Michal Havran rozhodne nie je mľandravý neduživec

„Islam nie je v Amerike preto aby bol rovnocennym s ostatnými náboženstvami. Je tu preto, aby dominoval.“ – Omar Ahmad zakladatel CAIR

Publicista Michal Havran na sociálnej sieti napísal:

„Neviem, kde sa nabrala v extrémnej pravici a takzvaných protiutečeneckých aktivistoch predstava, že normálni, sebavedomí ľudia, čo nemajú strach a veria v rovnosť kultúr a ľudskej dôstojnosti, sú nejakí mľandraví a neduživí. To je nedorozumenie. Slobodomilovní ľudia sa vždy vedeli postaviť za svoje postoje, pretože na rozdiel od pokútnych blbečkov, čo veria poverám a šíria strach, vedia, že jednou z vecí, ktorá nás robí skutočnými ľuďmi, je sloboda.“

Havran má pravdu. Ani ja nesúhlasím s tým, že tí ako ich opisuje „normálni, sebavedomí ľudia, čo nemajú strach a veria v rovnosť kultúr a ľudskej dôstojnosti“ sú „mľandraví a neduživí“. Áno zdanie klame, oni nie sú ani mľandraví a ani neduživí.

Keby takí boli, dnes by Európa nemala žiadne problémy s imigrantmi, poslušne by čakali niekde v táboroch, v okolitých krajinách do ktorých utekali pred vojnou a čakali by, až sa vojna skončí, aby sa mohli vrátiť do svojich krajov – a to iba ženy deti a starí ľudia, mladi muži by bojovali. Keby takí ako Havran boli mľandraví a neduživí, tie vojny by vôbec nezačali. Nemali by sme Afganistan, Irak, Líbiu, Sýriu, alebo aspoň to, čo z nich zostalo. Nikto by neutekal. To práve tí „slobodomilovní ľudia sa vždy vedeli postaviť za svoje postoje“ chodia po svete a zapaľujú ohniská demokracie. A keď zistili, že ohnisku sa nedarí, lebo ľudia akosi tú ich slobodomilovnosť nechcú, začnú zrazu zastávať názor, že keď nevedia ich slobodomilovnosť prijať tam, tak ju určite príjmu tu v Európe. Jedná sa o veľmi agresívnych jedincov, ktorí veria v rovnosť kultúr a ktorí sa snažia vytvoriť disparátnu spoločnosť, nejakú zmes kultúr na jednom mieste, kde sa tie kultúry budú vzájomne tolerovať a koexistovať.

V takom svete nikto nezaručí rešpektovanie nejakých práv a rezignácia z nadradenej jednoty tvorí skupinu jednotlivcov bez spoločnej vôle, bez spoločnej identity, ktorá vždy bola podmienkou pre existenciu spoločnosti. Nepoznáme odpoveď kto bude vládnuť? Ktoré pravidlá budú v takej spoločnosti platiť, keď pravidlá jednej kultúry nie je možné uplatniť u príslušníkov inej kultúry. Čo v situácii, keď vodič zastaví električku, lebo sa musí pomodliť a kresťan v električke tým pádom nestíha omšu?

Toho sa drží aj Havran a jemu podobní. Oni veria, že taká spoločnosť môže reálne existovať. Ak by Havran išiel do nejakého šialeného podnikateľského zámeru s vierou, že mu vyjde a on by nevyšiel, tak len Havran a jeho rodina by znášali následky. Možno aj tí, ktorí mu naleteli a požičali peniaze. Ale tu nás Havran strháva do šialeného dobrodružstva. A jediným argumentom v prospech tohto dobrodružstva je viera v rovnosť kultúr a ľudskú dôstojnosť Dejiny sú plné záznamov o ľudskej dôstojnosti a rovnosti kultúr, z ktorých tečie krv.

Marxistickí revolucionári  majú už z princípu pocit, že sú v postavení nadľudí, že sú dejinami vyvolení k tomu, aby viedli ľudstvo k svetlejším zajtrajškom. A veria, že majú právo dotlačiť spoločnosť ku krajším zajtrajškom akýmikoľvek prostriedkami. Bez žiadnej spoločenskej diskusie a bez ohľadu na verejnú mienku, reálne ohrozujú pôvodné obyvateľstvo Európy, postupne ich zbavujúc slobôd, práva na názor a práva na jeho verejné vyjadrovanie, ohrozujú ich majetok a zdravie, ich civilnú – kultúrnu identitu. S porozumením sa pozerajú na svorky mladých moslimov znásilňujúcich ženy v centrách Európskych miest, narušujúcich verejný poriadok a možno s pobavením pozorujú ako pred nimi uteká európska polícia, polícia ktorá je pre nich znakom starého poriadku. Vďaka nim sa znižuje úroveň verejnej bezpečnosti, lebo každý ráznejší zákrok je nimi ihneď odsudzovaný.

Havranovi „nemľandraví a neduživí“ nerozumejú, že expanzívna kultúra vždy pohlcuje tie iné a že sa na stole objavuje otázka záchrany domácej kultúry, ktorou však tí „nemľandraví a ne-neduživí“ opovrhujú. A to by ešte nebolo to najhoršie. Pokiaľ sa oni sami nechcú zachovať, je to ich vec. Ale spraviť z toho ideológiu „zákaz konania vedúceho k zachovaniu“ je obdobou „vnucovania beztriednej spoločnosti“ komunistami.

