Maximálna drzosť západného politika – navrhuje potrestať Maďarsko vylúčením z Európskej Únie.

zľava: Manuel Valls, François Hollande, Jean Asselborn, Jean-Marc Ayrault foto: Flickr

Pri dnešnom stave Únie by sa skôr dalo povedať, že navrhuje odmeniť Maďarsko zbavením sa záväzkov voči Únii.

Únia je ideovo mŕtvy projekt, ktoré môže spadnúť jemne, alebo s veľkým rachotom a veľkými dôsledkami. Ale nikdy nemôže byť úspešný. Je na čase si to priznať s plnou vážnosťou.

Jedna z príčin je, že vždy sme boli pre našich západných priateľov občania Únie 2 a nižšej triedy. Stačí chvíľku zaloviť v pamäti, ako nie tak dávno, robili v Nemecku či v Rakúsku problémy so zamestnávaním našich občanov, ako si  presadili rôzne prechodné obdobia a iné obmedzenia pre našich ľudí.

A dnes je tam „na západe“ vítaný takmer každý z priestoru Afriky a Blízkeho východu. Zrazu to tam na západe zvládnu, zrazu potrebujú milióny pracovných síl aj napriek stúpajúcej nezamestnanosti, hlavne nezamestnanosti mladých ľudí, nepotrebujú prechodné obdobia.

S návrhom „na odmenu“ pre Maďarsko prišiel  luxemburský minister zahraničných vecí Jean Asselborn.

Dôvod pre udelenie odmeny je podľa neho nasledovný:

„Ten, kto ako Maďarsko stavia ploty proti ľuďom utekajúcim pred vojnou, by mal byť dočasne alebo v prípade potreby navždy vylúčený z Európskej únie,“

„Plot, ktorý Maďarsko stavia, aby zastavilo utečencov, je stále dlhší, vyšší a nebezpečnejší. Maďarsko nie je ďaleko od toho, aby začalo po utečencoch strieľať. Každý, kto chce plot prekonať, musí očakávať to najhoršie,“

„Ak by sa táto krajina chcela stať členom EÚ dnes, nemala by šancu byť prijatá, pretože by to okrem iného poškodilo obraz Európy vo svete, dodal.

Ľudia ako Orbán môžu za to, že Európska únia sa vo svete javí ako únia, ktorá si navonok osobuje obranu hodnôt, ale vo vnútri už nie je schopná tieto hodnoty dodržiavať. A to sa deje v krajine, z ktorej v roku 1956 utiekli státisíce ľudí pred Sovietmi do Európy,“

(zdroj: Parlamentné Listy)

Asselborn dokonca navrhuje sankciovanie a vylučovanie neposlušných štátov väčšinovým hlasovaním, nie koncenzom ostatných štátov Únie.

Podľa ministra Jeana Asselborna má východná krajina EU zjednodušene povedané 2 základné možnosti:

„nestavať ploty“, teda živiť nadštandardne (hovorí sa o 800 eur sociálky na 1 migranta) desaťtisíce „nových občanov“ pridelených Bruselom, alebo sa z Únie „pakovať“.

Ako bežný občan môžem následne prísť o prácu z dôvodu straty obchodných väzieb v rámci Únie, alebo v druhom prípade môžem s istotou pracovať, aby boli dane a odvody  na „nového spoluobčana“ v rámci „tesnejšej“ Únie.

A tak, občan rozmýšľaj, čo je pre Teba lepšie…

Pán minister Jean Asselborn, nie len Maďarsko, ale aj Slovensko by si zaslúžilo vyhodiť, aj keď plot zatiaľ nemáme…

Problém je v tom, že Asselbornov prístup k východným krajinám EU nie je ničím výnimočným. Akási forma nadradenosti voči ľuďom z východnej časti EU je ako sa zdá štandardnou myšlienkovou výbavou elít z krajín „vyspelej demokracie“.

Maďarský minister zahraničia Péter Szijjártó si ohľadom vyhlásenia Jeana Asselborna servítky pred ústa nedával.

Nazval luxemburského politika neserióznym politikom a nihilistom.

„Maďari 2. októbra v referende vyjadria svoj názor na ilegálnu migráciu, o bruselskom balíku utečeneckých kvót a o osobách typu Jeana Asselborna“

HUminister

Péter Szijjártó (foto: Flickr)

Minister zopakoval, že Maďari majú právo povedať svoj názor i právo rozhodnúť o tom, s kým chcú žiť spolu a s kým nie

„Toto právo nemôže odoprieť žiadny bruselský či luxemburský byrokrat“

A zároveň maďarský minister povedal to, čo si väčšina obyvateľov strednej Európy myslí.

