Niektorí Židia nemali prežiť holokaust

V roku 1941 začala nemecká armáda obsadzovať územie dnešnej Ukrajiny. Začal sa obrovský bitúnok pre všetkých neukrajincov. Obete sa rátali na státisíce. Len židov bolo vo Volyni zavraždených 200 tisíc. A vždy keď boli vraždení židia, tak ich vraždili aj Ukrajinci. Aj bez Nemcov a z vlastnej iniciatívy. A keď nemohli vraždiť, lebo nemali čím, tak ich aspoň mrzačili doskami s nabitými klincami tak, ako napríklad v Tuczynie. Netreba pripomínať, že pre Ukrajincov to bol skvelý spôsob podnikania. Za krátky čas sa Ukrajina stala judenfrei. Nemci vtedy ešte nepotrebovali koncentračne tábory. Ukrajinci sami chytali skrývajúcich sa Židov. Na Ukrajine sa malé všade prítomne vtáčiky nazývajú slovom „židy“. A tak isto, ako keby išlo o vrabce, Ukrajinci nakladali s ľudskými bytosťami – Židmi.

Ukrajinský historik Viktor Poliščuk nazýva ukrajinský integrálny nacionalizmus rovno ukrajinským fašizmom, jeho tvorcom bol Dmytro Doncov. A jeho meno je dnes často spomínané na Ukrajine, samozrejme kladne. Ukrajinsky integrálny nacionalizmus bol základnou doktrínou UON-UPA, ktorej vlajka bola červeno-čierna. V roku 1993 bol ukrajinský historik Vitalij Maslovskij prepustený  z Ľvovskej Akadémie Vied, pretože mal negatívne názory tykajúce sa ukrajinských nacionalistov. V roku 1997 bol prvý pokus o jeho vraždu. Nepodaril sa. Zachránil ho náhodný okoloidúci. Zdarilo sa neskôr keď objavili sa prvé exempláre jeho práce „S kým a proti komu  bojovali ukrajinskí nacionalisti..“ Kniha bola vydaná v Moskve v roku 1999. Maslovky bol invalid. Zavraždený úderom do hlavy ťažkým predmetom a zhodením zo schodov.

„Buďte útočníkmi a dobyvateľmi“ písal Ukrajincom Dmytro Doncov.

Malosvkij v svojej knihe v úvode napísal „Dnes už nikto nie je prekvapený. Keď ulicami Ľvova a iných miest Haliča (a aj Kyjeva) defilujú účastníci ‚oslobodzujúcich bojov‘ v banderovskych rovnošatách, defilujú mládenci z pochodňami s dravým pohľadom v očiach (zatiaľ bez zbraní), keď pália kopce kníh na námestiach…“. Ten odvážny pán, ktorý za svoje názory a pravdu doplatil životom už v 90 rokoch minulého storočia poukazoval na „haličský fundamentalizmus“, propagovanie „doncovštiny“, stavanie pamätníkov SS-manom zo 14. Haličskej divízie strelcov SS Halicina, riaditeľom OUN-UPA E.Konovalcovi, A. Melnykovi, S. Banderovi, R. Šuchevyčovi, povznášanie vrahov Poliakov, Židov, Rusov a Ukrajincov na národných hrdinov Ukrajiny, pomenovávanie ulíc a námestí ich menami… Upozorňoval na to, že nad Ukrajinou sa opäť vznáša nenávistný duch doncovštiny a banderovčiny.

Pred pár dňami Fedor Gál protestoval proti extrémistom v Bratislave. Ten istý Fedor Gál, ktorý nosil čierno-červenú placku vo farbách OUN-UPA.

Niektorí Židia nemali prežiť holokaust napísal raz jeden Žid inému Židovi… a Maslovskij ani netušil, že raz iný Žid bude podporovať Banderovcov…

Mariusz Malinowski

10 komentárov

 • Poliaci by si mali dávať na kamarátov Ukrajincov veľký pozor
  Hovorca ukrajinského parlamentu Andrej Porubij požiadal Ukrajincov, aby zabudli na Volynský masaker a na priestupky UPA (Ukrajinská povstalecká armáda – Banderovci), pokiaľ “Ukrajina bojuje s Ruskom”. Záujemcovia o doslovné znenie správy sa môžu pozrieť TU.
  http://rusvesna.su/news/1466946134

  Varšava požiadala o odtajnenie ukrajinských archívov už pred rokmi bývalého ukrajinského premiéra Juščenka, ktorý vyznamenal Romana Šucheviča in Memoriam medailou “Hrdina Ukrajiny”.

  Štátne vyznamenanie banderovského Šucheviča, ktorý participoval aj na vraždení Poliakov vo Volynskom masakre, vtedy nemilo prekvapilo Poliakov.

  Parubij typickým neinteligentným spôsobom, charakteristickým pre politických predstaviteľov terajšej ukrajinskej junty v Kyjeve, zmietol poľské kritické stanovisko zo stola. “Je veľmi dôležité, aby naši bratia Poliaci v tomto čase, keď vrcholí ruská agresia na Ukrajine, keď ruské okupačné hordy stoja na ukrajinskej pôde, nevyťahovali náročné udalosti z našich spoločných dejín a nechali ich riešenie na neskoršie obdobie. Škoda, že dnes v poľskom Sejme prevládajú veľmi kritické vyhlásenia na adresu Ukrajiny,” posťažoval sa hovorca ukrajinského parlamentu.

  Pre Poliakov by však mal byť Parubijov komentár jasnou výstrahou, aby na Volynský masaker nezabúdali a obrazne povedané “neotáčali sa k Ukrajincom chrbtom”. To, čo Banderovi pohrobkovia – prívrženci Pravého sektora – dokázali robiť od roku 2014 na východných ukrajinských hraniciach, určite dokážu robiť aj na jej západných hraniciach. Hybridná alebo guerillová vojna, či terorizmus majú svoje špecifiká a postupy a nemyslím si, že poľská armáda a bezpečnostné sily dokážu úspešne čeliť všetkým prípadným výzvam.

