(ne)Závadné symboly v našom živote

Posledné dni sa na sociálnych sieti a v médiách udialo niekoľko udalostí, ktoré sú dôležité z pohľadu toho, ako vnímame symboly, ako sa menia naše postoje v závislosti od miesta a času

Ľudská spoločnosť je dynamická, neustále sa vyvíja. V minulosti bol tento pohyb pomalý, dnes s rozvojom informatizácie sa stal naopak skoro až extrémne rýchly. Menia sa nielen hranice štátov, ale vznikajú a zanikajú aj rôzne hnutia, ideológie a aktivity. Je už ľudskou tradíciou, že spoločné záujmy a myšlienky vyžadujú, aby sa títo priaznivci navzájom identifikovali navonok ľahko identifikovateľnými znakmi. Kresťania používajú symboliku kríža, moslimovia zas polmesiac, čiernu a zelenú farbu, priaznici rôznych hnutí majú tiež svoje symboly.

Pokiaľ vznikne nejaká nová aktivita, prirodzene si zvolí buď nejaký nový symbol,  alebo použije existujúci, ktorému priradí nový význam. Takto sa z nevinného ornamentu hákového kríža (svastiky), ktorý bol v histórii symbolom večného kolobehu života a schematickým znázornením slnka stal symbol nacistického hnutia. Následky nacizmu v západnom svete dnes poznáme viac ako dobre, preto je tento symbol nežiadúci a jeho používanie minimálne podozrivé, ak nie rovno zakázané. Tam, kde sa však nacizmus nijako neprejavil, ako napríklad v hinduistickej kultúre, je svastika stále používaná v ornamentálnej tvorbe.

Rovnaký pohľad môžeme aplikovať aj na kultúrne zvyky. To, čo bolo v minulosti nevinnou a všeobecne oceňovanou komickou zábavou, ako je napríklad fašiangové prezliekanie sa do kostýmov opačného pohlavia nadobúda na pozadí tlaku kultúrneho marxizmu v západnej spoločnosti nebezpečný podtón.

Vráťme sa ku konkrétnym prípadom zo súčasnosti. Na sociálnych sieťach sa začala šíriť zaujímavá ikonografia, ktorá obviňuje americkú vládu z propagácie fašizmu. Je to kvôli tomu, že v Snemovni reprezentantov sa vedľa vlajky za rečníckym pultom po stranách objavujú zväzky tzv. „fasces“, ktoré používali talianski fašisti ako svoj symbol.

Snemovna reprezentantov - podium

Hoci som vedel, že slovo fašizmus je odvodený od slova fasces (Fasci italiani di combattimento), priznám sa, že som sa o tejto skutočnosti dozvedel až zo spomenutého príspevku. To však naznačuje, že použitie fasces sa nestalo zameniteľné s terorom totalitného talianskeho štátu pod vedením Duceho Benita Mussoliniho.

FascesFasces boli od čias Etruskov a neskôr aj v Rímskom Impériu symbolom moci a práva. Je to zväzok dvanástich prútov obopínajúci sekeru a dodnes sa používa v heraldike (napríklad štátny znak Kuby, Kamerunu, neoficiálny znak Francúzska), pri symboloch rôznych organizácií, škôl apod. Nedá sa teda povedať, že starobylý, všeobecne používaný symbol, náhodne zneužitý talianskymi fašistami je znakom fašizmu vo všeobecnosti. Na rozdiel od hákového kríža, ktorý bol ako symbol politickej strany použitý jedinečným spôsobom v časoch nacizmu, fasces sa v politike a v bežnom živote používali až príliš často na to, aby mohlo dôjsť k definitívnej dehonestácii symbolu. Aj preto je dnes v źápadnom ponímaní svastika negatívnym symbolom a fasces sa naďalej používa v pôvodnom zmysle na označenie práva a ako heraldický symbol moci.

