Nepohoda okolo Pohody

Festival Pohoda iste utrpí tou záležitosťou okolo toho minaretu na festivale. 
Do akej miery utrpí, to závisí od toho, koľko účastníkov sa rozhodne pre túto záležitosť sa festivalu nezúčastniť. 
Tí sú dôležití. Tí, čo sú síce pobúrení, ale aj bez tohto excesu by na taký festival nikdy nešli, tí organizátorov netrápia.
Festival  dopad minaret kauzy môže pocítiť hlavne o rok, pretože dnes už je veľa lístkov predaných v predpredaji.
Každopádne, v súčasnosti kto sa na festival vyberie, akosi bude v týchto časoch pred priateľmi a známymi pôsobiť ako „slniečkár“ – t.j. stúpenec povinných kvót presídlenia migrantov na Slovensko.
Ľudia okolo dotyčného návštevníka síce môžu uznať, že tam ich priateľ ide za hudbou a nie podporovať povinné kvóty presídlenia migrantov na Slovensko. Ale súčasne môžu a zároveň aj nemusia.
Asi ako v tom vtipe:
„Zdravim jich, Kohn. A jak jich tak vidim, musim jim něco říct. Tuhle jak byli u nás na návštěvě se svojí paní, ztratily se nám dva zlatý příbory.“
No, co si to vo mě myslej Roubíček, že já poctivej vobchodník jim budu krást zlatý příbory!“
Nerozčilujou se, Kohn, vono teda jsme je druhej den našli zapadlý v příborníku. Ale, to chápou, stín podezření zůstal!“
PohodaBlok

Obrázkov podobného typu na sociálnych sieťach rýchlo pribúda. Uvidíme do akej miery bude tento rok nižšia divácka účasť, než po iné roky. Aj keď nedajú sa tie čísla brať ako berná minca. Potrebovali by sme vedieť, koľko ľudí by prišlo tento rok na Pohodu bez minaretu a odčítať od toho čísla počet skutočných návštevníkov.

29 komentárov

 • pán KAŠČAK VAŠA nePOHODA STOJI CELA ZA velke hovno

 • myslim ze hned po zacati im to niekto zvandalizuje.

 • Bet:

  Asi si nič nepochopil, alebo to chápeš až veľmi dobre.
  Podstané je čo minaret predstavuje, čo predstavuje nie Islám ako náboženstvo – ale ?
  Islám ako štátna politika a to je STRAŠNÉ.

 • Len aby sa vedelo, kto podporuje idey ktoré sú prezentované na „Pohode“:

  – veľvyslanectvo izraela v SR,
  – ústredný zväz židovských náboženských obcí v SR,
  – nadácia pontis / dobrakrajina.sk (organizátor farebných revolúcií v bielorusku)
  – týždenník týždeň.sk
  – rôzne štátne a pološtátne stratové podniky typu železničná spoločnosť slovensko (na dekadenciu sa prachy nájdu ale na skvalitnenie vlastných služieb už nie), všeobecná zdravotná poisťovňa (!) do ktorej všetci pod hrozbou sankcie platíme odvody, verejnoprávny rozhlas a televízia Slovenska (RTVS), ktorý ide zvyšovať koncesionárske poplatky…
  – európska komisia na Slovensku,
  – vyšehrádske fondy,
  – ministerstvo práce, soc. vecí a rodiny / operačný program ľudské zdroje,
  – mesto Trenčín

  zdroj: https://www.pohodafestival.sk/sk/partneri

  Z uvedeného vyplýva, že okrem cudzích štátov a záujmových subjektov typu sorošova nadácia otvorenej spoločnosti si mohamedánsku propagandu vlastne platíme my všetci z našich daní, odvodov a koncesionárskych poplatkov… je mi z toho na vracanie…

  • Tu skutočne nejde o to, či ten minaret niečomu slúži. Rovnakú reakciu by spôsobila aj krabica od topánok s nápisom Minaret. Ide skrátka o symbol, o prihlásenie sa ku podpore ideológie, ktorá je vo svojom fundamentalistickom vyznení protipólom slobôd, ktoré papierovo organizátori festivalu hlásajú… Týmto aktom Pohoda vyhlásila, že neuznáva rovnoprávnosť žien, slobodu slova, rovnosť pred zákonov bez ohľadu na vyznanie, či dokonca právo na fyzickú existenciu homosexuálov a neveriacich.

