Mediálna masáž za pomoci fotiek utopeného chlapca

V súčasnosti prebieha masívna mediálna kampaň tzv. mienkotvorných médií ohľadom utopeného sýrskeho chlapčeka.

Priznám sa, že na tej jednej fotke mi niečo nesedí.

Neviem, či ja by som bol schopný takto odniesť na rukách utopené dieťa, či by som si nevyžiadal nosítka pre prenos tragicky zosnulého tela.

Možno v tých končinách to berú ináč, mŕtve telá odnášajú akosi rutinne, a forenzný tím  expertov sa v Turecku ku telu nájdenému na pobreží nevolá.

Je to len môj dojem, možno som k zdrojovým materiálom prehnane podozrievavý.  Keď vyše roka prekladáte správy z Donbassu, neveríte ani vlastným očiam.

Nie som sám, kto má o tom, že na fotke je skutočne mŕtvy chlapček, pochybnosti. Naozaj je v tomto prípade „náhod“ viac než dosť. Dokonca skupina tureckých aktivistov predviedla, ako ľahko sa dá také foto naaranžovať.

Berme to tak, že ten chlapec je naozaj mŕtvy a nakoniec, migrantov zomrelo po ceste už mnoho. Z času na čas aj vo veku bábätiek či detí.

Ale môžem za to ja, alebo niekto z čitateľov Medzičasu?

Už 3 roky sme svedkami akcií západných vlád proti „režimu“ prezidenta Baššára al-Asada. Vlády našich „spojencov“, v úvodzovkách len preto, lebo na spojenectvo si spomenú, len keď potrebujú hasiť nejaký problém, ktorí sami vyvolali. Oni vytvárali tlak na zmenu vlády v Sýrii a výsledkom tohto tlaku je aj ten mŕtvy chlapec.

Sýrsky prezident Bašár Asad pripustil, že armáda sa pri boji s povstalcami musela vzdať niektorých regiónov na to, aby ubránila tie, ktoré považuje za kľúčové, a na ktoré sa zameriava.

Asad v tejto súvislosti doplnil, že skupiny bojujúce za jeho zosadenie získavajú značnú podporu z niektorých štátov, pričom odkázal na krajiny ako Turecko a Saudská Arábia.

zdroj TA3

Neviem čo také sekulárna (neislamistická) vláda prezidenta Baššára al-Asada urobila, alebo neurobila našim „spojencom“. Ale fakt je, že  západné krajiny rôznymi spôsobmi od financovania až po priame vyzbrojovanie podporovali aj tú najväčšiu islamistickú čvargu bojujúcu proti vláde.

Údajne nebyť ruskej stredomorskej flotily, by si jednotky verné prezidentovi Assadovi užili aj „demokratické“ útoky zo vzduchu. Používam slovo „údajne“ pre to , lebo správy o dvoch zostrelených tomahawkoch smerujúcich na sýrske vládne jednotky nie sú na 100% potvrdené.

Preto toto všetko musela rodina toho chlapca utiecť z Kobane.

Inak v celej veci okolo Kobane ako takej, sú dlhodobo cítiť „paprče“ nášho „spojenca“ Turecka, ktoré sa zjavne nevie rozhodnúť, či sa kamarátiť s islamským štátom alebo s jeho kurdskými odporcami

Podľa všetkého sa aktuálna tragédia stala mimo výsostných vôd Grécka.  Rodine predtým odmietla dať azyl Kanada a tak sa rozhodli pre ilegálnu plavbu do Európy.

Nechápem v čom je „naša“ vina.  Mňa sa nik na akcie západných štátov  v Lýbii a v Sýrii nepýtal, že či ich spustiť alebo nie. Mám ten pocit, že nik sa nepýtal  ani slovenskej vlády.

Tak čo ja s tým?

To mám chodiť pre migrantov do Turecka, aby náhodou nenasadli do člna? Nech si svedomie v tejto veci spytujú hlavne naši NATO „spojenci“ Turci, majú v tejto konkrétnej sýrskej „akciovke“ majoritný podiel.

Prezident Kiska si síce s ľuďmi ako je turecký prezident Erdogan veľmi rozumie, ale s tým ja osobne tiež nemám nič.

Máme preto brať cez kvóty aj zjavne ekonomických migrantov, ktorí naleteli na reklamu „cestoviek“, že v EÚ len za to, že sú akí sú, bude o nich „all inclussive“ navždy postarané?

Práve kvóty a rôzne tie hlúpe vyhlásenia o potrebe „ľudskosti“ prinesú ďalšie mŕtve deti. Mŕtve deti rodičov , ktorí uverili snovému obrazu o bájnej Európe, kde peniaze vypadávajú z aladinovej lampy zvanej sociálny štát.

Naštastie detí je na ceste do bájnej krajiny naozaj len minimum, 95% sú mladí muži pripravení „dobyť“ si svoj raj.

