Mnoho je indícií, že Amerike vyhovuje oslabenie Európy imigrantami

K tomuto článku som sa podujal kvôli tomu, že spája jednak neustále sa množiace náznaky amerického vplyvu na súčasnú imigračnú krízu a zároveň hovorí aj o nástrojoch, cez ktoré Spojené štáty zrejme pôsobia.

Nepovažujem USA za „priateľa“ v politicko-ekonomickom zmysle, ale za koloniálnu mocnosť. To je podstatný faktor, prečo má Amerika záujem na ekonomickom oslabení Európy a na tom aby došlo k rozdrobeniu národnej homogenity európskeho obyvateľstva. Silná a sebavedomá Európa by bola totiž na prekážku manipulatívnych geopolitickým zámerom USA v tomto regióne. Naopak, rozhádaná a rozštiepená Únia, zmietajúca sa v chaose ekonomických kríz a imigračných búrok je ideálnym nástrojom na čokoľvek. Preto je nutná nielen zmluva TTIP, ktorá tento americký vplyv posilní, ale zmysel dáva aj americká podpora imigrácie celého sveta do Európy.

 • Prvú správu sme zverejnili svojho času podľa informácií rakúskeho magazínu Info-direkt. Vzhľadom na nízku dôveryhodnosť média to nemožno považovať za dôkaz, v najlepšom prípade len indíciu.
 • Ďalším zaujímavým dokumentom bolo video, ktorého preklad priniesla Gloria Tv
  https://www.youtube.com/watch?v=SqLG2xnmGE4
 • Tretím konštatovaním na túto tému bola citácia z otvoreného listu generála Gerd Schultze-Rhonhofa Angele Merkel: „Aktuálny súhlasný aplaus amerického prezidenta a anglického predsedu vlády pre nečakané otvorenie hraníc migrantom z Maďarska nevylučuje opak (že by to nebol len nemecký problém). Obaja, USA a Veľká Británia, majú záujem na vždy väčšom premiešaní a dezintegrácii nemeckého národa a tým oslabnutiu Nemecka oproti ich štátom.
 • Ako pikantnosť, uvádzam ešte súkromnú iniciatívu amerického milionára na dovoz ilegálnych imigrantov do Európy

Dnes som natrafil na oznam Ligy za ľudské práva, kde sa píše :

…grant na podporu vzdelávania mladých študentov práva v oblasti azylu, migrácie a utečencov. Súčasťou aktivít bude aj zorganizovanie medzinárodnej súťaže študentov v simulovanom súdnom spore, na ktorej sa zúčastnia tímy z viacerých krajín, najmä zo strednej Európy a medzinárodnej odbornej konferencie o azylovom práve a utečencoch. Okrem toho grant poskytne zdroje na školenie a semináre pre právnikov a sudcov, ktorí pracujú na prípadoch azylantov. Na tieto akcie, ktoré sa budú konať na Slovensku, poskytlo grant Veľvyslanectvo USA v SR.

Edit:

Áno je to rovnaká organizácia, ktorá je uvedená ako partner mimovládky W2EU, ktorá doslova organizuje príchod imigrantov do Európy a o ktorej sme už písali

W2EU spolupracuje s Ligou za ľudské práva

W2EU spolupracuje s Ligou za ľudské práva

Aby tých prekvapení nebolo málo, dokument vo formáte Microsoft Word, ktorý Liga za ľudské práva vystavila na svojej stránke, obsahuje identifikačné údaje amerického veľvyslanectva. Inými slovami, organizácia je len krytím politických zámerov politiky USA v Európe…

Dokument Ligy za ľudské práva bol vypracovaný americkou ambasádou

Dokument Ligy za ľudské práva bol vypracovaný americkou ambasádou

Právne obštrukcie pomocou odvolania sa na súd sú napr. v Nemecku obľúbeným spôsobom, ako sa vyhnúť vyhosteniu z krajiny po zamietnutí žiadosti o azyl. Súdne procesy sa ťahajú roky. V realite to dopadá ako v Anglicku, kde Abu Katada vyhosťovali 10 rokov, V Česku sa po zjednotení azylovej politiky s Úniou zdvihla vlna pochybností, kam táto politika bude viesť. Už teraz tajná služba varuje pred rizikom predlžovaných procesov, ktoré sa pri tých, ktorí majú zdroje a záujem ostať čo najdlhšie ťahajú celé roky. V prípade Slovenska to pôjde rovno do stratena.

