Monolit strany SMER-SD sa začína rozpadávať

(MCZ/TASR) – Vládnu stranu dobieha rozkrádanie, korupcia, neefektívny spôsob riadenia štátu. Nielenže sa jej prestáva dariť mobilizovať voličov, jej rady opúšťajú prvé lastovičky.

Napriek posledným vysokým volebným preferenciám Smeru, viacero jeho členov prestáva byť spokojnými konzumentami podielu na moci. Vysoké preferencie totiž nesúvisia so spokojnosťou voličov, ale majú zrejme pôvod v obavách z búrlivých zmien za našimi hranicami, prípadnej eskalácie konfliktu až do vojnovej podoby a tým hľadaním istoty v stabilite vládnej strany.

Prvýkrát sa apatia voličov a členov Smer-SD ukázala v plnej nahote počas prezidentských volieb, keď podľa informácií z vnútra strany jej predseda bol mimoriadne znechutený ľahostajnosťou členov strany a tým vo veľmi nízkej mobilizácii voličov, ktorá sa nakoniec pretavila do katastrofálnej porážky v súboji s Andrejom Kiskom. Dokonca nebyť Kmotríkovho bieleho koňa Milana Kňažka, Róbert Fico by sa nemusel dostať ani do druhého kola.

V piatok 21.8.2014 v Trenčíne podľa agentúry TASR, odišiel z poslaneckého klubu strany Smer-SD jeho predseda v trenčianskom mestskom zastupiteľstve za stranu Smer-SD Daniel Beníček. Spolu s ním ukončili členstvo v klube František Koronczi a Mário Krist.

Beníček vystúpenie označil ako protest proti politike regionálnych štruktúr strany Smer-SD a jej dopad na mesto Trenčín. „Komunálna politika sa má robiť pre občanov. Sme poslanci, ktorí by mali zosúladiť záujmy strany a obyvateľov. Ak to je len o politike a o niečom inom, ako o ľuďoch, ja som zásadne proti,“ zdôraznil Beníček.

Odídenci rátajú s vylúčením zo straníckych štruktúr a s ukončením členstva v strane.

Pridaj komentár