Neuveriteľné, po roku a pol náletov a rozviedky Francúzi naraz objavili hlavné mesto IS

Len pár hodín trvalo, aby Francúzsko rázne odpovedalo na teroristický útok z 13.11, v Paríži, ktorý do týchto chvíľ poskytuje hroznú štatistiku 129 nevinných obetí. Dnes, 15.11.2015 francúzske letectvo „vrátilo úder“

Podľa agentúry Reuters, ktorá hovorí o vyjadrení francúzskeho ministra obrany, francúzske vojenské lietadlá udreli na „hlavné mesto“ Islamského štátu. Francúzske stíhačky zahájili svoju doteraz najväčšiu misiu bombardovaním pevnosti islamistov v Raqqa, v Sýrii

Nálet 10 stíhačiek sa začal súčasne zo Spojených arabských emirátov a Jordánska. Celkove bolo použitých dvadsať bômb,“ uvádza sa vo vyhlásení s tým, že k misii došlo dnes večer.

Podľa vyhlásenia, operácie boli vykonávané v koordinácii s americkými silami, údery smerovali na veliteľské centrum, centrum pre nábor a školenie džihádistov, na muničný sklad so zásobami zbraní a druhým cieľom bol výcvikový tábor teroristov.

Má to len malý háčik. Teda tri háčiky.

 1. Ako je možné, že Francúzi  previedli útok na výsostnom území cudzieho štátu bez jeho súhlasu (aspoň nebol súhlas vo vyhlásení nikde spomínaný), teda zaútočili s porušením medzinárodného práva. Pokiaľ sa dobre pamätáte, kvôli zásadným námietkam (ako to ich propaganda prezentovala) pri porušení medzinárodného práva v prípade Krymu, nedodali Rusku dve vojnové lode za miliardu dolárov. Ale poznáte to heslo – čo je dovolené Iovovi, nie je dovolené volovi. Francúzi sa skrátka cítia ako bohovia s Amerikou za chrbtom. Zvlášť je užitočný selektívny pohľad, keď si chcú zastrieľať a pozabíjať pár tisíc ľudí. Len pripomínam, že na rozdiel od Sýrie, na Kryme nezahynul nik.
 2. Ako je možné, že po roku a pol bombardovania Islamského štátu, Američania a Francúzi naraz vedia úplne presne kde je – vymenujem to ešte raz:
  • veliteľské centrum
  • centrum pre nábor a školenie džihádistov
  • muničný sklad so zásobami zbraní
  • výcvikový tábor teroristov

  Už niekoľkokrát sme spomínali, že ISIS je starostlivo opatrované dieťatko Západu, ktoré sme dlhodobo kultivovali, trénovali, platili a vyzbrojovali. Takže by sme mali vedieť úplne presne, kde tie sklady a zariadenia sú a nebudeme predsa bombardovať vlastné investície…
  Človek začína prichádzať na chuť konšpiračným teóriám – načo bol dobrý atentát na krajinu, ktorá reálne robila len komparz Amerike a čo vlastne znamená táto operetná akcia. Čas ukáže.

 3. Ako je možné, že naraz o žiadnych civilných obetiach nepočuť. Aspoň doteraz keď bombardovali Rusi, zakaždým sa stále spomínali nejaké nemocnice, deti či roľníci. Tentoraz bolo bombardovanie prevedené v meste s dvesto tisíc obyvateľmi, kde je predpoklad veľkého množstva potenciálnych obetí. Ale to sú predsa naše bomby, humanitárne…

Zdroj:

http://ca.reuters.com/article/topNews/idCAKCN0T416F20151115

54 komentárov

 • Knieza Myskin

  dovod preco Francuzi „objavili“ centrum islamistov:

