Nemecká vláda zničila základy vlastného právneho systému

V našej tlači bez povšimnutia prešiel šokujúci prípad rozhodnutia súdu z Passau. Nemecké orgány štátnej moci prichytili 43 ročného srbského prevádzača pri čine, za čo je podľa nemeckých zákonov nepodmienečný trest straty slobody. Ako píše Welt am Sonntag, nemecký sudca v Passau však dotyčného prevádzača neodsúdil za trestný čin napomáhanie ilegálnemu prisťahovalectvu, ale poslal domov s podmienečným trestom s odôvodnením, ktoré stojí zato si pripomenúť.

Obrana obvineného, s ktorou sa súd stotožnil, vychádzala z toho, že nerobí nič, čo by neschvaľovala a dokonca nepodporovala oficiálne nemecká vláda, preto za tento čin nemôže byť jednoducho odsúdený, t.j zločin, z ktorého bol obvinený bol vlastne oficiálnou politikou nemeckej vlády.

Sudca pri prenášaní verdiktu doslova čítal: „definícia zákona bola pozastavená oficiálnou nemeckou vládnou politikou,“ a pokračoval, že „nemecká vláda oficiálne pozvala žiadateľov o azyl, aby prišli do Nemecka.

Preto súd rozhodol, že obvinený v skutočnosti neurobil nič, čo by kancelárka nebola výslovne nariadila aby sa stalo.

Kvôli tejto právnej šedej zóne súd rozhodol neuložiť obvinenému trest odňatia slobody a namiesto toho sa uchýlil k najmiernejšiemu trestu, aký bol len možný.

„Vítacia kultúra kancelárky,“ sudca dospel k záveru,“urobila nenáležitým uloženie maximálneho trestu.

Je pravdepodobné, že právny precedens, ktorý je teraz vytvorený, ovplyvní všetky ďalšie prípady nelegálnej imigrácie v Nemecku. Napríklad pred mesiacom polícia podnikla veľkú raziu v Severnom Porýní-Vestfálsku, Dolnom Sasku a Bádensku-Württembersku kvôli aktivitám týkajúcich sa medzinárodného pašovania drog. Operácie sa zúčastnilo skoro 600 policajtov na 24 rôznych miestach a zatkli sedem podozrivých.

Zistilo sa, že zatknutí poskytovali falošné cestovné doklady a povolenia na pobyt pre obyvateľov Blízkeho východu a organizoval letecky ich vstup do Nemecka. Za túto službu si účtovali 10.000 eur za osobu, oznámila polícia.

Polícia sa teraz obávajú, že gangy, ako sú tieto, bude takisto môcť použiť obranu „robíme len to, čo robí nemecká vláda„, aby  unikli obvineniu z pašovania ľudí a že tresty za falšovanie dokumentov budú mierne.

Komentár:

Myslím, že korene výchovy nemeckej kancelárky zasahujú hlbšie ako by sa ktokoľvek nazdal. Komunistický režim, v ktorom vyrastala pohŕdal právom, vôľa bossov Komunistickej strany bola nad zákonom. Rovnako ani ona nerešpektuje pravidlá a nemá žiadne zábrany. Je jedno, či ju niekto vydiera, alebo to robí len preto, lebo sa zbláznila. U iného človeka, vychovaného k úcte k zákonom, by porušovanie Ústavy a zhodenie celej konštrukcie práva, nikdy nebolo možné.

Ak sa zbláznila, potom v spolku, ktorý vedie dotyčná osoba, nemáme čo robiť. Nech si káru Únie ťahá do priepasti sama. Ak ju niekto vydiera, určite to nie je jej vlastný, ani nemecký alebo európsky záujem. Národný politik musí obhajovať v prvom rade národný záujem a ak Únia vytvára precedensy škodiace národu, povinnosťou zodpovedného politika je okamžite zaradiť spiatočku.

Zdroj:

http://www.welt.de/politik/deutschland/article148562388/Richter-straft-Schleuser-wegen-Regierungspolitik-milde.html

 

17 komentárov

 • Hitem německého podzimu se staly úvahy o vzniku facebookové policie, která bude procházet diskusemi, monitorovat a mazat rastistické nebo proticizinecké posty. Kdo ale přesně určí, co ještě není „hecování“ a co už je?

  Kancléřka Angela Merkelová i spolkový ministr spravedlnosti Heiko Maas vyvinuli velký tlak na firmu Facebook, aby německý Facebook začala monitorovat svými silami. Ale k monitorování přispívá i německý stát.

