Mrtvolo, vrať se do hrobu

Osudom vyhasnutých hviezd odídených politikov je chodiť po medzinárodných konferenciách, po besedách so študentami, písať memoáre a v zriedkavých chvíľach, keď si novinár počas uhorkovej sezóny potrebuje zaplniť priestor medzi dôležitou správou o vykradnutej záhradnej chatke v Hornej Maríkovej a správou o výročnom 12. sneme medzilaboreckých včelárov, dostanú priestor na geopolitické vyjadrenie o tom, ako by vyriešili atómovú krízu či hladomor v Afrike – len keby dostali aspoň kúsok, kúsoček moci.

Politici sú ako abstinujúci feťáci, oči im žiaria pri každej príležitosti, keď sa vyskytne hocijaká nádej opäť sa dostať na piedestál moci a výslnenie slávy. Neverte, že už je im všetko jedno. Moc je droga, dokonca je to najsilnejšia droga akú svet pozná. Je opojná a na to aby politik dostal aspoň nádej na ďalšiu dávku spraví čokoľvek.

Keď sa Richard Sulík ozval, že pozná už meno volebného lídra koalície, je pre mňa všetko jasné – s nikým iným sa predsa nekontaktuje posledné mesiace než len s Ivetou Radičovou.

Osobne si nemyslím, že Iveta Radičová je zlá žena. Je však človekom, ktorý sa dostal k moci, k prívalu energie, ktorá bola nad jeho sily. Táto sila ju ovláda, transformuje a som presvedčený, že dnes by už nebola na tom poste neškodná. Bola by nebezpečná. Už zistila, aké je príjemné vznášať sa aure popularity, keď ju dennodenne oslavujú novinári a podlízaví podriadení. Už vie aký je to pocit mať v rukách rozhodnutia o bytí a nebytí, už vie čo znamená mať informácie, ku ktorých sa nik iný v krajine nedostane

Moc volá, moc vábi, je to Pán prsteňov, ktorý ju ťahá do Mordoru politických intríg. Na miesto kde bude môcť odmeňovať verných a trestať nepriateľov.

Moci je úplne jedno, či na to Iveta Radičová má alebo nemá. Občanom ako ja, to však jedno nie je. Som presvedčený, že Iveta Radičová nemá čo hľadať na mieste kde už zlyhala a kde sa z nej stala politická mŕtvola. Ak niekto bude chcieť navrhovať jej meno za líderku koalície a prípadne aj premiérku, asi bude najlepšie odporučiť slová z úvodu článku

„Mrtvolo, vrať sa do hrobu“

Iveta Radičová

Iveta Radičová

Zdroj :

Sulík má meno lídra koalície : https://www.youtube.com/watch?v=enPt9w6h5zY

10 komentárov

 • Tiež si myslím, že Radičová by sa, po tej svojej skúsenosti, po ktorej prehlásila, že z politiky odchádza, už do nej vracať nemala. V poslednom čase, čo si všímam, že z nej vychádzajú samé frázy, prepísané pre tzv. „intelektuálnu elitu národa“, neprejavila jediný názor, ktorým by ma presvedčila, že je jej vlastný – vžila sa do roly političky z prvých radov toho sprievodu JA SOM CHARLIE a ja ju teraz vidím, bohužiaľ, per pazuch s Porošenkom… a niekde spoza plec jej vykukuje Marie Harf, Šebej, Smatana, Duleba, Magda Vášaryová a podobné tváre… Ďakujem, neprosím.

 • Podľa mňa to bude Adela! 🙂

 • k „tete“ Radicovej niet co dodat.
  to, ze sa zlieza s podobnymi ludmi bez vyznamu a k nicomu je len efektom – „vrana k vrane“…

  • Samozrejme, že Richard mohol mať na mysli hocikoho. Nakoniec sám pred tým hovoril, že by boli všetci radi, keby to bol odborník z mimo politického života. Takže Radičová to nemusí a zrejme ani nebude. Napriek tomu som považoval za nutné tento text napísať. Jej ambície vstúpiť do politiky sú dlhodobo známe a myslím si o nej presne to, čo som napísal. Užila si svoje a my s ňou, stačilo.

   • Kedze Radicova nie je ziadna politicka, daval som jej (im – zlepencu nou vedenim), maximalne dva roky.
    nekopol som sa.

    nepatri do politiky a dva roky po jej „sefovani“ v SDKU a byvalej „vlade“ o nej nik netusi.

    ale to je dobre, bola priama destrukcia strany a celeho zlepenca ktory bol ukazkou kolektivnej neschopnosti a slovenskej pravice.

    • Inak presne na to som myslel, ked Richard oznamil, ze to nebude ziadny politik. Ak by to skutocne bola nejak druha Radicová alebo Mr. Smith, do dvoch rokov je po koalicii, kedze by sa pozrali navzajom a nepolitik by s tym nevedel nic spravit

   • nechce sa mi verit ze by to bola Radicova nakolko prave ona polozila vladu nezmyselnym spojenim hlasovani a v podstate Sulika podrazila kedze konala v rozpore s tym co mu osobne slubila cez SMS
    mozno by bolo dobre viac v texte zobrazit ze ide o spekulaciu a nie o hotovu nemennu vec …

Pridaj komentár