   Bohužiaľ teroristický akt v Orlande je tým správnym prejavom dokumentujúcim nezlučiteľnosť našej demokracie, nšich slobôd a politického, fundamentalistického islamu – ktorý nanešťastie vyznáva polovica európskych moslimov a prakticky všetci migranti islamskej viery.

   • súhlasím, ale práve preto keď už človek ide na tento festival, môže sa ozvať priamo na mieste, mne sa to osobne tiež nepáči ale problém je v tom, že veľa ľudí si myslí, že ide o skutočný minaret, nie o nejaké „umelecké dielo“ alebo symbol….vidia len to že je to minaret….

    • Minaret je minaret. Minaretmi si moslimovia oznacuju ich uzemia. Nemaju presne definovane ako presne musi vyzerat. V clanku na oohode sa pise , ze to robia zamerne, aby vytvorili moslimom na Slovensku zazemie.
     Minaret je to iste, ako vyvesit zastavu na znak – toto je nase!
     Minaret nema nabozensku funkciu, na to su mesity, ale mocensku.
     Uz na zakladnej skole sa uci, kolko staroci moslimovia vrazdili, zotrocovali Slovanov. Trencin bol jedno z miest, ktoreho hrad nedobyli, ale aspon povrazdili, zotrocili, vypalili okolie.
     Stavat minaret je ako postavit nacisticku vlajku. Oslava okupantov.

     • Na minaret mozu zavesit transparet SLAVes SLAVs.
      Anglicke slovo otrok, je zo slova Slovan. Moslimovia zotrocili tolko Slovanov, ze Slovan sa stalo synonymum pre otrok. Kto neveri, staci wikipedia, etymologia SLAVE.
      Teraz „Pohoda“ v centre Povazia postavi oslavny pomnik otrokarom a vrahom. Cital niekto z nich Turcin Ponican? Zrejme nik.

     • Kalmus a Lorentz !!!!
      sem sa!!!! tu treba robi performance, tu treba polievat krvou
      tu treba dat najavo nesuhlas !!!
      kdeze ste ? kde ste zaspali ? tu sa treba angazovat !!!!

      tu na Pohode a nie na vychodnom slovensku

    • Podľa rovnakej logiky zrejme nebudeš mať problém ani s hákovým krížom, alebo sochou Stalina, či Hitlera… veď nejde o vojnový hákový kríž, ale o umelecké dielo, čo analogicky platí aj o sochách vrahov a diktátorov…
     čudujem sa pomätencom, ktorí navštevujú festival politickej piesne – pohodu… dúfam že budú stáť v prvom rade, keď objekty ich zľahčovania a podpory budú opäť rozdávať Darwinove ceny, ako v Orlande…

    • Pokiaľ na kultúrnom podujatí, akým je hudobný festival, začne prevládať ideológia smrti, ktorou islám nesporne je, dopadne to zle.Kto chce,takzvaným performance umením, navodiť atmosféru „mierumilovnosti“ islámu ? Je treba si uvedomiť,kto stojí za týmto paškvilom. Je to hlavný organizátor za pomoci (ne)ZISKOVÝCH organizacií a ľudí,čo priamo podporujú multikulturalizmus a „miešanie“ krvi s uprchlíkmi !!!! Sú to OIKOFÓBOVIA !!! Na vysvetlenie OIKOFÓBIA je duševná nemoc, ktorou trpia frustrovaní ľavičiari a prejavuje sa nenávisťou k vlastnému národu!!! Pričom bezostyšně vyzdvihujú všetko cudzie, či už ide o kultúru, štátnosť alebo náboženstvo !!!!

