Migrácia je z 95% vedená ekonomickými dôvodmi.

Uviedol to 31. 8.  2015 na tlačovej besede premiér Róbert Fico. Nepovedal nič prevratné, tušíme to všetci. Premiér  správne postrehol, že sú to štedré sociálne dávky v západných krajinách, ktoré naštartovali súčasnú migračnú vlnu.

Taliansky politik Alessandro Morelli zverejnil fakt, že v Taliansku dostáva migrant 35 EUR denne čo predstavuje 1050 EUR v čistom mesačne.

V súčasnosti „štedré“ západné krajiny navrhujú systém povinných kvót pre presídlenie migrantov. Aby tak boli odľahčené ich preťažené systémy sociálneho zabezpečenia odľahčené.

A aby to presídlených migrantov neťahalo naspäť k nim, navrhujú rovnaké  štandardy zaopatrenia migrantov v krajinách Európskej únie. Samozrejme majú dostávať štandard nemecký či taliansky a nie slovenský.

Lenže, ktorý Slovák  vidí na výplate 1050 EUR v čistom?

Navyše po skorom vyčerpaní EU dotácie ostanú tieto „sociálkoš“ plne na pleciach slovenských platiteľov daní, teda ľudí, ktorí veľmi často vidia na výplatne páske sumu polovičnú a veľmi často aj menšiu.

Nehovoriac o tom, že peniaze z Únie nespadli z neba. Aj občania Slovenska odvádzajú nemálo EUR do rozpočtu Únie. A tá ich „vráti“ potom  s tým, že to ona „dáva“, čo riešite, nie je to vaša starosť, veď sú to únijné peniaze

Premiér Fico dobre vie, že takýto stav  sa nedá občanom vysvetliť a v tejto veci zásadový Marian Kotleba následne môže vyhrať nielen krajské ale aj parlamentné voľby. Nateraz síce čisto teoreticky, ale to „vrece zemiakov“, čo malo poraziť Mariána Kotlebu vo voľbách do VUC sa vtedy nenašlo, resp. sedí upratané v Europarlamente.

Motivácia „bojovať“ proti tejto politike našich západných vraj „spojencov“ premiérovi následne iste nechýba. Otázka je, či mu budú stačiť sily alebo ho tlak zahraničia a domácej „piatej kolóny“ donútia v tejto veci kapitulovať.

Mnohé súvislosti ohľadom migrácie a hlavne to, že naozaj ide v tomto prípade o ekonomického migranta ukazuje toto video.

meigrant

Už na prvý pohľad ekonomický migrant. Nechal sa nalákať do bájnej krajiny, kde peniaze dávajú len tak…to síce dávajú, ale on očakával viac. Video videlo už viac ako 14 000 divákov

2 komentáre

Pridaj komentár