Neuveriteľná demagógia redaktora Denníka N

Toto sa už ani nedá komentovať.

Tomáš Bella by mal byť podľa kariéry na svojho profile, ktorý má vo svojom materskom denníku, vzorom žurnalistu. A ak považuje za hlavné krédo novinára prinášať neskreslené informácie z celého sveta aj vzorom objektívnosti a pravdovravnosti

Šéf online oddelenia Denníka N, člen predstavenstva a reportér. Vyštudoval žurnalistiku, od roku 2000 pracoval v denníku Sme ako vedúci prílohy Počítače, šéfredaktor Sme.sk a zástupca šéfredaktora. V rokoch 2010-2013 bol zakladateľom a prvým riaditeľom firmy Piano Media. Bol trikrát nominovaný na Novinársku cenu, v roku 2010 ho Journalism.co.uk zaradil medzi Top 50 popredných svetových inovátorov v médiách a v 2014 nadácia Res Publica do zoznamu New Europe 100.

Posúďte sami, čo napísal na svojom facebookovom profile

Tomas Bella

Námietka, že Facebook nie je verejné médium, je podľa mňa irelevantná. Názory, ktoré ľubovoľný publicista šíri, by mali byť vždy konzistentné, bez ohľadu na to, či ide o rétorický, elektronický, alebo tlačený prejav. Takže Facebook je v tomto prípade odrazom postoja redaktora.

Neverím, že tej hlúposti, ktorú zverejnil, aj verí. Jednoducho, ako člen vedenia dodržiava názorovú líniu, ktorú dodržiavať musí. Jeden a štvrť milióna eur, ktoré dostali od firmy ESET tvoriacej zisk vo veľkej miere v Amerike, si treba zaslúžiť.

9 komentárov

 • Ako sa robi demagogia (priam ucebnicovy priklad)
  http://despiteborders.com/ucel-protestnych-aktivit-albina-kurtiho-i/

  poucne ako sikovne to robi amici na rozdiel od rusov

 • Pingback: Kód 291: keď Ťa klame vláda – clovekmysliaci

 • Jsou dva druhy novinářů. Jedni se hrabou v hlíně, aby v ní našli pravdu, druzí jim tu vykopanou hlínu hází zpátky…

 • Na Tomáša Bellu je slovo prestitút slabé. Je presne ten istý pán, ktorý ako šéfredaktor obhajoval blogera – pedofila na webe SME (konkrétne http://liddel.blog.sme.sk , všimnite si poslednú vetu v jeho profile)

  Na rozhorčené reakcie diskutérov reagoval ako šéfredaktor takto:

  „… Ja chápem a rešpektujem váš názor, že proti morálke je aj celý tento blog, ale keďže pravidlá morálky nie sú spísané v žiadnej knižke, nemôžete automaticky svoju vlastnú morálku vnucovať ostatným a žiadať, aby sa podľa nej riadili.
  Svoju vlastnú morálku môžete uplatňovať na svojej vlastnej webovej stránke, ale nie si nárokovať, aby podľa nej konali ostatní.
  …chápeme vaše rozhorčenie, ale sú aj ľudia, ktorí ho nezdieľajú, a my musíme dospieť k nejakému kompromisu – nemôžeme niečo zmazať jednoducho len preto, že sa na to niekto sťažuje.“

  Od Bellu ma už neprekvapí ani keby hajloval, alebo vyzýval ku genocíde, je to typ podčloveka bez akéhokoľvek rebríčka hodnôt a morálky.

 • Mariusz Malinowski

  ako Lenin… ked udaje nesedia s teoriou je to horsie pre udaje..

  • Esetakov drzia za g*** cez softwarove patenty, hoci NOD je ich vlastny vynalez, vzdy sa da nieco vymysliet na com ich zalovat za porusenie patentov (a vykrvacat cez predbezne opatrenie zakazu predaja) aby pustili perie
   a ako spravni vydieraci ich najprv zalovali aby vedeli co sa stane ak nebudu posluchat. A ked posluchat zacali tak sa zaloba stiahla (da sa to dohladat na webe)
   A zisk za predaj NODu v USA je prilis velke drzhubne aby si pustili hubu na spacirku. Takze vsetci su ticho a vsetci su spokojni.

   To len Polacek je taky naivny ze od novinarov ocakava pravdivy a konzistentny nazor 😉 O prachy ide az na prvom mieste 😀

   • Kto nepozaduje kvalitu, ten ju sam tiez kazi. To nie je o ocakavani. Ak na klamara a dementa bellu nebude nikto tlacit a pozadovat pravdu, tak bude klamat vzdy a spravidla este viac.

Pridaj komentár