Multikultúra, gender, strach, totalita

Polarizácia spoločnosti v dnešnej dobe už nie je len vec názorových rozdielov. Odtrhnutosť tzv. elity od reality a mienky absolútnej väčšiny národa, snaha o zavádzanie sociálno-inžinierskych predstáv, ktoré sa v spoločnosti stretávajú s rezolútnym odmietaním, privádza mnohých demagógov, ale aj presvedčených prívržencov do stavu blízkeho strate zdravého rozumu.

Keďže je to elita, ktorá drží moc, ktorá ovplyvňuje pohľad na zaradenie niektorých ľudí v sociálnom rebríčku a ktorá môže dokonca ovplyvniť aj ich profesionálny život, začína sa šíriť strach. Ľudia si zvykajú na to, čo mali byť po páde komunizmu už dávno zabudnuté, pretože bez potrebnej opatrnosti by mohli prísť o biznis alebo o miesto, či v prípade nového zákona o „extremizme“ sa opäť objavuje spomienka na pánov v kožených kabátoch „navštevujúcich“ po nociach ľudí s „nesprávnym“ postojom. Svoje názory ľudia vyslovujú už len v úzkom kruhu dôverných, overených priateľov.

Posledná cesta, ako sa v takejto „slobodnej“, „demokratickej“ a „liberálnej“ atmosfére je anonym. Jeden z nich je aj pisateľ nasledujúceho textu. Úpenlivo prosil, že ak sa to rozhodneme zverejniť, jeho meno spolu s profesiou sa nikdy nesmie objaviť.

Samozrejme, vieme, o koho ide. A aj keď by sme na túto tému napísali iný článok, samotný fakt, že pisateľ má strach sa slobodne vyjadriť, hovorí za všetko

Text „anonyma“

Pani Ďuriš Nicholson rozohrala veľmi škaredú hru a zdá sa, že sa jej to začalo vracať ako bumerang. O niečo podobné ako teraz sa pokúsila už v minulosti, keď sa stala tvárou puču v parlamente, pri odvolávaní R. Kaliňáka začiatkom leta. Aj vtedy obviňovala niekoho iného, že klame.

Bohužiaľ tentokrát sa jej jej aktivity vypomstili, pretože je prichytená pri klamstve, usvedčená z neho a tak vzniká celkom racionálny predpoklad, že ak klame teraz, klamala aj v minulosti.

Čo vedie pani Ďuriš Nicholsonovú k takémuto konaniu? Je to iba jej individuálna, sólo akcia? Myslím, že nie. Pani Nicholsonová dostala úlohy a pani Nicholsonová si svoje úlohy splní. Pani Nicholsonová sa evidentne funkcie podpredsedníčky parlamentu nemôže a nechce vzdať… jej obrovské odhodlanie je zrejmé, pretože nikdy v minulosti sme nevideli verejne činnú osobu, ženu, prísť do práce 5 dní po pôrode, dokonca po operatívnom zákroku. Až sa nechce veriť, že tu ide iba o silnú motiváciu mať funkciu.

Pani Ďuriš Nicholsonová sa podľa mojich pozorovaní postavila na čelo slovenského „majdanu“, zdá sa, že je tvárou kauzy Bašternák, bojovníčka proti korupcii Kaliňáka a Fica, veď už v minulosti ukázala, že ak treba, sadne do auta a vo vysokom štádiu tehotenstva a príde do Bratislavy za pár hodín až z Talianska, keď dostane úlohy. Čo bude jej ďalšou úlohou sa určite dozvieme čoskoro.

Hra sa rozohrala už dávnejšie, keď pani Nicholsonová nahovorila pani Petrík aby prišla do rokovacej sály so svojou dcérou. Pani Nicholson totiž v tom čase už bola tehotná a mala podpredsednícku funkciu a mala predstavu, že bude pracovať so svojím novorodencom v rokovacej sále.

