Manipulácia západných médií presahuje všetky mysliteľné medze.

Premiér Veľkej Británie David Cameron sa na konferencii Konzervatívnej strany v Manchestri v Anglicku vyjadril, že je pripravený použiť atómové zbrane. Podľa Sky news doslova povedal: „Som pripravený stlačiť červené tlačidlo“

Možno si ešte pamätáte aký šialený poprask nastane, keď Rusko ústami svojich predstaviteľov varuje pred agresívnymi plánmi krajín NATO pripomienkou, že Rusko je jadrovou veľmocou. Rovnaký škandál však v prípade anglického premiéra určite nenastane.

Už sme si zvykli na dvojitý meter západných presstitútov. Bombardovanie afgánskej nemocnice, kde zomrelo v plameňoch a bolestiach 19 obetavých dobrovoľníkov organizácie Lekári bez hraníc je poľutovaniahodnou náhodnou udalosťou. Neoveriteľné správy o civilných obetiach zo Sýrie sú podľa nich „nevyvrátiteľným a explicitným“ dôkazom o „zverskom“ charaktere ruského režimu a o „brutálnej“ invázii jeho armády.

Pri tejto úrovni demagógie nie sú žiadúce svedectvá o úľave sýrskych obyvateľov, ktorí útek teroristov pod paľbou ruského letectva vítajú, ani očividné obrazové svedectvá ruskej armády, používajúce bomby navádzané satelitnou navigáciou s maximálnou odchýlkou 10m. Naopak, útek nami vycvičených a vyzbrojených teroristov do Európy je podľa „správnych“ médií ďalšou príležitosťou obviniť Rusko z cielenej destabilizácie Európy.

A nie je to len mediálny mainstream, je to dnes súčasť hodnotenia okolitého sveta tzv. elity, počínajúc od najvyšších predstaviteľov. Pred pár dňami na neformálnej tlačovej konferencii americký prezident Obama spôsobil škandál, keď sa prestal hrať na chápavého prezidenta a jeho vyjadrenia k témam boli plné dešpektu, pohŕdania, prázdnych rečí a klamstiev. Na tému Putina hovorí o štátom kontrolovaných médiách, ako o príčine jeho popularity, ale ignoroval, že on sám bol zvolený na základe konsenzu 95% médií, ktoré cieľavedome ignorovali akékoľvek pochybnosti ohľadom jeho mandátu.

Úroveň mediálneho šialenstva západných správ sa netýka len prekresľovania zahraničných udalostí. Už aj taká vec, ako kriminálny trestný čin je dnes predmetom zomletia a kreatívneho spravodajstva. Známa kauza Zimmerman, kde z Latinoameričana médiá „vyrobili“ bieleho rasistu (kde sa s mimoriadnou radosťou v kampani proti „bielemu rasizmu“ zúčastnili aj slovenské noviny SME), je len slabý odvar toho, čo si dovolili pri „strelcovi z Oregonu“.

Christopher Sean Mercer

Christopher Sean Mercer

To čo vidíte na obrázku je úprava reálnej fotky (vľavo) stanicou CNN (vpravo), aby mohli vytvoriť príbeh o bielom rasistickom supremacistovi, * nenávidiacom černochov.

* Na základe upozornenia, že originálny zdroj zmenil svoju prezentáciu danej fotky („…videli sme twitter konto CNN, z ktorého sme to stiahli, ale už sa k nemu nevieme dostať“), som pátral aj ja po zdroji tejto výpovede a následne som sa dostal k portálu Snope, ktorý odhaľuje falzifikáty, alebo potvrdzuje výroky či udalosti. Podľa Snope je tento príbeh falošný a zakladá sa na úprave obrazovej správy CNN, do ktorej niekto vložil vybielený obrázok Christophera Mercera

CNN bez Mercera CNN s Mercerom

 

V tejto súvislosti mi nedá nespomenúť ako ruská umelecká tvorivosť zareagovala na dvojité štandardy, keď sa teroristi považujú za umiernených a hodných našej podpory vždy keď nám to vyhovuje50725_original

Žiadosť západného novinára o telefonické odpovede Generálneho štábu Ruska:

Ako rozlišujete pri bombardovaní obyčajných teroristov od umiernených?“

„Na radikálnych teroristov používame normálnu muníciu a na umiernených umiernenú muníciu.“

Naozaj?

„Slovo ruského dôstojníka!“

A ako sa odlišuje umiernená munícia od normálnej?

„Tak ako sa odlišuje radikálny terorista od umierneného teroristu – je natretá inou farbou v svetlejších a umiernených odtieňoch,“ odpovedal dôstojník a zavesil.

 

Zdroj:

9 komentárov

Pridaj komentár