  Po teroristických útocích v Paříži získala Francie přístup k informacím od největšího a zároveň nejuzavřenějšího zpravodajského a výzvědného konglomerátu světa. Takzvaných Five Eyes (Patero očí).
  Americký ministr obrany Ash Carter a šéf amerických tajných služeb James Clapper podle Cooka vydali nové pokyny, které umožňují prakticky okamžitě sdílet informace pro údery a jejich plánování s Francií.
  Cíle pro vlny leteckých úderů, při kterých francouzské letouny Mirage a Rafale útočily v neděli i v pondělí v Rakká a jeho okolí na velitelské centrum, náborové středisko džihádistů, sklad zbraní a výcvikový tábor, tak „naservírovali“ přímo Američané.
  „Bedlivě SIGINTem (elektronicky) sledují bojiště a v tomto případě mohou předávat Francii data pro vedení operací,“ dodal česky expert.

  http://www.securitymagazin.cz/technologie/proti-is-zasahuje-nejtajnejsi-globalni-zpravodajska-vyzvedna-a-sledovaci-sit-five-eeys-1404048160.html

 • Article 51 Nation Unis

 • 1. Syrska vlada nema kontrolu nad bombardovanym uzemim a tazko tvrdit ze ide o uzemie zvrchovaneho statu.

  2. Toto moze napisat len clovek ktory netusi ako funguje vojenske planovanie. Kazda armada priebezne monitoruje a vyhodnocuje desiatky cielov. Samozrejme ze spojenecke armady vedia kde co v ISIS je.

  3. Preco sa nepise o obetiach? Pretoze vsetkych zurnalistov co tam boli vyvrazdili, alebo vyhnali. Nema kto o civilnych obetiach informovat.

 • Plne súhlasím s Jánom. Nechápem ako môže niekto veriť americkej verzii o páde dvojiciek. Už len to embargo na akékoľvek informácie zo strany USA je podozrivé. Videl som a prečítal nespočetné množstvo dokumentov na to aby som si urobil názor na americkú politiku. Termín terorizmus je umelo vytvorený a udržiavaný pri živote presne takýmito akciami ako vo Francúzsku. Podľa môjho názoru je všetko čo je prepracovanejsie ako odpalenie nálože v dave útokom pod cudzov vlajkou. Peace

  • termin terorizumus bol uz znamy pri francuzskej revolucii, kde sa zacali objavovat zastancovania demokracie a ti boli povazovany za teroristov….len tak trochu z historie.

   • Jenže dnes má to slovo už jinej význam a je spojený s jinejma lidma, díky tý skupině, co ovládá ameriku a začalo to právě těma dvojčatama, kdy americká vláda zavraždila přes 3 tisíce newyorčanů, aby vytvořila prakticky fiktivního (do té doby) nepřítele, aby ospravedlnila svůj plán (popř. doplnila řady v armádě), což plánovala tou dobou už měsíce nebo třeba celý roky, jen co přestala testovat různý jedy a drogy (taky na svých ovečkách a nejenom). Dnes se ukazují první důsledky a výsledky jejich plánu, válek v osmi státech a destabilizace dosavadního místního vládního režimu, tj. Afghánistán, Sýrie, Irák, Libanon, Libye, Somálsko, Súdán a Írán. Z těchto států vznikly „teroristické“ skupiny, které dohromady vytvořily IS a pozor, oni mají taky plán, zvětšují svojí armádu a teritorium rapidním tempem a učí ji nenávidět všechny, kteří nejsou na jejich straně, přitom se doopravdy snaží vytvořit a co nejvíce zvětšit skutečný stát, zvrácený, diktaturou a šaríou ovládaný stát, kde budou své džihádisty plodit a cvičit jako na běžícím páse. samozřejmě, že by to nezvládli bez pomoci (zbraní, munice, financí) z jiných zemí, že by USA a Turecka? Třeba? nebo z Turecka, kterým daj finance pro IS státy z EU? Což nám naše (česká) média-vláda oznámila, že „jsme připraveni poslat do Turecka 400 milionů Kč na.. -podporu IS?- .. „výdaje ke zpomalení toku migrantů-utečenců“.“ no.. tý armády umělých teroristů-akbaráčů, schovávajících se za pár donucenejch civilistů, který mohli nastoupit na lodě a jít s nima jako krytí, nebo chcípnout. celkem jednoduchá volba. Další a hodně z těch civilistů šlo samo, vyhlídka na lepší život na lepšim místě, na azyl, a spoustu se jich k nim ve jménu Alláhovna a nenávisti k nám přidalo, což vidíme na různých videích a slyšíme ve zprávách (ale hlavně nevidíme a neslyšíme!), jak pomalu vystrkujou drápky, tu a tam vznik nějakýho gangu a no-go zóny, tu a tam něco hoří, někdo umře, někoho znásilní 5 lidí „vypadající jako lidé jižního původu“, vidíme jejich signály, slyšíme jejich výkřiky, jak evropa patří jim a jak budeme jejich otroky nebo zemřeme. Ale skuteční dnešní teroristé, o kterých je řeč, jsou vlády a křiví, zrádní, nebo uplacení tupí politický kundy, který nás maj za blázny ( A PRÁVEM) a zabíjí nás!

