Martina Šimkovičová: Mám rada Ameriku

Martina Šimkovičová napísala esej, ktorá vystihuje názory mnohých na USA a ich politiku. A samozrejme sa vyjadruje aj k prezidentským voľbám, podotýkam, že esej bola napísaná ešte pred nimi. O to je cennejšie, ako sa jej podarilo vystihnúť celkovú situáciu. Z jej názorov presvitá že sa identifikuje s bežným človekom a nie s „elitami“, že pri hodnotení prezidentských kandidátov vychádza zo zdravého sedliackeho rozumu.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1772363309691445&id=1646606078933836

Mám rada Ameriku, slobodu myslenia ľudí, jej večný optimizmus, neustále presvedčenie, že riešenie každého problému je možné. Mám tam veľa známych, dokonca v tomto momente aj rodinných príslušníkov. Je len prirodzené, že sa intenzívne zaujímam o dianie v USA. Po vstupe do politiky, keď som si uvedomila, aký dosah majú politické rozhodnutia v Bielom dome aj na naše malé Slovensko, sa môj záujem ešte viac prehĺbil a prezidentský súboj je niečo, čo priťahuje pozornosť priam magickým spôsobom.
Prezidentské voľby v USA roku 2016 majú jednu veľkú zvláštnosť. Obaja kandidáti sú výnimoční.
Hillary Clintonová prepisuje históriu ako prvá žena, ktorá sa dostala tak ďaleko a Donald Trump je zas outsider, ktorý nikdy nezastával žiadnu verejnú funkciu. Kladiem si otázku, ako sa máme k tomu stavať. Nie sme Američania, nemáme volebné právo za oceánom, napriek tomu by sme mali vedieť, čo nás čaká.

Začnem Trumpom. Jeho slovník je príšerný, jeho vyjadrenia o ženách sa ma nemilo dotkli, jeho neskúsenosť vo veľkej politike sú prekážkou. Ale potom som si všimla davy ľudí, ktoré pozorne počúvajú, čo hovorí a začala som počúvať aj ja. Hovorí o zodpovednosti spoločnosti voči jednotlivcom, o patriotizme, o slobode, popisuje neradostný stav spoločnosti a predkladá národu, ale aj celému svetu víziu, ku ktorej si žiada mandát. Ponúka to, čo veľkí lídri v kríze vždy robili. Sľubuje krv, slzy a pot pri práci na obnove práva, spravodlivosti a ekonomickej prosperity. Hovorí o rešpekte k medzinárodným partnerom, o znížení únavného zbrojenia a o potrebe diplomatických, namiesto vojenských riešení. Identifikuje sa s generáciami predkov, ktorí Ameriku vybudovali na kultúrnych kresťanských základoch a hovorí, že politický islam nie je kompatibilný s demokratickou Ústavou. Prežila som sama problémy s cenzúrou a politickou korektnosťou zachádzajúcou až do stavu, ktorý popiera slobodu slova a názoru. Nemôžem si pomôcť, ale jeho slová oslobodzujú. Ak by bol zvolený a splnil aspoň malú časť je možné, že by sa to odrazilo v znížení napätia v našom okolí, zníženia migrácie a možno by politici a osobnosti na Západe získali odvahu začať hovoriť pravdu.

