Mimovládkové aktivity sú jednostranne zamerané na podporu Bruselu a Washingtonu

Je doslova škandálom, že slovenskí občania sú za svoje vlastné peniaze (či už priamo z daní odvádzaných do rozpočtu Slovenskej republiky, alebo nepriamo cez odvody Slovenska do Európskej Únie) presviedčaní o „výhodách“ ktoré k nám prichádzajú z centra. V princípe je jedno o akú tému sa dnes jedná, prakticky vždy ide o niečo, kde je väčšina obyvateľov proti a kde je politika Únie, alebo USA v priamom rozpore so záujmom Slovenskej republiky

V minulých príspevkoch som vyjadril presvedčenie, že mimovládky vytvorili paralelnú, nikým nekontrolovanú vládu, ktorá vedie k presadzovaniu jednostranných a totalitárnych riešení. A tiež, že návrat k demokratickým princípom vlády na Slovensku nie je možný bez kontroly mimovládok.

Neustále sa stretávam s ďalšími a ďalšími akciami, či ako to dnes moderne volajú s eventami, kde  sa neustále kumulujú známe mená a organizácie. Jednou z nich je akcia, ktorú poriada mimovládna organizácia Café Európa o Informačnej vojne. Akcia je organizovaná v spolupráci SFPA, Európska komisia, OZ Ad hoc, za účasti protagonistov: aktivista Juraj Smatana, výskumníčka Ivana Smoleňová z PSSI, moderuje Alexander Duleba z SFPA.

Tak ako sme nemohli za komunistov vystáť horlivých zväzákov, ktorí nás presviedčali o výhodách evidentne kolabujúceho socializmu, dnešná úloha týchto moderných aktivistov je presne taká istá. Podľa prieskumov verejnej mienky je hlavným problémom dnešnej elity práve to, že sa názory väčšiny spoločnosti odchyľujú od toho, čo sa im snažia interpretovať.

Je jedno, či ide o vojnu na Ukrajine, kde evidentne Američanmi riadený štát smeruje k vlastnej sebadeštrukcii, sankcie voči Rusku, ktoré ničia v prvom rade Európu a nie Rusko,  sýrsku občiansku vojna, kde výsledkom šesťtisíc náletov Ameriky nie je zničenie, ale zosilnenie Islamského štátu, alebo agresivita NATO v kontraste s defenzívnym postojom Ruska.   Nakoniec treba spomenúť otázku imigrantov, kde prezentované názory ideológov sú v príkrom rozpore s realitou, ako ju vnímajú a hlavne zažívajú obyvatelia Západnej Európy.

Informačná vojna je potom podľa tejto diskusie vojna proti vlastnému národu. Nakoniec niet sa čo diviť. Okrem peňazí, ktoré „mimovládne“ organizácie dostávajú od vlády (nie je to nakoniec nezmysel?) si stačí pozrieť zoznamy zahraničných sponzorov a podporovateľov týchto organizácií.

Café Európa

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku

 

SFPA 

Medzinárodný vyšehradský fond, Nadácia Friedricha Eberta – zastúpenie v SR, Nadácia Konrada Adenauera, Veľvyslanectvo Poľskej republiky, Veľvyslanectvo Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska, Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku

PSSI (THE PRAGUE SECURITY STUDIES INSTITUTE)

Association for International Affairs, Atlantic Council of the United States, Atlas Economic Research Foundation, Bawd Foundation, Canadian Defence & Foreign Affairs Institute, Carthage Foundation, Center for EU Enlargement Studies, Central European Foundation, Claremont Institute, Czech-Israeli Chamber of Commerce, Diana Davis Spencer Foundation, Donner Canadian Foundation, Donner Foundation, Embassy of Afghanistan in Prague, Embassy of Denmark in Prague, Embassy of France in Prague, Embassy of Israel in Prague, Embassy of the United States of America in Prague, European Social Fund, European Space Agency, European Space Policy Institute, Europeum-Institute for European Policy, Foundation for Social Studies and Analysis, Friends of Israel, Geneva Centre for Democratic Control of Armed Forces, German Marshall Fund of the United States, Heinrich Böll Stiftung, Institute for Democracy and International Security, Institute for Public Policy, Intercollegiate Studies Institute, Interdisciplinary Center Herzliya, International Relations and Security Network, International Visegrad Fund, Jagello 2000, John Templeton Foundation, Kathryn W. Davis Foundation, Konrad-Adenauer-Stiftung, Kosciuzsko Institute, NATO, Natoaktual, New York University in Prague, Office on Naval Research Global, Open Society Fund, Radio Free Europe/Radio Liberty, Ronald Reagan Presidential Foundation, Shalem Center, Slovak Foreign Policy Association, Smith Richardson Foundation, Taipei Economic and Cultural Office

Ad-Hoc

Financovanie nemá zverejnené, ale spolupracuje – s think tank Európsky dialóg, ktorý je priamo financovaným Európskou Úniou,  s Café Európa financovanou „Zastúpením Európskej komisie na Slovensku“, so SFPA a Európskou komisiou

Juraj Smatana

Namiesto komentárov, len jeden obrázok z diskusie :

Smatana

Schválne, o akej nezávislosti tu hovoríme? Všetky tieto organizácie doslova pracujú v žolde cudzích mocností, elít, organizácií a rozhodne nepracujú v prospech záujmov Slovenska. Úslovie „koho chleba ješ, toho pieseň spievaj“ vzniklo už v dávnych dobách a stále platí. V demokracii nie je zakázané hlásať aj rôzne protichodné názory – aj keď by podaktorí diskutéri z jednej, či druhej strany boli mimoriadne naklonení podobným reštrikciám. Na druhej strane by malo byť jasné, o koho ide a aké názory títo ľudia presadzujú.