    • „Kritika sa dá napísať aj bez nadávok. Admin. “ Omlouvám se, já jen, vždy když mi na mysli vytane něco jako politika, sprosté výrazy filtrují můj hněv, který ve mně tyto věci a myšlenky o skutečnosti a lžích probouzí. Tentokrát jsem se, řekl bych, dost krotil. Jinak si také myslím, že odpor k něčemu odpornému je na místě vyjádřit odpornými nadávkami, přestože „sa dá“. ano, dá. já nechci… oni jsou mnohem sprostější než moje neškodný (na rozdíl od nich) výrazy. oukej, moderation?

 • Kritika sa dá napísať aj bez nadávok. Admin.

  • Je až veľmi vidieť, že autor je fanúšik Vladimíra „veľkého“, a možno dostane aj províziu za propagandu.

   • Podla miestnych zdrojov Francuzi nebombardovali nic, vraj bolo vsetko opustene. Ak je to pravda, potom to bolo operetne predstavenie na ukludnenie verejnosti.
    Rozhodne vsak trvam na vsetkych troch bodoch. Propagandu najdete skor na inych portaloch

 • Dosti naivně manipulující text. Argumentace odhaduji nepřesvědčí nikoho nad rámec již „přesvědčených“ 🙂

 • Dosť dobré sa bavím má tých komeentatorov dolu fakt veľmi 😀 ale k téme utečenci boli už pred tým ako Rusi začali bombardovat…. podľa mňa mocnosti veľa proti tomu ani nechce robiť máme tak neskutočne vyspelé technológie že by vieme zamerať každého kde je A nevieme nájsť teroristov?? zvláštne veľmi ale kebyze nie sú oni tak sa nevyrabaju neoredavaju zbrane a veci potrebné na výrobu bômb čiže vlastne by prišli O dosť slušne balíky peňazí či už od teroristov alebo armád čiže by och to veľmi bolole pri srdci asi viacej ako to že páru ľudí zomrie A oni potom zohraju nejakú frasku aby ukludnili ľud v krajine je to predsa ľahšie…… takže môj názor proste je taký že pánom velkomoznym to vyhovuje ako to je A nechcú to zmeniť veď načo aj pre nich je to fajn A výhodné….. smutné ako to V dnešnej dobe je všetko je postavené na hlavu proste

 • Ale konečne vidím, že aj západ dokáže nielen kecať a zavádzať, ale aj konať. Toľko vypatlaných správne proamericky hodnotovo orientovaných trollov naraz v akcii 🙂 Skvelá tímová práca. Medzičas je nielen v kurze, ale aj v hľadáčiku. Just carry on „our good guys“ … LOL 🙂 .

 • Francuzi reagovali na proamy vojensky akt voci ich krajine a vy to porovnavate s nedodanim vojnovych lodi Ruson pre Krim ? Ktory Janko to pisal?

 • Ake vysostne uzemie? Akeho statu? Bombardovali uzemie samozvaneho Islamskeho statu, pokial viem tak tento stat oficialne nikto neuznal, to ze Syria nema vlastne uzemie pod kontrolou je jej problem. Rusi bombardovali postavenia a pozicie Asadovych odporcov a nie pozicie Islamskeho statu . Punktum bratia humanisti.

