Mám strach – otvorený list nemeckého voliča

Veľavážená pani Merkel, veľavážený pán Gauck,

aj ja patrím k ľuďom, ktorých označujete ako stádo. Aj keď nie preto, že by som bol rasistom alebo xenofóbom. Presne tak sú mi málo vítané nacistické rysy, alebo nejaká ťa hnedá ideovosť. Nie, ja patrím k tomu stádu, ktoré má jednoducho len strach. Strach pred budúcnosťou v krajine, ktorá vpúšťa nefiltrované prílivy migrantov bez akejkoľvek známky nejakého plánu zodpovedných politikov, ako to má všetko fungovať.

Áno pani Merkel, Vy ma strašíte Vašou metódou vyčkávania a dúfania, že sa všetko nejako na dobré obráti. V našej krajine sa odohráva katastrofa a Vy mlčíte. Čo je vlastne úlohou Spolkovej kancelárky? Za čo Vás my Nemci vlastne platíme? Neprisahali ste, že budete odvracať nebezpečenstva od nemeckého národa?

 1. Mám strach, pretože do našej krajiny prichádzajú masy ľudí, ktorí ani vo svojom náboženstve nevedia udržiavať mier medzi sebou, ako to chcú potom s našim zavedeným náboženstvom?
 2. Mám strach, že náš sociálny systém pod tlakom týchto máš skolabuje, keďže je založený na reciprocite.
 3. Mám strach, že náš vzdelávací systém skolabuje, keď naše školy zaplavujú masy deti bez akejkoľvek znalosti nemeckého jazyka. Ako majú učitelia vyučovať, keď sú v prvom rade zamestnaní s integráciou cudzincov?
 4. Mám strach, že vy a váš minister financií si opäť raz poberiete potrebné financie od „človeka dolu? a bohatých v krajine sa ani nedotkente. Nemocenské poisťovne už oznámili zvýšenie poplatkov.
 5. Mám strach, že budú silne stúpať kriminalita, pretože v dôsledku úsporných opatrení sa bude zrejme donekonečna sporiť na mocenskom aparáte.
 6. Mám strach, pretože vy politici zrejme nemáte poňatia ako tí, ktorí azyl u nás nedostanú, majú byť poslaní preč. Je nepravdepodobné, že dobrovoľne nastúpia do vývozných vlakov. Takže zostanú v krajine ilegálne a aké sú toho dôsledky? Títo ľudia nesmú legálne pracovať a nebudú mať peniaze. Aké to bude mať následky?
 7. Mám strach, pretože sa domnievam, že veľa z údajných utečencov sú prepašovaní bojovníci s cieľom páchať tu teroristické akty, keďže odkiaľ majú toľké peniaze, aby si útek mohli dovoliť? Ten kto uteká, pretože o všetko prišiel, nemá prostriedky na útek.
 8. Mám strach, pretože žiadny konkrétny politik v našej krajine nepovie, ako by to všetko malo byť organizované. Kto bude platiť za ubytovanie, stravovanie, vreckové (ktoré ja mimochodom nemám), zdravotnú starostlivosť.
 9. Mám strach, pretože platy zamestnancov v našej krajine klesajú vždy viac, keďže prichádzajú masy ľudí, ochotných pracovať za menej. A nerozprávajte mi nič o ?minimálnej mzde?. O tom sa môžme porozprávať, keď Vy a Vaši kolegovia budú žiť jeden rok len z nej.
 10. Mám strach aj pred takými ľuďmi, ktorí prichádzajú z krajín, ktoré nemajú právny štát; z polície sa vysmievajú a tvoria si vlastné zákony.
  11. Mám strach pred ľuďmi, ktorí majú hranice zábran posunuté ďaleko nižšie ako tie naše, kvôli násiliu, ktoré zažili pri začleňovaní do ich spoločnosti.

A takto by som mohol pokračovať donekonečna. Aj na základe nespočetných rozhovorov s mnohými inými dnes viem, že tieto obavy sú medzi ľuďmi reálne existujúce. A títo ľudia, ktorí jednoducho len majú strach, lebo vy a vaši kolegovia zlyhávate a neviete nám odpovedať na naše otázky, namiesto toho nám nadávate do stáda, keďže je to také jednoduché nás strčiť do hnedej zásuvky. Čo by sa stalo, keby ste raz zostúpili z vášho cteného trónu a jasne nám vysvetlili, ako sa s týmito ťažkosťami popasovať? Kto to má všetko financovať? Bol by asi prvý rozumný krok, aby ste to, čo s veľkou papuľou nazývate ?xenofóbia?, snáď napravili do správnych koľají? Namiesto toho ste vašou politikou, ktorá cez vládu vplýva na médiá, na najlepšej ceste našu dôveru vo vás definitívne stratiť. Mnohí z nás už neveria, čo sa im každý deň v médiách servíruje a zo skúsenosti posledných rokov sme si už aj pomaly istí, že opäť raz to bude ?človiečik dolu?, ktorý si odskáče dôsledky tejto katastrofy.

Zdroj:

Facebook užívateľa Hannes Germann (preklad Ľubica Farská-Stone)

 

3 komentáre

 • Pápež František v pondelok varoval, že migračná kríza, ktorú v súčasnosti zažíva Európa, je len „špičkou ľadovca“. Podľa pápeža je táto kríza poháňaná „nespravodlivým“ globálnym ekonomickým systémom, ktorý núti státisíce ľudí, aby utekali pred vojnou a chudobou. Informovala o tom agentúra AP.

  V rozhovore pre portugalskú katolícku rozhlasovú stanicu dnes František pripomenul, že v súlade s Bibliou cudzinci musia byť prijímaní, uznal však aj potrebu prijímania bezpečnostných opatrení.

  „Je pravda, že 400 kilometrov od Sicílie existuje nesmierne krutá partizánska teroristická skupina, a tiež je pravda, že jestvuje nebezpečenstvo infiltrácie, “ dodal pápež.
  ……
  to len na margo tym ktori papeza Frantiska pouzivaju ako argumentacne kladivo na krestanov aby ich donutili prijat kvoty
  ptipadne pozri aj tento link
  http://gavenda.sk/index.php?page=actual

 • Sahra Wagenknechtova kritizuje Merkelovu
  https://www.youtube.com/watch?v=3Iyb6itTdug&feature=youtu.be

  podla mojich osobnych informcii vychodni Nemci maju Merkelovu radi ale zapadni uz menej
  Stale je vsak otazne nakolko ma Merkelova pravdu a nakolko je pod tlakom „inych“ sil.
  Klucove je to cca od 7:30 ked je vycita natlak na ostatne krajiny EU a snaha okliestit pravomoci mensich krajin na nulu dohodou TTIP.

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Mám strach – otvorený list nemeckého voliča

Pridaj komentár