Martina Šimkovičová – tichá v parlamente, ostrá v blogu.

Na jej mieste by som sa asi choval rovnako.

Zbytočne strácať čas vysvetľovaním vecí napríklad „eurohodnotovým“ poslancom  z vládneho Mostu či opozičnej SaS. Keď poväčšine aj tak v ich prípade  ťahá za nitky niekto v pozadí a vlastného názoru nemajú.

Možno postrehy tohto typu pochopiť dokážu, len proste nemôžu opustiť im stanovenú líniu. (Miro Juriš)

Martina1

Dnes vám poviem dva príbehy.

V nemeckom mestečku Offenbach sa nedávno stala tragédia.

Pätnásťročný imigrant z Etiópie, Elias, sa hral v jazere s kamarátmi, vo vode siahajúcej po pás. Nevedel plávať a pri nevinnej hre sa utopil napriek tomu, že plavčíci veľmi rýchlo konali a o záchranu mladíka sa snažili aj okamžite privolané záchranné zložky. Na situácii by nebolo nič zvláštne – žiaľ, podobné tragédie sa stávajú.

Zaujímavé je to, čo sa odohralo po tragédii. Toto úmrtie totiž vyvolalo masívnu vlnu nenávisti zo strany mladíkovej rodiny a plavčík ktorý chlapca zachraňoval sa obáva o život.

Už na druhý deň sa mu chlapcovi rodinní príslušníci prišli vyhrážať zabitím. Po upovedomení polície síce odišli, ale dali plavčíkovi na známosť, že sa ešte vrátia. Momentálne sú trestne stíhaní za vyhrážanie.

Článok vyšiel v známom nemeckom časopise Bild, tu je link:

Offenbach

Offenbach má niekoľko krásnych kúpalísk. Žiaľ, už druhú sezónu nie sú miestom príjemného oddychu. Foto: Verbandsgemeine Offenbach

Zarážajúcejšie ako samotná tragédia je to, čo vyplýva zo správania mladíkovej rodiny.

My, majoritná populácia, sme pre imigrantov služobníci, povinní komfortne ich živiť a sme zodpovední za každé ich ublíženie. Ak s niečím nie sú spokojní, vybavia si to s nami. To, ako si to vybavia, sme už videli… kamiónom, nožom, mačetou, či glockom….

Druhý príbeh je zo Slovenska.

Môj známy opisoval na Facebooku príbeh ktorý sa mu stal. Minulý týždeň popoludní sedel v Bratislave v reštaurácii s priateľom a ticho, pokojne sa rozprávali. V reštaurácii boli sami. Po chvíli prišiel černoch, podľa výzoru a reči zo severnej Afriky a chvíľu v reštaurácii posedel.

Po chvíli prišla čašníčka môjho známeho s priateľom upozorniť, že sa na nich bol spomínaný hosť z Afriky sťažovať, vraj ho rušia, rozprávajú sa na jeho vkus príliš nahlas… a jemu sa to nepáči.

V podstate taký možno obyčajný príbeh.

Čím ma teda zaujal? Tento príbeh totiž opisuje celkový postoj tých prichádzajúcich z oných končín sveta. Oni jednoducho radi ukazujú kto je tu pán ?

Radi robia ramená a dávajú najavo, že MY sa prispôsobíme IM. My sme tu doma ale oni určujú pravidlá, sú tu a s nimi prišiel aj zákon. Nový zákon. Ich zákon.

Nielen tieto dva príbehy, ale aj dianie za posledný rok poukazujú na závažné skutočnosti.

Imigranti ktorí do Európy prichádzajú, neprichádzajú v mieri a nie sú nám vďační. Našu pomoc berú ako samozrejmosť a majú pocit, že sme povinní sa o nich nadštandardne postarať.

St-Etienne

tento kostol sa dnes stal dejiskom drámy, islamisti v ňom zavraždili kňaza Foto: Wikipedia

Ja rozumiem tomu, že západ niektoré krajiny z ktorých prichádzajú kolonizoval a ich krajiny systematicky vykrádal. V podstate možno aj rozumiem, čím tá „vrodená“ nenávisť voči Európanom vznikla.

