MH 17 – dlhoočakávaná správa holandských vyšetrovateľov

Tak po vyše roku máme výsledok aj od teamu v Holandsku. Dá sa stručne charakterizovať vetou „na západe nič nového“. Naše tzv. mienkotvorné médiá podsúvajú správu ako dôkaz toho, že vinní sú „Rusi“.

MH17 obr12Nie je to také jednoznačné, ak by človek chcel mať kvalifikovaný názor, musel by si naštudovať celý rad dokumentov od holandského vyšetrovacieho teamu ako aj výsledky „konkurenčných“ štúdií, napríklad od výrobcu rakiet BUK.

Štúdiu, ktorá dokazovala , že Boeing zmietla raketa vzduch – vzduch  sme svojho času publikovali aj my na Medzičase.

Problémom je, že  záležitosť okolo Boeingu je stále  spolitizovaná a vplyv politiky na jednotlivé  vyšetrovania a štúdie  je vysoko pravdepodobný.

Napriek tomu, že dnes je v podstate aj jedno, kto vystrelil, to poznanie nebude mať žiaden reálny dosah. Priami vinníci mali dosť času sa upratať, prípadne boli uprataní. Ak to bola vopred plánovaná záležitosť, nie omyl v boji, tak potom tí dole sú už určite uprataní a aby na tých hore nebol dosah..

Rusku sankcie neublížili, skôr naopak, získalo paradoxne to, po čom volajú napríklad naši poľnohospodári – ochranu domáceho trhu.

Po efektivite ruského letectva v Sýrii úvahy o intervencii NATO v Donbasse prešli aj tých najhlúpejších „eurohodnotových“ politikov. Navyše Ukrajina v tichosti, ale reálne,  prakticky zbankrotovala ako štát.

Ukrajinské vedenie má na mále, dá sa povedať, že aj jeho dni sú už zrátané , a je v tejto veci aj jedno, či má Boeing za ušami alebo nie.

„Demokratický západ“, to je zase iná kapitola. Tam je rozhodujúce to, že má na svojom čele diplomaticky povedané, nie práve najmúdrejších, politikov typu Merkelová. Tí urobia pre Európu hlúpe rozhodnutia na základe kadečoho, nepotrebujú k tomu poznať vinníka pádu nejakého lietadla. Navyše sa zdá, že hlúposť „eurohodnotových“ politikov je systémová chyba, že systém ako taký priamo generuje obsadzovanie rozhodujúcich funkcií v Európe tĺkmi.

Ja osobne tomu, že bol použitý BUK stále neverím, mne tá zbraň príde príliš viditeľná a príliš hlučná (vyvoláva sonický tresk) . Vyletieť v husto obývanej oblasti do výšky  10 km bez toho, aby ju nezaznamenali minimálne stovky svedkov je nad jej možnosti. Ale to je môj názor, tiež nie je v kontexte doby dôležitý…

Originál správy holandského vyšetrovacieho teamu je zverejnený tu.

Dá sa očakávať silná oponentúra jeho výsledkov, čo iste ako nepríde skôr ako o niekoľko dní, pretože seriózna oponentúra vyžaduje materiály si dôkladne naštudovať. Situáciu budeme naďalej sledovať.

5 komentárov

 • Investigativní novinář Robert Parry se na stránkách Consortium News rozhodl vnést trochu více světla do informací o sestřelení malajsijského letadla MH17, ke kterému došlo loni na Ukrajině. Západními médii přijatá verze, že za vším stojí Rusko, je podle něj naprosto scestná, stačí jen trochu zapátrat:

  https://consortiumnews.com/2015/10/15/nyt-plays-games-with-mh-17-tragedy/

 • Perfektné video o islamizácii Európy

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo MH 17 – dlhoočakávaná správa holandských vyšetrovateľov

 • Suhlas, stale si pamatam na vypovede ludi z dannej oblasti, boli tam lietadla , k vysetrovani neboli pusteni zastupcovia RF, vysetrovanie dlho zamerne vedene.Ale sankcie pomhli RF k narastu vlastnej produkcie a zamene dovazanych dielov za svoje.Dneskaj bola pustena sprava ,ze dostali objednvku na 15 Superjetov v hodnote 1 miliardy dolarov ak sa nemylim.No co je lepsie,ze?
  Demokraticky zapad anio je len v uvodzovkach lepsie by sedelo bezcharakterny zapad.

  • Jak odlišit operace pod falešnou vlajkou od autentických událostí? Nejen moderní historie je plná právě těchto falešných vlajek (angl. false flag). Jednou asi z nejpodloženějších je americká Operace Northwoods. Oficiálně odtajněné dokumenty popisují několik různých návrhů resp. jejich kombinaci včetně zabíjení civilistů potopením lodi. Převážně ale tento veřejně dostupný text plánu získaný v roce 1997 uvažuje o simulovaných fiktivních událostech.

   Zdroj: http://mika.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=428038

Pridaj komentár