Pri Hillary Clintonovej ide o iný príbeh. Predtým som ju nijako špeciálne nesledovala, naopak bola mi sympatická svojou dravosťou, ťahom na cieľ, čím dávala úžasný príklad pre všetky ženy na svete. Mojou motiváciou pre vstup do politiky bolo aj malé zastúpenie žien na najvyšších priečkach, čím podľa mňa trpí celá spoločnosť. Z tohto pohľadu ide o mimoriadny príbeh. Keď sa teda dostala do záveru volieb, snažila som si o nej urobiť podrobnejší obraz. Pre všetkých zvedavcov, ktorí majú radi ilúzie, odporúčam, aby podobnú chybu neopakovali. Starostlivo vykreslený propagandistický obraz zodpovednej, schopnej a emancipovanej ženy nie je totiž pravdivý.
Hillary Clintonová začala svoju politickú kariéru už v mladosti. Snáď najmenším prešľapom je pragmatická zmena postojov podľa voličských preferencií. V konzervatívnom Arkansase obhajovala tradičné prolife (proti potratom) postoje, keď však prešla do celoštátnej politiky, začala podporovať opačné názory. Horšie je zapletenie sa do škandálov a zločinov pri sprenevere a zneužitia právomoci verejného činiteľa. Keď bol jej manžel Bill Clinton guvernérom Arkansasu vyplávala na povrch aféra s pozemkovými machináciami, dnes známa ako kauza Whitewater. Obvinenie Billa Clintona, pri ktorom mu hrozilo až odvolanie z postu prezidenta nebolo o sexe s Monikou Lewinskou, ale išlo o uvedené podvody. Len zásluhou právnických kľučiek a geniálnej propagandy dvorného spindoctora Jamesa Carvilla sa obaja manželia vyhli obvineniu a možnému trestu.
Kariéra Hillary Clintonovej dosiahla vrchol na poste ministerky zahraničných vecí, kde začala intenzívny proces legitimizácie podpory politického islamu. Práve ona stála za zvýšením agresivity vo svete, práve ona bola spoluzodpovedná za rozvrátenie krajín Blízkeho východu a Severnej Afriky s fatálnymi následkami stoviek tisíc mŕtvych, rastom terorizmu a spustenie vlny utečencov.
Počas kampane uniklo veľa dokumentov, kde sa ukazuje úplne iný obraz Clintonovej. Pred sebou máme skorumpovaného človeka plateného korporáciami a islamskými ropnými magnátmi, ktorý sa pri ceste na vrchol neštíti použiť žiaden prostriedok, lož, podvod a klamstvo. Je to žena, pri ktorej cítim hanbu za lepšiu polovicu ľudstva. Jej politika je politikou nátlaku, korupcie, agresie.
Jej zvolenie bude podľa mňa nešťastím aj pre Slovensko. Doterajšia podpora migrácie zo strany americkej administratívy bude pod jej vedením pokračovať, rovnako ako aj zbrojenie či vyvolávanie konfliktov vo svete, ktoré sú pre dodávateľov zbraní tým pravým korením života. Za peniaze moslimov bude pokračovať násilná islamizácia Európy s postupným presadzovaním sa politického islamu.
Svet Hillary Clintonovej sa mi nepáči, rovnako ako jej metódy a správanie a mafiánske presadzovanie cieľov v politike. Bohužiaľ, ak sa stane prezidentkou, cez americký vplyv v Európe nás čaká niečo podobné.

Som rada, že som v parlamente. Snažím sa pozerať na svet s otvorenými očami, chápať, čo je podstatné a presadzovať pre voličov to najlepšie. Bez ohľadu na to, kto bude v Amerike zvolený, bude treba pracovať, jesť, milovať všade na svete, vrátane našej krajiny. Ak budú následky amerických volieb pre náš národ zlé, budem tomu zlu oponovať. Práve preto, aby sme mohli žiť náš bežný život v bezpečí. Aby moje deti vyrastali v krajine, ktorej budú rozumieť a v ktorej sa nebudú báť tak ako v Nemecku, Francúzsku či Taliansku.

34 komentárov

 • aj Amerika ma rada Martinu…

  ale teraz vazne.

  aj ja mam rad Ameriku. s ryzou, zemiakmi, chlebom, ale aj so syrom….

