O Ficovej motivácii

Konanie a činy Róberta Fica sú poháňané dvoma hlavnými témami – súkromno-finančnými a vykonávaním dohôd a príkazov z Bruselu resp. Washingtonu. Ako sa s tým zhoduje rétorika úplne odlišná od toho, čo Fico koná?

Vysvetlenie je vcelku jednoduché. Róbert Fico, ako jeden z mála na Slovensku, už dávno pochopil, že pri politike vôbec nejde o realitu, o skutočnú aktivitu, čísla a dopady jeho politiky na bežných. Politika je len divadlo, je to druh reklamy, tzv. politického marketingu, kde dobrá prezentácia, dobrá reklama donúti nakoniec ľudí hodiť hlas jeho strane a tým mu zabezpečiť víťazstvo vo voľbách.

Takže úplne stačí, keď sa bude venovať nesmierne podrobným a veľmi častým prieskumom verejnej mienky a hovoriť presne to, čo chce národ počuť. To, že jeho konanie bude v rozpore, už nejako zakryje, alebo propagandou prekrúti.

Posledným príkladom bol let amerického vojenského lietadla C-130 Hercules, ktoré v rámci vopred plánovaného výcviku kopírovalo terén na Slovensku a podľa bulvárnej tlače išlo o „neznáme lietadlo“. Tieto aktivity sa vykonávajú v súvislosti so zapojením Slovenska do médiami podporovanej vojny s Ruskom na Ukrajine. Predseda vlády na základe prieskumov vie, že nálada voči USA, NATO a názor slovenských voličov na úlohu Západu na Ukrajine je diametrálne odlišný od nadšeného vírenia vojnových bubnov v hlavnom prúde masmédií. Samozrejme, že súčasná vláda jednoznačne podporuje NATO pri týchto prípravách a je mimoriadne súčinná pri akejkoľvek požiadavke NATO a americkej vlády. Ibaže potichu a pod pokrievkou.

Preto všetky vojnové prípravy sa dejú bez vedomia Ficových voličov a keď dôjde k niečomu ako hrozivý let amerického lietadla nad slovenskými obcami, pred očami desiatok tisíc ľudí, situáciu prejde mlčaním alebo len tlačovou správou, ktorá sa však ďaleko nedostane a ľudí nenapadne spochybňovať „mierotvorcu“ Fica.

Je to inak presne rovnaký postoj ako s imigrantami – slovenskí voliči jednoznačne nechcú imigrantov napriek oslavným ódam médií. Ibaže Brusel už rozhodol, že kvóty budú a preto Fico poslušne plní domácu úlohu. Podpísali sme s Rakúskom dohodu o príjme 500 žiadateľov o azyl do Gabčíkova a pre rakúsku tlač sa Fico vyjadril, že Slovensko prijme ďaleko viac imigrantov. Pre Slovákov však opäť tvrdí niečo iné – vraj bude prihliadať k výsledkom referenda v Gabčíkove.

Schválne, vy Ficovi veríte? Ja nie…

[sociallocker][/sociallocker]

Zdroj:

6 komentárov

 • Pingback: Je po voľbách, chystajme sa na “utečencov” – MEDZIČAS

 • Americký veľvyslanec o Ficovi: „Rétorika je možno iná, ale podpora jednotného sankčného režimu v Bruseli je totálna. Takže nie rétorika, ale skutky sú naozaj dôležité.“
  zdroj: http://www.teraz.sk/slovensko/velvyslanec-usa-theodore-sedgwick-na-slo/142404-clanok.html
  Ale toto nie je len problém Fica, ale celého štandardného politického spektra, ktoré slúži zahraničným záujmom.

