Mesiac islamu a multikulturalizmu vo Švédsku: August 2015, časť I.

časť II

Švédske domy môžu byť znárodnené za účelom umiestnenia utečencov.

Mesiac islamu a multikulturalizmu vo Švédsku: August 2015

Autor: Ingrid Carlqvist

* V roku 1992 „Komisia hodnotiaca ohrozenie a riziko“ uzniesla sa, že vláda by mala mať v krízovej situácii, možnosť vyvlastňovania súkromného majetku Švédov, obzvlášť dovolenkových domov.

* Napriek obvineniu Sayadieho z troch znásilnení a sexuálneho obťažovania dievčat, a tiež sústavnej trestnej činnosti, bol odsúdený ledva na štyri roky väzenia. Nebude deportovaný.

* Husein tuží po švédskom pase, aby sa mohol vrátiť do Somálska, štátu z ktorého vraj utiekol, aby mohol navštíviť matku a nadviazať biznisové kontakty.

*“Situácia sa dotýka každého, kto býva a zdržiava sa v našej malej obci. Klima sa zhoršila, veľa ľudí je zastrašených a necíti sa isto a s tým sa viaže riziko nárastu xenofóbie, antagonizmu a izolácie.“ –  Z dopisu adresovaného vláde od politických predstaviteľov obce Örkelljunga. Obec bola ihneď skritizovaná médiami hlavného prúdu, a Imigračné služby sa vyjadrili, že nemajú v úmysle podporiť Örkelljunga.

3.augusta 2015: Ahmad El-Moghrabi, 21 rokov, nevlastniaci vodičské oprávnenie, bol obvinený zo šialenej jazdy po Malmö vo februári, takmer usmrtil matku s dieťaťom. 3.februára 2015, šoféroval luxusný Mercedes vo vysokej rýchlosti, pasažiermi boli iní arabskí muži, z ktorých jeden je známym extrémistom. Polícia sa ho snažila zastaviť, El-Moghrabi utiekol z rýchlosťou približne 150 km/h po frekventovanej ceste v centre Amiralsgaten, kde je obmedzenie do 40 km/h.Naháňačka s políciou prestala, keď El-Maghrabi rozbehnutým autom narazil do niekoľkých zaparkovaných áut. Tri osoby boli zranené a matka s dieťaťom boli vtlačení medzi dve autá, zranenia ohrozovali ich život.El-Maghrabi utiekol z miesta nehody, ale polícia ho neskôr zadržala. Obvinili ho z ťažkého ublíženia na zdraví, úteku z miesta nehody a riadenie auta bez vodičského oprávnenia.

3.augusta: Objavuje sa správa, že každý týždeň prichádza 2000 imigrantov z krajín tretieho sveta. Snaží sa získať azyl vo Švédsku. Najväčšiu skupinu tvoria Sýrčania, následne Afgánci, osoby bez štátnej príslušnosti, Eritrejčania a Somálci. Imigračné úrady informujú, že vo Švédsku je 50 tisíc ľudí starajúcich sa o azyl. Sú ubytovaní v rôznych zariadeniach pre utečencov, a ešte viac je ich na ceste do Švédska, ktoré už teraz pociťuje nedostatok bytov.

Vynára sa otázka: Kde budú bývať? Stále viac a viac ľudí sa obáva, že vláda začne konfiškovať domy Švédov a odovzdávať ich utečencom. V roku 1992 „Komisia hodnotiaca ohrozenie a riziko“ uzniesla, že vláda by mala mať v krízovej situácii možnosť vyvlastňovania súkromného majetku rodených Švédov, obzvlášť dovolenkových domov. Začiatkom septembra novinárka Anna Dahlberg píšuca pre „Expressen“, jeden z najpopulárnejších švédskych novín, nahovárala Švédov, aby „spravili miesto“ a „odovzdali kľúče od svojich bytov ľuďom, ktorí sú v núdzi„.

3.augusta: V meste postihnutym násilím Malmö sa odohráva ďalšia strelba. Tentokrát nikto nie je ranený, ale polícia našla nábojnice na ulici Rasmusgaten, vo štvrti Seved, jednej z „uzavretých oblastí“, kde väčšina obyvateľov sú cudzinci. Štvrť je známa z otvoreného obchodu s drogami. A navyše v posledných rokoch tam boli viaceré prestrelky a útoky s použitím granátov. (12. júna niekto hodil ručný granát. Štyri osoby boli ranené). Aby sa zmenšil počet výjazdov polície, 12. augusta tohto roku, miestny úrad dovolil polícii namontovať štyri kamery monitorujúce štvrť 24 hodín denne.

