Noční vlci na Slavíne.

Tak a je to za nami. A bez hanby pre Slovensko.

Hospodárske noviny monitorovali priebežne situáciu a článok niesol akčný nadpis „Noční vlci si na Slavíne uctili vojakov červenej armády. Ich príchod vyvolal nepokoje“.

Nepokoje (nekonal sa žiaden Baltimor) pravdepodobne spočívali v tom, že polícia z priestoru vypoklonkovala jedného (alebo troch ?) „ukrajinca„. Údajne v rámci prevencie pred tým, že by sa mohol dostať do fyzického konfliktu s ostatnými účastníkmi zhromaždenia. Podľa denníkaN istého Juraja  ostatní účastníci zhromaždenia pri tej príležitosti počastovali pokrikom vrah a fašista.

Noční vlci dorazili na Slavín o 15:30 a akcia skončila o 16:10. Keď kládli vence, stovky účastníkov(odhady sa pohybujú od 500 do 700 a viac) skandovali Rossija, Rossija.

Pobyt na Slavíne a v Bratislave bol iste pre Nočných Vlkov jednou z príjemnejších epizód ich európskej cesty.

Podľa televízie Life News bola zastávka v Bratislave pre ich cestu dôležitá, stretli sa tu skupiny, ktoré z dôvodu predpokladaných problémov pri vstupe do EU prechádzali jednotlivo cez rôzne štáty.

Takže už môžeme zhodnotiť. Slovenská vláda svojím rozvážnym prístupom k európskemu „turné“ Nočných vlkov konala tak, ako bolo v danej situácii potrebné konať.

A na druhej strane poniektoré „osobnosti“ ukázali slovenskému svetu, že zatiaľ nie sú zrelé na funkcie, kde by získali možnosť riadiť osud nás, bežných občanov Slovenska.

Pridaj komentár