O nálepkovaní a aká je v skutočnosti realita?

Moderná doba je nielen o rýchlosti, ale aj o informovanosti. Neznamená to len sedieť doma za Internetom, ale aj osobne si vyskúšať nové neznáme veci. Svet sa s urýchlením dopravy akosi zmenšil a často hovoríme o celej planéte ako o globálnej dedine. Každé miesto je v dosahu vo veľmi krátkej dobe, nové zážitky a skúsenosti dychtivo čakajú na svojich objaviteľov. Hranice strácajú svoju dôležitosť v zmysle posvätnej neprekročiteľnej bariéry oddeľujúcej diametrálne odlišné svety.

Slovensko je malinká krajina v strede Európy, ktorej počet obyvateľov sa približuje dvom štvrtiam megapolisu ako je New York. Naša ekonomika je nanešťastie zameraná nie na produkciu s vysokou pridanou hodnotou, stali sme sa výrobcami polotovarov a montážňou pre pár globálnych koncernov. Práce je málo, naviac je tento typ a veľkosť ekonomiky extrémne citlivý na každé zakolísanie rovnováhy medzi dopytom a ponukou. Slováci sú nútení hľadať uplatnenie vo svete dnes už celé desaťročia. Za tento čas nám vyrástla celá generácia ľudí, ktorý majú za sebou skúsenosti z cudzích krajín. Dnes si zakladajú rodiny na Slovensku a uplatňujú svoje volebné právo.

Témou dňa sa stala imigrácia a jej vplyvy. Na západe, ktorý bol po celý novovek založený na exporte tovaru a potreboval veľké množstvo pracovnej sily sa vytvoril spoločenský model akceptujúci a podporujúci migráciu. Avšak problém nastal, keď sa do týchto krajín začali sťahovať príslušníci kultúr, ktorí neboli ochotní akceptovať kultúru, zvyky a právo hostiteľskej krajiny. Vo fungujúcej demokracii založenej na rovnosti a práve je takýto stav neprijateľný. Žiadna skupina ľudí si nesmie privlastňovať špeciálne práva na zaobchádzanie a budovať paralelné právne štruktúry, inak demokracia skôr alebo neskôr skonči. To sa práve deje a následky dnes vidíme v každej západnej krajine. Postupné okliešťovania a likvidácia západnej kultúry, zmenšovanie slobôd, chaos, nepokoje, dnes už evidentná neschopnosť západnej politickej reprezentácie čokoľvek s týmto požiarom spraviť.

Stovky tisíc Slovákov, vracajúcich sa domov, prinášajú osobné skúsenosti zo západných krajín a tie vôbec nie sú príjemné. Ak sa následne dvíha podpora politikov, ktorí nechcú opakovanie tragických západných skúseností, ide o xenofóbiu? Vôbec nie, xenofóbia je totiž strach z neznámeho. To čo sa nás valí, mnoho z nás už zažilo na vlastnej koži. Naviac je nutné opakovať nejakú skúsenosť niekoho iného aby sme sa považovali za „skúsených“? V Antarktíde som nebol a predsa nepochybujem, že to nie je vhodné miesto pre život. Je dostatočné množstvo dôkazov, potvrdzujúcich môj názor. Nebol som ani v dosahu jadrového výbuchu a som si istý, že by to môjmu zdraviu neprospelo. Pietne miesta okolo Hirošimy a na Ukrajine sú dostatočným mementom, aby si človek zachoval odstup.

Vítači, predstavitelia kultúry „Refugees Welcome“ v skutočnosti predvádzajú naivnú, deštrukčnú slepotu. V ich prípade nejde o humanitu, ide o ideologické presvedčenie, ktoré ignoruje okolitý svet. Keďže majú v rukách moc, predvádzajú koncert jej zneužitia. Nemajú žiadne argumenty a racionálne námietky zmietajú zo stola nálepkovaním. Všetci oponenti sú rasisti, fašisti, xenofóbovia. V skutočnosti je podobné zneužitie moci totalitou. Ale to už dnes vieme. Aj ako končia ich predstavitelia…

7 komentárov

 • Sevas juraj
  Neviem ako daleko su tvoje znalosti nemciny. Je zaujimave sledovat ked dvaja araby vidia problematiku islamu realnejsie ako nemecky politici.