  • Presne tak .. A vďaka práve ruskému bombardovaniu tu mame najviac utečencov … A myslím si ze z ruskej strany je to úmysel za sankcie

   • nemylite si pricinu a nasledok? Utecenecka vlna zacala davno pred ruskym bombardovanim. Okrem toho sa zda, ze sa ludia vracaju do Syrie naspat. Pockajte, kym sa precistia linie frontu a potom sa mozeme bavit

   • Asi ste si nevšimli že utečenci prichádzali už pred ruským bombardovaní, prečítajte si noviny z casu pred ruským útokom.

   • Presne tak, pred ruskou intervenciou vládol v Sýrii poriadok, mier, pravda a láska až kým Rusi nehanebne nezaútočili na tento pozemský raj… :-))
    Prestaň fetovať.

    • Zobuď sa …. poriadok a „mier“ tam bol do vtedy kým ich pod krkom držal Sadám ! O ktorého sa „postaral“ západ ! Presne kvoli tomu aby mohol vzniknut samozvany stát. A láska ? O akej láske preboha hovoríš ? Tam kde žijú takéto zvieratá, ktoré nemajú úctu pred ludskym životom, pred ženským pokolením a inou cirkvou tak tam sa o ziadnej láske nedá hovoriť ! Je jasné že boli len držaní na reťazi …… otvorte si oči „humanisti“ keby ste prisli o niekoho z blízkeho okolia rukou takéhoto človeka tak by ste veľmi rýchlo zmenili názor !

   • Ďalší dement. Migranti začali prúdiť dávno pred ruským bombardovaním.

  • aké výsostné územie? predsa sýrske. Chceš tým povedať, že ked si na SVK niekto násilím zaberie Ružomberok, tak ten už nespadá pod SVK? prebud sa.

  • Á pan chytrej, myslím že o tom víš kulový, tak ze sebe nedělej politologa 🙂

  • Ano, to ze nema pod kontrolou svoje uzemie je pravda, ale je to stale uzemie Syrie, preto legitimna vlada ma pravo rozhodovat o tom, koho poziada o takuto akciu, alebo komu ju povoli.
   V opacnom pripade by pri akejkolvek vzbure, alebo obcianskej vojne, ked vlada nema kontrolu co i len nad jednym metrom stvorcovym, mohol zasiahnut akykolvek cudzi stat.

  • Sýrie, Ty dement.

  • Vidim že máš „prehľad “ ! Nikto tu netvrdi ze zvrchovanym uzemim je „Islamsky štat“! Je nim ale Syria ktora ma stale svojho prezidenta a vladu a to ze na niektorom ich uzemi su militanti neznamena ze to nie je Sýria! Takze kazdy kto ma chut zhodit si na Syriu zopar bombičiek musi mat suhlas od prezidenta alebo OSN! Kapiiito?? Rusi su jediny ktori su tam legitimne! Howk!

 • Zas sa Polacek vyznamenal.
  Ako je možné, že naraz o žiadnych civilných obetiach nepočuť- mozno preto ze vedeli o tom uz dlhsie a naplanovali kde budu bombardovat
  Hlavne mesto isis? Basta v meste je hlavne mesto. Polacek zas zavadza.
  Človek začína prichádzať na chuť konšpiračným teóriám – načo bol dobrý atentát na krajinu….- ak Polacek naraza na to ze Francuzi mali potrebu si sami postrielat na siestich roznych miestach tolko ludi aj keby v tomto pripade vyvola rovnaku rekaciu napr utok na metro dostava sa na uroven moralneho odpadu a bahna

  • Ty chumaj. O hlavnom meste hovorili Francúzi. Poláček len zopakoval to, čo povedali. Akosi Ti tá proamerická propaganda nejde. Musíš pridať.

  • Akí Francúzi mali akú potrebu ? Zobuď sa, Krapen.
   je to ako pri dvojičkách – ani vtedy sa nahlas nesmelo protirečiť oficiálnej verzii… v nato-ckých štátoch. Štáty s ako-tak samostatnou politikou – eu-a-nato-nečlenovia svojim obyvateľom po páde dvojičiek prinášali argumenty, z ktorých si títo obyvatelia mohli sami poskladať pravdivý obraz. Na SK sa tieto argumenty nedostali – kto by sa odvážil…?
   Polož si otázku, Krapen: Komu tieto teroristické ťahy prospievajú. Hm, pochybujem, že ti výjde, že francúzskemu veľmocenskému vazalovi.

