Marián Kotleba v Prahe – predniesol radikálny prejav

Marián Kotleba začína byť známy aj za hranicami Slovenska. Pre organizátorov podujatí proti islamizácii Európy sa stáva zaujímavým hosťom. 20 júla 2015 prijal pozvanie do Bukurešti, v sobotu 8. 8. 2015 vystúpil v Prahe.

Kotleba_Vandas

Praha 8.8. 2015 – Marián Kotleba a predseda DSSS Tomáš Vandas v Prahe. zdroj: Youtube

Pražský protest proti mimoriadne ústretovej migračnej politike českej vlády organizovala Ďelnická strana sociální spravedlnosti.

Pred samotným vystúpením Mariána Kotlebu zadržala česká policie slovenského aktivistu zo skupiny Vzdor  – Mariána Magáta. Dôvodom bolo vystúpenie menovaného aktivistu, pri ktorom polícia mala „podozrenie“, že v ňom naplnil  pojem  „závadový diškurs“. Následne na námestí vypukli nepokoje a zasahovali ťažkodenci.

Pojem „závadový diškurs“ je taká česká právna špecialita, ktorá udivivola svet pri niektorých tamojších súdnych procesoch s „extrémistami“.  Má v ČR asi aj akúsi spoločensko – historickú tradíciu, mnohí si iste spomenieme na osudy dobrého vojína Švejka a hostinského Palivce…

Akcia však napriek problémom pokračovala a Marián Kotleba na nej predniesol jeden zo svojich doteraz  najradikálnejších prejavov.

Presídľovanie islamistických migrantov vníma ako pokračovanie stáročnej historickej snahy islamistov o ovládnutie Európy. Českú a Slovenskú vládu nazval vládou zrady a nešetril ani vládu USA či Brusel. Odkázal im, že ich plány na islamizáciu tejto časti sveta nebudú úspešné.

Je to jeden z najostrejších prejavov, aký som kedy od neho počul. Slová charizmatického Mariána Kotlebu vyvolávali v zúčastnených nadšený súhlas.

Čitateľ môže mať na Mariána Kotlebu akýkoľvek názor, nakoniec nie je snahou článku ho formovať.  Predpokladám ale, že v jednej veci sa takmer všetci zhodneme. Marián Kotleba je skvelý rečník, vie argumentovať, vie strhnúť ľudí na svoju stranu. Máloktorý slovenský politik a možno žiaden sa neodváži sa postaviť s ním do necenzurovaného on-line duelu.

Pozitívom jeho prejavu je to, že sa opäť prihlásil k demokratickým tradíciám a žiadal zhromaždenie riešiť nahromadené spoločenské problémy demokratickou cestou – voľbami.

Dnes sa v mnohých médiách píše, že Marián Kotleba stráca pozíciu, pretože ho opúšťajú radikáli, ktorí považujú demokraciu ako takú za samotný zdroj problémov. Je aj to možné, ale takýto radikáli predstavujú v slovenskej spoločenskej scéne okrajovú a málopočetnú skupinu, ktorá nemá na popularitu banskobystrického VUC predsedu žiaden vplyv.

„Kotleba, Kotleba“ skandovali Češi na záver jeho vystúpenia. A zdá sa, že Marián Kotleba si vystúpenie v Prahe užil.

Prejav Mariána Kotlebu – Praha 8. 8. 2015

[sociallocker][/sociallocker]

 

 

 

 

 

4 komentáre

Pridaj komentár