Druhým prípadom bola požiadavka školy v Banskej Bystrici, aby sa deti prezliekali do šiat opačného pohlavia. Zdanlivo nevinná požiadavka, ktorá by v minulosti vyvolala búrku veselia na stranách rodičov, žiakov aj pedagogických pracovníkov. Ako som však už spomínal, to čo bolo kedysi zdrojom neviazanej zábavy, je dnes plánovitou činnosťou. Kultúrny marxizmus si zobral za cieľ zmeniť postoj spoločnosti ku svojim pevným kotvám ako sú patriotizmus, úcta ku historickým koreňom kultúry a hlavne stabilitu a pevný morálny imperatív rodiny ako základnej jednotky spoločnosti. Podpora LGBTI hnutia, homosexuálna výchova a tzv. rodové scitlivovanie sa dnes posúvajú z priestoru propagandy do priestoru výchovy od najútlejšieho veku. To má mať evidentne za následok degradáciu významu rodiny ako prirodzeného zväzku muža a ženy. Naopak vyzdvihuje sa hedonizmus, osobné slobody, ktoré umožňujú maximálne osobné pôžitky podporované a zabezpečované štátnou mocou a tzv. sociálne istoty opäť zabezpečované všemocným štátom. Niet divu, že v tejto dobe sú podaktorí rodičia viac ako nervózni pri každom náznaku podobných aktivít, zvlášť keď práve v tom období v kraji prebieha akcia „Mesiac LGBTI histórie pod Urpínom

Zaujímavá bola reakcia vedenia školy. Napriek tomu, že existoval kamerový záznam, kde riaditeľka školy priznala zámer nariadiť žiakom prezliekať sa, po proteste jedného z rodičov Jaroslava Kuracinu, nielen zmenila program, ale dokonca poprela, že škola vôbec o prezliekaní uvažovala. Práve táto podivná reakcia vedie k zamysleniu, či išlo skutočne len o náhodu, o veselé oživenie výukového procesu v zmysle dávnych tradícií, alebo skutočne o metodický pokyn v procese prípravy žiakov na „novú spoločnosť“ – bez pohlavia, bez zodpovednosti a bez budúcnosti.

Rovnako, s určitou mierou škodoradostnosti, stojí za povšimnutie aj útok vášnivých zástancov neomarximu, ktorý bez najmenších pochybností okamžite prijali „vysvetlenie“ školy a naopak obvinili Jaroslava Kuracinu zo šírenia klebiet, výmyslov. Dokonca sa na na niektorých portáloch a sociálnych sieťach objavovali aj návrhy na jeho obžalobu kvôli šíreniu poplašných správ, poškodeniu „dobrého mena“ školy a LGBTI organizácií

A k tomu Denník N napísal:

Riaditeľka Sedláčeková jeho verziu odmieta a stojí si za svojím vyhlásením. „Je to nedorozumenie a vysvetlila som to aj pánovi Kuracinovi. Prezliekanie za iné pohlavie nebolo témou žiadneho z dní, a už vôbec nie povinne,“ zdôraznila. Samozrejme klamala a spolu s ňou aj tento denník

Tento prípad nie je vôbec tak nevinný ako sa zdá. Poukazuje na reakciu ľudí, ktorí sú vystavení propagande a nátlaku tzv elity, ktorá sa v mene svojich sociálno-inžinierskych vízií rozhodla zmeniť celú spoločnosť. Z toho, ako sa do Kuracinu hystericky obuli „liberálne“ médiá, „správne mysliaci“ blogeri a tzv. osobnosti vidno, že udrel na citlivú strunu. Aj keď je pravda, že v minulosti by to nebol problém, doba sa zmenila. Nielenže sa zvýšil tlak na školy, aby sa viac venovali multikultúrnej a genderovej výchove, ale sa zvýšila aj informovanosť ľudí o tejto tématike.

Myslím, že týmto prípadom sa napätie nekončí. Naopak, ešte len začína. Eldorádo mimovládok sponzorovaných zo zahraničia a cez kamarátov vo vláde či v politických stranách aj z domácich zdrojov, prestáva byť kvôli zvýšenému povedomiu ľudí úplne bezpečným a nesmierne pohodlným živobytím. Zároveň školy stále chrlia absolventov s podivnými neužitočnými odbormi ako je špecialista na genderové štúdia, či multikultúrnu, alebo multietnickú výchovu. Ak nebudú chcieť títo absolventi stráviť celý život za pokladňou v Tescu alebo ako manipulant v nejakom sklade, skôr alebo neskôr sa pridajú na „správnu stranu“ a posilnia rady nadradenej elity. Voči národu, ktorý ich odmieta.

