetsi strach, lebo to znamena ze sa Kolara v parlamente tak rychlo nezbavyme.
      Dalej Kolar, ma svoju minulost je vydieratelny, teda zapada do skatulky standardny politik. rovnako ako Fico, Kiska, Babis a ostatny.

      Obavam sa ze v tomto ma nepresvedcis, Kolar aj ked o tom nevie, je len figurka proti Kotlebovi aby ho drzal pri zemy, kym pride jeho cas, Nakoniec Aj Hitler si musel pockat niekolko rokov, a prejst niekolkymi volbami kym sa dostal do cela krajiny. A tiez to nebolo len jeho vlastnou zasluhou, mal podporu tam kde by ju necakal a pochybujem ze o nej vobec niekedy vedel. Tak aj Kotleba a ostatne narodne strany v inych krajinach budu marginalizovane dovtedy kym niekto nepovie “ tak a teraz je ten spravny cas “ a potom ‚ zazracne ‚ budu vsetky vyhravat. a ludia ako ty budu tvrdit ze to bolo prirodzene, ze to vsetko bola len otazka casu kym ludom dojde trpezlivost so zabehnutym systemom.

     • Viem o tom trocha viac. O hodne viac. Ale nie je to na verejne disputy

     • hovoris/pises, ze si priamo namoceny do toho ako Kolar vstupil do politiky ale nemozes to verejne prezentovat?

      To je jednak dalsi dovod preco si nan davat pozor, a zaroven na teba.

     • Každý má právo na svoj názor – a zároveň aj slobodu ho vyjadriť

 • Jedná věc je ta, že nejsme pravny stát a tudíž Fico a spol nebude sedět, druhá a vážnější je že při dalších volbách ho a jeho kunpanov bude volit niekolko stotisíc ludi.

 • V podstate súhlasím, no ešte by to chcelo článok aj o „poslednom križiakovi“, z ktorého konzervatívneho výberu cituješ. Ten má tiež čo-to za ušami: http://albertiova.blog.sme.sk/c/375016/co-maju-spolocne-milan-krajniak-a-financne-skupiny.html

Pridaj komentár