Národný Front Marine Le Pen víťazom prvého kola regionálnych volieb vo Francúzsku

Agentúra Reuters hlási, že podľa výsledkov Exit Pools dosahuje Národný Front (NF) v niektorých oblastiach zisky až 40% hlasov. Celkove má NF odhadovaný zisk vyše 30%. Tým jednoznačne odsúva do pozadia Republikánsky blok Nicola Sarkozyho  s 27% hlasmi a Socialistickú stranu súčasného prezidenta Hollanda s 22,7%.

Zdá sa, že koncentrácia na národné záujmy, opúšťajúc liberálnu ideológiu, ktorá vládne v Európe posledné desaťročia slávi vo Francúzsku comeback. Bude však treba počkať do 13.12, kedy budú známe výsledky druhého kola volieb.

Voľby sú posledným veľkým meraním síl pred prezidentskými voľbami v roku 2017. Ak sa výsledky potvrdia a téma imigrácie a obhajoby národných záujmov bude stále aktuálna, Marine Le Pen bude mať veľkú šancu zaútočiť na prezidentský post.

Komentár:

Prípadné víťazstvo NF bude zároveň znamenať oživenie národne ladených strán v celej Európe. Pre Slovensko, ktoré práve rozbieha parlamentné voľby 2016 budú francúzske výsledky majákom, neoficiálnym prieskumom verejnej mienky v Európe. Bude zaujímavé sledovať, kto a akým spôsobom si z toho vezme ponaučenie.

Aj keď reakcie môžeme už dnes odhadnúť. Tzv. liberálne strany sa utvrdia v tom, že musia ešte tvrdšie bojovať proti nákaze patriotizmu, proti zdravému rozumu a rodinným hodnotám. Realistickí politici sa možno zamyslia a začnú sebavedomejšie a tvrdšie odporovať európskym hodnotám dneška, t.j. oficiálnej ideológii multikulti a neomarxizmu.

Edit 7.12.2015, 8:00

Prvé postrehy a komentáre domácich multikulturalistov, vyznačujúce sa klasickými symptómami – nálepkovaním, absolútnym odmietaním a jakobínskym presvedčením o správnosti videnia sveta ako slniečkovej fatamorgány :
Národný Front, agronazi strana antisemitov, islamofóbov a všetkého najhoršieho, co dalo francúzske antiosvietenstvo svetu, vedie po prvom kole regionálnych volieb v šiestich regiónoch, z ktorých každý je väčší ako Slovensko. Naša budúcnosť nemôže byť rukojemníkom vojny medzi čiernou a hnedou. A napriek tomu sa nim stane.

Zdroj:

http://www.reuters.com/article/us-france-politics-exitpoll-idUSKBN0TP0S020151206

4 komentáre

 • Keď zvážime zrýchľujúci sa nárast počtu zlých správ a udalostí, nedá sa vylúčiť, že v roku 2017 už nemusia byť žiadne voľby nielen vo Francúzsku, ale nikde v Európe.

 • pre Slovensko to nema ziadny vyznam lebo tu neni ziadna narodna strana celu agendu prebral smer a ten to zneuziva, ked sledujem Slovensku polit. scenu tak mi to cele pripada ako keby všetci robili vsetko preto aby smer znova vladol sam.

  • Preto som nespominal ziadnu relevantnu slovensku stranu, ale len realistickych politikov. A tym Fico rozhodne je – aspon slovne

   • Knieza Myskin

    Zavery 23 zjazdu KSC rozhodne splnime !!!!! Nerozbornu jednotu pracujuceho ludu so Sovietskym zvazom zachovame!!!

    mnohi politici ako keby uvazovali podobne aj dnes. Cokolvek sa stane tak jednoznacne treba splnit zavery bruselskeho zjazdu a cokolvek nech sa stane tak je to pre nich automaticky dokaz ze treba este vacsiu centralizaciu a viac pravomoci do Bruselu.

    Jedine co este azda pomoze je defenestracia alebo 25 po holom. Netreba mat obavy – tieto tresty prava saria budu v ramci multikulti obohatenia coskoro zavedene do praxe aj u nas …

Pridaj komentár