Efektom bude, že každý takýto prípad bude nielen záťažou pre daňových poplatníkov, ale masívna realizácia takýchto praktík znemožní reálne vyhostenie ekonomických imigrantov, ktorí právo na azyl nemajú. Advokáti, špecializujúci sa na tieto prípady budú mať samozrejme záujem na ich maximalizácii. Je to jednoduchá matematika – čím viac odvolaní a čím viac právnických kľučiek, tým novší model Ferrari…

Výsledok tejto politiky je už dnes jasne viditeľný. Imigranti vedia o bezzubosti európskeho práva, od mimovládok sú inštruovaní, že keď sa raz dostanú do azylového procesu, už ich odtiaľto nič nedostane a úplne šokujúcim poznaním je, že ani vyhostenie neznamená definitívny koniec. Až 60% takýchto imigrantov jednoducho ostáva v Európe načierno. Samozrejme v celom procese za výdatnej pomoci mimovládok, ktoré nie sú ničím iným, iba predĺženou rukou US vlády realizujúcou americké záujmy.

A americké záujmy, ako sme na začiatku povedali, nemajú nič spoločné s prospechom Európy. Naopak…

 

 

Zdroj:

12 komentárov

 • Pingback: Užitočnosť návratu v čase na zistenie postojov ľudí – MEDZIČAS

 • Poláček, Poláček. Kedysi si bol dobrým bloggerom a rád som si tvoje blogy prečítal, ale čím ďalej tým viac potvrzduješ to čo som si myslel, že ti na totálku preplo.

  Aj preto si skončil na takomto pochybnom webe.

  • Argumenty su?
   – ze mimovladky podporuju migraciu je fakt
   – ze podmienky pre migraciu zabezpecuju aj US zdroje je fakt
   – ze US diplomacia mohutne protestuje proti plotom a obmedzovaniu migracie do Europy je fakt (zaujimave ze na mexickych hraniciach to neplati)
   – ze samotna politika USA je zdrojom migracnej krizy je tiez fakt
   atd.

   V poslednej dobe som sa rozhodol hovorit o migracnej krize ako o planovanej scheme na destabilizaciu Europy. Druha moznost – predpoklad, ze politici zosaleli – mi pripada menej realna. Ak sa Vam to nepaci, nemusite Medzicas otvarat. Lepsie to uz nebude, naopak stale pesimistickejsie.

 • Pingback: Liga za ľudské práva určite nekope za Slovensko – MEDZIČAS

 • Pingback: Úloha Turecka v exode migrantov. | MEDZIČAS

 • Pingback: Výzva k ľudskosti – manipulačný nadačný nástroj | MEDZIČAS

 • Pingback: Analytička Elena Larina – migrácia do Európy nie je spontánny proces! | MEDZIČAS

 • USA si do 80. rokov uživali raj na zemi, lebo prakticky nemali vo výrobe konkurenciu. Potom ich začali predbiehať Japonci a hneď za nimi Nemci. Raj sa začal vytrácať.
  Oslabená Európa im veľmi vyhovuje.

  • Ono je to trochu inak. Cely ten americky zazrak bol postaveny na nemeckych specialistoch a vysokokvalifikovanych odbornikov, ktori emigrovali do USA po 2. svetovej vojny z Europy a Azie. Amici dnes padaju technologicky aj ideologicky, je uplne smiesne, ze bez ruskych raketovych motorov nie su schopni lietat do vesmiru. V skutocnosti to vyzera tak, ze prave USA boli ti, ktori kradli technologie po celom svete vdaka svojim tajnym sluzbam, pricom desatrocia kricali, ako Cina ci Rusko robi priemyselnu spionaz. Dnes uz amici ani tu spionaz nevedia robit, ta krajina totalne degeneruje.

 • Juraj
  tu mas opozicny nazor, som zvedavy co na to povies

  Populistickí politici na Slovensku a v Európe radi zdôrazňujú, že hlavnú vinu na súčasnej kríze nesú európske vlády, ktoré podporovali sled arabských revolúcií proti diktatúram v roku 2011 známy ako Arabská jar. Obviňujú tých, čo „rozbombardovali Líbyu“ alebo „pomohli rozpútať občiansku vojnu v Sýrii“.

  So znalosťou zloženia imigrantov podľa krajiny pôvodu (viď predchádzajúci blog) je možné se teraz venovať príčinám tejto nebývalej vlny. Najskôr by sme sa mali pozrieť na načasovanie. Začiatok utečeneckej krízy možno skôr než k Arabskej jari napasovať k štyrom udalostiam v arabskomm svete.

  Prvou udalosťou bol začiatok vojny šiitskej Málikího diktatúry proti sunitom v Iraku v decembri 2012, rok po odchode amerických okupantov z krajiny. Druhou bol vojenský prevrat v Egypte v júli 2013, ktorý zvrhol vládu Moslimského bratstva zvolenú v slobodných voľbách a priviedol k moci krutý kontrarevolučný vojenský režim maršála Sísího. Tretie bolo rozhodnutie Obamovej vlády zo septembra 2013 podľahnúť tlaku Putinovho Ruska a nepodporiť sýrsku opozíciu výmenou za likvidáciu chemických zbraní Asadovho režimu v Sýrii. A štvrtou udalosťou bol dvojnásobný vojenský prevrat generála Chalífu Haftara v Líbyi vo februári a v máji 2014 proti parlamentu dominovanému Moslimským bratstvom. Haftar zahájil operáciu Dôstojnosť, a tým súčasnú občiansku vojnu v Líbyi.

