Nepokorení – film o tých čo porazili „Európu“

Vyše roka plnili udalosti z Donbassu mediálny priestor. Tak u médií médií hlavného prúdu, rovnako ako aj u tých alternatívnych. Zvyčajne v tých „mienkotvorných“ jednotky verné kyjevskej vláde neohrozene vyhrávali a porážali separatistov všade, kde sa len dalo.

Amazonka

hovoria jej Amazonka – členka osádky povstaleckého tanku: foto NewsFront

Tie alternatívne popisovali situáciu ináč, v nich sa „kyjevským“ darilo oveľa menej.

Vzhľadom k tomu že Donecká národná a  Luganská ľudová republika stále existujú, je dnes každému jasné, že viac pravdy mala v tejto veci alternatíva.

Ťažko povedať, prečo sa väčšina slovenských médií správala tak, ako keby Slovensko bolo bojujúcou stranou, ktorá potrebuje pozdvihnúť upadajúcu bojovú morálku.

Úspešné akcie povstaleckých vojsk  boli pred čitateľmi skrývané a aj nepatrné úspechy jednotiek verných kyjevskej vláde boli vyzdvihované do nebies.

Až prišlo Debaľcevo a už sa muselo s pravdou von…

Jednou z agentúr, ktorá bola zdrojom správ alternatívy a ktorá málokedy sklamala v presnosti informácií  je práve NewsFront.

Teraz keď prebieha taká akási vojna „posediačky“, spravila táto agentúra film, kde sa divák môže pozrieť do očí tým, ktorí zastavili „Európu“ pred bránami Donecku.

Nechýba Motorola s jeho „Sparťania“, Givi a jeho „Somálci“, interbrigáda 15nástka, kde bojujú aj Slováci.

Film svojím unikátnym spracovaním a zábermi zaujme nielen priaznivcov military history.

Takže nech sa páči, sú tu „Nepokorení“…film o čase a miestach, keď sa po 70 rokoch na zemi Donbasskej opäť stretli 2 nezmieriteľné svety…

 [sociallocker][/sociallocker]

One comment

Pridaj komentár