Naletieť tomuto typu propagandy, akú teraz predvádzajú tzv. mienkotvorné médiá, však vyžaduje aj istý stupeň nižšej „miery duchovného majetku“ čitateľa. Dúfam, že tak „jednoduchšie“ založených čitateľov je na Slovensku  minimum.

Diskusia

Asi tých čo si „vstúpili do svedomia“ naozaj nebude veľa. Z diskusie pod článkom o utopenom chlapcovi na Topkách.

 

Tak čo môže občan Slovenska spraviť, aby mu bol ľahšie „na duši“ ? Napríklad viac sa zaujímať o dianie v Sýrii – napríklad cez komunitu Nechceme líbyjský scenár v Sýrii.

Gorlovka

Dievčatko a jeho mama v poslednom objatí. Osudná sa im stala z vojenského hľadiska úplne nepochopiteľná paľba ukrajinských raketometov Grad na civilné štvrte Gorlovky. V tom čase sa tam ani v tesnej blízkosti nenachádzali žiadne povstalecké jednotky. Vtedy naše médiá nevolali po spytovaní si svedomia. Aj keď v tom čase a aj dnes Slovensko prostredníctvom  EU utratilo nemalé financie na podporu vlády v Kyjeve. Vtedy bolo na mieste mediálne vyvolať  „pohnutie svedomia“ a tlak na vládu aby odkázala vláde v Kyjeve, pokiaľ bude veci riešiť takto, na našu pomoc môže zabudnúť…

15 komentárov

 • „forenzný tím expertov“ ?
  Obmedzte pozeranie CSI, prospeje vám to.

  • aj u nás musí ísť ku každému úmrtiu (mimo nemocnice a prípadov vážne chorých ľudí) vyšetrovateľ a vykonať úkony až potom môže sa s telom hýbať a odpratanie tela neriešia radoví „zelení“

 • No to mne poser s tou fotkou tureckých aktivistov 😀 Keby si aspoň trošku vedel po rusky, dozvedel by si sa, že oni neukazujú, ako sa dá fotka naaranžovať, ale protestujú „против гибели сирийского мальчика“, čiže proti nezmyselnej smrti malého dieťaťa, a proti režimu B. Asada… keď budš chcieť nabudúce citovať ruskú stránku, nauč sa jazyk! 🙂
  A aby som nezabudla: Všetci ste bezcitní fašisti, pfuj!!!

 • preložil som si tú stránku, kde tí dospelí muži ležia na pláži a ak som správne porozumel, oni nechceli poukázať, na to, že fotka s chlapčekom mohla byť naaranžovaná: citujem z článku preloženého google translatorom: „Potom, čo ležal v tejto polohe po dobu dlhšiu ako 15 minút, mladí ľudia urobil vyhlásenie, v ktorom odsúdil akcie síl, ktoré umožňujú režim Assadom, aby zostal pri moci v Sýrii.“

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Mediálna masáž za pomoci fotiek utopeného chlapca

 • Ja len tak zauvažujem – zdraví mladí muži utekajú pred vojnou zo svojej rodnej zemi k nám a tu sa vraj majú integrovať, prispôsobiť, vlastne sťaby stať sa rádovými občanmi nášho štátu? To znamená, že keby tu nastala vojna, tak oni zrazu precitnú k silnému národnému cíteniu, vezmu do ruky zbraň a budú brániť svoju novú vlasť, lebo im poskytla útočište a obživu?! To naozaj sme takí najivní, že si myslíme, že zdraví, bojaschopní ľudia, ktorí ani nemali snahu brániť svoju rodnú hrudu, položia životy za naše Slovensko, alebo za Nemecko, či Nórsko? Veď keby tie milióny utečencov zobralo len palice, kamene, lopaty, či čapice, tak tých pár tisíc islamských hrdlorezov pohlušia a udupú za pár dní. Ale toto mali urobiť už dávno, ešte v začiatkoch invázie. Ja žijem až v Juž.Amerike, ale ak by sa čosi strhlo tu na Slovensku, tak si kupujem letenku a prídem domov brániť náš dom, mojich rodičov, súrodencov, našu zem, keby som mala len ranených ošetrovať, či variť jedlo pre vojakov, ale nebudem spoza mláky ticho čumieť, ako si niekto cudzí a bez zásluh uzurpuje zem mojich pradedov! Čo je to za banda zbabelcov, tí utečenci? Okrem žien, detí a starcov, nik iný nemá nárok žiadať o azyl a ani by ho nemal dostať, lebo sú to len potkany, ktore zase prvé utečú, ak sa v ich novej domovine čosi zomelie.

 • Solídny článok, ďakujem.

  Ten chlapec sa akiste skutočne utopil. Takýchto tragédíí sa dejú desiatky.
  Veď vieme, že v Stredozemnom mori sa utopili už stovky detí v súvislosti s migráciou po „demokratizácii“ severnej Afriky. Mali sme tu len pred týždňom 71 hnijúcich tiel – aj niekoľko detí – udusených za desivejších okolností v nákladiaku kúsok od Blavy.
  Tak prečo sa má teda fotografia utopeného chlapca na Tureckom brehu považovať za šokujúcu?! Mňa skôr šokuje, že Francúzsky minister toto dá na net s nejakým akože apelom, namiesto toho, aby sa staral s kolegami o hľadanie realistických riešení na zmiernenie prieseru, ktorého je spoluautorom. Nie za to ho platia, aby vešal po nete fotky.
  To je ale trapas!!