Zdroj:

47 komentárov

 • Pevne verím, že mi nebudete cenzúrovať môj nepohodlný komentár, lebo toto čo napíšem nebude pre propagandu alternatívnych médii nič príjemné. Osobne si nemyslím že je na tom karnevale mohlo byť niečo zlé. Z drobnej maličkosti sa nafukuje veľká aféra akoby mali pomaly detí v škole týrať.

  Mali by ste sa zaoberať radšej reálnymi a nie fiktívnymi problémami a to je výmmývanie mozgov detí a mládeže so strany cikví a zo strany kresťanských a katolíckych siekt. To je naozaj reálna hrozba: takto ohrozených na Slovensku je niekoľko tisíc detí.
  Viac tu http://krestanstvo.czweb.org/clanky/sekty-oficialne-podporovane-katolickou-cirkvou

  Na budúce radšej píšte články o kresťanských sektách: to je naozaj reálna hrozba pre vaše deti.

  • Reálna hrozba sú ľudia ako vy.

   • Reálna hrozba pre spoločnosť je pán Kuracina (ktorý incioval kauzu LGBT karneval), pretože jeho najväčším odberateľom je Saudská Arábia. Takže je zrejmé, že veľká časť zbraní od firmy pána Kuracinu skončí v rukách islamského štátu!!! Veľmi smutné, že islamský štát je podporovaný aj takto zo Slovenska.

    • Ak máš potrebu sa prezliekať (hoc si už teraz oblečený za idiota) môžeš sa prezliecť aj za devianta (bradatý muž naličený a oblečený ako kurva) ale nebudeš tu urážať poctivých ľudí ktorý sa brania podobným deviantom ako si ty.
     Neotieraj svoju hnisavú papuľu o cirkev, (katolicku) tá tu doniesla morálku, podľa ktorej su základy skoro všetkých zákonov v europe. To že aj v cirkvi su devianti podobný ako ty, za to mi nemôžeme tak ako cirkev. Cirkev nie je ľudoch ale o sposobe života, ale ateistický devianti by to museli najprv pochopiť ale sčím keď v hlave je nasraté.
     Každý človek má slobodnú vôľu, ak máš potrebu masturbovať nech sa páči, žiadny kňaz nebude nad tebou stáť aby ti to zakázal, cirkev vyhraňuje mantinely spôsobu života a je len na každom človeku ako to bude naplňať.

  • Eliminácia zakladných stabilných prvkov západnej civilizacie nie je realny problém? Sice pre teba je, tj že ešte treba vykonať veľa slaničkarskej prace aby sa to podarilo.

   • Je to síce veľmi populárna propaganda v alternatívnych médiach, že kresťanstvo nás zachráni od islamu, ale je to hlúposť a vyplýva to z nevedomosti ľudí ktorí kresťanstvo ani poriadne nepoznajú. Ako môže byť opozíciou voči islamu Katolícka cirkev táto šialená podivná sekta, ktorá veriacim zakazuje antikoncepciu, masturbáciu a prerušovaný pohlavný styk? http://krestanstvo.czweb.org/clanky/katolicka-cirkev-zakazuje-oralny-sex-a-masturbaciu
    (môj komentár je veľmi nepohodlný, len dúfam, že nedôjde k cenzúre)

    • Zamente slovo nepohodlny za slovo blby.

    • ak vam do toho mozem stupit. Islam aj Krestanstvo su rovnake. su to ideologicke strany, kde kazda trva na tom ze ona jedina je ta prava a obe maju za ciel ovladnut cely svet a teda vytlacit ostatne ideologie. Tudiz kazdy clen tejktorej strany, bude hajit svoje farby.
     Povazovat krestanstvo za pilier zapadnej civilizacie je spravny, ale nikde nieje napisane, nikde v objektivnych pisomnostiach, ze je to ten spravny pilier. spravny je len pre tych co maju v zapadnej civilizacii moc alebo benefit prevladaju nad zaporami.
     Tu objektivne tvrdim ze krestanstvo je pre mna prijatelnejsie nez islam, ale lenpreto ze je uz zdegenerovane a prakticky je to len akysi historicky kolorit nasich blizkych predkov, lebo pred 1400 rokmi tu ziadne krestanstvo nebolo a my sme tu boli hrdymi slovanmi.

