Nastal čas psychopatov?

Pred nejakým časom som videl reláciu v českej TV kde psychológ – a možno to bol psychiater – povedal „spoločnosti, ktoré mali vo svojich radoch psychopatov, mali v rozhodujúcich okamihoch, keď im hrozilo nebezpečenstvo, väčšiu šancu na prežite, ako spoločnosti, ktoré tých psychopatov nemali“ .

Vysvetlenie toho javu, či mechanizmu je zdá sa jednoduché. V skratovej situácii, kedy sa treba rýchlo rozhodnúť, rozhodujú pudy, intuícia a rozum menej. Psychopati sú schopní prijímať neštandardné, kontroverzné rozhodnutia v záujme záchrany spoločnosti namiesto zbytočných, jalových rečí.

Zrovna sme zažili pár významných udalostí, kamionistu v Nice, sekerníka v Nemecku, predtým Bacatlan, Mnichov a pred tým iné významne udalosti. Je toho až príliš, aby sme si nevšímali alebo netušili, že sme súčasťou veľkého problému. Problému, ktorý okrem toho, že nie je riešený tak s každým novým utečencom z iphonom v ruke a stoporeným penisom v druhej, ktorý sa vylodí na brehoch Európy, sa zväčšuje.

Objavila sa nová trieda ľudí-žehličov, ktorí pomocou rôznych absurdných paralel a relativizmov sa nám snažia nahovoriť, že o nič nejde.

Na Slovensku zabodoval svojim výpočtom profesionálny čitateľ stredoškolského učiva Juraj Smatana, ktorý vyrátal, že o nič nejde, lebo kamión „zostrelil“ len 70 ľudí a na európskych cestách každý rok zahynie 27000. To že tých 27000 to sú nehody a nie vraždy a že páchateľov tých nehôd nikto nepovažuje za hrdinov v prostredí vodičov, to už uniklo jeho intelektu stredoškolského učiteľa.

Iný, Juraj Droba, nás presviedča, že s terorizmom sa musíme naučiť žiť, a to iste tvrdí aj legenda kotolní Jan Budaj.

Ale najčudesnejšie vyhlásenie dal bývalý teológ Michal Havran, ktorý atentáty označil za dokaz životaschopnosti kozmopolitnej kultúry a európskej identity a obete vnímame ako symbolických hrdinov a hrdinky, ktoré zahynuli kvôli nášmu životnému štýlu a ľahkosti existencie.

Tí pani vystavili svedectvo samým sebe a dokazujú len totalitný spôsob uvažovania. Človek sa neráta, ráta sa idea, tak ako za komunizmu.

To, že v Nice ci Bacatlane či inde rukou moslimov zahynulo 100%, 50% ci 25% nejakej rodiny pre nich nie je podstatné, tak ako Lenin, ktorý mohol vyriešiť problém hladu ale ho nevyriešil, lebo uvoľnenie cien obilia nebolo v súlade s princípmi komunizmu, rovnako tak pre týchto ľudí ochrana nás Európanov nie je podstatná a dokonca naša smrť je len potvrdením ich uväzovania.

Asi nás čaká ľadová doba, v podobe času psychopatov, ktorí budú schopní dať veci na správnu mieru alebo zomrieme kým trasorítky ako Havran, Budaj, Droba, Smatana zbabelo skonvertujú. Veď idea ako idea. Hlavne, aby mali čo jesť a z čoho žiť.

Mariusz Malinowski

15 komentárov

 • Ako mi establishement zdôvodní, že v médiách sú všade odprezentované len názory (lži a manipulácie) sionistickej vládnej a menšiny a finančnej mafie?
  Drvivá väčšina národa má diametrálne opačný názor. Tento názor sa ale nezverejňuje.
  Preto nenazývajme už tento režim demokraciou.
  Nikdy ňou nebol.
  Je to obyčajná a sprostá EUROTOTALITA s mafiánskou oblohou!
  Dobre to už v žiadnom prípade nemôže skončiť.
  My, naše ženy a deti sme určení k likvidácii.
  Bohužiaľ vyprovokované násilie obyvateľstva je súčasťou konečného plánu.
  O pár mesiacov už nebude na Slovensku bezpečné žiť 🙁