  Ministr Maas je například politickým patronem Nadace Amadeu-Antonio, kterou vede bývalá novinářka Anetta Kahaneová (v letech 1974 až 1982 spolupracovnice východoněmecké Stasi) a jež se za pomoci státních grantů zaměřuje na boj proti tzv. pravicovému radikalismu. Letos si nadace ke svým dosavadním úkolům přibrala ještě odkrývání neonacistického, fašistického a rasistického živlu na sociálních sítích. Na webu nadace v návodu, jak odhalit „nácky na Facebooku“, bylo mezi poznávacími znaky uvedeno i lajkování „pravicově extremistických kapel, stran, organizací, akcí, internetových kampaní například proti… euru, proti tzv. multi-kulti šílenství“. Vida, jak blízko je k Hitlerovi od kritiky eurozóny nebo multikulturalismu. Kritiku multikulturalismu před pěti lety sdílela i jistá Angela Merkelová a teď znovu na sjezdu v Karlsruhe označila multi-kulti za „životní lež“ progresivního Německa. Tímto způsobem vzniká mezi lidmi nejistota, co je a co není trestné. Trestné nejspíš nebude to, co zrovna teď říká kancléřka, naopak je trestná kritika kancléřky „zprava“.

  http://echo24.cz/a/iAfuj/o-cem-se-v-nemecku-nesmi-mluvit-uz-zase-vladne-strach

 • Knieza Myskin

  ako to vyzera v nemecku – je mi z toho zle
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/12/04/hlasy-z-nemecka-i-odjinud/

  Migranti smějí cestovat vlakem po celém Německu zdarma, a to jednotlivě i ve skupinách, a nemusí mít u sebe žádný doklad. Podle interního pokynu pro průvodčí mají sice azylanti mít i v současné krizové situaci platnou jízdenku, když ji ale nepředloží, vystaví jim průvodčí zdarma jízdenku náhradní. Migranti jsou pak oprávněni sami rozhodnout, kde a kdy z vlaku vystoupí. zdroj: http://www.thueringer-allgemeine.de/startseite/detail/-/specific/Fluechtlinge-duerfen-kostenlos-durch-Deutschland-reisen-206576608

  Podle úřadů se v Bádensku-Würtembersku jen do konce listopadu „ztratilo“ zhruba 20 % migrantů, tj. v přepočtu na celé Německo jde celkem nejméně o 160.000 – 200.000 lidí. Kam odešli a zda případně opustili SRN, nikdo neví. Ministerstvo vnitra v tom však nespatřuje nebezpečí: „Nelze popřít, že v těchto případech nevíme, kde se kdo zdržuje; z hlediska bezpečnosti však nejde o nic dramatického.“ Jelikož tito migranti neprošli registrací, nedostávají od státu peníze. Z čeho žijí, není známo.

  Němečtí lékaři se soukromou praxí jsou povinni ošetřovat migranty – jednotlivce v naléhavých případech a skupiny v rámci vstupních zdravotních prohlídek. Jedna zubní lékařka s ordinací v činžovním domě v Erfurtu písemně varovala své sousedy: „Ve vlastním zájmu prosím nenechávejte cenné předměty v autě před domem a na schodišti a zavírejte důsledně hlavní i vedlejší vchod.“ Informovala rovněž o nutnosti chránit se před nakažlivými nemocemi a nabídla dezinfekční prostředky.
  Reakce se dostavila vzápětí: prezident zemské komory zubních lékařů uveřejnil na facebooku prohlášení, jímž se členové komory oficiálně distancují od počínání své kolegyně, neboť v něm spatřují kriminalizaci azylantů. zdroj: http://www.pi-news.net/2015/11/p492336/

  V Rakousku byl v polovině listopadu odsouzen člen malé německé strany Die Freiheit a brilantní řečník Michael Stürzenberger za zločin „nenávistného projevu a znevažování náboženských doktrín“ k pokutě 960 eur a čtyřem měsícům odnětí svobody podmíněně. Jádrem žalovaného výroku bylo několik citátů Voltaira a bývalého teroristického imáma Nasima Ben Imana, z něhož se mezitím stal odpadlík od islámu. Za podobná provinění stál politik už několikrát před mnichovským soudem. Veřejně známým se stal v době, kdy protestoval proti stavbě mešity v Mnichově. Více o tom na http://blog.aktualne.cz/blogy/benjamin-kuras.php?itemid=26386 http://www.merkur.de/lokales/muenchen/stadt-muenchen/michael-stuerzenberger-freiheit-oesterreich-gericht-5575267.html http://steiermark.orf.at/news/stories/2742874/