     • Máš dobrú pamäť keď vieš čo sme boli pred 1400 rokmi.
      Moja pamäť tak ďaleko nesiaha ale s istotou viem, že nebyť kresťanských národovcov, typu Bernolák, Kollár, Hurban, Hodža, Chalupka a spol., dnes by sme nemali vlastný štát.

     • 😉 skor sa podakuj sionistom za vyprovokovanie světovém vojny, rozbitie rakuskouhorska a vytvoření národních utvarov ktore sa len handrkovali a pleticharcili.

     • Ľubomír Hančár

      „Nastolenie Svetovej republiky, idea po ktorej túžia všetky najhoršie živly rozvratu a ktorú tak sebavedomo očakávajú, je dnes pripravená na zrealizovanie. V tejto republike, založenej na princípoch absolútneho rovnostárstva ľudí a ich vlastníctva, budú odstránené všetky rozdiely národov, dokonca ani autorita otca nad svojimi deťmi, autorita verejnej moci nad občanmi, ani autorita Boha nad ľudským spoločenstvom nebude rešpektovaná. Ak sa tieto myšlienky zavedú do praxe, nastane vláda nevídaného teroru“

      Bonum Sane, Moto Proprio, 1920 A.D.
      – Pápež Benedict XV.

  • Kedze sa mi nechce dlhodobo vysvetlovat v ktorych oblastiach si malo informovany pastnem ti prispevok o cieloch sucasneho programovania deti.

   Vynimocne porusenie omerty.

   Kedze som nedostatocne vysvetlil tento bod “3. Vatikan stale ma pod palcom dost znacnu cast obyvatelstva planety.”, tak ti venujem trochu cas a da ti to odpoved na tvoje otazky.

   Ak by sme boli individualisti tak v ramci fauny/flory na zemi neprezijeme, kedze v ramci svojich fyzickych sil nedokazeme vzdorovat predatorom. Preto ludia zacali spolupracovat a vytvarali klany/spolocenstvo. Toto nam zostalo v genetickej pamati, aby sme naplnili danu potrebu aj potom ked nas spolocnost dokaze ochranit aj s malym mnozstvom energie (nastup novych technologii) zacali sme sa zhlukovat pod tzv. vyvesne stity. Vyvesnym stitom moze byt tvoja rodina, narod, specificka kultura alebo ideologia.

   Clovek sa kludne moze identifikovat s viacerymi vyvesnymi stitmi. Brani svoju poziciu a aj skupinu pod danym vyvesnym stitom.

   Pokial by nastrojom GP bola len vyssia porodnost islamskej komunity tak dojde k stretu dvoch roznych obrovskych skupin (chaos=strata kontroly).
   A preto potrebuje GP znicit vsetky vyvesne stity povodnej kultury, aby ludia z dovodu frustracie presli pod novy vyvesny stit (islam).

   Preto (LGBTI, gender rovnost) je tlaceny prave povodnym europskym kulturam, ale este som nevidel mimovladnych aktivistov aby svoju agendu presadzovali v islamskej komunite.

   S tymto bodom priamo suvisi aj bod “5. Papez Frantisek I. pracuje na demontazi tejto moci zhora ( liberalizacia )”
   Dojde k rozkladu cirkvi z vnutra. Kardinali nebudu pocuvat Papeza a zacnu prave pre pretlacovanie liberizacie vytvarat vlastne skupinky (roztrieztenost). Formalna struktura moci v ramci Vatikanu zostane, ale prakticky nebude fungovat. Tato roztrieztenost bude bezstrukturnym sposobom prechadzat na biskupske urady odtial na fary a neskor na farnikov. Vyvesny stit katolicizmus bude zniceny (30-40 rokov). V tom case budu znicene vyvesne stity rodina/narod/kultura (toto musis vidiet).

   Jediny nedotknuty vyvesny stit bude islam a cela Europa ho prijme kvoli frustracii (potrebujem sa niekde zaradit = geneticka pamat).

   Ja osobne davam globuk dole pred GP, kedze plan neobsahoval ziadne prudke otrasy v spolocnosti, ina vec su necons ktori tento plan dokonale dovrzali.