Čomu nerozumiem, je naivita našich politikov a mimovládok, a niektorých našich verejne činných osobností, keď sa tvária, že všetko je v poriadku a nič nám nehrozí.

V tomto duchu informujú ešte stále aj naše médiá a to aj napriek tomu, že neprejde už pomaly deň aby sa neudial teroristický vražedný útok, ten posledný len dnes ráno vo Francúzsku, keď dvaja muži zavraždili kňaza.

Je jasné, že z toho množstva denne prichádzajúcich utečencov (o ktorých sa už vlastne ani nehovorí, ale pritom prichádzajú stále a stále), je v skutočnosti iba mizivé percento tých ktorým ide skutočne o pomoc.

A udalosti posledných dní to jasne dokazujú.

10 komentárov

 • Simkovicova je obycajna zumpa ktora chce iba ryzovat v politika a momentalne chce lizat rit kotlebovcom Dalsi skrachovany humus zTV

  • Miro Martinovič

   Šimkovičová hovorí vecne a inteligentne o probléme, ktorý sa stal/deje v Offenbachu. Váš komentár upozorňuje len na váš mentálny stav a vaše IQ, milý Rado
   Miro Martinovič

   • Simkovicova nenapísala ano ciarku z toho blogu. Vsezko jej robi asistentka. Simkovicova sa cely cas vyvaľuje v Rakusku a po dovolenkách. Ta ma u riti co sa tu deje.

    • Náhodou o tom niečo viem, keďže uvedená asistentka je moja známa. Budete sa diviť, ale telefóny v dnešnej dobe majú funkciu pripojenia na Internet a dokážu komunikovať so svetom aj počas dovoleniek. To, že úlohou asistentov je pripravovať návrhy a koncepty, je snáď jasné už z množstva peňazí, ktoré za svoju prácu poberajú. Ale výsledný produkt je záležitosťou človeka, ktorý je pod to podpísaný…

 • 21 – ročnú…errata..

 • príklad s utopeným afričanom neberiem.
  mám k tomu osobné dôvody, ktoré nemienim rozvádzať.
  okrem toho je množstvo iných „gravírujúcich“ problémov, ktorým súčasne čelíme. ak by sme sa držali imigrantov z offenbachu, potom je hodná spomenutia obeť moslimského srba, ktorý za bieleho zavraždil pred asi 2 rokmi v tamojšom macdonalde 1-ročnú tureckú študentku medicíny tugce. na mieste stojí dodnes pamätník, bložšie rozvádzať nie je nutné.
  .
  odporúčam prečítať si iné skvosty od uvedenej poslankyne, ktorá do patlamentu kandidovala za stranu desatoráka kollára. prídete tam na odpovede, rýchlejšie ako v tejto reakcii.
  .
  .
  .

  • U vás se studuje medicina od 1 roku? Od batolete ( u vás lezúňa) bych se asi operovat nenechal!!??

  • Mne stačilo prečítať si ten skvost od teba a mam dosť. Beries len to co ti vyhovuje

  • Na rozdiel od mnohých z nás, Martinu Šimkovičovú utečenecká kríza postihla nekompromisne drastickým zásahom do života. Kto z nás kvôli migrantom prišiel o lukratívnu prácu? Nikto okrem nej. V skutočnosti je jedinou známou obeťou migrantov na Slovensku len ona. Málokto si uvedomuje, že ak má niekto na Slovensku právo sa ku kríze vyjadrovať, je to práve Martina Šimkovičová

   • kedysi existoval tzv agent provokater ktory zistival tvoje nazory a ak neboli v sulade s tym spravnym nazorom, tak clovek isiel do basy (STB aj Gestapo si mohli ruky podat a castokrat to robili aj ti isti ludia)
    vo vysledku sa ludia bali na verejnosti povedat co si naozaj myslia

    Teraz namiesto agentov provokaterov sluzi facebook – das iny ako mainstreamovy nazor a letis z prace.
    Vivat sloboda nazorov!
    Opat sa ludia boja povedat co si naozaj myslia.

Pridaj komentár