 • taký, ako pán Rucka-nekonštruktívny kritik, naserie každý minulý režim a rozdrbe aj ráj, keby existoval…píše, akokeby kapitalistická demokracia, bola lepšia, ako socialistická demokratizácia. akoby 10torro, neobsahovalo, vedúcu úlohu strany:-vieru v boha a teda cirkvi !, A akoby ix morálných kresťanov, pred Marxom nechcelo zmeniť zhýralú inkvizíciu.- akoby netušil, že invázia schizmatických kardinálov z ríma, nám upálili moralizujúceho JánHusa. Ako cirkev rozkladom ríma neslubovala krajšie zajtrajšky, a miesto toho uvalila na poddaných nové otroctvo, feudálnej cirkvi, a po velkej Franc. Revolúcii dohodli sa s kapitalistami, zapriahnúť do práce detskú pracovnú silu. Bludy o požieraní sa vo Vel. Fr. Rev. ktorú kapitalisti, zmenili na Buržoáznu, šíria blbci a najmä Techerovskoreaganovská pravica ! pretože otrokári sa požierali, mocní tohto sveta v každom storočí, už dávno preddtým, než tá grécka postava vznikla !!! požierali sa králi /aj Cromwel jedného sťal / dokonca aj pápežovia sa kántrili pre moc, ako kanibali v džungli atď. Takže nech mlčí o dogmatických školách, a o najlepších rokoch života, najmä v kapitalistickom režime/t.j 6o% ludí v post socialist. krajinách, ovládaných našim i zahraničným kapitálom /- Nie som zástanca menšieho zla, a preto odmietam každú dogmu – ale som pri zmysloch, a viem rozlíšiť kvantitu ! Ľuďom nevadil socializmus, ale politická dogma jednej strany ! /tým normálným, žial je nás málo, každá dogma aj katolícka, aj husová, aj hinduistická/. Za socializmu, sa museli dementi viac krotit, a hlavne, boli kritickejší. Keby zostali tak morálne kritický voči vrchnosti, dnes ako v tedy, tak múr tohoto režimu povalia jedným hrachom ! V tedy mnohým vadilo, aj keď ste prešli krížom cez trávu ! – socializmus, bez komunistov – a iných dogiem ! politickú a ekonomickú rovnováhu !!!…………atď.

 • Pingback: Nemecká vláda oficiálne priznala spoluúčasť na terorizme a porušovaní ľudských práv | MEDZIČAS

 • Komunistický pokus v 1968 bol vedený pod názvom „Demokratizácia“. Nezdá sa Vám p. Rafael na tom slove nič podozrivé? Mne áno. Správne má byť „Demokracia“. Čiže ani v 1968 nemal režim v pláne ustanoviť plnú parlamentnú demokraciu, zrušenie vedúcej úlohy strany a podobné hovadiny, ale bol tam záujem o implementáciu akéhosi soft klonu režimu. To samozrejme je tiež chvályhodná myšlienka. No a ten záver s padajúcimi barákmi je trochu mimo, nie? Pokiaľ viem, zatiaľ padla iba garáž v Trinity komplexe v BA a zistené nedostatky v Apollo BC a v Piešťanoch, spôsobené zlyhaním jedného a toho istého statika, sa riešie konzervatívne, tak by som nerobil generálnu paniku.

 • Prečo tu všetci svorne pindáte na J. Poláčka (ktorému som ja hocikedy vyčítal akúsi prílišnú rusofilnosť), adorujúc pritom hnusný starý komunistický represívny systém, v ktorom som ja osobne bol prinútený zdochýňať celkom 37 rokov života, práve v tom najlepšom veku, kedy chcú mladí ľudia chodiť po svete, študovať, vyberať si školy, získavať skúsenosti, atď. Toto všetko komunisti dopriali leda ak tak svojim nomenklatúrnym dietkam (napr. Nico Ceausecu a pod.). Je strašne fajn, že to červené svinstvo je – dúfajme navždy – preč. Bolo importované z Moskvy, ale korene sú vo francúzskej revolúcii, kedy luza v davovej psychóze zbúrala Bastillu a zničila monarchiu, aby sa potom navzájom začala požierať. Vrátim sa k Merkel: podľa mňa to nezvládla a frontálne prepískla, ale nakoľko je oficiálnou líderkou EU, bohužiaľ tým zavliekla celú úniu do takého svrabu, z ktorého sa bude spamätávať ešte dosť dlho. História zaiste odsúdi túto nemeckú kancelárku, ktorej dni vládnutia sú spočítané. EU potrebuje precitnúť z ťažkého sna omámenia politickou korektnosťou prisolenou multi-kulti korením a musí začať vážiť si samú seba, inak je odsúdená na zánik.