„Je zvláštne, že Asselborn a Jean Claude Juncker, ktorí pochádzajú z krajiny „optimalizácie daní“, hovoria o znášaní spoločného bremena, čo ale v našom ponímaní znamená, že Maďarsko má znášať bremeno za chyby iných“

(zdroj: Aktuality)

15 komentárov

 • A zasa ten dvojaký meter, prečo nikto nefotí a neukazuje niekoľkometrový plot medzi USA a Mexikom, kde každého neželaného, ktorý by sa k plotu čo i len dostal, zastrelia ?

 • V londýnské rádiu LBC proběhl rozhovor mezi moderátorem Nickem Ferrarim a šéfem charitativní organizace Akce pomoci (ActionAid) Mikem Noyesem o 20.000 Syřanech, které schválila britská vláda k přesídlení. Póté, co pan Noyes vyslovil schválení programu, který by měl stát 1.7 bilionu liber, což je asi 54.4 miliardy korun v prvních čtyřech letech, tak zareagovala na slova pana šéfa charitativní organizace jazyková učitelka Janet a v diskuzi se podělila o své zkušenosti s výukou anglického jazyka migrantů a o tom, jak angličtí plátci daní financují anglické třídy pro Syřany a další migranty s povoleným azylem.

  Žena, která je zaměstnána, aby učila migranty a takzvané uprchlíky anglický jazyk říká, že se migranti se statusem takzvaného uprchlíka nemají zájem učit jazyk, nebo si hledat práci, ale nejvíce je zajímá sociální podpora, kterou prý mohou vytahat z peněz daňových poplatníků (breitbart). Řekla, že ona učí ty lidi, o kterých hovořil pan Noyes a popsala realitu z lekcí anglického jazyka jako potíže.

  „Máme mnoho, tak mnoho studentů, kteří se vůbec nedostavili“. „Oni tyto lekce nechtějí a výuka anglického jazyka je ve skutečnosti nezajímá“. „Tyto speciální třídy jsou placeny zjevně námi všemi“. Je to tak, tak frustrující“. „Já je miluji učit a oni jsou milý lidé pokud se dostaví, ale mnoho z nich se nedostaví“. „Jednoduše je výuka anglického jazyka nezajímá“. Když se prý paní učitelka snažila některé z nich učit anglický jazyk, aby mohli najít zaměstnání, tak jí říkali, že oni ale pracovat nechtějí. „Já nechci do práce a já se nechci učit anglicky kvůli zaměstnání“.

  Pan moderátor Ferrari byl slovy paní učitelky omráčen a vyvodil, že rozšíření tohoto jevu znamená, že oni jsou štastní takto žít z blahobytu státu. Přeně to je to, co dělají dodala paní učitelka Janet. „No jsem k nim docela upřímná a říkala jsem jim jak se proto cítím. „Již den poté, co jsme opustili Evropu, tak mnoho z nich, mnoho z nich se hlavně obávalo, zdali budou brát stále své podpory na ubytování a zdali snad nebudou muset začít platit své kurzy“. „Je to frustrující“. „To je extrémně frustrující“. „Je to beznadějné“.

  V tomto roce řekl poradce bývalého předsedy Evropské komise Manuela Barrosa pan Phillip Legraine, že prý více jak milion migrantů, kteří dorazili do Evropy minulý rok, si do pěti let vydělají na výdaje s nimi spojené, a to prý více jak téměř dvakrát. Uprchlíci prý vytvoří více práce, zvýší poptávku po službách a výrobcích a zaplní mezery na evropském pracovním trhu. Mezitím je ale nesporné, že neevropští migranti navýší požadavky na služby a výrobky, ale pro ostatní slova pana Legraina nejsou nikde žádné důkazy.

  Naopak vládní studie zjistila, že 65% uprchlíků, které přijali Holanďané v roce 1990 jsou dnes nezaměstnaní a těch zbylých pracujících 35% jsou uprchlíci z bývalé Jugoslávie. Napříč kontinentem je nezaměstnanost neevropských migrantů dvakrát vyšší nežli u původní populace. Britské plátce daní stáli 16 miliard liber jen za rok 2015.

  Zdroj: http://juda.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=552215

  V diskuzi pod článkem reagovali v drtivé převaze rozezlení Britové a to například na stupidní levicovou politiku, a že jsou zde prý migranti placeni za to, aby měli děti a mohli chodit pětkrát denně do mešity. Jediná jejich práce je dělat děti.

