Marián Kotleba píše Viktorovi Orbánovi

Začiatkom roku 2014 napísal Marián Kotleba známy list prezidentovi Ukrajiny Viktorovi Janukovyčovi. Upozorňoval ho na nevyhnutnosť  urobiť všetky potrebné kroky k udržaniu zákonnosti v krajine. Bol to v tom čase veľmi ojedinelý postoj politika z krajiny EU. Marián Kotleba za list zožal kritiku politikov a médií.

Dnes sa však ukazuje, že to, čo Marian Kotleba v liste uvádzal, malo racionálny základ. Naznačovaná situácia sa stala onedlho realitou a trvá dodnes.

Po známom liste Janukovyčovi s odstupom času píše Marián Kotleba ďalšiemu z európskych štátnikov. Zhodou náhod je ním opäť Viktor. Predseda vlády Maďarska, Viktor Orbán.

Marián Kotleba v liste chváli opatrenia Maďarskej vlády proti nelegálnej migrácii. Zároveň oceňuje podľa neho príkladnú odolnosť Maďarska voči „multikulturalizačným“ tlakom z Bruselu.

Záverom listu vyzýva na reštart historicky pokrivených maďarsko – slovenských vzťahov.

Je čas zastaviť všetky rozbroje medzi našimi národmi a všetky historické spory medzi Maďarskom a Slovenskom. Odvrhnime šovinizmus a spojme sa proti spoločnému nepriateľovi európskych národov! Jedine tak sa zachová naša spoločná kresťanská viera! Len tak prežijú Slováci a Maďari!

Malý postreh na záver. Na rozdiel od SNS, som u Ľudovej strany Naše Slovensko nikdy nezaregistroval, že by si pomáhala v súboji o voliča tzv. „maďarskou kartou“. V tomto bode sa obe strany už dlhodobo výrazne líšia. Preto nie je pre mňa tento list prekvapením. Dalo sa čakať, že Marián Kotleba bude priaznivo vnímať mnohé z krokov vlády Viktora Orbána.

 Kotleba_Orbán

[sociallocker][/sociallocker]

5 komentárov

 • Myslite si, ze k dvojickam uz vsetko viete, co vas uz neprekvapi?
  K dvojickam 11.9. velmi zaujimave podrobnosti z 15.5.2015 od 39 min.

 • najprv politikov skorumpovali, podplácali, medové motúzy ťahali popod nos, a ked už vyšli národy na bubon, tak Viktor sa zaťal napriek tomu, že bol jeden z nich, a dobre vie, že na rade sú politici na odstrel, ked už vykonali špinavú prácu …..ak si muži v čiernom myslia, že budú ušetrení tak sú na omyle….budú súdený za korupciu a zlé rozhodnutia, ktoré im elita diktovala za almužnu zapredali vlastnú mater, deti, veď dôkazy nemajú, sú nahratí….bolo to ich rozhodnutie…čo nie je na papieri to sa neráta….

 • ronald kerekes

  mozna tam pracoval ale to neznamena ze je sionista…myslim ze orban uz dost urobil aby bolo jasne ze nie je pre eu…a dost si riskuje s tym provokovanim eu,myslim ze kotleba ma pravdu a dobre robi…as s tym janukovicom mal pravdu

 • Škoda že Mariánovi niekto nepovedal, že Orbán pôsobil v maďarskej pobočke sionistickej Sorosovej nadácie otvorenej spoločnosti, ktorá presadzuje multikulturalizmus.
  Orbán je populista, rovnako ako Fico a aby sa udržal v kresle premiéra, urobí čokoľvek.

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Marián Kotleba píše Viktorovi Orbánovi

Pridaj komentár