Martina Šimkovičová: Sme vo vojne

zdroj FB stránka Martiny Šimkovičovej

Kto vraždil tentokrát? Lekár, jadrový fyzik alebo inžinier?

Zobudili sme sa do smutného rána. Včera sa v Mníchove opäť opakovalo to, čomu Európa čelí čoraz častejšie, moslim vraždil nevinných ľudí. Keď som si prečítala, že strieľal bez akýchkoľvek zábran do detí, ostalo mi zle.

Európa už nikdy nebude taká akú sme ju poznali, zmenila sa a ja sa obávam, že nenávratne.

Scenár ktorý bude nasledovať už v podstate dobre poznáme. Médiá nás budú presviedčať, že ten osamelý vlk nemal nič spoločné s Islamom napriek tomu, že je to moslim. Do mešity ani nechodil. Nemá to žiaden súvis s Islamom ako takým.

Už dnes v skorých ranných hodinách zaznelo na Slovenskom rozhlase niečo v zmysle, že páchatelia v Mníchove sa samoradikalizovali na internete, oficiálne Islamské náboženské spoločenstvo v Nemecku nemá s útokom nič spoločné.

Budeme počúvať o tom ako pri dopravných nehodách zomiera stále viac ľudí ako pri týchto atakoch, o tom, že aj v minulosti sa útoky odohrávali ale nevenovali sme im takú pozornosť..

Úplne ma dorazil komentár ktorý som včera niekde zahliadla, vraj hocikto je schopný dieťaťu odrezať hlavu, či strieľať do detí a v tomto kontexte komentujúca vníma Islam nie ako zdroj ale ako zámienku…. čo dodať? Dokedy si budeme klamať? Robia podobné útoky hádam hinduisti, či budhisti?

Uvedomujúc si, že som prišla o predošlé zamestnanie kvôli tomu, že som upozorňovala na nebezpečenstvo ktoré nám hrozí, za to, že som poukazovala na fakt že tí ktorí prichádzajú do Európy, neprichádzajú v mieri, a nemajú dobré úmysly, nevážia si našu spoločnosť ani našu kultúru, mám z udalostí posledných dní a týždňov obzvlášť trpkú príchuť v ústach.

Čo sa ešte musí stať, aby sa európski čelní predstavitelia zobudili? Koľko z nás, Európanov, nevinných ľudí príde ešte o život?

Ako ďalej, európske elity?

Vyjadríte v médiách pohoršenie a smútok, utratíte zopár sĺz pred kamerami, pochytáte sa ?per pazuch? v pochode prísne strážení bezpečnostnými jednotkami a cez profil na sociálnej sieti si prehodíte príslušnú vlajku ….a na ďalší deň opäť vyzvete obyvateľstvo aby bolo otvorenejšie voči neznámym cudzincom?

Dokedy budete klamať občanom, že imigranti ktorí prichádzajú sú vzdelaní ľudia, lekári a inžinieri, chemici a architekti? Je nad slnko jasnejšie, že nie sú.

Podľa štatistík je jasné, že drvivá väčšina tých čo prichádzajú, nemajú vzdelanie žiadne, a nie sú schopní v Európe pracovať! Nemajú pracovné návyky a nemajú mentálne schopnosti ani aby vykonávali rutinnú manuálnu prácu! Dokedy budete tvrdiť, že títo imigranti a v týchto množstvách sú pre nás prínosom?

Zaráža ma rétorika európskych ale aj našich politikov. Tie reči o tom ako nás údajná islamofóbia a xenofóbia rozdeľuje a my nemáme podľahnúť nenávisti, ale máme sa spájať.

Milí kolegovia, politici, to VY rozdeľujete spoločnosť, to vy polarizujete a vnášate medzi ľudí nenávisť a to tým, že dlhodobo a vytrvalo popierate realitu!

Odmietate zobrať na vedomie nebezpečenstvo ktoré nám hrozí!

Pokiaľ nepomenujeme veci pravými menami a nezačneme proti tomu, čo nás pomaly zabíja bojovať, zlyhali sme! Zlyhali sme ako občania a zlyhali sme ako politici.

Sme vo vojne, aj keď väčšina politikov to nechce pomenovať nahlas a pravým menom. Islam do Európy nepatrí!

zdroj FB (plné znenie)

7 komentárov

 • Knieza Myskin

  Prave som docital knihu na tuto temu
  http://kultura.zpravy.idnes.cz/podvoleni-recenze-033-/literatura.aspx?c=A151201_181135_literatura_kiz
  http://www.martinus.sk/?uItem=210563
  bola realisticky desiva
  je to pribeh ako vo Francuzku bola udusena zapadna civilizacia zavedeny islamsky stat
  autor neskutocne vystihol sucasne chovanie elit , ak budu nadalej konat tak ako konaju tak nas caka neodvratny koniec

 • Pani Šimkovičová ma asi peknú schizofrénie, keďže sa odbavuje na médiach, ktorým konkrétne v Markíze tak dobre slúžila
  až si zo samej rozkoše vešala titulné stránky z Časopisov na ktorých bola odfotená zarámované na svoje steny doma. Už asi zabudla,ale čo keď je osud zlý veď do politiky môže snáď každý tak čo !

 • On nebol moslim,on bol ako Harman.“Spravodlivo“ rozhnevaní….na koho?!Vraj psychopat….A Nemec.Podobajúci sa na moslima…Len mu preplo.Ako Harmanovi vtedy v DNV….To nemá nič spoločné s islamom a moslimami.Aj Harman sa nemusel stať.Keby užitočne prepjatí humanisti videli pravdu.Počúvali Oskara Dobrovodského a jemu podobných.Oni majú prachy,ochranky-jedny sú uprataní v Bonaparte,iní prostitujú v mimovládkach alebo na Ukrajine,ale ani jeden nežije v osade,v komunite džihádistov…Určite nie všetci islámisti sú vrahovia a vyznávači svinstiev šárija,ale prečo nemajú žiť tam kde sa narodili,pomáhať svojej krajine?!Na zvracanie!Pravá tvár USA! Manipulácia,len zisk a len vyvolená elita! Ľudia je to posledné čo ich zaujíma!

  • Harmanovi preplo z „eurohodnôt“, ktoré mu vnucovali susedia a štátni úradníci, ktorí sa tomu celému len prizerali, hoci mohli a mali konať. Ak by štát zaintervenoval voči dlhoročným porušovateľom zákona, devínska tragédia sa nemusela stať. U mňa je hlavný vinník štát. Harmana považujem za obeť ignorácie a nečinnosti štátu.

 • Má pravdu, Európa je vo vojne, to čo sa deje, je genocída Európy, mlčíme a iba sa prizeráme tomu, čo sa deje pár stovák km od nás, Paríž, Nice, Mníchov….kedy sa to udeje v niektorom našom nákupnom centre, alebo na Hviezdoslavovom námestí…napr.

 • Vyjadrujú sa anonymní, aj neanonymní, prečo by sa nemohla vyjadriť aj Martina Šimkovičová ? Ozaj, kto je Martina Šimkovičová ?

 • Za toto ju zase extrémisti z tretieho sektora a médií budú ukazovať v horšom svetle, ako skutočných páchateľov vrážd. Ešte že ju nemôžu nechať vyhodiť na dlažbu, ako v predošlom zamestnaní, kde vyvíjali tlak na riaditeľa.

Pridaj komentár