 • Komunisticky rezim mal svoje muchy, ale post-1968 Ceskoslovensky socializmus vedeny komunistami bola doteraz podla mna najlepsia a najviac ferova implementacia. Iste, v Rusku alebo vychodnom Nemecku to mali tazsie, takistu u nas v petdesiatych rokoch. Ja som rocnik 74 a zazil som iba 80 roky v malom liptovskom mestecku a nepametam ziadne represie, mozno to bola domena Prahy a Bratislavy. Niektore veci sa mi nepacili, napriklad ked nieco stavali tak to skorej zvetralo ako sa to dokoncilo, ale ked sa to dokoncilo, tak to stalo a nie ako tie nove stavby co padaju jedna po druhej, lebo sa niekto nabalil. Za taketo nieco by komunisti davali tresty smrti.

 • Jana Civáňová

  Na margo p.Poláčka, doteraz som nikdy nekomentovala, len čítala, ale kedže sa prezentujete že máte 51 rokov, ja mám 62.Zažíla som socializmus a teraz aj kapitalizmus. To čo sa dialo v socializme mám tým pádom zažité ešte viac ako vy. Prepáčte, ale problémy v socializmu mali len takí, ktorí chceli silou mocou mat pre seba kapiltál, peniaze, bohatstvo a volný pohyb. Chybou socializmu bolo, že neotvorili hranice pre všetkých ktorí chceli utekat. Ale geopolitická situácia to ani nedovolila. Dnešné štáty si tiež svojou politickou mocou chránia tých, ktorí sú na vrchole, bez toho aby sa pozerali na hlas zdola, je to v niečom iné. V socializme boli politické procesy, dnes máme mafianske vraždy a zabíjanie svojho národa v mene mamonu. Aký velký rozdiel. Ja som nikdy nemala problém žit a to som nebola komunistka, ale takisto ten kto chcel normálne žit, tak pracoval, vychovával deti a na nejaké hovadiny nemal čas. Je zaujímavé, že prvý sa postavili na tribúnu herci so študentami.Študenti mali možnost zadara študovat a herci čo, chceli sa rovnat Holywoodu?Ved mali predné postavenie v spoločnosti a nepácílo sa im, že oni vyvolení majú problém dostat sa von? Neustále sa tu spomínajú perzekúcie v socializme, len nezabudnime na McCarthynizmus v demokratickej Amerike, ako boli prenasledovaní ludia , ktorí len trochu prejavili sympatie s myšlienkami komunizmu. Ak chceme byt spravodilivý, tak sa pozerajme aj na minulost a zložiny v mene demokracie. Tie minulé a aj tie dnešné

  • Nepoznate ten stary vtip, ked Moskovska pravda vysla bez pismen s cistym bielym papierom? Odpoved Moskvicov bola priznacna: Začem búkvy? Vsjo jásno.

   Alebo ked Pravdu zacali tlacit s riadkami nahusto. Vraj aby ludia nemohli citat medzi riadkami…

  • Knieza Myskin

   asi toto nie je vhodne forum, ale neda mi to
   vsetci priatelia nasej rodiny (starsieho data) sedeli v jachymove
   rad by som videl ako pridete na ich hroby a vyslovite tuto Vasu vetu

   problémy v socializmu mali len takí, ktorí chceli silou mocou mat pre seba kapitál, peniaze, bohatstvo a volný pohyb.

   Mozno ste naozaj zila v bubline a netusila co sa deje
   ale dialo sa to, dialo sa zlo sikan buzeracia teror a vrazdy
   dajte si do googla jerzy popielusko, Toufar, Coufal
   vsetci boli zavrazdeni tajnou sluzbou statu STB alebo v Polsku ich tajnou policiou(podotykam ze islo o 80 roky)

   pozrite si aj toto
   http://www.sme.sk/c/8093309/stb-vrazdila-ludi-ukazal-archiv-smer-im-neznizil-dochodky.html
   mne o tom osobne rozpraval Anton Hlinka (co bol v Slobodnej Europe)

   Podotykam ze aj za tretej rise vela nemcov bolo presvedcenych ze zidia si za svoje problemy mozu sami (je to pravda, mohli si za to sami, lebo nezdrhli vcas pred Hitlerom)

   Podotykam ze aj zeny si za znasilnenie mozu sami (su v nespravny cas na nespravnom mieste)

   (dve vyssie uvedene vety su ironia)

 • pravny system v Nemecku nefunguje davno.

  vrazda zeny, ktoru Musulmant spachal v Nemecku, bola Nemeckym sudom kvalifikovana ako vrazda pravom Saria, ktora teda nie je trestna a vrah, Musulmant bol oslobodeny podla Nemeckych zakonov.

  to, ze sa tam ucinne zakryvaju znasilnenia a dalsie preciny Musulmantov, je davno znama vec…

 • Karol Jungman

  Komentár ku komentáru.
  Vy ste asi socializmus nezažil, keď pišete také hlúposti.

Pridaj komentár