   Rozkol v cirkvi uz zacal.
   http://www.hlavnespravy.sk/kardinal-kasper-pripustil-ze-diskusia-o-diakonkach-moze-v-cirkvi-vyvolal-rozkol/780942

 • Bratranec mojej priatelky maturoval minuly tyzden. Otazka ktoru si vytiahol na ustnej skuske z ANGLICKEHO JAZYKA ma zarazila ( vedel som ze sa to deje ale az ma zamrazilo ): Aky je vas nazor na multikulturalizmus? Samozrejme chalan odpovedal spravne a teda tak aby to ‚vyhovovalo’… priviest dieta do dnesnej doby…aby sa ucilo to z coho je mne na grc…LGBTI multikulti a pod. Sorry za expresiva ale je to v pi** a poriadnej!!! Hanba kde sme sa to dopracovali!!!

  • Keď sa vysloví slovo multikulturalizmus, všetci si hneď predstavia inváziu poloopíc z krajín tretieho sveta.
   Málokto si ale uvedomuje, že Slovensko je a vždy bolo multikultúrne, žijú tu už dlhé stáročia vedľa seba rôzne národnosti a etniká. A až na zopár kritických bodov pri ktorých to zaškrípe, ide viacmenej o bezproblémové spolužitie, ak to porovnávame so súčasnosťou a dianím v západných krajinách.

   • Pravdepodobne patríte medzi poloopice,alebo do nejakej svinskej,zahraničnej mimovládky,ktoré treba z tejto krajiny vykopnúť.Ste mimo obraz,ale asi vedome.Koľko za tieto bludy platia?

   • Slovensko je krajina, kde spolunažíva viac či menej v pohode celkom zaujímavé množstvo národností, ale neviem, že či to je multikultúra. Slováci, Maďari, Rusíni, Ukrajinci, Poliaci, Česi majú jednu kultúru vychádzajúcu z kresťanských základov. K tejto kultúre sa veľmi ľahko a takmer bezproblémovo dokážu pripojiť a spolunažívať s ňou aj Indovia, Vietnamci a Číňania, ktorí sú najčastejšiie na našom území, už aj oni však tvoria určité komunity – ale ich kultúrne hodnoty sú veľmi blízke našim a tak ku stretom nedochádza. Akceptujeme (z nutnosti) aj spolunažívanie s Cigánmi, ktorí však už stáročia tvoria vlastné komunity a ich kultúra je osobitá a ťažko sa dá prispôsobiť našej. Je tam veľký časový posun kde oni sú viac menej zberači a kočovníci a naša kultúra už dávno funguje na výrobe a usadení sa na jednom mieste. Časť z Cigánov sa dokázala asimilovať, možno aj polovica počtu, ale pri takom tempe to zvyšku potrvá ešte ďalšie stáročia. No a potom tu boli nepriateľské kultúry, nad ktorými sa nám podarilo dočasne zvíťaziť a ktoré s takou láskou preferuje západ , najmä moslimovia. Tu nás asi bude čakať dlhý boj a možno aj ďalšia vojna, lebo oni nás jednoducho nepotrebujú – iba ako otrokov a neuznávajú naše hodnoty. Ich cieľom je okupácia a zničenie našej kultúry. Ich kultúra je založená na agresívnom náboženstve a posun v čase sa od vzniku islámu, neustále prehlbuje, lebo hovoriť o vývoji islámu, ktorý zastal niekde v roku smrti proroka je iba ťažko možné. Každá kultúra má samozrejme aj vínimky, ale na tom sa nedá stavať bezkonfliktné spolužitie, práve pre ich zanedbateľný počet.

    • Iste že je, každá z tých národností a etník má vlastnú a unikátnu kultúru – súbor zvykov a čŕt, ktoré ju charakterizujú. Slovensko je viac multikultúrne ako západné štáty ktoré nás kritizujú.

     • Presne to je i moj nazor. Europa ako celok, ze zavadzanie multikultury. To doteraz bola monokulturna? Ved len Slovensko, co kraj, to ine zvyky, narecie, kroje, ziadna monokultura. Pojdem do Polska, Nemecka, Francuzska, zas ine zvyky, tradicie, kuchyna.
      Eurobolsevici prave naopak zavadzaju monokulturu. Povinna anglictina, jednotne predpisy, zakony, regulacie. Este aj banany museli mat jednotnu velkost.

     • Presne tak, likvidáciou národných štátov, podporou invázie agresívnych a rozpínavých mohamedánov a podporovaním rôznych pochybných ideológií ide EU proti rozmanitosti našich kultúr.