 • dnes je ťažké konkretizovať psychodiagnózu jedincom, keď spoločnosť je sama nejak rozhádzaná ako hnoj po poli… Človek sa v nej dnes nejde nejak zorientovať, posmrdkáva to zovšadiaľ ?! 😀 Za ženy preteká prerobený Frankeinstein – trhol/la/ rekord na OH v Riu Jarmily Kratochvílovej, davy tlieskajú a nejak to je jedno….hormon sem-hormon tam. http://www.dailymail.co.uk/sport/othersports/article-3727317/Caster-Semenya-running-right-ethical-minefield-Rio-Olympics-looks-sure-reignite-fierce-debate-intersex-South-African.html
  https://www.superstation95.com/index.php/world/1778
  Ak sa z neba raz vystrčí veľký megafón s hlasom – už je čas deťúrence hajať, nepočúvali ste, zdivočeli, je čas Vás nahradiť, a na to celosvetove zazneje velikánsky aplaus, tak sa nebudem vôbec čudovať ?! heh

 • Všetkých takýchto kreténov verejne utratiť

 • Su rozne druhy psychopatov a jednym z nich su ludia ako havran. A taki zivotaschopnost spolocnosti rozhodne nezvysuju,

 • amy bricklayer

  Úvaha o psychopatoch v úvode článku je dobrá, a sú to psychopati, ktorí konajú v prospech národa, resp. celého obyvateľstva, ako napríklad Stalin cez vojnu. Horšie je keď ide o psychopatov, ktorí konajú v mene určitej úzkej skupiny na úkor nás všetkých….

  • Stalin sa cez vojnu musel mierniť. Žial nebol to ani psychopat, ale normálny jedinec trpiaci paranoidnou, ale reálnou myšlienkou, že jedného dňa príde nejaký sionistický agent a picne ho. Jedinou odpoveďou na túto obavu bolo nepriedyšné uzavretie hraníc a to čo sme v slabom odvare poznali aj my.

 • Dejiny však ukazujú, že kolaboranti vždy skončili zle.

 • Kariéristi z politiky sú zvyknutí obracať kabáty… a aby dokázali svoju oddanosť novým zajtrajškom, stanú sa z nich tí najhorlivejší presadzovatelia novej ideológie.
  Stačí sa pozrieť koľko kovaných demokratov sa nám tu z radov komunistov vyliahlo po roku 89. Títo istí by neváhali zapredať aj svoju mater ak by z toho mali mať v novom režime prospech. Ľudia sú im absolútne ukradnutí.

 • je zvlastne ze pan smatana bojuje aj proti trestu smrti pritom je na svete za cely rok popravenych do 2000 omnoho menej ako obeti terorizmu tak to si dost protireci

 • Kretén Droba nech sa s ním naučí žiť sám. Akým právom sa usiluje na také niečo nahovárať druhých? Nech vráti poslanecký plat a ide sa liečiť na psychiatriu. Takých oslov nepotrebuje nijaká spoločnosť.

 • Knieza Myskin

  že s terorizmom sa musíme naučiť žiť

  dokial to nezasiahne jeho sameho alebo jeho rodinu tak je to len statistika a s tym sa naozaj da naucit zit … :-(((

  • Nedá sa iné len súhlasiť.
   Okrem malej pripomienky. Ak som to dobre odsledoval, tak nešťastník Droba ten výrok následne komentoval v zmysle:
   naučiť sa s terorizmom žiť, nie v zmysle ho akceptovať ako legálnu súčasť sveta, ale naučiť sa počítať s tým, že v dnešných časoch do rána sám od seba nezmizne.

   • Mariusz Malinowski

    Ano je to mozne, tak sa panu Drobovi ospravedlnujem..

    • Možno to pôvodne skutočne myslel tak, možno je to len hasenie trafeného vyhlásenia. Ako myslí, to nevidím, ale po kritike to takto dovysvetľoval.
     V kontexte welcome refugees je dôležitejší postoj a kroky oficko činiteľov, ako možno nepodarený výrok opozičníka.
     A Kaliňák už hlasno vyjadril súhlas so smernicou EU o odzbrojení.
     A Fico už v Bruselcentrále a okolí tára, že migrácia sa dá zvládnuť len na báze kooperácie, solidarity a iných lákadiel

  • Ten dement Droba je tiež autorom výroku „národnoštátne záujmy patria do minulého storočia“. Vyhlásil to pred rokmi v diskusii na TA3.
   Teraz sa žiada položiť otázku, koho záujmy tento človek zastupuje, ak nie národné a štátne.
   Asi sú to záujmy rôznych patologických menšín, od teplých a iných úchylákov, až po asociálnych imigrantov a samozrejme zahraničím plateného tretieho sektora, médií či US ambasády.

Pridaj komentár