Tento test na parlamentných kolegov však nedopadol pre pani podpredsedníčku úspešne, pretože voči pani Petrík sa zniesla, za divadielko s dcérkou, obrovská dávka kritiky zo strany verejnosti a narazilo to aj na jasný nesúhlas kolegov z parlamentu. Naša legislatíva jednoducho neumožňuje prítomnosť iných osôb ako poslancov v rokovacej sále.

Pani Nicholson teda nemá inú možnosť, ako hrať svoju hru ďalej, klamstvom o predpísaných službách od Danka a najnovšie divadielkom s dieťaťom schúleným vo vajíčku v aute pred parlamentom, napriek tomu, že má k dispozícii kanceláriu aj s postieľkou. Jej manžel napriek tejto možnosti čaká s novorodencom v aute pred parlamentom.

Okrem morálnej roviny je tu ešte ďalšia. Akým spôsobom ide pani Nicholsonová príkladom pre slovenské ženy, pre slovenské mamy? Čo nám to tu vlastne pani Nicholsonová vybaví? Že budú Slovenky „môcť“ tri dni po pôrode bežať do práce? Toto sú tie vzory ktoré potrebujeme? Toto je tá emancipácia a rodová rovnosť po ktorej Slovenky túžia?

Pani Petríková sa stala tvárou kampane „zober dieťa do práce„, kampane podporenou Americkou ambasádou, ku ktorej sa hrdo prihlásili také významné osobnosti slovenského spoločenského života ako Hanka Lasicová, ktorá sa už v živote veľmi veľa narobila. Lucia Ďuriš Nicholson nám zas ukázala, že sa dá pracovať už 5 dní po cisárskom reze. Mám pocit, že prišlo k jednému veľkému nedorozumeniu, čo sa týka predstavy o rodovej rovnosti, myslím, že slovenským ženám chýba hlavne to platové ohodnotenie, ktoré za rovnakú prácu dostávajú muži a je o 30% vyššia, nie možnosť pracovať 24 hodín po pôrode.

Pokus o „majdan“, ktorý momentálne prebieha na Slovensku, má veľmi podobné znaky s tým, čo sa deje v okolitých krajinách, napr. v Čechách. Opozícia, jasne prepojená s tretím sektorom a mimovládkami sa snaží o prevrat, jednoducho zvrátiť výsledky volieb iným ako regulárnym spôsobom. Povedzme si na rovinu, Smeráci svätí nie sú… ale vieme si predstaviť dať štát do rúk našej súčasnej opozícii, kde množstvo ľudí nevyzerá byť mentálne spôsobilých ani na to, aby riadili vlastnú domácnosť?

6 komentárov

 • Vždy lepšie podpredseda parlamentu Nicholsonová ako napr. taký Kotleba alebo analfabet Uhrík.

 • To za co bojuje Nicholsonova uz sme tu mali za nevolnictva
  vtedy zena po porode musela ist na pole robotovat na panske, inak dostala bicom
  vysledkom boi zavazne zdravotne problemy(poklesnuta maternica pod)
  preto kde boli trocha ludski tak platilo pravidlo sestonedielky (6 tyzdnov odpocinku po porode)
  A aj otrokar co mal zdravy rozum nechal zenu-otrokynu oddychnut si po porode aby si ju neznicil

  To za co bojuje Nicholsonova je teda proti rozumu a este horsie ako otrokarstvo a nevolnictvo dohromady.
  Treba dalej komentovat ?

 • Volil som Kotlebu a budem ho voliť aj v ďalších voľbách. Ja mám na špiny z celého spektra politikov a šmejdov z mimosráčskych kanalizácií jeden a ten istý názor.

 • Ech jediné čo ma na adresu tejto pani napadne je, že ju pravdepodobne rodičia splodili po tme. „P… vidís, p… spravíš“

 • Žena ktora nemá sílu porodit dieta, nebude moc silná. Ukricana moze být, ale na to chlapi vymysleli ochranné sluchátka.

Pridaj komentár