 • Mne Šimkovičova nereže..Pripadá mi veľmi jednoduchá…Určite nie je presvedčivá…

 • 🙂 … duel medzi Trumpom (+) a Clintonovou (-) = polemika.Táto polemika (energia), udržuje a živí systémy. Niektoré spolky to nazývajú „zákonom tretej strany“ . Je to ako kompletná baterka, ktorá je podaná spoločnosti aby z nej povedzme nazvem to „čerpala“ a tým zamestnali hlavy k neodhaleniu trikov. To isté je v nekonečnom – no nemusí to byť nekonečné…?!, odstrihovaní muža a ženy na protipóly. Ľudia sa v tom zapindajú v ťahniciach sa na strany oponentov a čas beží. Kúzla fungujú a myseľ je stále zvedavá na ponúkanééé „zábavy v témach, čo sa udiali“. Myseľ sa drží tak nevedome v čase minulom, preberajúc ju v čase terajšom, ale nemysliac na čas budúci, resp. sa oň tak zaujímať. Človek tak ukolíše svoj pocit, že o jeho budúcnosť bude postarané…. a zamení aj keď je z nespokojna uhundraný pocit slobody dobrovoľne za pocit bezpečia. Škoda, že až keď zmizne aj ten druhý pocit, začne reálne myslieť dopredu, škoda….V tom je to čaro mysle – dá sa modelovať, až zdeťštiť, aj keď nosí dospelé hmotné telo – a je jedno kde, alebo na akom poste sedí jeho riť… !? 🙂

 • Krasne to pani Martina rekla. Ziju v Americe, je to pravda. Akorat nevim, zda je to pravda o nazorech na potraty. To jsem dosud neslysela.

  Neverte trollum a jejich propagande! Mladi, co jim vymazali mozky, delaji bordel, aby se pomstili za volby. Jen proto, ze jini Americani maji rozdilny nazor. Tito americti „komsomolci“ i nesli sovetskou vlajku, aby lidem dali opravdu najevo, jek jsou doblbnuti! 🙂

  • vera priprav sa na „neporiadok“ 😉 Podľa výsledkov volieb a posledných vyjadrení oboch strán vo volebnej kampani je to priam ideálna možnosť vytvoriť riadený chaos treťou stranou. Držím Ti palec, možno na to tam raz kakneš a zameníš to za prirodzenejšie;) Podobne ako v US sa to dialo aj v delení Československa. Je to ilúzia, hra, kúzlo.

   • Ako na to tam ‚kakne‘ a zameni?

    • …človek polieta a poslúži nejaký ten čas po svete. Vychová ho život a poučí neistota, až príde na to aký je rozdiel medzi bytím a existenciou. Otvorí to iný zmysel vnímania a človek začne tak nejak túžiť po obyčajnosti s pocitom viem koľko stačí…?! Dokázali by ste sa niečoho vzdať Štefan ? Ja som skoro prišiel o rodinu – nechal som sa motivovať falošnými jockejmi na dostihu – peniaze, kariéra, lepši soc.systém, ale takmer všade po 11 rokoch slúženia po svete som sa tak nejak nevedel vnímaním odistiť. Keď som odchádzal z poslednej práce núkali mi plat 24 €/ hod brutto aby som ostal. Neostal som a keď som sa vrátil domov, ľudia ma vítali s otázkami: Prečo si to urobil ?! Si normálny !? Na čo si sa sem vrátil do tejto diery !? Každému som a do teraz odpovedam – to je jedno, je tu čo opravovať…. 🙂 Ak si obehnete nejaký ten „región“ za nehranicami v cudzine zistíte, že tam tú možnosť pre štát nemáte – jedine tak pracovne a ostatných naokolo to nijak nezaujíma, sedia totižto v spoločnej manéží a nechajú sa zabávať majstrami klaunami 😉

     • No jo, Nulo, ale to divadylko existuje i doma… Premyslim o tom, vratit se. Ale lidi mi rikaji, ze venkov je uplne jiny nez driv, a kdyz budu videt McDonaldsaky na rohu, tak me slak trefi… 😉

 • As an American, whose Slovak isn’t great, I’m sorry for replying in English. Dear Martina Simkovicova, you are badly mistaken. You’ve been lied to, and now you’re spreading those lies. I’ll try to be brief.