  • vsimol som si ze na tom obrazku minaretu ta zenska vpredu HAJLUJE
   co to ma znamenat ?

 • Podla mna by na festivale mali v ramci prezentovaneho svetonazoru na minaret dat aj kriz a zidovsku hviezdu. Pod nim by malo mat stanok hnutie LGBTI, ktore by v trickach „Je suis Charlie“ rozdavalo najnovsie karikatury toho casopisu a hned vedla by mal byt stanok s bravcovou ciganskou a alkoholom. 😉

 • Na protest tejto v chorej hlave zrodenej myšlienky by bolo dobre tam postavit sochu budhu,sochu ježiša a niekolko pravoslavnych relikvii!Vivat kokotom co budu o desat ci dvadsat rokov zamykat svoje dcery pred chranencami slnieckarov!

 • Môžu si pod tým minaretom zaspievať aj jednu zo slovenských ľudových…

  Sobotienka

  /: Sobotienka ide, čože ma jej po nej.:/
  Cesta zarúbaná, cesta zarúbaná
  cesta zarúbaná k frajerôčke mojej.

  /: Nieje zarúbaná, ale je zaťatá:/
  Už je moja milá, už je moja milá,
  už je moja milá u turka zajatá.

  /: U turka zajatá, u veľkého pána.:/
  /: Preto ju zajali, preto ju zajali,
  preto ju zajali, že je ona švárna.:/

 • Okrem hudby a zabavy je festival dobrou príležitosťou pre moralnu skazu vašich detí,sex,drogy(a to je fakt) a nekontrolovany pristup k alkoholu .Nikdy by som tam svoje deti nepustil.momentálne nezmysel ako minaret…pred par rokmi smrteľna nehoda -stan…potencialne nebezpečné miesto.

  • chúdence tvoje deti, mať takého trkvasa čo začuje niekde kecy od ďalších trkvasov a bez toho aby si to overil, bude tie blbosti papagájovať ďalej.
   čo sa týka smrteľnej nehody, tak si pozri históriu nehôd iných festivalov s podobnou dĺžkou trvania a prídeš nato že Pohoda je na tom ešte stále veľmi dobre. síce ty nato neprídeš, lebo ty si papagáj-trkvas 🙂

   • Pred pár rokmi sa robila štúdia, ktorá ale z webu záhadne zmizla. Robil sa toxikologický rozbor obsahu prenosných toaliet na festivale Pohoda so zameraním na zisťovanie omamných a psychotropných látok. Výsledky ukázali, že tam takmer všetci drogujú a chľastajú, tak tu prosím ťa nedrístaj o papagájoch, všetko čo napísal „Edo“ je žiaľ pravda.
    Nehovoriac o tom, že organizátor zapríčinil z nedbanlivosti smrť viacerých osôb keď podcenil počasie a stan dal postaviť pochybným cigánskym kolotočiarom. Samozrejme, že vyšetrovanie sa uberalo iným smerom ako by malo a v podstate tak išlo do stratena, nebudú si predsa stíhať organizátora propagandistického straníckeho mítingu na ktorom sa zúčastňuje celá židovská náboženská obec, americké mimovládky, hlava vojnových zločincov v strednej európe Václav Havel a ďalší misionári Sorošovej otvorenej spoločnosti.

   • no slniečkár daj nejakú štatistiku nech sa pozrieme . ty si zrejme neplodný a decko tvojej žene bude musieť urobiť nejaký neger alebo kozojebec . môžeš si vybrať

   • Bol som tam tri ročníky po sebe a z vlastnej skúsenosti môžem povedať že:
    Drogy – áno, videl som na vlastné oči
    Politické školenie – áno. Príklad: na ekumenickej bohoslužbe degenerovaný feudál v priestore pre kázeň vedie polhodinovú prednášku o utečencoch a na záver milostivo rozdáva prítomným poddaným krajec chleba čoby hostiu – väčšiu absurditu som nezažil.
    – pri nádhernom vystúpení ľudového súboru z Ukrajiny sa zrazu odkiaľsi náhodou objaví ukrajinská vlajka a jej nosič reve “ Hrdinovia z Majdanu“.
    atď.
    Škoda dobrého podujatia, ktoré sa tak zvrhlo.