    • Ľubomír Hančár

     Je rozdiel medzi spontánnym Multikulturalizmom a tým ktorý je riadený podľa princípov neomarxistickej postmoderny

     • To, čo presadzuje Brusel je genocída európskych národov a nie multikulturalizmus. Multikulturalizmus je u nás možný iba pri kompatibilných kultúrach.

   • Nastudujte si vyznam slova multikulturalizmus.

    • Pouč ma. Chceš tvrdiť, že SR nie je multikultúrna? :-)) To by išlo o ignoráciu všetkých iných národností a etník ktoré tu žijú.

     • On asi chce tvrdit, ze tu neexistuju ziadne narecia, ziadne kroje, piesne, jedla, ze Slovensko je vsade rovnake. Jak na Zahori, tak v Presove i na Liptove a Komarne. A ze tu nemame ani Ciganov, Zidov, Vietnamcov a ani Cechov a Talianov. Nemame ateistov, ani katolikov, ci pravoslavnych. Mame tu len monokulturnych euroobcanov.

     • Nepametam si, ze by sme si potykali, ale prosim. Takze znova.
      Nastuduj si vyznam slova multikulturalizmus.

     • Namiesto spamovania tým istým radšej napíš niečo k veci.
      Anonymom sa nevyká.

     • Takze podla teba tuna ziju nejake vecsie skupiny ludi pochadzajuce z rozdielneho kulturneho prostredia. Alebo budeme tvrdit ako „bolsevici“, ze to je vec krojov a nareci. Prosim, ziju tu ludia, ako Vietnamci, zopar ludi z moslimskych statov, hovorme vsak otvorene o tom ze sa zaclenili a nevytvorili tu ziadne kulturne geto. Ked bude vo v Budapesti byvat 50 Slovakov, podla mna to urcite neznamena, ze Madarsko sa stalo multikulturalne. Nasa kultura nieje diametralne odlisna od kultur narodnostnych mensin, skor by som povedal, ze priam velmi podobna. Bavit sa o ciganoch nema vyznam, u nich to je skor o kocovnom sposobe zivota a z toho vyplyvajucich navikov, ktore sa casom zdegenerovali do toho, co je to dnes.

     • Áno, presne to tvrdím, 500 tisíc Maďarov, 500 tisíc Cigáňov, 60 tisíc Rusínov, to je pre teba asi nič, čo? 😀 Presne toto je multikultúrna spoločnosť, my ju tu máme už od nepamäti. A nevidel si tu ešte geto? Bež sa pozrieť na luník, alebo do osád a uvidíš ho… no stále to ešte nie je také zlé, ako by to bolo, ak by to geto bolo mohamedánske a presne toto sem chce importovať EU. EU ktorá podporuje z nášho multikulturalizmu iba to najhoršie (chráni asociálov) a importuje sem ďalší nekompatibilný element – mohamedánov. Rozpínavý islam ktorý nezmenil svoj charakter od čias kedy o ňom písali štúrovci zlikviduje nielen kultúrnu rozmanitosť Slovenska, ale aj nás.
      Kultúra nie sú iba kroje, ale aj iné špecifiká, no v podstate sa dá súhlasiť s diskutérom vyššie… Svojim príspevkom si dokázal, že to ty nemáš v pojmoch celkom jasno…

     • Ja mozno nemam v pojmoch jasno, ale ty trpis rozdvojenim osobnosti alebo niecim este horsim. Ja som proti MULTIKULTURALIZMU, ktory nam chce sem EU naimplementovat, som dokonca aj proi nasmu clenstvu v tomto spolku, ale nechapem ako to moze vadit tebe, ked tvrdis, ze multikulturalizmus tu uz mame, tak potom co, zopar dalsich hore dole. A znovu tvrdim to iste, nemyslim si, ze tu mame skupiny pochadzajuce z totalne rozdielnych kultur. Ked su teda kroje ukazkov tych velkych kulturnych rozdielov, tak co potom napriklad vierovyznanie. Vecsinou su to krestania napriklad. To ze je slovensko rozmanite este neznamena automaticky ze je multikulturalne v pravom slova zmysle. Ja neviem pozri si cesku wikipediu, mozno pochopis o com hovorim.