  1. Hillary Clinton never changed her stance on abortion. It’s just that she’s never been strongly on one side or other. She’s a Methodist. She believes it’s immoral, but shouldn’t be illegal. Here’s a source for that: http://www.theatlantic.com/politics/archive/2016/08/hillary-clinton-abortion/494723/

  2. The White Water land deal was not a crime, nor a conspiracy. It was a bad deal, where the Clintons wanted to make some money by building vacation houses, and they lost their money. They were dealing with a crook who cheated them. But, instead of seeing them as the victims, the Republicans decided to make them look like the crooks, and spent over $50 million, investigating the Clintons for over 6 years. And, what did they learn after 6 years and all that money? That they weren’t crooks, but that Bill got a blowjob. Source: http://www.politifact.com/truth-o-meter/statements/2015/jun/23/bill-clinton/bill-clinton-says-hillary-was-completely-exonerate/

  3. Blaming Hillary Clinton, as Sec of State, for the Green Revolution in the Arab world is crazy. It overestimates America’s power in the region, as well as overestimating Hillary’s role as Secretary under President Obama. As president of the US, it’s up to Obama to decide what his administration’s foreign policy will be. I should also note, if Martina is unhappy with Obama’s hands-off approach to military intervention, she can always suggest to parliament that the EU send a peacekeeping force to Iraq & Syria to fight ISIS. After all, it’s the EU that suffers most from the ensuing refugee crisis. Or, perhaps the situation in the Middle East is so chaotic that sending in soldiers to Libya, Tunisia, Egypt, Syria, and Iraq could make matters worse? It’s also worth noting that Republican president Bush first destabilized the region by invading Iraq in 2002.

  4. Blaming the refugees for coming to the EU is cruel, considering they’re the victims here. I’ve heard the stories of rape, which I take very seriously, but you can’t blame all 4.6 million for the crimes that only a minority actually do. We all know that the EU response to this crisis has been abysmal. With refugees waiting years in Turkey for the paperwork to allow them to work, it’s no wonder they wanted to leave. Better deal making could’ve avoided all of this.

  5. So far as the Clintons accepting money from foreign donors. All that money went to their charity, which has received an A rating from Charity Watch: https://www.charitywatch.org/ratings-and-metrics/bill-hillary-chelsea-clinton-foundation/478

  88% of the money the charity receives has gone straight to programs that help women and poor sick people around the world. The other 12% go to administrative costs. None of the Clinton family earn any money working for the foundation. Instead they donate their money to it: http://washingtonmonthly.com/2016/08/22/some-facts-about-the-clinton-foundation/

  You may feel that accepting money from Morocco or Qatar, two countries with histories of human rights abuse, is wrong. Well, you know who else did it? Mother Theresa. She took money from mafiosi, and said she didn’t care if it was blood money. Her work would wash it clean.

  Meanwhile, Trump has his own charity and it’s under investigation for fraud. Of all the money they’ve raised, only about $5,000 was ever given to an actual charity. The rest went to his family, or was used to pay his private debts, or to buy ridiculous fine art portraits of himself.

  Martina is repeating a series of lies about Hillary Clinton, which all too many in America also believe. Now that Trump has won our election, you may feel this somehow legitimizes the accusations against Hillary. It doesn’t. It just affirms American ignorance. Time has shown us just what a liar Trump has been. Time will tell just how good or bad a president he will be. For our sakes, I hope he does well. But, meanwhile, we must search for and accept the truth.

  • Just a simple question mate, what the hell prompted you to respond to an article published here? Firstly, you’re responding to a brain dead bimbo and nobody really cares what she thinks. Secondly, majority of the world population couldn’t care less whether Hillary was alive or dead, whether she’s a murderer, a thief, a liar or a saint? Thirdly, majority of people from all around the world are fed up with America, with your foreign policy of spreading terror and death all over the world, with your invasions of foreign countries, humanitarian bombardments, with your killings of foreign government officials, with your training and arming terrorists, organising and funding civil wars (Ukraine) and building massive terrorist camps (Kosovo) even in Europe, etc.