Ak by sa udalosť konala pod názvom – „Informačná vojna Európskej komisie a NATO proti väčšinovému názoru a záujmom Slovenska, diskutovať budú platení agenti zástupcov týchto organizácií,“ nemal by som s tým žiadny problém.  Síce s tým nesúhlasím, ale budem rozhodne obhajovať právo existencie podobných diskusií a názorov

Toto sa musí skôr, či neskôr zmeniť, Slovensko potrebuje nový zákon o mimovládnych organizáciách

Zdroj:

9 komentárov

 • Znát informace, vědět co se děje a znát alespoň trochu pravý stav věcí, je důležité. Ovšem teď to nejdůležitější: CO S TÍM MOHOU A MUSÍ SLOVANSKÉ NÁRODY DĚLAT??? ŘEŠENÍ?? JEN DISKUTOVAT OPRAVDU NESTAČÍ. POSÍLIT ODVAHU V SRDCÍCH A KURÁŽ A KONEČNĚ SE VZEPŘÍT A NE ŽÍT JAKO LOUTKY A JEN SI STĚŽOVAT.

 • Knieza Myskin

  celkom zaujimava debata na temu imigranti
  https://www.youtube.com/watch?v=ieCCrIkZKD4&

  podla mojich informacii dost slovakov si zachovalo zdravy rozum a odmieta kvoty

 • na margo mimovládok a ich angažovanosti v politike sa vyjadrila už aj ľsns- http://www.naseslovensko.net/nasa-praca/hrozbou-pre-kulturu-nie-je-kotleba-ale-mimovladky-a-media-platene-zo-zahranicia/
  utvrdzuje ma to, že je jediná skutočná alternatíva voči štandardnému skorumpovanému zlodejskému spektru

 • Putin by mal z vás radosť, súdruhovia.

  • Fakty sú fakty, čo s tým má Putin? Nie je ti blbé sem liezť iba preto, aby si tu nálepkoval ako boľševický politruk?

  • Pokial viem, Putin z nasich dani nefinancuje mimovladky a think tanky, ktore nas za nase vlastne peniaze presviedcaju, aki sme hlupi, ked rozmyslame racionalne. My vkladame hlavu do oratky a oni nas este presviedcaju, ze je to skvele.
   Takze mozno som sudruh, pretoze sucitim so svojim druhom. Kazdopadne ty si ovca, troll a idiot. Poradie si mozes podla nadaly zvolit sam.

  • Vazeny pan Ruckai
   Je Vasim demokratickym pravom nesuhlasit. Zaroven je podmienkou demokracie rovnako tolerantny postoj presadzovat voci oponentom. Ak to totiz nerobite, presadzujete totalitu jedneho nazoru, stavate sa mentalnym bolsevikom bez ohladu na to aku mate nalepku Vy a ako titulujete oponentov. Cim viacej budete potlacat „nespravne“ nazory, tym viac potvrdzujete opravnenost uvedeneho hodnotenia.

   Najvacsim paradoxom je, ze z titulu Vasej kritiky je „najputinovskejsi rezim“ – v Spojenych Statoch Amerických. Kontrolu mimovladok maju zavedenu od roku 1938 a v poslednej dobe este viac pritiahli skrutky kontroly. Prave sprisnenie kriterii napriklad v USA ukazalo obrovsky vplyv moslimskych krajin, ktore cez mimovladky v USA presadzovali svoju agendu – presne tak ako to robia nase mimovladky sponzorovane zahranicim a kvoli ktorym pozadujeme zavedenie AMERICKEHO zakona FARA.
   Skratka, nabehli ste si a bud o problematike neviete nic – v takom pripade by sa patrilo byt menej radikalny vo vyrokoch, alebo ste jeden z nich a svojou podrazdenou kritikou len potvrdzujete presnost zasahu. Trafena hus zagagala 🙂

 • Voľakedy bol na prop.sk zverejnený zoznam „kto za koho kope“ (dnes je dostupný už iba tu: http://prop.wz.cz/kto_za_koho.htm ) ktorý rozkryl pavučinu zlepenca zvaného tretí sektor a jeho aktivistov. Sprevádzali ho hysterické reakcie mainstreamu a najmä denníka SME.
  Chcelo by to zoznam aktualizovať o nové mená a opätovne zverejniť, z pôvodného zdroja už zmizol (zmenou majiteľa).

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Mimovládkové aktivity sú jednostranne zamerané na podporu Bruselu a Washingtonu

Pridaj komentár