Noční vlci prídu do Bratislavy 2 mája.

slavin

Noční vlci navštívia v jednotlivých krajinách niekoľko miest, kde sú pochovaní ruskí vojaci. Patrí medzi ne aj bratislavský Slavín

(foto: jlascar CC-BY 2.0)

 

Oznámil to na tlačovej konferencii Tajomník veľvyslanectva pre kultúrne otázky Sergej Čerkalin. Noční vlci položia vence na Slavíne a budú pokračovať ďalej do Viedne.

Tlačový atašé veľvyslanectva Alexej Kulagin sa na tlačovej konferencii venoval otázkam na tému druhej svetovej vojny, situácie na Ukrajine  a Slovensko Ruským vzťahom poznačeným ukrajinskou krízou. Vyjadril tiež

znepokojenie ohľadom vstupu vojenských  jednotiek USA, Kanady a Veľkej Británie na ukrajinské územie. Vojenské jednotky z týchto krajín sa podieľajú na výcviku ukrajinských gardistov.

Denník SME dnes v autorskom článku vyjadril svoje pohoršenie nad tým, že tlačový atašé odpovedal iba na vopred zaslané otázky a odpovedal z podkladov, ktoré si na základe vopred zaslaných  otázok pripravil.  V článku je tlačová konferencia označená ako divadlo za ktorým vidí autor zo SME snahu vyhnúť sa nepríjemným otázkam.

Alexej Kulagin tento prístup obhajoval tým, že po tlačovej konferencii ambasáda poriadala inú akciu, o čom informovala v pozvánke.  SME sa možno dotklo aj to, že žiadnu pozvánku na tlačovú konferenciu neobdržalo.

Komicky v tejto súvislosti (kritika údajnej snahy vyhnúť sa nepríjemným otázkam) pôsobí prvá veta pod autorským článkom SME  v znení: Pod týmto článkom nie je možné diskutovať. Vysvetlenie nájdete tu.

2 komentáre

  • Chystám mávatká, teraz viem že aj Noční vlci chcú pre nás krajšie miesto na zemi 😀

  • Chudacikovia v SME, nedostali pozvanocku 😀

    Je vtipne, ze nariekaju zrovna ti, ktori vo vlastnych „moderovanych“ diskusiach filtrovali „nevhodné príspevky“ a robili „z našich diskusií krajšie miesto na zemi“.

    Vraj „dôvod je úplne jednoduchý: pokiaľ nevieme diskusiu skontrolovať, pokiaľ nevieme zabezpečiť, aby na našom webe neboli vulgárne, rasistické, agresívne alebo lživé príspevky, sme nútení niektoré diskusie neotvárať. Nie, nie je to cenzúra. Je to zodpovedné rozhodnutie“ 😀

    No, velvyslanectvo asi postupovalo rovnako a nepozvalo zaujate a manipulativne media 🙂

Pridaj komentár