Merkelovské Nemecko je ako Československo po roku 1968, čistá „normalizácia“

Zrejme si „mutti“ Merkel po roku 1968 pozorne všímala politiku Vasiľa Biľaka či  Miloša Jakeša, neskôr zmierňovanú Gustávom Husákom do ako tak prijateľnej „normalizácie“. A tá politika sa jej stala svetlým vzorom.

Problémom, vtedy aj dnes, je masívny vstup cudzích občanov na územie krajiny. Vtedy to boli „spojenecké  vojská“, dnes sú to zástupy prevažne moslimských (s vysokým podielom islamistov) migrantov.

Iste ide o veci v mnohom rozdielne. Ale v merkelovskom Nemecku majú jednu vec až príliš spoločnú. Nesúhlas so vstupom dostáva občana do pozície disidenta.

Verejný prejav nesúhlasu je postihovaný, predovšetkým tak „husákovsky“, stratou zamestnania. A tak dnes mnohí Nemci majú proste existenčný strach prejaviť verejne svoj názor.

Množstvo týchto prípadov ostáva skryté a bez poznania tohto faktu sa môže Slovák na Nemca dívať dosť divne s tým, že či ten Nemec nevidí, kam sa jeho krajina rúti.

Lenže ten Nemec to vidí, a keďže je na mieste aj lepšie ako Slovák, len za verejné vyjadrenie hrozí rodine existenčný postih, strata zamestnania prípadne aj trestné stíhanie „za rasizmus“. Toto veľmi dobre pozná staršia generácia Slovákov z čias „normalizácie“.

Je tu ešte jeden podstatný rozdiel. Vstup vojsk Varšavskej zmluvy bol síce vecou nepríjemnou, ale o pár rokov akosi neviditeľnou. Sovietske vojská sa skryli do svojich výcvikových priestorov, ich príslušníci nesiahali po slovenských ženách ani na Silvestra ani inokedy a nebrali sociálne dávky.

Nasledujúce video ukazuje nemeckého občana, ktorý vďaka tomu, že neudržal jazyk za zubami, čelí dnes postihom.

Profesor fyziky Thomas Roedel:

„Bojím sa o budúcnosť mojich detí. Moje deti majú 2, 4 a 9 rokov, robíte experiment, ktorého neviete výsledok. Mám z toho vážne obavy. Ako fyzik od vás očakávam oveľa zodpovednejšie rozhodnutia.“

Profesora chémie z miestnej univerzity vyviedla z miestnosti ochranka ešte skôr, než stihla kancelárka dať odpoveď na jeho vstup. Profesor bude vedením univerzity potrestaný, pravdepodobne stratou zamestnania.

Kým jeho vstúpenie si nezískalo sympatie štátnej moci a vedenia univerzity, občania to vidia ináč:

Profesor Thomas Roedel je naozaj veľmi odvážny, odvážne sa postavil a povedal pravdu, a to napriek následkom, ktorým bude čeliť. Je to tu už pomaly ako za nacistov.

Profesor Roedel je národný poklad Nemecka, rovnako ako Bibi Wilhelm. Nemecko potrebuje statočných ľudí, postaviť sa proti tomuto novému Hitlerovi.

Kým 25.1. ešte Merseburg University profesora ostro pokarhala a zvažovala právne kroky (pod právnymi krokmi asi ťažko hľadať niečo iné ako výpoveď) , v ďalších dňoch  uviedla, že pre profesora Roedela nebude mať udalosť žiadne následky.  Možno  zavážila aj tá skutočnosť, že prípad vzbudil veľký ohlas vo verejnosti.

Vďaka tomu, že sme v Únii, a Únia po lisabonskej zmluve už nie je tou Úniou do ktorej sme vstupovali, sú problémy merkelovského Nemecka aj problémami našimi, slovenskými. Tak ako boli v rokoch 1938 – 1945 našimi aj problémy hitlerovského Nemecka.

3 komentáre

  • Pingback: Realita merkelovského Nemecka. – MEDZIČAS

  • Je zvlastne kam sa ta rozvinuta zapadna spolocnost ubera.

  • Zaujala ma ta poznamka „Je to tu už pomaly ako za nacistov“. Bohuzial uz nemam prehlad kedy a kde to Merkel povedala, ale pocas financnej krizy v Grecku sa pri rokovaniach o Eurovale raz doslova vyjadrila, ze ak sa Euroval neschvali v Europe hrozi vojna. Vtedy mi to vyrazilo dych, lebo to pripominalo naozaj praktiky nacistov. Vojnou sa predsa nevyhraza jeden z prednych EU politikov?!?!?!?!

Pridaj komentár