Spoločnosť sa prirodzene takýmto snahám bráni. Lenže ak sú vládne normy nemľandravo zHavranelé, tak je každý pokus o zachovanie svojej kultúry obvinený z xenofóbie.

Každá kultúra má iné ľudské práva a rešpektovať sa navzájom nemôžu. A viera v to, že sa rešpektovať budú je utópiou, ktorú sa snažia vybudovať multikulturalisti. V okamihu keď vyhlásili a presadili v spoločnosti kódex ľudsko-právneho náboženstva hlásajúceho ľudskú jednotku ako Boha a jeho práva za sväté, spoločnosť ako celok svoje práva stratila a stala sa len slúžkou jednotlivcov.  Akákoľvek kolektívna akcia vedúca k zachovaniu doterajšej kultúry je vnímaná ako nacizmus či rasizmus.

Havran vraj kedysi študoval na teologickej fakulte. Neviem či verí v Boha, ale rozhodne lepšie by bolo aby radšej veril v Boha ako v rovnosť kultúr, ktoré všetky nemôže poznať a tým pádom ich porovnať. Havran je neomarxista, ktorý vymenil  triedneho nepriateľa za DWEM – Dead White Europan Males a núti majoritnú menšinu aby sa prispôsobila novodobým nomádom, ktorí pod zámienkou údajnej vojny obsadzujú Európu.

Keby Havran veril v Boha, tak nebude riskovať, že ho ľudia proste zlynčujú za to, že to peklo, ktoré sem prišlo, podporoval.

Mariusz Malinowski

V článku použil som myšlienky autorov z

http://www.distance.cz/rocnik-2015/1-cislo/kazdy-postoupi-jen-tam-kam-se-mu-dovoli

http://www.distance.cz/rocnik-2015/2-cislo/spor-o-definici-totality

 

11 komentárov

 • Havran nestojí za to aby som sa ním zaoberal.Stačilo mi vidieť dve relácie a mal som dokonalý profil užitočného ….Irituje ma ale (ne)charakter týchto zrúd,ktorým je bližšia sloboda Pussy Rjot ako sloboda obyčajného slováka…Tieto kreatúry bez koži na tvári,s naučenými sofistikovanými frázami o slobode a demokracii,humanizme,ktoré sa končia ak sa netýkajú ich cieľovej skupiny. Zbitý róm či žid je OBR nespravodlivosť,ale zabitý slovák je len číslo bežných excesov v bežnom živote! Verím,že každý „zhynie“ takými zbraňami akými bojoval! Pretože je normálne byť ľudský,je normálne pomôcť,je normálne nehodnotiť ľudí podľa farby,krásy,pôvodu,ALE podľa činov! Ale nikto ma nemôže prinútiť aby som žil život podľa Hríba alebo Havrana.lebo dve nuly je viete čo?!
  Tam sa chodím zbavovať exkrementu…
  Veľmi výstižné!

 • Havran je khokhot, pamätám sa ako držiac sa za ruky s narušenou zlodejkou Beňovou a ďalšími im podobnými asociálmi ktorí iba kradnú a parazitujú na verejných zdrojoch, kričali na Oskara Dobrovodského, že je fašista. Ten človek nie je kompletný a čudujem sa, že ho tu analyzujete, to je práca pre psychiatra a nie pre blogera.

 • Pane, BRILANTNÝ článok. Klobúk dole, všetko podpisujem!

 • zbavte sa bože už tých čechizmov: čo nemajú strach a veria v rovnosť kultúr a ľudskej dôstojnosti,——po našom: čo nemajú strach a veria v rovnosť kultúr a ľudskú dôstojnosť,

  • Mariusz Malinowski

   No preklad sa nezadaril ja sa prizam tazko zbadam rozdiel aj korektorovi to uslo, hold sme amateri a Putin este nezaplatil 🙂

 • Havran to je iný exot. V jednom článku v denníku SME sa snažil presviedčať, že Kolínske znásilnenia nemajú nič spoločné s islamom ako náboženstvom. Neviem či to už nie je zmazané – asi na to prišiel, že napísal hlúposť

 • Je to oveľa jednoduchšie. Je to degenerát, ktorí obdivoval gay klub ako najlepší v univerzitnom meste. Tam sa preberali všetky tie skvelé multikulti teórie a spoločenský „pokrok“. Neviem čím sa zapíjalo a ako to potom skončilo, ale keď nás budú takíto degeneráti usmerňovať a bude im to dovolené, tak to nedopadne dobre.

 • Výborne pomenovaná totalita ideológie vychádzajúca z dogmiem o rovnosti bez rozlišovania odlišností( až fatálnych )ktorá je agresívne diktovaná celej Európe cez konkrétnych ľudí. Kto neprijme túto vieru v jej totalite reprezentovanú v tomto prípade Havranom je pre neho(nich) v ich totalitnej ideológii pod- človek.

  • Mariusz Malinowski

   distance.cz je dobry web staci dat si heslo multikulturalizmus

  • Neo-marxizmus je vskutku dobrý termín, ktorý trefne charakterizuje podobné individuá. Poznám obdobné: bushevici a konzumerizmus.
   Havranove relácie zásadne nesledujem – nakoľko je nechutne tendenčný jedinec. Nechápem, dokedy budú indivíduá jeho formátu dostávať priestor vo verenoprávnej (je vôbec taká TV na Slovensku?) televízii?

   Dobrý web je tiež http://despiteborders.com viac zameraný na dianie v blízkom a vzdialenejšom zahraničí.

Pridaj komentár