Marian Kotleba – neformálny verejný ochranca práv

Poznáme to zo života. Firma má svoju štruktúru, sú určené funkcie, pozície. Ale akosi, ak je treba niečo vybaviť, vyriešiť, tak je tam niekto v pozícii „neformálneho riaditeľa“, niekto z nižších vedúcich pracovníkov alebo napríklad vrátnik.

Slovensko má ustanovený inštitút verejného ochrancu práv.

S oficiálnou kanceláriou verejného obhajcu práv, ktorú vedie JUDr. Jana Dubovcová však mnohí občania nie sú spokojní. Vytýkajú jej , že dôraz pri napĺňaní svojej funkcie  kladie na komunity asociálnych spoluobčanov, naproti tomu nespravodlivosti, ktoré postihujú bežného občana Slovenska nie sú riešené v dostatočnej miere.

Jedným s prípadov, kde sa na to poukazuje je situácia na Družstevnej ulici v Malackách, známa viac ako prípad Oskara Dobrovodského.

Oskar Dobrovodský dlhodobo trpí spolunažívaním vedľa problémových susedov. Mal a aj má (žiaľ má, to znamená, že jeho prípad stále nie je vyriešený)  podporu mnohých občanov Slovenska, prieky od mimovládiek a poniektoré tzv. „osobnosti“ sa mu vysmievali alebo vyhrážali trestami od štátnych orgánov.

Iní predstavitelia verejného a politického života sa mu snažili pomôcť, no žiaľ neúspešne. Ako posledný sa na túto úlohu podujal bývalý disident, bývalý premiér Slovenskej republiky JUDr. Ján Čarnogurský.

JUDr. Ján Čarnogurský nie je ukecaným politikom, veľa krát je potrebné jeho vyjadrenia pozorne čítať a čítať aj medzi riadkami. Počas posledného roku som z jeho vyhlásení nadobudol dojem, že sám je prekvapený, ako štátne orgány pristupujú k podaniam, ktoré podával v mene svojho klienta ako právny zástupca Oskara Dobrovodského.

Aktuálne vyjadrenie k situácii okolo Oskara Dobrovodského zverejnil na svojej FB stránke 4. decembra 2015.

Ukončil ho slovami:

Ak policajt znovu zastaví trestné stíhanie, podám proti jeho rozhodnutiu sťažnosť aj s fotografiami a kópiu pošlem na vedomie na úrad banskobystrického VÚC.

Oskar3

 

Pridaj komentár