   So what the hell mate? Based on your response, you’ve understood Slovak text very well, I’d even say perfectly. How come? Who are you? Who do you really represent here CIA? Why was it so important to you to attempt to save Hillary’s arse somewhere in Slovakia, when she’s gone from politics for good even in America now? You reckon, she’ll be running for president again in 4 years? Is she going to be sent here as the US Ambassador to Slovakia? I really don’t get it. An average American wouldn’t even know which way was Europe and you’re talking about the EU’s abysmal response to the refugee crisis and not only that, you’re also aware of the total number of refugees here? Even I didn’t know how many of them got here already and I am bloody FSB. It just doesn’t add up mate, could you please clarify all that?

    • Vidím ze heslo „Na Slovensku po slovensky“ je stále populárne 😀
     Nevadi, pouzijem google prekladac 😉

   • Wow… So, first of all, if my Slovak were so great, I’d be writing in Slovak. As for who I am, sorry, no CIA here, I’m just an art teacher, living in SNV. And, I didn’t find this. A student sent it to me and asked my opinion. I was moved enough to where I wanted to post here for anyone else curious about this woman’s opinions. As for, who cares? I have no idea. I’m curious myself. As for your accusations that the US is a state sponsor of terror camps, and the killings of govt. officials, you’re going to need to provide valid news sources for me to take you seriously. So far as me looking up a number for accuracy’s sake, it’s not hard. I try to stay current on news. It adds up, mate.

    • Look mate, nothing in this world happens without a reason. If a comment in English appears on a Slovak forum from someone claiming to be an American and on top of it, the content of that comment is of no particular significance, it logically raises certain questions. Why would anyone target an English speaking audience in Slovakia? Why would that person disclose his nationality, or claim to be an American? What was his real motive? Who is he really after and why?

     You’re claiming that you simply felt an urge to disclose the truth to the world and in doing so you’ve just resorted to English as your Slovak language writing skills were not up to the required standard. You might have provided an honest explanation however, it doesn’t really matter, as I would most likely never have an opportunity to confirm it anyways?

     Personally, I’ve got no problem with you commenting articles on Slovak forums in English. Nevertheless, you shouldn’t be surprised if you’ll encounter some similar reactions to your comments in the future, too. There is plenty of NGO’s, think tanks and various other groups of arseholes sponsored by Americans for spreading American propaganda even in such a small and insignificant European country as Slovakia. People are well aware of that fact, so don’t be surprised.

     In regard to my alleged accusations, those were no accusations, those were claims based on facts. Whether you’d take them seriously, or not, or for that matter, whether you’d take me seriously, or not, doesn’t change a thing. Just a small side note, there is no such thing as valid news sources in this world. Relaying on the world events interpretations by others, doesn’t get you anywhere near the truth. You either apply a pragmatic approach based on a strong uncompromising elementary logic in explaining the world events to yourself, or you’ll end up forever lost in propaganda. There is nothing more to it. Downing of MH 17 above Ukraine, who specifically benefited from it and how? Controlled demolition of three WTC buildings in NY, who specifically benefited from it and how? Illegal invasion of Iraq based on an obvious lie about the weapons of mass destruction, who specifically benefited from it and how? Here you go mate, here is your culprit. Keep it to yourself, but all the fingers point to America. That’s how you learn the truth. Simple, isn’t it? And I couldn’t care less, whether you’ll ever take these facts seriously, or not? Have nice day mate…

     • Just because the topic is not of significance to you, it doesn’t mean it’s insignificant in general.

      „Why would anyone target an English speaking audience in Slovakia?“

      Because, after living here 9 years, I know that many Slovaks, such as yourself, speak English. Aj lebo sa hanbim pisať po Slovensky.

      „What was his real motive?“

      The truth, like I said. This woman insulted my candidate.

      „You might have provided an honest explanation however, it doesn’t really matter, as I would most likely never have an opportunity to confirm it anyways?“

      Honesty always matters, and I didn’t write my comment specifically for you, who, as it seems, is perfectly capable of reading English, yet understanding nothing. I write it for anyone who cares to hear a differing opinion, and can either understand English, or use Google Translate, the same way I did when I read her article.