  Dnes jsem viděl opravdu hrozné video z Londýna 2016 a z demonstrace, ale spíše z nepokojů a protestů tisíců muslimů tam žijících. Tolik nenávisti od tolika lidí najednou jsem ještě nikdy neviděl. Starší muslimové tam vyzývají ty mladší k násilí.

 • Smradľavy hnoj z luxemburska

 • Čistá reverzná psychológia.

 • Ja im to tak prajem 🙂

 • utekali 1956 pred sovietmi, ale s tym rozdielom, ze ich nebolo 10milionov, ja som uz za sociku sa pytal, kolkych este prijmu, a nevoriac, ze madarom sa chcelo robit a mame podobne kultury ako madari. za taketo vyjadrenia berie plat a je v takej funkcii? to snad nie je pravda.

 • kým niekto zapracúva myseľ hľadaním za „pyramídou s okom“ Iluminátov, alebo kadejakú nadradenú dvojnohú chamraď – uteká im principialny motív pochopiť to, že to je schéma programu. Koloniálna schéma programu !!! Pracuje na jej jadre celý kapitalizmus – expanzný v podrobovaní si okolia. Začalo to bojmi s klackami a kameňmi, neskôr mečmi a lukmi, potom strelnými zbraňami, až sa to vyvinulo na sofistikovanejší spôsob – ekonomicky. Rozumieť bude tomu, len človek zcestovaný, ktorý mal a má možnosť sledovať osobne rozdiely medzi ostatnými ekonomikami a systémami v krajinách. Lídri EU – všetci „vedúci“ sú vlastne od počiatku v históriach koloniálne štáty ….UK, Nemecko, Francúzko, Španielsko… (niektorí sú už degradovaní) Reformy, ktoré tu tak srdcom východniari ako Dzurinda, Mikloš a ostatný srdciari presadzovali je nič, len postupné zbavenie svojprávnosti a sebestačnosti národa. V tom príde ponúknutá pomoc… !? Dodáme Vám, čo len budete potrebovať chudáčikovia !? Aléééé, bude Vás to stáť pridanú hodnotu pre štát ! Ako mohli vedieť všetkými peniazmi mazaní vtedajší lídri vedieť, čo je pridaná hodnota pre celý štát, keď boli srdcom niekde …. Slovensko robí chybu za chybou. Pýcha a nadraďovanie delí kraje, okresy, susedov… Máme jednu spoločnú hranicu – slovenskú. Podpísaním Lisabonskej a Maastrichskej zmluvy sme odovzdali celý štát do hore spomínanej pyramídy, len s tým rozdielom, že jej miesto nikdy nebude na jej vrchole. A tak nikdy v ňom nebudú platy ako v Belgicku, či Nemecku – tie sa totižto prerozdeľujú, no nie slovenskom. Tým, že je slovensko pre EU len koloniou, bude na veky vytvárať pre ňu len hodnoty – no nie s pridanou hodnotou pre štát. Províziu – nie pridanú hodnotu si užijú tí, ktorí to tu udržiavajú v nevedomosti ! A tak skladáme automobily pre cudzinca, režeme drevo v horách, skladáme televízory pre cudzinca – všetko ide preč a potom sa to kupuje naspäť a pridaná hodnota ide preč. Za to dostaneme dotácie na cesty, ktoré nám ničia cudzie kamiony – aby sme udržiavali transportný uzol v europe a…!!! nenápadne sa zadlžovali EU. Potom pozeráme v TV a ďakujeme EU, že si požičiavame od vlastných detí peniaze, pretože sme tak osprosteli konzumom, až sa nám budúcnosť stala ľahostajnou. Okolie je síce nespokojné, vyrábajú sa transparenty o Slovexite, ale čo ďalej ? Dokážete vyraziť znova na polia a drieť celé dni, aby sme to tu znova postavili na nohy v sebestačnosti na potravinách ? Dokážete znova pracovať na báze dobrovoľna pre štát – budovať ho ? Toto bude veľmi ťažká cesta ! Obzrite sa okolo – samá tabuľa „Súkromný pozemok, vstup zakázaný!“ Nič ste si do teraz nevšimli ? Slovensko nieje slovensko, a keď budete hundrať, politici udru po stole – Mika dá priestor v TV a budete počuť : Banda lenivá, tak Vám sa nechce robiť ?! Tu hneď na ukrajine je pripravených 3 mil lacných, ktorí pôjdu za pás za 200stovky – za polovicu ! Nič Vám to nepripomína ? Toto je len malinký zlomok jadra kapitalizmu – expanzie. Ale aj ten má koniec ako všetko. Nieje tu veľa miesta na rozpis, musíme prv pochopiť v akej sme situácii – ako funguje, potom sa dokázať skutočne rozhodnúť k činom a až potom prídu zmeny. Inak budeme do nekonečna raziť „krováky“ do dlaní a nôh Kristovi za kriku: Ľudia veď vy neviete, čo konáte ?!. Budeme mať najväčší počet kaštieľov, zámkov, hradov na rozlohu štátu a kľačať pred každým, kto je vyšší, zvýši hlas, zaklame…