5.augusta policajná stanica v Štokholme vyvolala senzáciu, keď zverejnila šokujúce fakty o dennom živote v mestských štvrtiach ako Tensta-Rinkeby, Hjulsta, Kista i Husby, kde býva významní počet imigrantov. Mládežnícke gangy pravidelne útočia na políciu s použitím laserov, tak aby oslepili policajtov, hádžu kamene a zápalné bomby. Zločinecké gangy riešia svoje problémy tak, že po sebe strieľajú a tím riskujú životy nevinných ľudí, ktorí zrovna môžu stáť v ceste projektilu. Policajná dôstojníčka, Nikolina Bucht napísala vo svojom fejtóne, že prišiel čas aby sa „odobrala štvrť zločincom a aby polícia chránila poctivých občanov, ktorý majú zničené okolie, zničené autá a ktorý sa prestali cítiť bezpečne.“Napísala:

„Minulý týždeň boli moji spolupracovníci volaní k náhlej zástave srdca W. Rinkeby… Keď došli na miesto, ‚uvítala‘ ich skupinka viac-menej desiatich mladých mužov, ktorých zrejme vyprovokovala samotná prítomnosť polície. Muži boli agresívni a začali si skrývať tváre. Polícia bola nútená sústrediť sa na hádzanie kamenia, namiesto toho aby išli do bytu, kde mali vykonať pacientovi resuscitáciu srdcovo-dýchacieho obehu. Ten musel čakať niekoľko vzácnych minút, až sa mu dostalo pomoci. Minút, ktoré mu mohli zachrániť život. Nie je to ojedinelý prípad“

7.augusta: Somálsky utečenec Mohamed Husein podal sťažnosť na imigračné úrady za to, že neobdržal ešte švédske občianstvo. Somálci musia na občianstvo čakať o tri roky dlhšie ako ostatni, lebo nie sú schopní dokázať svoju totožnosť. Husein túži po švédskom pase, aby sa mohol vrátiť do Somálska z ktorého vraj utiekol. Chce „navštíviť matku a nadviazať obchodné kontakty„.

9.august: 15 ročné tehotné dievča, ktoré o šesť týždňov neskôr odišla so svojim priateľom do Sýrie bola chytená príslušníkmi IS. To ako sa dievčaťu bez dokladov potvrdzujúcich jej totožnosť podarilo cestovať je záhadou.

11.august: Odborný časopis Dagens Juridik priniesol informáciu o prípade 19 ročnej ženy, ktorá musela byť chránená v súlade zo zákonom LVU („Zákon o Zvláštnych predpisoch týkajúcich sa ochrany mladých ľudí“), po tom, ako jej rodina hrozila, že vykoná na nej „násilie zo cti“. Sociálni pracovníci na ostrove Gotland nahlásili prosbu o „dozornú starostlivosť“ pre mladú ženu po tom, ako čelila vyhrážkam zo strany jej rodiny a následnému úteku z domu… Súd rozhodol, že vyšetrovanie ukázalo, že túžba po návrate dievčaťa k rodičom je v nej zakorenená výchovou, cez ktorú jej vštepili, že česť rodiny je dôležitejšia ako práva jednotlivca. Môže mať pocit viny, lebo si myslí, že uráža rodinu, ak nie je s ňou. Súd vyhodnotil, že správanie mladej ženy je spoločensky deštrukčné, v súlade s pravidlami v zákone LVU a preto potrebuje dozor.

11.august: Dvaja muži vo veku 21 a 26 rokov, boli zadržaní ako podozriví z dvoch útokov, ktorých bolo mnohopočetne viac a ktoré sa odohrali nedávno s použitím ručných granátov v Malmö. V tom istom čase, iný 26 ročný muž bol obvinený a zadržaný za pokus o vraždu a nezákonnú držbu zbrane. Obe udalosti sa odohrali v Rasmusgatan, vo štvrti Saved, v „no go zone“ v Malmö. Malmö vedie v štatistike bombových útokov zo všetkých švédskych miest. Len v tomto roku ich bolo 20.

12.august: 43 ročný Iránsky občan, Ramin Sayadi, bol odsúdený na štyri roky väzby za tri znásilnenia a dva prípady sexuálneho obťažovania dievčatiek. Sayadi tiež predával dievčatkám väčšie množstvá psychotropných liekov, napr. Tramadol, Ritalin a Subutex. Vyšetrovanie ukázalo, že mal viac ako tisíc zákazníčok. Keď už boli maloleté závislé na liekoch, sexuálne ich zneužíval. Polícia zastáva názor, že veľký počet obetí Sayadieho sa nechce priznať. Inšpektor Jan-Ake Stendahl povedal novinám „Göteborgs-Posten“, že muž mal v telefóne vyše 200 kontaktov z ktorých väčšina bola telefónnymi kontaktami na maloleté. Sayadi bol chytený v máji minulého roka, keď počas prechádzky na hlavnej stanici Göteborg, hľadal ďalšie obete. Napriek svojej systematickej trestnej činnosti bol odsúdený len na 4 roky a nebude deportovaný.

14.august: „Maloleté dieťa utečencov“ bolo obvinené zo znásilnenia. Skutok sa odohral 10. januára v hosteli vo Västerbotten v severnom Švédsku. Obvinený má afgánske občianstvo a tvrdí, že má 17 rokov. Polícia tvrdí, že znásilnil ženu, keď bola opitá a nemohla sa brániť.

pokračovanie nabudúce…

Mariusz Malinowski

Zdroj Swedes‘ Homes May Be Confiscated to Accommodate Asylum Seekers

4 komentáre

Pridaj komentár