  „Tak čo ja s tým?“ – taká otázka snáď nie je vôbec na mieste. Ja? S týmto?
  Chlapec je mŕtvy – teraz už nič. Fakt je, že ďalší „stoja v rade na smrť“.
  Každopádne, niečo sa dá určite TERAZ robiť s tým, ako to tu bude vyzerať zasa o rok.
  A trapkovia, hojne platení z našich daní, to majú robiť – na to tam sú!

  Ja môžem akurát občas ľudí, čo nás majú politicky zastupovať a pôsobia v zmysle: „Keď oni tí mocnejší sa už dohodli, že z dlhodobých strategických dôvodov rozvrátia ďalšiu krajinu, tak my musíme spolupracovať, aby sme ich nevytočili – to je napokon to najlepšie, čo môžeme spraviť pre pohodu a bezpečie našich voličov“, dôrazne upozorniť, že to tak nie je, že ísť za blahobytom (?) cez mŕtvoly (ktoré mi napokon bude ešte nejaký aktér vyhadzovať na oči) si v skutočnosti neželáme! Teda ja si to skutočne neželám – neviem ako iní Slováci…

  Ukľudním Vás: Z diskusií k iným článkom na tému tohoto citového vydierania je jasné, že drvivá väčšina čitateľov je voči takýmto „trikom“ imúnna a má rozum. Toto „im“ proste vôbec nevyšlo (mimochodom, pre mňa len ďalší dôkaz úplnej, až nebezpečnej neschopnosti – to už nedokážu ani zmanipulovať verejnú mienku?! – tak ako chcú riešiť problémy, ktoré si narobili!? Však takto nás tí okolo zanedlho úplne zotrú! A je mi jedno, či prví budú Islamisti, Rusi, alebo USA… eh).

  Tá fotka z Ukrajiny – áno, ďalšia smrť ľudí, čo mali žiť. Človek aby sa stále len trápil, čo sme to za pazvery. A pritom tu okolo v barákoch žijú samí slušní, mierumilovní susedia. Čim to je, že akurát niekde tam v Dombase je zrazu všetko inak?
  Musia v tom byť vždy nejakí organizačne schopní a chladnokrvní hajzli!
  Je na nás, aby takýto bastardi nemali moc aspoň u nás na Slovensku.
  Inak je nemožné ich dať včas utratiť…

 • Peter Mačaj

  ak ste si všimli, tak ako v prípade dodávky v rakúsku, tak aj v tomto prípade ide o sýrskych Kurdov. a rovnako ani v jednom prípade neutekajú pred vojnou, pretože utekajú z Turecka a v Turecku nielenže nie je vojna, ale je tam príkladná demokracia a vládne tam super kámoš úžerníka Andy Qautra Supertrisku, ako správne poznamenal autor (inak otec tých detí dokonca povedal že z Kobane ušli v roku 2012, t.j. tri roky zostali v Turecku, zdroj dennikN). v prvom rade teda majú deti na svedomí buď rodičia, ktorí neváhali ohrozovať ich život a zdravie hoci boli v Turecku v bezpečí, alebo Turecko, ak Kurdov priamo či nepriamo núti opustiť tábory kde doteraz žili. na druhej strane sa mi to zdá tiež trochu podozrivé, nielen fotky, ale aj to že by tolko mladých kurdských mužov zrazu utekalo pred islamským štátom, keď doteraz boli za jediných bojovníkov, ktorí mu dokázali vzdorovať napriek oveľa horšej výzbroji. niečo smrdí v štáte dánskom…btw, pri tej fotke z ukrajiny, tiež nevieme či je pravá, ale ak je, tak úžerník Andy, zvaný aj prezidentom sa kamaráti s tými najhoršími kreatúrami…hlavne že vyzíva k ľudskosti.

  • tú foto som hneď ako som ju prvý krát videl, hneď som preveroval ju z viacerých zdrojov. Tam nemám pochybnosti, ak by som to dohľadal, vedel by som linknúť presne o koho išlo, aké staré bolo bábatko, celú fotogalériu mamy…to všetko v tom čase bolo a pravosť fotografií nespochybňoval ani Smatana

 • 95% sú mladí muži pripravení “dobyť” si svoj raj.

  dobYt?

  • Sám som zaváhal 🙂 a zagooglil 🙂
   V slovenčine máme aj sloveso dobyť, ktoré má však iné významy, a to „ovládnuť mocou, zmocniť sa“, napr. dobyť hrad, dobyť víťazstvo, dobyť politickú moc.

  • ano, dobyt = ovladnut mocou, zmocnit sa, ziskat. pozri slovnik slovenskeho pravopisu

Pridaj komentár