Noční vlci – tlačová konferencia v Breste.

Včera 27 apríla motocyklisti z klubu Noční vlci dosiahli poľské hranice. Tam ich čakalo milé gesto od bieloruských pohraničníkov, ktorí každému z nich podali ruku. V Bielorusku Noční vlci navštívili pamätníky Kurgan Slavy a Katyň. Ich pobyt v Bielorusku sprevádzali sympatie miestneho obyvateľstva. Za vojny totiž nacisti porobili v Bielorusku naozaj strašné veci a neskôr za to draho zaplatili pri operácii Červenej armády s názvom Bagration.

Úplne iná situácia nastala na poľskej strane. Vedúcemu kolóny Andrejovi Bobrovskému anulovali platné schengenské vízum a celkovo podľa jeho slov sa poľské orgány právali neprimerane. 3 hodiny držali motorkárov na výsluchu, neposkytli nápoje ani možnosť občerstvenia, a to za horúceho a dusného počasia. Bránili situáciu fotografovať a snímať na video. Pri hranici lietali vrtuľníky a bolo vidieť policajnú zásahovú jednotku.

Vzhľadom k situácii prišiel urýchlene z Moskvy hlavný predstaviteľ klubu Noční vlci Alexander Zaldostanov, známy aj pod prezývkou Chirurg (podľa pôvodného povolania, bol zubný chirurg). Dnes (28.4.2015) vystúpil na tlačovej konferencii na ruskom konzuláte v meste Brest.

Alexander Zaldostanov (video):

Tým, ktorí iniciujú túto rusofóbiu, hovorím – dohráte. Práve na tejto rusofóbii skončíte. Nechcem menovať a riešiť konkrétnu osobu, ale hovorím všeobecne. Okrem toho, som vďačný poľským ľuďom za ich podporu, povedal som to na tlačovej konferencii. Nedávajte mi rôzne provokačné otázky, sami si na ne odpovedzte – ako toto všetko môže skončiť, ak táto hystéria bude pokračovať. Viete, niekedy zbabelý človek je ako krysa v kúte. Krysa môže vyraziť a hrýzť. Aj vystrašený zbabelec môže vystreliť. Myslím to vážne. Všetka tá hystéria môže sa dostať do stavu, že niekto stlačí spúšť. Čo sa stane potom, to nie je asi nikomu potrebné vysvetľovať.

Udalosti na poľskej strane hranice nazval Zaldostanov „lacným provinčným divadlom„. Uistil reportérov, že Noční vlci Európou prejdú. Podrobnosti akým spôsobom to spravia odmietol uviesť.

Alexander Zaldostanov sa poďakoval bieloruským úradom za ústretovosť a priateľstvo. Na konferencii vystúpil aj ruský konzul v Breste, ktorý povedal, že udalosti na poľskej strane hranice „neboli náhodné„.

Zdroj: krimi Ukrajina

Pridaj komentár