 • Uz som to dnes pisal kdesi na diskusi v bulvari, ze Francuzi pravdepodobne bombardovali „na slepo“. Je to fraska pre francuzskych obyvatelov akoze teraz Francuzsko vracia uder Islamskemu statu pritom vacsina z teroristov, ktori v Parizi utocili boli francuzsky obcania takze problem mali asihladat inde nie v Syrii…..ale toto si este hodny cas nebudu chciet pripustit az kym bude situacia neunosna….

  Tak isto som pisal, ze tentokrat urcite neboli ziadne civilne straty lebo islo o bomby frnacuzske, ktore zabijaju len teroristov…..na rozdiel od tych ruskych, ktore zabijaju len civilov…a to niekedy aj den predtym ako vobec dopadnu….

  Napriek tomu, ze na vytipovanie si 20 cielov im stacilo len par hodin a to ani nemaju k dispozicii nielenze pozemne sily, ktore jedine dokazu spolahlivo identifikovat ciele ale nemaju dokonca ani druzice k dispozicii a nerobili ziadne prieskumne lety….

 • uvaha v troch bodoch je zaujimava a zaroven tazko zodpovedatelna z pozicie bezneho cloveka. Ak si niekto mysli, ze ma na to odpovede, tak je to sprosty naivista. Na to maju odpovede len samotne tajne sluzby a vojenski planovaci vo FR.

 • 1 francuzi rusi turci americania iranci iracnia … Maju povolenie na let a bojove misie nad syriou
  2 vededeli o tom davno je to len marketing lebo isil sa odtial davno stiahli
  3 akov bode 2 isil tam nie je ani nikto ako dnes isil povedali vynombardovali prazdne mesto

  • Odkial to mas ze amici a francuzi maju povolenie? Od koho? Od Asada alebo od BR OSN? Vsetky dalsie moznosti su nelegalne.

  • Legitímne povolenie a pozvanie legitímnej vlády majú len a len Rusi !!! Ostatné je zvoľa imperialistickej arogancie ktorá zarába na miliónoch mŕtvych už niekoľko sto rokov !!!
   Američania uvalili sankcie na Rusko a v plnej miere obchodujú s IS !!! Denno-denne odtiaľ odplávali tankery s ropou a nerastným bohatstvom ! USA obchodujú s Islamským štátom a nenávidia Asada lebo nebol poplatný ich politike ! USA použili chemické zbrane a do celého sveta roztrúsili že to urobil Asad ! Presne tak ako si odpálili dvojičky výbušninami Termity ! Už je vedecky dokázané že všetky tri mrakodrapy boli vysoko profesionálne odpálené aby sa zrútili do svojho pôdorysu rýchlosťou voľného pádu a rozdrobené takmer na popol ! Odborníci našli stopy po Termitoch – najúčinnejšia trhavina na svete ktorú vyrábajú len laboratóriá Pentagónu ! Takto špinavo postupujú USA a ich spojenci všade ! (nato majú tajné služby )
   Tony Blair pred nedávnom priznal že napadnúť Irak bol omyl ! Nech si každý urobí obraz ale musí čerpať z veľa zdrojov a pospájať si to lebo niektoré veci potom do seba pekne zapadajú !
   Viem len jedno – svet je zvrátený lebo „ľudia“ sa navzájom vyvtažďujú ! Za niektorými plačú a na niektorých kašlú !!!

