Migranti v St. Kanzian am Klopeinersee požadujú vreckové 2000 eur „v čistom“ mesačne !

20ti z nich z tohto dôvodu držia protestnú hladovku.

Táto požiadavka pobúrila rakúsku verejnosť. Predseda krajinskej organizácie strany Slobodných v Korutánsku, Christian Ragger, to označil ako „nehorázne“. Rakúska vláda je čoraz viac kritizovaná za to, že sa stará len o blaho migrantov, kdežto vlastné nízkopríjmové skupiny ju nezaujímajú. S  tým, že súcit u vlády existuje len pre migrantov.

Edit:

Informácia servera Unzensuriert bola založené na vyhlásení Christiana Raggera zo strany FPO v Korutánsku, ktorý túto informáciu zverejnil a pustil do sveta. Nikde nie je napísané, odkiaľ vzal túto informáciu a – čo je dôležitejšie – neskontroloval to.

Keď sa priamo v tábore informovali poslanci a novinári, o proteste za vyššie vreckové nikto nevedel. Žiadatelia o azyl v skutočnosti protestovali kvôli neúnosne dlhému času azylového procesu. Podľa informácií portálu Stopptdierechten, ktorý tieto skutočnosti overoval, majú žiadatelia o azyl vreckové 40 eur mesačne.

Mýtus o biednych utečencoch zachraňujúcich si život, ako sa nám ho snažia podsunúť naše tzv. „mienkotvorné“ médiá, mimovládky, či „osobností“ sa postupne rúca. Značná časť migrantov sú investori akéhosi „BMG Invest tour“, ktorí naleteli podvodníkom o vysokej a skorej návratnosti svojej „cestovateľskej“ investície. Teraz sa „investori“ musia vyrovnať s realitou, dúfajme, že ostane len pri hladovkách.

Informáciu o udalosti priniesol server Unzensuriert.at. Názov serveru „Necenzurované“ poukazuje tiež na skutočnosť, že problémy s cenzúrou v tzv. „mienkotvorných“ médiách nie sú len problémom Slovenska.

 

 

6 komentárov

 • Slušný novinár by tento článok dávno stiahol a ospravedlnil sa že písal klamstvo. Tá vsuvka EDIT ktorá sa snaží tváriť ako reklama mi hovoirí, že medzičas nie sú ani slušní, ani novinári.
  A nie som žiaden slniečkar, len sa mi nepáči, že s takýmito klamstvami sme na úrovni islamského štátu kde tvrdia že zem je plochá.

  • Christian_Ragger je pomerne vysokopostavený člen významnej rakúskej strany FPO.
   Takže sú možnosti:
   a) Christian_Ragger prevzal a posunul ďalej nesprávnu informáciu
   b) prifarbil a zdramatizoval informáciu
   c) niečo na tom je, len sa to multikuturalistom podarilo ututlať

   Pôsobíme v dobe, kde politicko – výchovná práca a cenzúra v tzv. mienkotvorných médiách vytvára hustú informačnú hmlu. Aj nám je ťažko sa v tom orientovať a potom je tu zvýšené riziko toho, že niektoré správy sa ukážu ako spochybniteľné.

   Tiež si ale v tejto situácii netrúfam povedať, či Ragger bol v tejto veci úplne mimo, alebo hladovkári boli proste „v záujme EU hodnôt“ z pohľadu verejnosti v tichosti uprataní.

   Sťahovať článok a ospravedlniť sa „za klamstvo“ by bola uponáhľaná reakcia. Ešte nemáme istotu koľko v tej veci reálne „bije“.

   Článok sme vyzdrojovali, a to, že medzičasom vznikli pochybnosti o relevantnosti zdroja, sme uviedli do Edit poznámky.

   Kiež by tak konali naše tzv. „mienkotvorné“ médiá…

 • Pingback: Aby Vám bylo jasné, co všichni migranti budou požadovat….. | prvopodstata.com

 • Takže toto akože nie sú ekonomickí migranti?

 • Prívrženci islamského štátu sa inými slovami nazývajú salafisti.
  Všetko je organizované – niekto chce Európu za každú cenu islamizovať. Salafisti sa správajú ako rafinovaní tajní agenti

  Zdroj informácii:
  http://www.aktuality.sk/clanok/304334/prvi-utecenci-v-gabcikove-niektori-sa-tesia-dalsi-chcu-odist/

  Ultrakonzervatívni salafisti robia nábor medzi utečencami prichádzajúcimi do Nemecka, a to prostredníctvom ponúk pomôcť im usadiť sa v novej krajine. V rozhovore pre dnešné vydanie denníka Rheinische Post o tom informoval Hans-Georg Maassen, riaditeľ nemeckého Spolkového úradu na ochranu ústavy (BfV), ktorý plní úlohy vnútroštátnej tajnej služby.
  „Sledujeme, že salafisti vystupujú ako filantropi či aktivisti dobročinných organizácií a ponúkajú pomoc. Vyhľadávajú kontakt s utečencami, potom ich pozývajú do svojej mešity a získavajú ich pre svoju vec,“ spresnil Maassen.

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Migranti v St. Kanzian am Klopeinersee požadujú vreckové 2000 eur “v čistom” mesačne !

Pridaj komentár