O hodnotení skvelého diplomatického ťahu Róberta Fica

Premiérovi Róbertovi Ficovi sa podaril zaujímavý ťah. Predstavte si, že sa mu ako jednému z mála najvyšších predstaviteľov Západu podarilo dostať na akciu, ktorú oblaží prítomnosťou najvyšší predstaviteľ 1,3 miliardovej Číny, a zúčastní sa jej aj hlava najväčšej demokracie na svete jeden a štvrť miliardovej Indie. Bude tam dokonca aj zástupca najväčšej krajiny na svete, s najväčšími zásobami nerastných surovín, ruský prezident Vladimír Putin.

Narendra Modi, Vladimír Putin

Narendra Modi, Vladimír Putin

putin and xi

Xi Jinping image from Kaliva / Shutterstock

Xi Jinping image from Kaliva / Shutterstock

 

Medzi touto svetovou elitou, ktorej je v budúcnosti prisúdené niesť na svojich bedrách osud sveta, sa bude teda vyskytovať aj malá, ale nie celkom bezvýznamná osobnosť slovenského premiéra. Myslím, že tento diplomatický triumf našej krajiny by sme mali patrične oceniť a dúfať, že účasť na akcii Róbert Fico využije k bilaterálnym kontaktom, ktorými jednak zvýši vážnosť našej krajiny a tiež sa pokúsi nadviazať styky výhodné pre pracujúcich krajiny.

Že ste o takej akcii nepočuli a že je dokonale utajená?

Nie vôbec nie je, ibaže v idiotských médiách sa dočítate úplne presný opak. Podľa nich Róbert Fico zapredal Slovensko a celú západnú civilizáciu a že každý Slovák je spolu s veľvyslancom USA na Slovensku je povinný sa za Fica hanbiť.

Ešte stále Vám nedošlo o čo ide? V Moskve sa konajú oslavy 70. výročia Dňa víťazstva. Je to pre Rusko a ruských obyvateľov najväčší a najdôležitejší sviatok, je to deň keď si pripomínajú utrpenie, aké si len málo národov vie predstaviť, je to deň, keď Rusko žiali za desiatkami miliónov mŕtvych otcov, synov, matiek, a celých rodín. Účasť na tejto oslave je pre Rusko mimoriadnym gestom, ktoré si bude každý Rus vždy pamätať. Naopak teatrálne pohŕdanie touto udalosťou a ostentatívnym odmietaním sa jej zúčastniť znamená pre nich ekvivalent zapichnutého noža v bruchu a sadistickej radosti z bolesti mučeného. Aj toto si Rusi budú navždy pamätať.

Číňania aj Indovia tieto postoje veľmi dobre chápu a preto príležitosť osláviť s Ruskom tento sviatok je aj príležitosť ukázať mieru empatie a podporu veľkej krajine v dobe, keď sa stala cieľom hysterického útoku Západu.

Neviem si zo strany Slovenska predstaviť lepšie umiestnený politický kapitál ako je návšteva Róberta Fica počas týchto osláv. Rovnako ako Rusko, budú pozorne sledovať reakcie predstaviteľov Západu aj India a Čína. A uzávery, ktoré z tejto udalosti spravia, sa v budúcnosti mnohým krajinám nebudú páčiť. Naopak, postoj ku Slovensku môže u nich zmeniť aj takáto, pre ideológov nenávisti zavrhnutiahodná, relatívne lacná záležitosť, ako osobná účasť premiéra Slovenskej republiky na najvýznamnejšom sviatku Ruska

Good job, Róbert Fico

4 komentáre

Pridaj komentár