Mŕtvy Rus, dobrý Rus.

(MZC/DWN) Takmer dvojtýždňové propagandistické trúbenie všetkých západných médií o zrušení sankcií EÚ voči Rusku, ktoré malo prísť 30. Septembra, bola len propaganda.

Nič také sa nekoná a potvrdzuje sa to čo sme písali, že sankcie budú dlhodobé, budú sa stupňovať a v niektorých segmentoch trvalé.

Ruská viera v Merkelovú hraničí s iracionálnym idealizmom a celkove idealizovaním si európskej politiky vo viere, že Západ preferuje mierovú, obojstranne výhodnú spoluprácu. Rusko chápe geopolitiku ako boj o záujmy a o moc, kde kroky protivníka určuje jeho vlastný prospech. Ideologizovaná politika v štýle Drang nach Osten a rozporcovanie Ruska bez akejkoľvek racionálnej motivácie, poškodzujúca obe strany, je pre Rusov nepochopiteľná.

Možno je to dejinná črta Rusov že do poslednej chvíle nie sú ochotní porozumieť realite. Plánom Západu je ekonomická izolácia Ruska. Stupňovanie sankcií však môže vyústiť v totálnu obchodnú vojnu, kedy s postupom času dôjde aj na znárodňovanie a konfiškáciu všetkých aktív a majetku protistrany. Na skutočnú vojnu v jadrovom veku nedôjde, to však neznamená, že sa nebude bojovať všade na hraniciach Ruska v zástupných konfliktoch.

Merkelová dnes hovorila o umenšovaní spolupráce s Ruskom v energetike. Rusko opäť nechápe situáciu. Západ žiadnu dohodu s ním neplánuje, Rusko bude len šklbané, okrádané a majetok jeho podnikateľov, občanov a firiem arizovaný po celej EU a je jedno koľko OBSE objaví masových hrobov v Donecku, či 4 alebo 100.

Západ prijal len jednu tézu: Mŕtvy Rus, dobrý Rus a od Hitlera sa Západ naučil ako správne v tomto motivovať Ukrajincov.

Merkelovej 0,5 miliardy eur je najlepší stimul pre novú trestnú výpravu do Donbassu – už čoskoro.

……………………….
(1) http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/09/29/merkel-aufhebung-der-sanktionen-gegen-russland-in-weiter-ferne/

Pridaj komentár