      „those were no accusations, those were claims“

      An accusation is a claim, and can also be based on facts. But, without sources, all I have is your word, which seems, with all do respect, based more on fantasy than reason. That’s why you think I’m a CIA operative for the same reason America knocked down its own towers – it makes a better story. You should become a fiction writer, or a Trump surrogate.

      „there is no such thing as valid news sources in this world.“

      Cynicism is merely the most common form of naivity. Here’s a video you should watch:
      https://www.youtube.com/watch?v=88_C-fogY40

      I’d tell you, you should rewire your mind, but honestly, it’s entertaining for the rest of us…

     • Dear TA Smith, I am pretty certain that we’ve reached the point where it’d the best to wrap up our conversation. Your responses are becoming emotional and that’s definitely never a good sign in any discussion. I was never after crucifying you here I simply pointed out certain things to you so there is really no need for you to defend yourself at all and especially not by starting attacking my person. Have I ever made a claim, that you were such and such, or have I ever attempted to point out any of your shortcomings whether in regard to your writing skills, thinking capability, or anything else in our short conversation? No mate, I didn’t. Think about it.

      I wish you all the best in your future endeavours. Have a nice day mate…

     • „Have I ever made a claim, that you were such and such,“

      Yes, you did. You said I was a CIA operative with ulterior motives for writing here. My response was not emotional, but merely meant to make you think. Watch the video, and have a nice day as well.

     • Do you really think that writing easily verifiable outright lies will make you to feel better about yourself? You must have surely been through this before and it has never worked in the past either, quite the opposite, the longer you’ve kept writing, the worse you must have felt about yourself. Yes, I know, this is the great paradox of intellectually challenged individuals. The more they strive to cover up their intellectual inadequacies, the more pronounced they’ll always make them. They’ve all been through this before, they’ve all experienced steadily unpleasant outcomes of their actions in the past and they still can’t stop themselves from repeating the same mistake again and again.

      The fact is, no sane person would ever interpret „Who do you really represent here CIA?“ as a statement, or as an accusation as you did. Good news for you though, one doesn’t have to be of a sound mind to live a happy life. That’s the best I can do for you mate. Have a happy life…

     • I’m not writing to feel anything, merely to educate. And you don’t believe in verification, because you don’t believe in credible news. And there’s nothing to interpret about your comment.

      „Based on your response, you’ve understood Slovak text very well, I’d even say perfectly. How come? Who are you? Who do you really represent here CIA?“

      That’s an accusation, to any reader with a basic grasp of English and grammar, sane or not. Belmondo, get it through your head that, regardless of the fact I’m writing to you, it doesn’t mean I’m writing for you. I hope to serve as an example to other readers who aren’t completely lost.

      One final question, though, before I finish feeding this troll. Does that tinfoil hat interfere with your wi-fi reception?

     • Exactly as I said before, your steadily dumber and dumber reactions are providing just a solid example of the great paradox of idiocy in action. Yes mate, you’re absolutely right, that’s exactly what the world needs the most these days, an idiot educating others, serving them as an example by doing his best to convince the world beyond any doubts that he’s an idiot. :-DDD

      I hate to disappoint you, but you might be wasting your time here, there’s plenty of others doing exactly the same on the net already. You guys are definitely in majority on every single forum. I am really looking forward to all your future exemplary educational enlightenments. I bet, the great paradox of idiocy would never let you stop, so there’ll probably be plenty of them coming this way. :-DDD

      P.S.: By the way, what’s the weather like in Pezinok right now?

 • Ani keď sa konal XXV.zjazd Komunistickej strany Sovietskeho zväzu, tak nás za totáča toľko neobťažovali vymývaním mozgov ako teraz, keď sa konajú prezidentské voľby na druhom konci Zemegule! Neotravujte nás už s tým!