  Rád by som pripomenul, že slovenskému prezidentovi Kiskovi nerobilo žiaden problém v roku 2014 v Bratislavskom prezidentskom paláci privítať ukrajinského prezidenta Porošenka, ktorý ani raz verejne neodsúdil sadistického ukrajinského vraha Banderu a jeho poskokov. Banderovci sa smutne preslávili vraždením Bielorusov, Poliakov, Rómov, Rusov, Tatárov, Židov a komunistov.

  Na druhej strane sa však slovenský prezident Kiska obáva o osudy demokracie na Slovensku a preto odmieta prijať v priestoroch Bratislavského prezidentského paláca Mariána Kotlebu. Pritom Kotleba na rozdiel od Banderu nikoho nezavraždil a na rozdiel od Porošenka ani nevydal rozkaz, aby armáda brachiálne ostreľovala civilné oblasti Donecka, takže nie je zodpovedný ani za smrť civilného obyvateľstva.

  V civilizovaných krajinách platí prezumpcia neviny, takže ja osobne Kiskov dvojitý meter v posudzovaní Porošenka a Kotlebu považujem za explicitný dôkaz politickej nekorektnosti a dvojtvárnosti slovenského prezidenta a za prejav jeho politickej arogancie.

  http://www.novysmer.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1594:qkdybych-ml-zapomenout-na-n-boe-na-nebi-zapome-na-mq&catid=39:historie&Itemid=50

  • „Rád by som pripomenul, že slovenskému prezidentovi Kiskovi nerobilo žiaden problém v roku 2014 v Bratislavskom prezidentskom paláci privítať ukrajinského prezidenta Porošenka, ktorý ani raz verejne neodsúdil sadistického ukrajinského vraha Banderu a jeho poskokov.“

   Americký riťolez Kiska by ti po vzore USA odpovedal, že Porošenko je síce gauner, ale je to „náš“ gauner.

  • Je chudák dosť slabý, nad vodou ho drží len podobnosť so súdruhom Gustávom Husákom, inak jeho reči a prejav sú srašne slabé aj po formálnej stránke, po tej obsahovej musí byť aj Bútora z neho dosť neštastný. Obávam sa, že na Kotlebu, Fica, Dzurindu a ani Mečiara nemá.

 • Nie všetci Židia sú sionisti, prahnúci po zisku a nie každý sa riadi nenávistným učením tohto pána (ktoré treba spolu s islamom zakázať pre šírenie neznášalivosti): http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/235920-nezidia-su-na-svete-na-to-aby-sluzili-narodu-izraela-tvrdi-rabin/ . To komu sa narodíš si nevyberieš. Ale charakter a neskoršie smerovanie si väčšina môže vybrať sama. Ľudí treba súdiť za konkrétne skutky a nie za to, do akej rodiny sa narodili.

 • Ked Slovaci nemali hrdinov v 19 storoci tak si zvolili ako romantickeho hrdinu Jura Janosika = zbojnika
  Dalo sa to pochopit
  Viem pochopit ked Ukrajinci z nedostatku inych hrdinov sa hlasia k Banderovi a trocha si ho „vylepsia“. Ale ked sa zacinaju hlasit k jeho metodam a skutkom jeho nasledovnikov tak zacinam byt velmi nervozny, lebo konci kazda sranda ked sa vytahuju zbrane a likviduju ludia
  A zda sa ze jeho nasledovnici netrpia nedostatkom nabojov a ani odvaha byt agresivni voci slabsim im nie je cudzia (vid cez google Vita Zaverucha alebo aj znama pilotka Savcenkova)
  A clovek sa nestaci divit ….. kam dospeli

  • Ten Juraj Jánošík žil vo feudalizme. Inak povedané otrokárstve, horšom ako bol nacizmus. Medzi práva feudálov patrilo napríklad právo prvej noci, právo beztrestne zabiť poddaného a mnohé ďalšie, ktoré si neskôr nedovolili ani nacisti a boľševici. Jednoducho poddaní boli majetok, rovnaký ako krava, koza, alebo kôň a pán si s nimi mohol robiť čo chcel.
   A proti takejto diktatúre sa vzbúril Jánošík. V kontexte tej doby bol skutočným hrdinom, posudzovať ho optikou dnešnej doby ako zlodeja alebo zbojníka je nezmysel.

   • rozlisujme trocha feudalizmus stredovek a nevolnictvo. Poddany nikdy nebol v postaveni otroka (mozno este tak v rusku) ale v o dost lepsom postaveni co sa trocha zhorsilo prave v dobych nepokojov akymi boli aj rakocziovske povstania ked zil Janosik
    Mimochodom tieto povstania podnecovali turci aby oslabili habsburghovsku risu a mohli ju dobyt (nastastie sa im to nepodarilo)
    Odporucam precitat knihy francuzkych historikov ako Le Geof alebo Regine Pernoudova pripadne Johnosona
    Nase vnimanie stredovekych dejin je ovplyvnene mytami. (ktore vtedy sluzili na presadenie noveho svetoveho poriadku)

    • „nikdy nebol v postaveni otroka (mozno este tak v rusku)“ Historik…čo do toho ťaháš Rusko, si pozri dejiny a zistíš že 1. v Rusku nebolo nikdy otroctvo ale nevoľníctvo, 2. Rusi zrušili skôr nevoľníctvo ako Usáci a ich po*ebaná demokracia, otroctvo !

 • Co dodat, asik pravdive … aj ked smutne

Pridaj komentár