Mukačevo – ďalší vývoj

Pravy sektor (Right sector)

Pravy sektor (Right sector)

Jednotky Pravého sektoru na príkaz ich vrchného veliteľa Dmitro Jaroša opúšťajú frontovú líniu a sťahujú sa na svoje operačné základne. Na frontovej línii tak vznikajú priestory, ktoré ukrajinské vládne sily nevedia v túto chvíľu zodpovedajúcim spôsobom pokryť. (zdroj)

Na západe Ukrajiny vládne jednotky začínajú blokovať základne DUK práporov Pravého sektoru. Tí sa tak nemôžu dostať zo základní, tým je znemožnená pomoc ich obkľúčenej jednotke v Podkarpatskej Rusi. V mnohých oblastiach Ukrajiny prebiehajú mítingy na podporu Pravého sektoru. Pravý sektor žiada odvolanie ministra vnútra Avakova.  (zdroj)

Dvaja príslušníci jednotky DUK sa vzdali polícii. (zdroj)

Medzi vládnou políciou SBU a Dmitro Jarošom prebehli rokovania, výsledok nie je známy. (zdroj)

Prezident Porošenko si asi vzal ako vzor Alexisa Tsiprasa. Navrhuje referendum o tom, či občania Ukrajiny súhlasia s federáciou štátu. Iste každé referendum, keď sa „vrchnosť“ pýta „dole“ ako ďalej môže byť plusové. Porošenkov návrh občanom odmietnuť federalizáciu je faktickým zahodením Minských dohôd. Neviem, či práve dnes, v čase konfliktu s Pravým sektorom, je situácia, kedy si to môže dovoliť.

Ak k referendu príde, dopadne asi ako to Grécke, že ho v prípade úspechu Porošenkovho nie, aj tak nebude mať Porošenko silu presadiť.  Donbass si bude žiť ďalej vlastným životom. (zdroj)

[sociallocker][/sociallocker]

One comment

Pridaj komentár