  • To čo sa teraz deje to je OBR vymývanie mozgov,manipulácia pour excelence!!! V TV fičí holocaust, srdcedrásajúce zábery detí uplakaných imigrantov,rôzny Mesiáši nás presviedčajú o tom,že len s USA na večné časy a nikdy inak…!?!? Doobeda z Globsecu, potom bezpečnostný analytik Nagy,potom Klus zo SAS o anexii Krymu a tyraninovi Putinovi… A večer na galavečeri STV Kňažko a Kukura nás, vraj najdôležitejších-divákov, nezabavajú ale edukujú a vystríhajú…Ešteže Martin Huba to zachránil normálnosťou a dokonca si dovolil byť pronárodný!!! Heil Soroš!

 • Stipka pravdy, ale naozaj len stipka, obalena do mnozstva slaboduchych agitiek, priklad: „… a možno by politici a osobnosti na Západe získali odvahu začať hovoriť pravdu.“ a prazdnych slov… Ani ta stipka pravdy vsak nebola v clanku oznamena priamo, ale bola zabalena do prazdnych agitacnych kecov… Pravda je taka, ze Donaldovi ludia odhadli daleko lepsie, ako ti od Hillary, co chce americky volic pocut… Pred volbami sa nikdy nikde nejednalo o to, co sa bude robit po volbach, ale vyhradne o to, aka kravina na ludi najlepsie zaberie…? To s tym, co sa bude naozaj robit po volbach, absolutne nesuvisi, len imbecil moze brat predvolebne sluby kohokolvek vazne… Ak ludia tuzia po vyvrazdeni vevericiek, tak im treba slubovat vyvrazdenie vevericiek v celom vesmire, to je cele…

  Hillary reprezentovala vsetko to, coho mali uz volici plne zuby a Donald reprezentoval pravy opak a tak to aj vo volbach dopadlo… To nebolo sposobene Donaldovou genialitou, jeho vynimocnym charakterom a uprimnou snahou urobit nieco pre ludi, on nie je ziadnym spasitelom, on je len obycajnym sedliakom, ktory mal z nejakeho dovodu ambiciu stat sa prezidentom a ktoreho tim lepsie odhadol situaciu, ktoreho tim si tipol, ze opakovanie FUCK THEM, FUCK THEM ALL, I‘LL FUCK THEM UP, I‘LL SHOW THOSE FUCKING PRICKS, moze na volicov zabrat a aj zabralo… Ale Simkovicovu, ktora zabezpecuje svetlejsie zajtrajsky pre Slovensko v NR SR, Donaldove slova oslobodzuju… Boh pomahaj Slovensku s takymi ludmi v NR a presne taki su tam vsetci, to len aby si niekto nerobil zbytocne iluzie…

  A este to cele zakonci vyjadrenim svojho nadsenia z faktu, ze v NR SR moze prezierat peniaze slovenskych pracujucich a prazdnym slubom, ze bude presadzovat pre volicov to najlepsie a bude oponovat pripadnemu americkemu zlu… Pritom nema ani priblizne ponatie o tom, co konkretne je pre volicov najlepsie a uz vobec nie o tom, ako to aj presadzovat…? Americkemu zlu si mala oponovat v 1989, ked to zlo u nas zorganizovalo strngavicu na zahajenie rozkradania celeho narodneho majetku a ozobracovanie celeho nasho naroda… Teraz, ked sme uz bezvychodiskovom stave zahranicnymi akumulatormi sukromneho kapitalu zotrocenej krajiny, ked uz sme vo vsetkom od nich plne zavislymi, si uz svoje oponovanie mozes kludne niekam strcit…

  Nechutne ociernovanie zmazane
  ADMIN

  • Toto sa mi nepačilo . To nie je pravda .