 • Zavedení přistěhovaleckých kvót ve Švýcarsku pro občany z Česka a dalších sedmi nových zemí Evropské unie považuje Evropský parlament za diskriminační a nezákonné. Europoslanci se na tom dnes (čtvrtek 24. kvetna) valnou většinou shodli na plenárním zasedání ve Štrasburku.
  Catherine Ashtonová se domnívá, že zákony, které prosadili pro EU, platí také pro Švýcarsko, které se naopak na tu celou Unii dívá s těžko skrývaným posměchem.

  A že jsou švýcarská nařízení o tom, koho si jako neutrální země pustí do země a koho už ne diskriminační? Inu, ano. Každá ženská, abychom zůstali u Catherine Ashtonové, která si vybere jednoho chlapa a jiné zamítne, diskriminuje. A stejně tak diskriminuje každý chlap, který si vybere jen tu svou, kterou pak má (v ideálním případě) za jedinou. A když si zaměstnavatel vybere z nějakého počtu zájemců o jedno místo účetního ve mzdové účtárně člověka, který zná odpovídající zákony a navíc dovede počítat na prstech obou rukou, a někdy dokonce k tomu dokáže přidat výpočty na prstech obou nohou, diskriminuje tak všechny, kteří tyhle schopnosti (či dovednosti) nemají. To je, zdá se, v očích některých europoslanců neomluvitelný zločin.

  Měli by být rádi, že v Evropě ještě existuje neutrální Švýcarsko. Až soudruhy europoslance budou rozzuření Evropané hnát z Bruselu (a Štrasburku) bičem, budou ještě moc rádi, že tady je země, kde mohou požádat o asyl. Dostal ho tam svého času Lenin, tak proč ne oni.
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-drzte-hubu-svycari-my-jsme-evropska-unie-ftu-/p_zahranici.aspx?c=A120525_100122_p_zahranici_wag

 • http://www.magnificat.sk/dokumenty/protokoly.pdf
  ameriku nevlastnia američania (kto to ešte nevie)

 • Žil som v Londýne a dôverne to tam poznám už som sa tam cítil ako v Pešáváre práve preto som pri prvej príležitosti „prchnul“ za lepším na scottish higlands to je to stále zatial aspoň Škótske.Robil som chefa v Londone v Gréckej reštike a doslova nám socialka z nejakou mimovládkou nanútili do kuchyne v rámci nejakého ich piča programu 3 „pomocníkov“ zo Somálska no čo vám poviem leniví lempli niečo neskutočné nepoužívalí toaleťák do holej ruky si utierali rite!!! len sa flákali ked som im niečo povedal že ošúp zemiaky a pod.len niečo odvrkol v tej ich hatlanine samozrejme 5 krát za den sa museli modliť a ked som im raz vyhnal z dvora lebo páni sa išli o 12tej modliť ked je najviac roboty! Tak ma natreli sociálke a tá krava si ma na druhý deň zavolala k šefovi do officu že mal by som som sa nad sebou zamyslieť lebo ja som tiež migrant a ked ešte raz urazím ich naboženské cítenie dostanem pokutu 1000GBP niečo neskutočné,piči!

  • Na to sa ani nedá slušne reagovať. Ale keď niekto uráža náboženské cítenie kresťanov, alebo národné cítenie Slovákov, tak je to všetko v poriadku. Skur***á EU, multikulturalizmus a politická korektnosť.

 • Donedávna každý kto za hýbateľov procesov socialneho inžinierstva považoval globálnu elitu najmä z USA bol nálepkovaný ako konšpirátor…Dnes ,keď už je to jasné,že prebiehajúce procesy sú generované silami,ktoré chcú určovať aký by mal byť svet,sú na smiech kostlivci presviedčajúci nás o tom,že len kapitalizmus aLa USA je najsamlepší…Ale je to smiech cez slzy,lebo užitoční US trollovia ako keby odobrovali sociálne experimenty elity a tak umožňovali mengelizmus s ľudskou tvárou…

  • Oni neodobrujú, oni sú za to platení a robia toto čo vedia lebo inak sa zamestnať nevedia, lebo v tom prípade by zarobili svoje peniažky inak.

Pridaj komentár