Mali by sme byť hrdí na Maďarsko

Pan Ki-mun, generálny tajomník OSN, skritizoval Maďarsko za prístup voči imigrantom. Pritom Maďari nerobia nič iné, ako to, že bránia pred neoprávneným vstupom nejakých ľudí na ich územie. Bránia svoje hranice mierumilovne, lebo napriek mnohým zraneniam a zničenému majetku, nepoužili to, čo by kľudne mohli použiť – zbrane.

Pred čím bránia Maďari seba ale aj Európu? Podľa výskumu WZB, ktorý sme zverejnili aj my, Gateston Institute uvádza, že 50 % moslimom by nevadil fundamentálny islam a v krajinách ako je Holandsko 70% považuje islamské právo za nadradené právu štátu a chce zavedenia islamského práva šaria. Výskum bol robený v šiestich krajinách Európy na vzorke viac ako 9tisíc moslimov, výsledky sú hrozivé. Keď k tomu pripočítame, že 15% Francúzov súhlasí z ISIS, situácia začína byť smrteľne vážna.

Ale to netrápi Pan Ki-muna. Trápia ho maďarské ozbrojené, ale bezzubé zložky, ktoré vykonávajú len to, čo im ukladá Maďarská ústava a za čo ich platí maďarský ľud.

Celá situácia nahráva tiež novinárom a tak  nejaká Timea Beck, sa stala martýrkou a takmer už svetoznámou REPORTÉRKOU. V jej prípade je už porušenie novinárskej nezávislosti druhoradé, ale to, že ju porušila nedávno iná maďarská reportérka, je niečo iné?

Ako to opisuje: „Začali ma udierať obuškom, zviazali mi veľmi natesno ruky plastom a hodili ma na zem“ potom čo pomáhala nejakým „utečencom„. Čo čakala?

Timea Beck v DennikuN spomína poľského reportéra Jacka Tacika, vraj mu strašne krvácala hlava a stratil asi pol litra krvi…

Timea Beck a Jacek Tacik sa zamiešali do udalostí, kde maďarské zložky legitímne bránili nejakej skupine ľudí vstup na svoje územie. Keď niekto útočí na hranice štátu, je to vlastne vojna a je jedno, že útočí svojimi deťmi, ktoré prehadzuje cez plot a nie guľometmi, lebo ich nemá. O to väčší dôvod majú Maďari, aby ľudí s takou morálkou nepúšťali na svoje územie.

FB_IMG_1442556820342

Obidvaja boli na mieste kde lietajú kamene na policajtov, čo očakávali? Veľkorysý a individuálny prístup Maďarov voči nim? Hlavne Timea Beck, ktorá tým imigrantom chtiac-nechtiac pomáhala útočiť?

Maďari môžu byť na prístup svojej vlády hrdí a Slováci môžu žiadať od vlády SR podobné odhodlanie.

Inak o pár rokov nejaký výskum povie, že 15% Slovákov podporuje IS a  70% moslimov na Slovensku chce zavedenia šarie.

Mariusz Malinowski

Zdroj:

4 komentáre

 • Slovenska vlada by mala poslat aspon tisicku policajtov a vojakov na pomoc Madarsku pri ochrane hranic,lebo ako raz povedal jeden americky prezident-ochrana hranic usa sa zacina velmi daleko pred nimi…a to iste plati teraz stonasobne viac,tam sa nechrani hranica iba Madarska,ale aj Slovenska,ta vzdialenost je zufalo mala od nas a my by sme tam nemali chybat…pan Kalinak,noze poslite svoje korytnacky,ktore tak poctivo trenovali na Kotlebovcoch co sa naucili,tam uz idu ostre zasahy,lietaju kamene,to uz nie je pokojny,zhromazdeny dav ludi,ale to uz su ozajstni zlocinci,ktory nerespektuju ziadne pravne normy,iba seba

 • Osobne som zatelefonoval na madarske velvyslanectvo v BA a vyjadril im svoju podporu

  ak suhlasite konajte podobne, telefonne cislo najdete cez google
  pripadne im napiste mail alebo chodte osobne zaniest kvety – iniciative sa medze nekladu

  Zvazujem aj moznost ist vyjadrit svoj nazor na nemecke velvyslanectvo, napriklad svoj nazor na vyhrazanie sa ak sa nepodrobime kvotam a diktatu z Bruselu
  Podobne vyhrazky totiz uz jeden nemecky vevyslanec mal – pred cca 80 rokmi
  ked povedal ze „sme skvelymi priatelmi ale krutymi nepriatelmi – mozete si vybrat na ktoru stranu sa postavite“

 • Maďari chránia hranicu schengenu, nerozumiem ako to môže prekážať niekomu v EU. Možno tak Sorosovi a jeho mimovládkam, ktoré tak musia natlačiť pre ekonomických imigrantov manuály ako sa dostať do EU inak, než cez Maďarsko.
  Skôr by mali politikom prekážať štáty schengenského priestoru, ktoré svoje hranice nechránia a týmto štátom treba zosobniť všetky škody a náklady plynúce z nedodržiavania schengenských pravidiel.

  • Madari urobili spinavu robotu. Tu, ktoru mali robit Greci a Taliani. S konanim Madarov zrejme suhlasia aj europski politici, bohuzial, vyjadrenie podpory Madarom sa v sucasnosti rovna politickej samovrazde. Preto vacsina politikov mlci, pripadne sa tvari, ze to nevidela…

Pridaj komentár