  • Pekne hejterský slint od Belmonda. Iba odcitujem: „Americkemu zlu si mala oponovat v 1989, ked to zlo u nas zorganizovalo strngavicu“ – tak toto je akoby to povedal súdruh Biľak, alebo taký pomätenec Blaha. Belmondo vyzerá z toho ako starý bolševik trpiaci resentimentom. Pri všetkých výhradách k Šimkovičovej, veľmi zlá a neadekvátne nenávistná reakcia… A pritom je to presne naopak – baba charakterizuje situáciu pomerne presne a našla si aj dôveryhodné zdroje. A to kde, či a v ktorej strane bude v nasledovných voľbách je celkom iste iba jej vec.

  • ADMIN, v prvom rade ocenujem, ze si si dal namahu napisat aspon kratke zdovodnenie zmazania podledneho odstavca mojho komentara… Urcite, nedisponujem ani videozaznamom a ani fotodokumentaciou, ktore by mohli sluzit ako jednoznacne dokazy mojich tvrdeni prezentovanych v zmazanom odstavci… Hovori sa ale (prevzate z anglictiny), ze ked to vyzera ako kacka, chodi to ako kacka a kvaka to ako kacka, tak to musi byt kacka… Alebo inac, ak do prazdnej miestnosti vojdu dvaja ludia, po chvili jeden z nich vyjde von a druhy v nej ostane lezat na zemi evidentne zavrazdeny bodnou zbranou a zaroven mame istotu, ze do tej miestnosti nikto iny v tom case vojst nemohol, tak mozeme tvrdit, alebo ak chces, mame pravo mat dovodne podozrenie, ze vrahom je osoba, ktora tu miestnost opustila a to aj napriek tomu, ze na mieste cinu neboli zabezpecene/sa nenasli ziadne usvedcujuce fyzicke dokazy…

   Ak teda vieme, ze Ciganikova v case, kedy o nej na Slovensku nikto este ani nepocul, prehlasila, ze jej ambiciou je dostat sa do NR SR a aj sa tam dostane, o nieco neskor sa zacala objavovat v Sulikovej spolocnosti na vyletoch, Sulik sa s nou z nejakeho „nevysvetlitelneho“ dovodu nechal fotit aj hore bez (fotodokumentacia tohoto existuje) a nasledne sa velmi dobre vediac, ze o sedenie v NR SR nema zaujem, nechal zvolit za poslanca, len aby svoje miesto okamzite uvolnil prave Ciganikovej, ktora by sa do nasho parlamentu inac nebola dostala, mozeme to samozrejme nazvat aj nahodou, alebo ak sa na to pozrieme s o nieco vyssou mierou objektivity, tak aj neuveritelnou zhodou okolnosti, ved nakoniec jednoznacne fyzicke dokazy ziadneho ineho tvrdenia neexistuju, presne ako v pripade toho zavrazdeneho, ktory som spomenul vyssie, akekolvek ine tvrdenie by bolo len dedukciou, teda pripisovanim tvrdeniu nejakej miery pravdepodobnosti…

   Ak z myslienkoveho procesu tvorby konkretnych zaverov vylucime dedukciu a indukciu, tak sa nam je zbytocne zaoberat aj kariernym pozadim a popredim Simkovicovej, realitou vnutrostranickeho boja o koryta atd… Ved ani Basternak s Kalinakom sa nakoniec nikdy nicoho nezakonneho nedopustili, len niektorym jednotlivcom je ich z nejakeho dovodu umoznene nechutne ociernovat, nie…? (Poznamka: verzia slobody slova 3.1c)

   Ako som uz povedal hned v uvode, rozhodne ocenujem, ze si si dal namahu napisat aspon kratke zdovodnenie zmazania podledneho odstavca mojho komentara… Vzdy je dobre vopred vediet, ktora konkretna verzia slobody slova, je na danych strankach uplatnovana…

  • neviem co sa vymazalo, ale stym co ostalo sa da suhlasit.

 • Preco ju kritizujes ? Aspon pochopila , ze ten svet je falosny

 • Myskin bude asi veeeliký obdivovateľ tejto „krasavice inteligentní“……“Som rada, že som v parlamente“….sedieť na zadku a dostávať peniaze za NIČ. Prečo nie ??

Pridaj komentár