  Zatiaľ čo prvá a tretia udalosť (Irak a Sýria) spôsobili vznik Islamského štátu, druhá a štvrtá udalosť spôsobili rozvrat spoločnosti v Egypte a Líbyi. Súhra všetkých štyroch udalostí, definujúcich nástup arabskej kontrarevolúcie, spôsobila ešte jednu vec.

  Islamský štát, pôvodne iracká odnož al-Kajdy, bol čiastočne ovládnutý proponentmi bývalého irackého režimu Saddáma Husajna – milíciami Bojovníci rádu Nakšbandí, vedenými Saddámovým viceprezidentom Dúrím. Súčasne bol Islamský štát tolerovaný sýrskym režimom Bašára Asada (ten s výnimkou oblasti Palmyry s Islamským štátom nebojoval) a posilnený sunitskými bývalými príslušníkmi tohto režimu. A napokon bol Islamský štát rozšírený na Líbyu proponentmi bývalého líbyjského režimu Muammara Kaddáfího – IS v Líbyi pôsobí predovšetkým v oblasti Kaddáfího rodnej Syrty medzi kmeňmi Kadháfa a Magariha, ktoré tvorili základ jeho režimu.

  Islamský štát dnes v sebe snúbi islamský fundamentalizmus fanatických džihádistov z bývalej al-Kajdy a brutalitu bývalých arabských diktatúr v Iraku, Líbyi a Sýrii, ktoré do jeho činov vnášajú neislamské prvky.

  Sýrski a irackí utečenci do Európy sú tak hnaní útekom pred brutalitou a fanatizmom Islamského štátu. Na druhej strane, africkí imigranti využívajú možnosti, ktoré vytvoril spoločenský rozvrat v Egypte a Líbyi po kontrarevolučných vojenských prevratoch. Práve v Egypte a Líbyi sa nachádzajú organizátori migrácie cez púšť Saharu a ďalej cez Stredozemné more.

  Vzhľadom k tomu, že hlavné strediská saharskej migračnej cesty zo západnej a strednej Afriky (Nigérijci, Gambijci, Konžania, atď.) na území Líbye – oázy Kufra na juhovýchode a Awbari na juhozápade, sú pod kontrolou černošských milícií etnika Tubu a arabských kmeňov Awlad Sulejmán (v Awbari) a Zuwayya (v Kufre) bojujúcich na strane Chalífu Haftara, je jasné, že za organizáciou migrácie stojí egyptský vojenský režim. Naviac, nílska cesta z východnej Afriky (Eritrejci, Somálci, Sudánci) je pod kontrolou trištvrtemiliónového kmeňa Awlad Alí sídliaceho v oázach západnej púšte Egypta na hranici s Líbyou, ktorý je tiež spojencom egyptského vojenského režimu.

  Nie podpora arabských revolúcií v roku 2011, ale podpora alebo ľahostajnosť k arabským kontrarevolúciám okolo roku 2013 stojí za vypuknutím súčasnej migrantskej krízy v Európe.

  http://garassy.blog.sme.sk/c/387512/je-arabska-jar-skutocnou-pricinou-uteceneckej-krizy.html

  pripadne pozri aj dalsie clanky autora

  • Pokúsim sa vyjadriť krátko. To čo píšeš, považujem za demagógiu, pretože:
   1. Všetka nestabilita, revolucie, kontrarevolucie o ktorych pises boli priamym nasledkom „Arabskej jari“, ktorej cielom bolo destabilizovat situaciu v celom regione. Cize ty si si ucelovo zobral nasledok a oznacil ho ako pricinu. To mas ako keby si rodine zlikvidoval jej zivitela a potom o par rokov povedal, ze pricinou jej rozkladu bolo, ze jej socialka a ine organizacie nepomohli. Demagogia ako Brno
   2. Označovať nejaký režim (hoci aj diktatúru) za správny alebo nesprávny môžu obyvatelia krajiny. Cudzie mocnosti do toho nemajú žiadne morálne právo zasahovať a vždy tým sledujú len svoje (spravidla špinavé) ciele. Potom by si napríklad musel priznať aj moslimom právo bojovať všetkými prostriedkami za šírenie svojho náboženstva medzi „nevercov“ Ľuďom v Líbyi, Egypte aj Sýrii sa (v priemere) žilo určite lepšie predtým, než prišla „arabská jar“.
   3. Ak by si chcel označiť „arabskú jar“ za samovoľný a spontánny vnútorný proces a nie sériu zvonka vyvolaných pučov, tak si buď úplne mimo, alebo vedome klameš.

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Mnoho je indícií, že Amerike vyhovuje oslabenie Európy imigrantami

Pridaj komentár