Noční vlci alebo keď má EÚ z hanby kabát.

Noční vlci foto: Noční vlci

Poľské úrady odopreli ruským motorkárom vstup na územie EÚ. Keďže je ťažké odlíšiť nočného vlka od bežného mototuristu, podliehali dnes motorkári na hranici dôkladnému vyšetrovaniu. Hľadala sa zámienka, „závadový“ symbol, čokoľvek.

10 motorkárov cez pozorné oko poľských colníkov neprešlo (ďalšia to ťažká rana Putinovmu imperializmu). Koľko ich prešlo, to sa zistí na spomienkovom podujatí pri pamätníku  Poliakov zavraždených v roce 1943 při Volyňskom masakri. Desať motocyklistov sa vrátilo do bieloruského Brestu. Zajtra (utorok) usporiadajú tlačovú konferenciu. [zdroj]

Myslím, že tá tlačová konferencia bude vďačným zdrojom hlavne pre ruské masmédiá. Mám taký pocit, že Poliaci vo svojej „jasánkovskej“ horlivosti urobili presne to, čo si ruské masmédiá tajne želali.

 Čo sa týka spomienkovej akcie ohľadom Volyňského masakru, možno by niekto upodozrieval Nočných vlkov z toho, že ich zámerom je jatriť historické ukrajinsko – poľské rany a tak komplikovať poľskej vláde podporu banderizujúcej sa Ukrajiny. Lenže Noční vlci si uctili aj pamiatku poľských dôstojníkov popravených stalinskými oddielmi v Katyni.

Nedávno som čítal v denníkuN, že Nočných vlkov čakajú v Poľsku protesty poľských motorkárov. Zrejme je ešte aj iné Poľsko, než je to v denníkuN, kde sa písalo:

Ohlásenie ich turné sa hneď stretlo s odporom v Poľsku, kde sa miestni motorkári rozhodli, že sa pokúsia zablokovať Nočným vlkom cestu“ [zdroj]

Na hranici sa však dialo niečo iné:

Na polské straně hranice čekaly ruské kolegy polští motorkáři, kterých byla asi stovka. „Jestli Nočním vlkům třeba jen zkřiví vlas na hlavě, bude to pro nás ostuda. V Polsku jsou všichni bikeři našimi hosty, musíme jim pomáhat a bránit je,“ řekl ruským novinářům jeden z polských motocyklistů. Dodal, že pokud se výprava Nočních vlků Evropou neuskuteční, pojedou polští motorkáři po bojové cestě Rudé armády sami místo nich.“ [zdroj]

Zdá sa, že nemalé množstvo Nočných vlkov sa predsa len na územie EÚ dostalo. Je naozaj ťažké odlíšiť bežného mototuristu od Nočného vlka, pokiaľ ten nemá na sebe symboly. Kolegialita motorkárov  je zjavne silnejšia ako prekáračky jednotlivých vlád, zdá sa, že jednotlivých ruských motorkárov bude sprevádzať omnoho početnejšia skupina motorkárov domácich.

Objavujú sa hlasy a to nielen v Poľsku, že ruských motorkárov by mali šikanovať policajné zložky a čo najviac im znepríjemniť pobyt v Únii. To je presne tá vec za ktorú sa najviac hanbím, aj keď taká výzva  svedčí  v prvom rade o tom, kto ju vyslovil a až potom niečo o Únii a dúfam, že žiaden policajt jej nepodľahne.

Našich 75 osobností napísalo okrem iného: „Neexistujú nijaké záruky, že Noční vlci sa počas svojej demonštrácie sily zdržia provokácií a budú dodržiavať zákony krajín, v ktorých sa chcú pohybovať.“ (zdroj)

Neznámy vtipálek do  diskusie napísal voľne citujem: „ale toto platí aj pre nejedno rumunské auto s posádkou, ktorú nechcem bližšie opisovať, aby som neporušil kódex diskutujúceho. Mohli by osobnosti spraviť ešte jednu výzvu aj týmto smerom“.

Odkaz na zdroj tentokrát nedávam, diskusia bola medzitým zrušená.

Verím, že slovenská polícia bude konať rozvážne a nenatropí Slovensku žiadnu hanbu v tejto veci. Motorkári odídu za deň, dva, hanba by rezonovala možno aj roky.

Ruskí motorkári v Braniewe. Kaliningradská vetva nočných vlkov to mala jednoduchšie, pretože napriek všetkému poľskému vreskotu o potrebe sankcií, nechcú sa v Poľsku vzdať príjmov z malého pohraničného styku. Sankcie a boj na Ukrajine je pre mnohých priorita, ktorej by mal svoje príjmy a osud podriadiť občan EU, ale vždy ten druhý…

3 komentáre

 • Myslím, že aj keď to nebolo v prvom pláne, tak táto akcia veľmi pomôže Rusku!
  Pomôže v zmysle, že od tejto chvíle sú všetky „mimovládky“ platené USA kedykoľvek – nevpustiteľné- na územie Ruska.
  Dôvod môžu kľudne opísať z Poľského hlásenia pohraničníkov.

  Je smiešne, že naša vlastná imbecilita dáva do rúk tromfy Rusku.

  Tak ako naše „humanitárne bombardovanie“, „bezletové zóny“, Kosovo, „koalícia ochotných“, namiesto rezolúcie OSN ….
  …. budem s potešením sledovať zavíjanie našich tzv. „osobností“, keď podobne nevpusti Rusko nejakého nášho nastrčeného soroš panáka…
  … to bude iná muzička….

 • Kam to ten svet speje? Americké tanky pri prejazde v Česku sú symbolom mieru a ruskí motorkári ,ktorí si chcú uctiť padlých za víťazstvo nad fašizmom sú v Poľsku a Česku agresivni provokatéri! Ten svet sa tuším načisto zbláznil…

  • No Polsko ma opat svoje imperialne chutky a typicke vlezdoprdelizmus.Z historie, chceli spolu s Hitlerom utocit na vychod, dokonca mali s nim dohodu o neutoceni.Za obcianskej vojny na uzemi ZSSR zase potopili bielogvardejcov a nechali ich vykrvacat a tym napomohli bolsevickemu rezimu. No a teraz su len v USA zadku.Skolili ostrelovacov a rozvraccov pre Majdan, dodavali zbrane a jednotky bojujuce na strane Kyjevskej poprevratovej chunty.Tak co sa cudujeme, soda tych tisicov vojakov cervenej armady, ktori nemuseli zomierat,ale mali zastat na hraniciach.

Pridaj komentár