  • Oni Ukrajincov nechcú a nepustia ich sem z rovnakého dôvodu ako nechcú nás, Čechov a Poliakov u seba. Sme totiž priveľmi inteligentní a rozumieme pravidlám hry. Nie je možné nás oblbovať pozlátkom tak ľahko ako vykorenených nešťastníkov z Afriky, Sýrie, Iraku a Afganistanu. Máme svoju identitu a hrdosť, ba navyše najväčší problém pre nich je, že sme sa narodili v Európe a teda nemôžu tak dobre zaujať mentorskú pozíciu typu: Ty necivilizovaný sprostý Aziat, riaď sa našimi pravidlami a hodnotami ak chceš byť akceptovaný ako človek v spoločnosti. Nemcom môžeme vyhodiť na oči ich agresivitu, Francúzom vierolomnosť, Britom vychcanosť. Sú to všetko možno ešte národy, ktoré sa menia na multikultúrne spoločnosti a nemajú morálne právo nám kázať. A tie národy, čo by na to aj mali nárok (Švajčiari) asi majú dosť rozumu a slušnosti to nerobia.

 • Tento minister, ako dlhoročný Junckerov spolupracovník, pravdepodobne len robí posla. Jednoducho „usmievavá“ elita bruselkracie už má dosť neposlušnosti tzv. Nových krajín únie. Stručné posolstvo rebelom, buď budete konať tak, ako niekto rozhodol, alebo nonono…
  Bruselkracia si nepovšimla, že krajiny V4 za ten čas čo už sú v EU sa menia. Postupne sa mení aj ich politická reprezentácia. Od tichých, zakríknutých, poslušných, ktorí mali jediný cieľ – dostať štát do EU – prešla politická reprezentácia V4 k prerodu. Pomaly ale isto už nie sú len tí, čo prijímajú rozhodnutia iných, ale stále viac predkladajú riešenia alternatívne, ktoré berú ohľad aj na potreby ich domovských krajín.
  No nič, každopádne v téme „relokácia pozvaných“ ešte bude pár úsmevných riešení aj nátlak „elít“. A otázka stojí ako to reprezentácia V4 ustojí. Keď tento anti postoj je u väčšiny politikov V4 diktovaný nie presvedčením, ale nátlakom verejnej mienky. A potom otázka je, čo im ponúknu alebo za čo si ich kúpia?

 • Vyjebte nás čím skôr z toho mordoru ešte ti dám pusu na čelo! Ale kto by potom makal za tie almužny na vaše kkty a kam by ste vyvážali pomyje?!

 • Kiežby vylúčili z EU nás. Treba tomu pomôcť vo voľbách a zvoliť ne-eurohodnotovú stranu.

  • Tiez si myslim ze to nie je trest ale odmena
   z EU by sme mali vystupit cele byvale RVHP a potom by dostali rozum(mozno) a nech si potom robia co len chcu

 • ja som rád že sa zase raz niekto preriekol, aspoň to nevyzerá tak, že iba na strane odporcov neriadenej imigrácie vystupujú aj úplní magori, lebo priznajme to, sem tam aj vystupujú…pán minister však ukázal že byť úplným magorom je právo všetkých ľudí :)….rád by som však upozornil na jeden článok SME, ktorý akosi zostal bez povšimnutia, je zaujímavé že pokiaľ niekto upozorní na neprehľadné financie predstaviteľov vlády je hrdina, na druhej strane pokiaľ niekto dopredu avizuje že by mohol zverejniť financovanie mimovládok „riešiacich“ občanov cigánskej národnosti je to vydierač….
  http://romovia.sme.sk/c/20267301/tanko-opat-neprinasa-nic-konstruktivne-iba-vydieranie.html?ref=njctse

 • Nadutý, sprostý a tupý degeš z okresu Luxembursko premrhal šancu mlčať!

Pridaj komentár