 • Idem tam uz 13 x. To ze sa rozhodli tam dat tu habaduru je vec organizatorov. Mozem vam potom sem napisat, ci o ten minaret mal niekto zaujem. Nie som slnieckar a ani sa nebojim ,ze ma tak niekto nazve. Podla mna je nieco take tvrdit, tak trapne ako propaganda na SME. Ale kludne ja aj ostatni si urcite urobia svoj nazor.
  Ani raz som nemal pocit, ze to je festival politickej piesne. Obcas sen mrknem, ale takymto sposobom pisat, tak tazko budem verit vasej praci a poctivosti v redakcii.

  Mozno chce Kascak vyuzit ten minaret na zvolavanie k jednotlivym stage-om (-:
  Aj ked jeho podoba je asi len symbolicka.
  https://www.pohodafestival.sk/sk/novinky/minaret-na-pohode-vitazi-public-art-festival-contest
  Rano pri svitani dufam vynechaju Azan, je tam dost hluku aj bez toho.

  • Máte pravdu, že 99% percent ľudí ide kvôli hudbe a Pohode. Problém je, že organizátori sa cítia (a vždy cítili) ako príslušníci elity, niečo viac, čo im podľa ich výkladu dáva oprávnenie ľudí vychovávať. Samotný festival nie je problém, ale problémom je jednotná fronta mimovládiek, presstitútkových médií a „osobností“, ktorý takýto výklad sveta požadujú a propagujú. To čo je z hľadiska návštevníkov zanedbateľný artefakt nejakých naivných okrajových umelcov, bude zneužité na barnumskú propagandu a vysoký počet návštevníkov festivalu bude prezentovaný ako manifestačné súhlasné stanovisko desiatok tisíc ľudí.

   • Mimovladky tam chodia od zaciatkov. Maju tam svoje stanky a za cele roky nie je vidiet, ze by sa o nich ludia trhali. Osobne podporujem VLK, ale zvacsa uplne mimo tohto festivalu.
    To ze tam daju vezicku, ktoru nazvu minaretom este stale neznamena, ze to bude znamenat suhlasne stanovisko s divokou migraciou do Europy. Dodnes som si nevsimol prezentovanie tisicov navstevnikov, ako suhlasne stanovisko s napr. LGBT. Ti tam maju tiez cele roky svoj stanok.

    Neviem nakolko je tam jednotna fronta mimovladok, ale minule som si vsimol, ze vedla seba boli ti co podporuju atomove elektrarne a ich odporcovia.

    • Juraj ma pravdu v tom, ze by to tam nemalo byt, ze ide o propagandu, mne to tiez prekaza. Na druhej strane nemal by to byt dovod na neucast alebo na vyzyvanie k neucasti. Skor naopak, treba tam ist a vyjadrit svoj postoj.

     • Obávam sa, že svoj postoj vyjadríš pomýleným spôsobom, pretože zaplatením vstupného ekonomicky podporíš týchto misionárov rozkladu a degenerácie.
      Tie prachy radšej vyhodím z okna, alebo ich pošlem na účet kotlebovej ĽS-NS, kde sa použijú na skutočné vyjadrenie môjho názoru, bez toho aby som súbežne podporoval indivíduá typu Kaščák.

     • ked tam clovek nepojde, tak to organizatorov zaboli a to doslovne
      prachy nebudu minute ucelne

 • Planoval som tam ist ale kedze namiesto odychu a uzitia hudby sa to zmenilo na propagaciu imigracie seriem na taku akciu

Pridaj komentár