   • Presne ako si napísal súhlasím zo všetkým a hlavne že rozumný človek už dávno nemôže veriť propagande USA a ich lízačov veď sa stačí pozrieť čo robia po svete a musí to byť jasné každému čo má v hlave aspoň štipku zdravého rozumu,a čo sa týka Francúzov, celá európa plače za cca 120 nevinnými ľuďmi to je v poriadku bol to ohavný čin to je bez debaty ale akosi zabúda plakať za tisíckami tiež nevinných ktorý zomierajú či už rukou fanatikov ktorých ako píšeš cvičia a podporujú USA alebo samozvaných tzv .Osloboditeľov ktorý prlietajú na vojenských lietadlách a bombardujú to čo si Sírčania vybudovali v mene Demokracie alebo skôr ekonomických záujmov USA,Francúzka,alebo Angličanov. Pre európske a svetové média títo ľudia ktorý zostali doma a zomierajú pre niekoho chamtivosť sú asi ľudia 2-3 kategórie a nestoja za zmienku ! Alebo o našich (EU) vraždách sa taktne nehovorí lebo to je iná smrť asi nejaká lepšia či čo.Je mi z toho čo sa deje v mene MAMONU na grc!!!!!!! Ľudia spametajme sa !

   • jaromír baborák

    ach ján,ján….

   • Tak hlavne termit neni vybusina len tak pre info… A nevyraba to len laboratorium v Pentagone, namiesat si to mozes dokonca aj ty sam , len tie zaklady chemie by boli dobre…
    Inak potom by si ako inak chcel zrutit budovu ak nie volnym padom ? Chces tam este namontovat raketu nech to ide rychlejsie ?
    No a taketo „odborne vedecke informacie“ citaju ludia, tak to potom urcite bude tak ako „uceni vedci co si nevyguglia ani co je termit a co to je vlastne ten volny pad a rychlost“ napisali.
    Mozno to pravda je a mozno nie a mozno sa usa s ruskom spolu smeju ako im ekonomika vzrasta vdaka ich spolocnemu planu na zbrojenie.
    Ale so zvratenostou ludi to je teda pravda …. az by sa nam niekedy hodil nejaky ten meteor nech nas vsetkych vyhladi a bude klud.

   • Vedecký dokázané???? A čo ty si ten vedec čo to vysetroval??? Doma máš zanalyzovane zvyšky pozostatkov budovy??? Alebo čo??? Ako môžeš veriť A písať takým hlupostiam?? Určite si čítal nejakú konspiracnu teóriu alebo pre istotu niekoľko ktoré sú tak akurát na zarobenie peňazí na nič iné nie sú dobre kazdy každý kto nejakú konspiracnu teóriu vyda zarobí len je to len ďalšia príležitosť zikat peniaze A samozrejme existuje množstvo ľudí ktorý nechcú veriť systému takže sa na tom dobre keseju 😀 prestaň čítať takéto knihy A články neprispievaj ľuďom ktorý ani nežijú V meste kde boli dvojičky ktorým je uplme jedno či to má niečo spoločné s termitom ide im iba O to že majú zaparkované svoje nablyskane červené ferari v ich novej veľkej vile….. dneska sa už nedá veriť ničomu proste ak chce niekto niečo fakt vedieť tak nech ide tam nech si to ibzrie zanalyzuje a potom si môže povedať ok tak fakt to nie je tak ako vravia….. ja na to nemám názor akceptujem to čo je no neberiem to ako pravdu lebo nič ňou neni keďže som tam nebol ako opisujem vyššie ak by som mal Počúvať tie stokrát Zreprodukovane reči vyšlo by mi že ľudia vlastne ani v lietadle neboli A vlastne ich riadili nejaké kačky no skvelé 😀 A je totálne jedni či USA alebo Rusko O USA každý vie lebo majú takú mentalitu všetko nsfukovat takže logicky je vždy V pozornosti aj to zlé naopak ruší sú konzervatívny takže nič čo robia mimo oči nevidí až tak najavo pritom možno zdôrazňujem možno robia to isté ako USA….. proste sa už fakt dneska nedá ničomu veriť….. vojna je biznis veľké peniaze sa tam točia a to vyhovuje obom stranám takže si nemyslím že bude niekedy vladnut mier na celom svete 🙁 bohužiaľ ale je to tak….. Never ničomu ak si to nevidel na vlastné oči iba zázrakom 🙂

 • vyborny komentar, idem si to prelozit do anglictiny a zdielat tu oveckam v kanade …

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Neuveriteľné, po roku a pol náletov a rozviedky Francúzi naraz objavili hlavné mesto IS

Pridaj komentár