Nová televízia IN TV so správami nového typu

Televízie sú dnes poplatné dvom základným zásadám – musia byť bulvárne, aby oslovili čo najširší okruh divákov z čoho vyplýva maximálna výťažnosť reklamy a zároveň sú prostriedkom propagandy majiteľov televízie, čo znamená, že hlavne správy sú zámerne manipulované.

Nová terestriálna televízia IN TV má ambície aspoň čiastočne narušiť tento zabehaný model. Vzhľadom na to, že je šírená digitálne cez sieť pozemných vysielačov, oslovuje väčšinu obyvateľov Slovenska. Napriek tomu nie sú správy politicko-korektné, nedozviete sa v nich ako je Slovensko povinné pomôcť trpiacim matkám s deťmi, ktoré zlí diktátori vyhnali z vojnou postihnutých krajíín. Dokonca ani neuvidíte obraz šialeného Putina, ktorý hneď zajtra zaútočí na každú európsku krajinu v dosahu svojich rakiet. A čo je pre niektorých zrejme najväčší kultúrny šok, správy neobsahujú žiadne mačiatka, koníky, kravičky a žirafy.

Okrem bežného spravodajstva sa chce televízia zamerať na niečo, čo skôr zodpovedá realite. Cez hranice sa bez akýchkoľvek prekážok valia státisíce nadržaných rozzúrených mladých chlapov, Putina Európa už akosi nezaujíma a tam, kde konkurencia ukazuje mačiatka sa budete dozvedať napr. o korupčných kauzách na Slovensku, o bezmocnosti polície podriadených nutnosti poslúchať oligarchov, dodržiavať nariadenia Bruselu a všemocných mimovládok, alebo ďalšie politicky nekorektne spracované informácie.

Správy IN TV zatiaľ nie sú ako ostatné. Nalaďte si novú telestriálnu televíziu, resp. vyhľadajte v ponuke Vášho operátora a sledujte. 

Nakoniec, posúďte sami na Televíznych správach zo včerajška.

9 komentárov

Pridaj komentár