  • Možno by si ľudia do nemoty kritizujúci Fica za postoj v geopolitickom konflikte na Ukrajine mali uvedomiť niekoľko vecí:
   1) Fico je jediný politik v strednej Európe, ktorý je hodnotený tak, že sa pokúša sedieť na 2 stoličkách. Nerozhádzať si to ani s jednou zo strán sporu, ktorý prebieha na Ukrajine. A navyše, podľa (nie slovenských) hodnotení, sa mu to aj darí, čomu sa niektorí aj otvorene čudujú.
   2) To, že sa na Slovensku nepodarilo vybudiť protiruskú hystériu, je aj zásluha R. Fica. Pretože tlaky na neho boli od počiatku enormné, len si spomeňme na všetkých tých „analytikov“, ktorí nám realitu na Ukrajine vykladali tým jediným „správnym“ spôsobom. Ktože to ich výklady podporoval? No, pokiaľ viem ja, tak predovšetkým predstavitelia súčasnej slovenskej opozície a v poslednej dobe predovšetkým slovenský prezident! Že sa to nakoniec nepodarilo, je zásluha aj slovenského premiéra, ktorý zvolil – veľmi rozumne – nie proruskú rétoriku, ale rétoriku neutrálnu („neveriť ani jedným, ani druhým“). Osobne si myslím, že presne to zodpovedá slovenskej mentalite (mýlia sa tí, ktorí vidia Slovákov ako väčšinovo proruských, to je záležitosť výraznej menšiny Slovákov).
   3) Na Ukrajine sa pustili do zápasu dve svetové superveľmoci: Rusko a USA. Ak si niekto myslí, že by sa v takejto situácii mali Slováci jasne postaviť na nejakú stranu a navyše k tomu ešte aj hlasno kričať, tak možno len povedať, že taký človek ignoruje nasledujúce skutočnosti: už aj niektoré analytické správy západnej proveniencie tvrdia celkom otvorene, že USA sa priamo podieľali na zmene režimu na Ukrajine a priamo sa tam angažujú. To niečo vypovedá o schopnostiach a možnostiach americkej vlády v našom priestore (túto vetu by som najradšej podtrhol aspoň 20x). Na Rusku sme zasa existenčne závislí energeticky a budeme jeho spoluprácu potrebovať aj pri vybudovaní alternatívneho energetického prepojenia, ak bude Ukrajina vyradená z tranzitu energokomodít. Lenže aj tá Ukrajina by sa mohla stať v budúcnosti významným konzumentom energonosičov tranzitovaných cez Slovensko (možno z opačného smeru) alebo alternatívnym územím pre časť potrubia nového tranzitného plynovodu vedúceho do Turecka – v prípade problémov s maďarským úsekom. A Ukrajina má tiež nejaký postoj. Ak chce slovenský prepravca plynu vytvoriť alternatívnu trasu z Turecka na západ (+ reverz), potrebuje teda nielen spoluprácu Ruska, ale aj spoluprácu Bruselu (vieme, aké postoje zastáva v súvislosti s Ukrajinou) a predovšetkým spoluprácu USA, ktorá by mohla taký projekt aspoň ticho „tolerovať“. Nebudem vysvetľovať prečo, treba rozmýšľať a domyslieť si. Takže v takýchto súvislostiach ja chápem konanie R. Fica.

   Absolútne identická je situácia ohľadom utečencov: v situácii, keď všetky krajiny Európy ohlasujú dobrovoľné príspevky v počtoch tisícov(!) prijatých utečencov, naša vláda ohlásila 100. Skúsme si položiť otázku, či je možné s takým postojom ísť na rokovanie rady ministrov EÚ a byť úspešní. No, len veľmi ťažko. Čo teda k svojej ponuke pridala slovenská vláda? 500 (možno viac) utečencov, ktorých prijmeme dočasne(!) a navyše pod jurisdikciou Rakúska!!! Teda Rakúšania budú za nich nielen právne zodpovedať ale preplácať väčšiu časť nákladov spojenú s ich pobytom u nás. Tak sa naše „čísla“ utečencov približujú tomu správnemu „dobrovoľnému“ pomeru, len štruktúra je zásadne iná. Zatiaľ čo inde budú prijímať natrvalo tisíce utečencov (pozri napr. ČR, kde to má byť vyše jednej tisícky, ak si to dobre pamätám z jedného článku), u nás to bude 1 stovka a ostatných len prerotujeme.

   Ak je toto pre niekoho dôvodom na kritiku, tak si asi neuvedomuje európsku realitu a siločiary vplyvu v EÚ. Pretože v skutočnosti nám našu „vychytralosť“ možno iba závidieť. A aj nám ju závidia.

 • Fico je Fico… o tom niet pochyb… problem je ten zvysok politickej sceny, kde sa nenajde ani jeden parlamentny politik, ktory by vytvoril voci nemu – v nosnych temach: UA, agresie NATO, servilita EU, utecenci a zamerna likvidacia vztahov EU-Rusko… ci TTIP – zmysluplnu opoziciu… Este aj protestna volba Matovica + comp. je zmarena spojenim s Lipsicom ! Po volbach sa potom niekto bude divit, ze M.Kotleba sa dostane aj napriek masivnej negativnej propagande do parlamentu ? Uz len system informovania mainstreamu o jeho cinnosti ako predsedu VUC je dokonalou manipulaciou a zaroven motivaciou pre volica …

 • krajšie zajtrajšky

  Aj Kádafímu povedal to čo chcel počuť,že Bulharské sestričky sú páchtelky.

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo O Ficovej motivácii

Pridaj komentár