Mukačevo – vyhlásenia Pravého sektoru

DmitroVčera ráno zverejnil Dmitro Jaroš toto vyhlásenie:

Chápeme nebezpečenstvo pre existenciu štátu a možné dôsledky zo situácie v meste Mukačevo v Zakarpatí, my nechceme zničiť Ukrajinu ako štát, ako sa snažia urobiť jeho vonkajší a vnútorní nepriatelia.

Vedenie Pravého sektoru rozhodlo:

aby sa zabránilo krviprelievaniu, okamžite do miesta udalostí vycestuje Dmitro Jaroš. (pozn. asi nevycestoval k dnešnému dňu)

Veliteľ jednotiek DUK Andrej Stempicky a vodca strany Andrej Tarasenko podporia objektívne a nestranné vyšetrovanie udalostí, ktoré sa odohrali 11.07.2015 v Mukačeve, pretože sme presvedčení, že naši kolegovia konali sebaobrane.

Vyzývame k zatknutiu osôb pravdepodobne zodpovedných za tragédiu, t.j. Laňa,  Medvedčuka a k rezignácii vedenia bezpečnostných síl Zakarpatskej oblasti ako aj ministra vnútra A. Avakova.

Vedenie Pravého sektoru

Dnes (13.7. 2015) cca pred hodinou poskytol Dmitro Jaroš ďalšie vyhlásenie, ktoré je však veľmi nejednoznačné a tiež v rozpore s tým, čo včera uviedol hovorca Pravého sektora Arťom Skoropadskij.

Spolu s vedením ATC (antiteroristické centrum) pracujeme na stabilizácii situácie.

Všetky informácie o presunoch práporov DUK (dobrovoľnícky ukrajinský korpus) z miest ich nasadenia nie sú pravdivé. Personál sa nachádza na základniach a vykonávať bojové misie v oblastiach za ktoré má zodpovednosť, chráni štátnu suverenitu a územnú celistvosť.

„Pravý sektor“ organizuje pokojné zhromaždenia občanov po celej Ukrajine, kde ohlasuje svoje požiadavky. Apelujem na ukrajinský ľud aby im poskytol maximálnu podporu.

Zdôrazňujem všetkým členom Pravého sektoru, že dnes je potrebné na viac ako inokedy postupovať presne podľa pokynov svojho priameho nadriadeného.

Prosím, nevenujte pozornosť nepravdivým informáciám, šíreným za účelom diskreditácie Pravého sektoru s cieľom vyvolať krviprelievanie.

Sláva Ukrajine !

zdroj

[sociallocker][/sociallocker]

2 komentáre

  • Zaujimave, obzvlast to druhe vyhlasenie je znepokojujuce. Vyzva pre clenov PS moze byt vysvetlena aj ako apelovanie na zachovanie pokoja, aj ako priprava na statny prevrat. Ak je spravna moznost B, potom su dni Kyjeva spocitane, pretoze bez vonkajsej intervencie sa nezachrania – a akukolvek intervenciu Rusko nenecha len tak a obsadi „rusku“ cast Ukrajiny. Osobne by som teraz sledoval reakcie Kolomojskeho – ak sa rozhodne zmenit strany a prebehne na stranu Novoruska – tak pomajdanska Ukrajina prestava existovat…

  • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Mukačevo – vyhlásenia Pravého sektoru

Pridaj komentár