     • Tvoj problém spočíva v tom, že keď vidíš niekde napísané slovo multikulturalizmus, tak ho hystericky odmietaš bez ohľadu na jeho obsah a na fakt, že multikulturalizmus tu už máme. Áno, máme ho tu už stovky rokov, či sa ti to páči alebo nie, pretože Slovensko nie je a ani nikdy nebolo etnicky a národnostne homogénnym štátom.

      Na druhej strane to, čo presadzuje Brusel pod názvom multikulturalizmus ním v skutočnosti nie je. Podporovanie mohamdánskej invázie nie je multikulturalizmom, ale genocídu európskych národov. Architektom imigrácie nejde o koexistenciu viacerých kultúr vedľa seba, ale o likvidáciu národných štátov, na ich troskách chcú vytvoriť európsky superštát, v ktorom už obyvateľstvo nebude súdržné na národnom princípe. Toto odmietam aj ja.

  • Souhlasím. A kde zůstala svoboda slova?! Tato doba je snad nejhnusnější v dějinách zemí Evropy.

 • Samozrejme klamala a spolu s ňou aj tento denník

  nebol by to jediny pripad ked DennikN vyslovene klame – necti si zakladnu novinarsku etiku, je to smutne ked si pomyslim pod akymi peknymi ideami bol DennikN prezentovany ked vznikal

 • Zozbierané rôzne škandály z celej Európy a USA, spojené so zavádzaním sexuálnej a genderovej výchovy do škôl:
  https://diskuter.wordpress.com/2015/01/09/sexualna-vychova-na-skolach/

 • Dozvuky prípady. Redakcii Hlavných Správ sa škola a s ňou spriaznená právnická kancelária vyhráža právnym postihom za zverejnenie „nepravdivej“ informácie:
  http://www.hlavnespravy.sk/extremisticky-dennik-aj-riaditelka-skoly-vinu-na-propagacii-gender-popreli-video-natocene-pocas-poslaneckeho-prieskumu-vsak-hovori-nieco-ine/787724

 • To ešte niekto normálny číta novinky mansjtra N? a podobné SMEtiská? Alebo to Jurko kvôli Medzičasu musíte? Je mi Vás poriadne ľúto:-)))

 • Juraj perfektne zvládnutá téma. Gratulujem. AJ na tomto príklade je zjavnékrtorým smerom ide Európa a nakoniec nám zostane ako spasiteľ Putin. Hoci to vôbec nebola jeho iniciatíva, zákony v Rusku prijíma Duma, zostal aj vďaka propagande jediným normálnym politikom (neberiem v úvahu Berlusconi – ten je už mimo) bojujúcim za normálnosť.

 • Juraj, super clanok ako vzdy, ale co je to za pondelok bez medzipriestoru, dnes nic ?

 • Ten záznam rozhovoru s riaditeľkou bol zverejnený až potom, ako riaditeľka spolu so svojim právnym zástupcom začali klamať, šikanovať a zastrašovať žalobami alternatívne médiá.
  Záznam bol zverejnený ako nutná obrana, o ktorej dovtedy riaditeľka nevedela že existuje a práve preto sa snažila až do momentu zverejnenia všetko poprieť a zamiesť pod koberec.
  Otázka teraz znie, či je ďalej spôsobilá vykonávať funkciu riaditeľky, keď je zrejmé že ide o preukázateľnú klamárku. Podľa mňa nie a mala by byť odvolaná alebo sama odstúpiť.

  • Na mieste rodicov , by som sa postavil za okamzite odvolanie riaditelky ,ktora nema ani moralne a podla jej vyjadrovania ani odborne predpoklady na vedenie skoly, nie to ucenia.V danom pripade by sa rodicia v BB mali do toho opriet.Ak nie, ,hrozi ze dalsia s takychto podporovanych akcii zasiahne do psychiky dietata. Ale to je len moj nazor.

   • Treba pocitat s tym, ze velmi vela rodicov je magorov vychovavajucich euroobcanov. Staci si pozriet volby. Naposledy Rakusko. Alebo parlament. Tie eurobolsevicky, co su tam na materskej, by svoje decka i donutili, aby boli inym „gender“. Taky Poliacik by vyhlasil, ze kazdy rodic ktory je proti, je pedofil, tak ako to verejne prehlasil pred referendom o tych, ktory nechcu, aby ich skolkarske deti ucili masturbovat a ku homosexualnym praktikam.

Pridaj komentár